Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 442, 443, 444 ... 515, 516, 517  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2017 22:57:17 vasta tsitaadiga

Gap, Selle jaoks on parem siiski eraldi teema teha. Lühidalt sai ketas ilmselt quick formati installi käigus. Sõltub kui palju andmeid oli ja palju sellest on nüüd üle kirjutatud OS failide poolt. Võimalik, et midagi annab taastada aga eriti lootusrikas ma poleks. Kui installi käigus oleks upgrade valinud, siis oleks asjad tõestetud windows.old kausta C:\ kettal.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2017 23:04:39 vasta tsitaadiga

recuva.. testdisk..

fixboot aitas vanasti aga ilmselt on ketas hapnemas. aitab mõni wd utiliitidest.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 18.09.2017 23:20:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow, tänud.. ma valisingi upgrade aga ta ei lasknud seda teha ütles et ma teeks restardi ja loopis mingeid erroreid millest ma midagi aru ei saanud icon_neutral.gif Lihtsalt naljakas et kõik töötab ilusti ja siis äkki ütleb arvuti käivitamisel et ei leia enam op süsteemi ega kettaid ülesse... eks see windows 10 ei sobi vanadele arvutitele järelikult thumbs_down.gif

laurx, ehk selgitad lähemalt mis wd utiliitidest mis see teeb ja kus ma selle saan ?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 18.09.2017 23:53:17 vasta tsitaadiga

Kui failid vähegi olulised on, siis ära seda arvutit enam käivita, otsi keegi, kes asja jagab ja las ta tõstab kõvaketta teise arvutisse ümber. Iga hetk, mis see arvuti töötab, kirjutatakse kõvakettale kraami juurde ja vana kraam kaob alt ära.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.09.2017 12:59:11 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
recuva.. testdisk..

fixboot aitas vanasti aga ilmselt on ketas hapnemas. aitab mõni wd utiliitidest.



need ei aita ei saa sealt midagi kätte icon_cry.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009




sõnum 19.09.2017 13:31:51 vasta tsitaadiga

ErkiT kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ErkiT, Novembris peaks meile lettidele jõudma Samsungi 980 seeria M.2 SSD. Enne seda ma ei arva, et midagi märgatavalt kiiremat välja tuleb. Samas SATA ja M.2 tuntav kiirusevahe pole enam kaugelti nii suur, kui HDD js SSD kiirusevahe. Seega pole üldse kindel, et kas on mõtet üle maksta. M.2 kiirus tuleb ainult siis esile kui kõvasti multitaskingut teha.

Tundub, et siis pole mingit erilist pointi vahetama hakata. Vaatasin mingi päev suvalist NVMe SSD võrdlust enda kettaga, siis seal oli kirjas, et hugely faster read/write speed, miskine 130% Iseasi kas see vahe siis tunda ka annab. Samas võoin ju vaadata uue EVO 850 m.2 variandina, vähemalt saaks 1TB ketta juurde lisada.

laurx kirjutas:
ErkiT, kui OS kolida m2 peale ja selle praeguse asemele panna mingi suurem ketas andmelaoks? 1tb 7200 toshiba on ordis letis äkki 43 raha.
Mul ongi soov kasutatav soft kolida SSD peale ja 1TB ketas andmelaoks kasutada ja see ketas mul olemas, mis mul algselt arvutiga kaasa tuli. icon_razz.gif


laurx kirjutas:
Kui selle setupi tahad käiku võtta siis tuleb vahetada, sest pesasid on vastavalt.. ma oleks kohe lihtsalt m2 juurde pannud.


Ma jätaks vast isegi oma 2.5" 500GB SSD sisse ja ostaks m.2 250-500GB juurde, 1TB HDD ketast eriti ragisema ka arvutisse ei taha. Mul oli vanem arvuti, millel polnud m.2 pesa, seepärast mul ongi üks 2.5" SSD hetkel arvutis, kuigi arvutil m.2 pesa 3tk emaplaadil.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2017 17:08:52 vasta tsitaadiga

no aga siis tuleb poodi minna ja omale sobiv ligi võtta. mõnega on kloonimissoft ka kaasas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2017 19:15:03 vasta tsitaadiga

gparted on tasuta ja üldjuhul töötab. Tõsi, MBR puhul peab käsureal dd appi võtma, gpt puhul pole vist enam aktuaalne teema
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 14:23:38 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Mõõtsin CrystalDiskMark-ga NVMe 960 evo kiirusi. Tegemist siis otse läbi PCIe toimiva SSD-ga. Lugemiskiirused on normis, kirjutamise omad tunduvalt alla normi, kolm neljast testist vast samasse auku Samsungi Sata3 SSD-ga (Seg Q32T1 näiteks 457MB/s). Kuid 4K kõigest 2.469MB/s, proovisin läpakas olevat vana Cruciali SSD, isegi sellel oli 4K kirjutamiskiirus 44MB/s. Midagi on kuskil totaalselt valesti...
Tegemist win10 masinaga, mida hetkel kokku laon...

