Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Sooviks Abi. Uus arvuti ei booti (kokku pandud) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 08.09.2017 22:15:24 Sooviks Abi. Uus arvuti ei booti (kokku pandud) vasta tsitaadiga

Nimelt panin endale värskelt kokku arvuti uutest juppidest ja ei booti ülesse. Viskab 1 sekundiks CPU vendid tööle (korpuse vendid ei lähe kordagi tööle) peale mida jääb põlema ainult veakood 00 ja tööle jääb GPU vesijahutus pump. Olen igasugu trikke proovinud mis leidnud dokumentatsioonist ja googeldades. Olen kõik peale CPU küljest ära võtnud ükshaaval ja niimoodi bootida üritanud - alati sama tulemus, emaplaadil veakood 00, mis ei ütle suurt midagi.

Üks asi mis tasub veel mainimist, nimelt vahest lööb elektrikapis korgid välja... Aga samas seda on teinud ka mu teine arvuti, kus toitekas on miski 650w. Näiteks mõlemad arvutid ühes 'võrgus' töötada ei saa, pean ühe kinni panema või teise tuppa kolima ühe arvutiga. Et kui kaks tükki ühes 'võrgus' on siis lööb alati korgid välja. Tundub, et korteril lihtsalt selline kehv elektri lahendus, aga uus arvuti peaks ju ikka tööle minema? Selles mõttes, et korgid lööb ainult vahest harva välja, ülejäänud aja näitab alati 00 koodi.

Kuna emaplaat on refurbished siis saadan selle garantiise esmaspäeval, praegu minu hinnangul tundub viga olevat emaplaadis. Kas saab keegi kinnitada minu teooriat?



Kastis on antud asjad:

Emaplaat:
Asus Socket 2011-3 X99-PRO/USB3.1 (refurbished)

CPU:
6850K

CPU Jahutus:
Noctua NH-D15

Toide:
Corsair RM1000i

Mälu:
Crucial 8GB DDR4-2400 UDIMM CT8G4DFD824A

Video:
MSI GeForce GTX 1080 Ti SEA HAWK X

SSD:
MX300 1tb

EDIT: Parandasin teksti. Nimelt ainult CPU vendi viskab tööle 1sekundiks, korpuse vendid ei lähe kordagi tööle.


viimati muutis A.Einstein 08.09.2017 22:36:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 08.09.2017 22:19:42 vasta tsitaadiga

Biosi uuendasid ära?
https://www.asus.com/Motherboards/X99PRO/HelpDesk_CPU/

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.09.2017 22:25:19 vasta tsitaadiga

Ilma ühilduva CPUta vist BIOSi uuendada ka ei saa. Või saab tänapäeval?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 08.09.2017 22:32:00 vasta tsitaadiga

crashromeo kirjutas:
Biosi uuendasid ära?
https://www.asus.com/Motherboards/X99PRO/HelpDesk_CPU/


Kas ma selleks mitte vähemalt mingit pilti ette ei peaks saama?
Ma nüüd viimati ei ole proovinud, aga alguses küll pilti ette ei tulnud. Arvestades, et CPU vent töötab umbes 1 sekundi (sisse lülitamise ajal), oleks ma imestunud kui mingi pildi ette viskab. Või on see võimalik, et ma saan BIOS uuendada kuidagi?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2017 22:38:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Üks asi mis tasub veel mainimist, nimelt vahest lööb elektrikapis korgid välja... Aga samas seda on teinud ka mu teine arvuti, kus toitekas on miski 650w. Näiteks mõlemad arvutid ühes 'võrgus' töötada ei saa, pean ühe kinni panema või teise tuppa kolima ühe arvutiga. Et kui kaks tükki ühes 'võrgus' on siis lööb alati korgid välja. Tundub, et korteril lihtsalt selline kehv elektri lahendus, aga uus arvuti peaks ju ikka tööle minema? Selles mõttes, et korgid lööb ainult vahest harva välja, ülejäänud aja näitab alati 00 koodi.

alustuseks jäta kõik arvutiga seonduv seisma enne kui maja maha põletad!

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 08.09.2017 22:39:32 vasta tsitaadiga

USB BIOS Flashback .
Ei pea pilt ees olema, et teha.

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 09.09.2017 00:10:35 vasta tsitaadiga

crashromeo kirjutas:
USB BIOS Flashback .
Ei pea pilt ees olema, et teha.


Peale natukene aega jebimist tegin edukalt BIOS flashback uuenduse ära. Uuenduse puhul siis oluline, et tuli jääks vilkuma, see tähendab et toimib. Aga kahjuks ikka sama seis.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 09.09.2017 02:19:36 vasta tsitaadiga

vaheta mobo välja.

ja see toide tahab 16A kaitset.
tagasi üles
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2017 08:01:29 vasta tsitaadiga

koormuskaitse rakendub. eeldatavasti ei ole korpuse distantsid tühjalt vastu emaplaati.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 09.09.2017 14:17:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

eeldatavasti ei ole korpuse distantsid tühjalt vastu emaplaati.


mis, kas keegi isoleerib need maandusepunktid?
tagasi üles
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2017 14:35:18 vasta tsitaadiga

Võimalik, et üks neist sai valesse kohta pandud ja nüüd lihtsalt vastu emaplaati.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2017 16:22:08 vasta tsitaadiga

enamasti neis teemades, mis siia jõuavad, on montimisel mingi viga tehtud. tal võib seal ka see olla, et masin eeldab mälu (sid) mingites kindlates pesades aga nii palju kui ma rauda olen teinud, on selliste korraks käivituste ja väljalülitumiste taga koormuskaitse.

kurjuures, refurbished plaat hakkas nüüd silma.

kas see on sellest ordi outleti satsist, kus plaadid olid ~30€?

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.09.2017 10:22:52 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
vaheta mobo välja.

ja see toide tahab 16A kaitset.


Noo? 650W peaks muretult töötama 5A kaitsmegagi. Mul endal on toas kohati 10A peal paar kW korraga töös ja mitte hetkeks.
Pigem juhtmestik pees või sama kaitsme taga kuskil on tegelikult veel koormust.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk55
Aeg maha 1p
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2017 10:29:27 vasta tsitaadiga

tundub hetkel emaplaadiga seonduv viga olevat.
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
M: W212 2012 e class sedaan varuosadeks, kere sile tehnika ok, euroopa auto
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.09.2017 11:49:16 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
vaheta mobo välja.

ja see toide tahab 16A kaitset.


Noo? 650W peaks muretult töötama 5A kaitsmegagi. Mul endal on toas kohati 10A peal paar kW korraga töös ja mitte hetkeks.
Pigem juhtmestik pees või sama kaitsme taga kuskil on tegelikult veel koormust.


ma kuskilt lugesin, et see kõnealune toide tahtis tippkoormusel saada vooluvõrgust ca 13A

endal juhtus 10A kaitsme taha korraga CS750M + 2kW boiler + 2kW soojapuhur. 15 minutit ja kaitse lülitus välja.
tagasi üles
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 10.09.2017 15:12:48 vasta tsitaadiga

Tänan kõiki abi eest!

Minu õnneks avastasin, et müüja saatis natukene teise plaadi kui tellitud oli (tellisin USB3.1 versiooni, aga sain ilma USB3.1), seega eeldan, et saan raha vastu tagasi vahetada. Müüja teab ka, et mul probleeme selle tööle saamisega. Tagantjärgi hakkasin lugema, et Asus X99 plaatidega on teistelgi probleeme küllaga olnud, newegg ka väga hästi ei hinda neid. Asus x99 refurbished plaate on ka arvestavalt palju müüa ka, mis oleks pidanud juba ohumärk olema.

laurx kirjutas:
koormuskaitse rakendub. eeldatavasti ei ole korpuse distantsid tühjalt vastu emaplaati.

Vaatasin üle, korpus on corsair 540 ja ma hetkel ei näinud võimalust, et selline viga võiks juhtuda.

tsitaat:
ja see toide tahab 16A kaitset.

Seda ma ei teadnud, uurisin enda elektrikappi ja mul oli kahe arvuti peale kokku ühes toas (+muud vidinad) ainult 10A. Tegelen sellega lähiajal. Tänan!
Uurisin dokumentatsioonist järgi ja Input current mis 1000i nõuab on: 13A - 6.5A


tsitaat:
kurjuures, refurbished plaat hakkas nüüd silma.

kas see on sellest ordi outleti satsist, kus plaadid olid ~30€?

Nop. Üsna kallis plaat oli tegelt, ~185eur. Tundub, et ka viimane, HVs neid rohkem müüa ei ole. Kuigi tegelikult mulle juba praegu müüdi vale plaat (tellisin USB3.1 versiooni, aga sain ilma).

tsitaat:
ma kuskilt lugesin, et see kõnealune toide tahtis tippkoormusel saada vooluvõrgust ca 13A

Jep, nii ta on! Uurisin dokumentatsioonist.



Kui uus mobo käes, siis proovin uuesti ja annan teada kuidas läheb. Äkki keegi veel komistab sarnase vea otsa tulevikus.

Tänud!
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.09.2017 21:40:50 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Märt. kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
vaheta mobo välja.

ja see toide tahab 16A kaitset.


Noo? 650W peaks muretult töötama 5A kaitsmegagi. Mul endal on toas kohati 10A peal paar kW korraga töös ja mitte hetkeks.
Pigem juhtmestik pees või sama kaitsme taga kuskil on tegelikult veel koormust.


ma kuskilt lugesin, et see kõnealune toide tahtis tippkoormusel saada vooluvõrgust ca 13A

endal juhtus 10A kaitsme taha korraga CS750M + 2kW boiler + 2kW soojapuhur. 15 minutit ja kaitse lülitus välja.