Kas sa Samsungi lehelt NVMe draiveri ka võtsid?
Mul oli Thinkpad x270 sees oleva NVMe-ga tulemused üsna nutused. Pildil info draiverita ja draiveriga.
Kas nüüd keegi oskaks öelda, kas mul on lootust seadet kiiremaks saada?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 15:28:43 vasta tsitaadiga

Mu mälu järgi oli x270 ketas ainult kahe pci raja küljes nelja asemel. Seal on lagi ees ühesõnaga. Otsi revusid ja vaata mis tulemusi seal on saadud.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.09.2017 18:47:03 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Mu mälu järgi oli x270 ketas ainult kahe pci raja küljes nelja asemel. Seal on lagi ees ühesõnaga. Otsi revusid ja vaata mis tulemusi seal on saadud.

See on hoopis emaplaatide probleem kus pole kasutusel n-ö "Real SATA3"-e vaid emaplaadil on SATA HUB-id kus värk on kaheks jagatud ning siis on selliselt korraga kaks ketast / SSD-d sellesama ühe SATA-HUB-i küljes.

Probleem tekib siis kui HDD või SSD on sellline mis endale "kõik neli" ära ahnitseb icon_cool.gif , siis ise üksinda ainsana töötades ja teine ketas tema kõrval ei tööta.

Näiteks kasvõi ASRocki emaplaat:QS5000M-ITX/PH,
samamoodi on ainult üks SATA-HUB ja selle külge on tekitatud kaks SATA-pesa.

Ja mul on ka olemas WD 2,5-ne ketas mis korraga selle emaplaadi kõik kanalid endale "ahnitseb" ja teine ketas enam "nähtav" pole.
Kuid huvitav on see, et kui emaplaat lülitada ringi IDE-režiimi icon_cool.gif , siis on näha mõlemad kettad. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 19:10:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ASRocki emaplaat

ja siin tuleb välja, et see , mille eest sa maksad, seda sa ka oma raha eest saad. " odavakestel" võib selliseid lahendusi kohata küll. enamasti neisse üle ühe ketta ei pandagi ja vajadus enama jaoks puudub.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2017 19:41:49 vasta tsitaadiga

CommandsRef kirjutas:
ewur kirjutas:
Mõõtsin CrystalDiskMark-ga NVMe 960 evo kiirusi. Tegemist siis otse läbi PCIe toimiva SSD-ga. Lugemiskiirused on normis, kirjutamise omad tunduvalt alla normi, kolm neljast testist vast samasse auku Samsungi Sata3 SSD-ga (Seg Q32T1 näiteks 457MB/s). Kuid 4K kõigest 2.469MB/s, proovisin läpakas olevat vana Cruciali SSD, isegi sellel oli 4K kirjutamiskiirus 44MB/s. Midagi on kuskil totaalselt valesti...
Tegemist win10 masinaga, mida hetkel kokku laon...

Kas sa Samsungi lehelt NVMe draiveri ka võtsid?
Mul oli Thinkpad x270 sees oleva NVMe-ga tulemused üsna nutused. Pildil info draiverita ja draiveriga.
Kas nüüd keegi oskaks öelda, kas mul on lootust seadet kiiremaks saada?
Spoiler Spoiler Spoiler

ei viitsi hetkel järele vaadata, aga mul oli seal ju lahendus olemas järgmises postis. Või ülejärgmises. Ehk siis kõik sai korda ning asi oli vist "linnukeses".
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 04.10.2017 06:44:41 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
CommandsRef kirjutas:
ewur kirjutas:
Mõõtsin CrystalDiskMark-ga NVMe 960 evo kiirusi. Tegemist siis otse läbi PCIe toimiva SSD-ga. Lugemiskiirused on normis, kirjutamise omad tunduvalt alla normi, kolm neljast testist vast samasse auku Samsungi Sata3 SSD-ga (Seg Q32T1 näiteks 457MB/s). Kuid 4K kõigest 2.469MB/s, proovisin läpakas olevat vana Cruciali SSD, isegi sellel oli 4K kirjutamiskiirus 44MB/s. Midagi on kuskil totaalselt valesti...
Tegemist win10 masinaga, mida hetkel kokku laon...

Kas sa Samsungi lehelt NVMe draiveri ka võtsid?
Mul oli Thinkpad x270 sees oleva NVMe-ga tulemused üsna nutused. Pildil info draiverita ja draiveriga.
Kas nüüd keegi oskaks öelda, kas mul on lootust seadet kiiremaks saada?
Spoiler Spoiler Spoiler

ei viitsi hetkel järele vaadata, aga mul oli seal ju lahendus olemas järgmises postis. Või ülejärgmises. Ehk siis kõik sai korda ning asi oli vist "linnukeses".

Samsung Magican annab mälu kiirused thumbs_up.gif Kas aga reaalset vahet on? Testid on midagi muud
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2017 12:38:04 vasta tsitaadiga

14TB valmis ehitatud. Arvestades, et 12TB enterprise ketas on 500€+, siis see tuleb ilmselt 750€+ (HGST alt toodetavad on kallimad tavaliselt, kui WD - jah ma tean, et sama firma).

14TB consumer ketast me vist enne järgmise aasta lõppu ei näe. Hetkel pole veel 12TB versioonigi üle toodud. Seagate-l vist midagi on, aga ma ei usalda nende toodangut karvavõrdki.

https://www.techpowerup.com/237563/hgst-announces-worlds-first-14-terabyte-hard-drive
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2017 20:06:53 vasta tsitaadiga

1kord tuli lasta teha 500gb stel ühe raid kontra otsas integrity checki. võttis, 4,5H.. rebuild enne seda oli u sama aeg. kes siin neid ühe kaupa koju mõtlevad osta, arvestage, et igasugu skännid ja diagnoosid lähevad nädalate pikkuseks sellega.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 04.10.2017 20:42:28 vasta tsitaadiga

Samsung SM951 - kas sellele välist karpi on? Thunderboltiga?
PCIe ja NVMe vms. M.2 SATA ei toimi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Online

sõnum 05.10.2017 11:53:02 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Samsung SM951 - kas sellele välist karpi on? Thunderboltiga?
PCIe ja NVMe vms. M.2 SATA ei toimi.

Ei ole. Väidetavalt Inteli ei litsenseeri välja sellist kasutust. Vähemalt siiamaani.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 05.10.2017 12:22:13 vasta tsitaadiga

http://www.sonnettech.com/product/echoexpressseltb3.html
Võib olla sobib.

_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 05.10.2017 13:02:51 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
http://www.sonnettech.com/product/echoexpressseltb3.html
Võib olla sobib.
Ei sobi. Midagi pisikest ja taskusse pistetavat tahaks.
Aga kui ei ole olemas, siis pole midagi teha.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 05.10.2017 13:04:33 vasta tsitaadiga

raxz, uudishimust, milleks sa seda kasutaksid? usb3 läheb läbi sisuliselt 500MB/s.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 05.10.2017 13:12:05 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
raxz, uudishimust, milleks sa seda kasutaksid? usb3 läheb läbi sisuliselt 500MB/s.
On mõned pulgad üle. USB on huinjaa, võiks olla Thunderbolt kolmega. Kiirusest puudu ei tohiks tulla ja saaks kiirema mälupulga kui Samsungi T-seeria.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Online

sõnum 05.10.2017 14:53:32 vasta tsitaadiga

Phison demos Computexil juunis mingit prototüüpi, ise müüma ei plaani nad seda hakata. http://www.tomshardware.com/news/phison-e8-3d-tlc-thunderbolt-3-external-nvme,34632.html
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2017 18:50:31 vasta tsitaadiga

Uus Optane põhine consumer SSD siis Inteli poolt. Erinevalt 16/32GB mudelitest peaks see ideeliselt ka AM4 peal toimima.
Eelis on see, et ka tavakasutuses (low queue depth) peaks olema reklaamitud jõudlus. Kas näeme jälle midagi sarnast HDD > SSD kiirusevõiduga tavakasutuses?

Hind muidugi kallis. 400€+ 280GB mudeli eest pole odav aga parim jõudlus pole ka kunagi vähe maksnud. Võimalik, et see on uus parim OS ketas.

https://www.anandtech.com/show/11953/the-intel-optane-ssd-900p-review
https://www.pcper.com/reviews/Storage/Intel-Optane-SSD-900P-480GB-and-280GB-NVMe-HHHL-SSD-Review-Lots-3D-XPoint
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Online

sõnum 27.10.2017 23:15:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Uus Optane põhine consumer SSD siis Inteli poolt. Erinevalt 16/32GB mudelitest peaks see ideeliselt ka AM4 peal toimima.
Eelis on see, et ka tavakasutuses (low queue depth) peaks olema reklaamitud jõudlus. Kas näeme jälle midagi sarnast HDD > SSD kiirusevõiduga tavakasutuses?

Tavakasutuses ei suuda inimene praktiliselt vahet teha SATA SSD ja NVMe SSD vahel. Ammugi siis NVMe ja Optane vahel. Aga hinnavahe on pea kahekordne. Optane peamine eelis on kirjutustsüklite arv, aga ka SSD puhul tavakasutuses vananeb SSD enne moraalselt kui kirjutuskordade arv lugema hakkab.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 442, 443, 444 ... 515, 516, 517  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.