Rusikareegli järgi 4A=1 kW, sestap pidigi sul välja lülima ülekoormuse tagajärjel.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 11.09.2017 21:24:29 vasta tsitaadiga

Uus mobo käes ja töötab ilusti!
Antud poe müüja ka ütles, et neid Asus X99 plaate on ikka garantiise toodud... Soovitaks siis vältida neid.

Tänud veelkord! Peab nüüd ka natukene elektri kappi uuendama.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 11.09.2017 22:27:56 vasta tsitaadiga

Hea et seiklus x99 lahenes positiivselt aga selle
kilbi uuendusega pea hoogu (kaitsme suurendamine nõuab ka juhtmestuse kontrollimist, et toda üle ei koormaks ja maha ei põletaks).
Kaitsmed pandud ikka vastavalt selle taga olevale liinile (ehk siis juhtmestikule).

See 13A mis siin ka läbi käinud on PSU tootja andnud arvatavasti "inrush currenti" järgi -- voolutõuge mis tekib
PSU vooluvõrku ühendamisel kuna laetakse 230V poolel olevad kondensaatoreid (mis parandavad võimsustegurit jne).
13A = ca 3kW see PSU võiks siis müüa juba küttekeha pähe (lisafunktsioon on mõni watt 12V &Co jaoks).
Mõned, kes PSU Testivad, testivad ka PSU "inrush currentid" ja ka PSU ATX "holdup time" mis ka väga vajalik parameeter (mudugi need testid eeldavad seadmeid, mis suht kallid).

10A kaitse peaks olema piisav (pole päris sama kat. mis 640K "good for all").
Endal ka 10A kaitse taga 850W+750W+500W, wattmeetriga ca. 500-800W max ja ei ole valerakendumisi (kuna juhtmestus ei võimaldaks suuremat kaitset ohutuse huvides).

Ja see emaplaadi lühis, mis siin aegajalt läbi käib ei põhjusta 230V kaitse rakendumist, kui see 230V rakenduks siis
oleks PSU juba mahapõlenud (iseasi muidugi kui PSU on rike 230V poolel).
Enamus tänapäeva PSU sisaldab 12V jne siinidel lühisekaitset, mis siis on kordades kui mitte 10-100x kiirem rakenduma
kui 230V poole kaitse (oli juba ca. 10+ aastat tagasi olemas kuna sai seda "testitud").
Kui see nii poleks siis elaksima me kõik pimeduses icon_wink.gif

Vabandust teema risustamise pärast aga kui juba tehakse alajaamades teatrit siis tasub tähelepanu juhtida.

PS Köökides on 10A piin....
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 12.09.2017 03:30:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kilbi uuendusega pea hoogu (kaitsme suurendamine nõuab ka juhtmestuse kontrollimist, et toda üle ei koormaks ja maha ei põletaks).
Kaitsmed pandud ikka vastavalt selle taga olevale liinile (ehk siis juhtmestikule).



jajah, tehniliste tingimuste olemasolu on tähtsam. kas peale tulev liin jaksab varustada piisava vooluga, kui kilpi uuendada.

elektrilepingust sõltub ka. kui see on näiteks 6 A (vanema kortermaja korter) siis ei pane mingit kaitset juurde. kole kalliks läheb ca 60€ per amper.
tagasi üles
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 12.09.2017 21:31:35 vasta tsitaadiga

terric kirjutas:
Hea et seiklus x99 lahenes positiivselt aga selle
kilbi uuendusega pea hoogu (kaitsme suurendamine nõuab ka juhtmestuse kontrollimist, et toda üle ei koormaks ja maha ei põletaks).
Kaitsmed pandud ikka vastavalt selle taga olevale liinile (ehk siis juhtmestikule).

See 13A mis siin ka läbi käinud on PSU tootja andnud arvatavasti "inrush currenti" järgi -- voolutõuge mis tekib
PSU vooluvõrku ühendamisel kuna laetakse 230V poolel olevad kondensaatoreid (mis parandavad võimsustegurit jne).
13A = ca 3kW see PSU võiks siis müüa juba küttekeha pähe (lisafunktsioon on mõni watt 12V &Co jaoks).
Mõned, kes PSU Testivad, testivad ka PSU "inrush currentid" ja ka PSU ATX "holdup time" mis ka väga vajalik parameeter (mudugi need testid eeldavad seadmeid, mis suht kallid).


Minu puhul juhtmestik kannataks 16A. Aga tänan täiendava info eest. Siis ma ei kipu uuendama kaitsmeid.

Kaitsme viskab jah just siis välja kui esimest korda võrku ühendada, peale seda töötab laitmatult. Tundub, et on tundlikud kaitsmeid meil. Vähem tundlikud kaitsmed võibolla ei reageeriks sellele.

Sain kindlasti targemaks ja ehk mõned veel icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 12.09.2017 22:07:57 vasta tsitaadiga

"B10A" kaitse (kui jutt ikka kaasaegsetest kaitsmetest käib)? Kui jah, siis võid proovida "C10A" kaitset; need on vähe tuimemad tükid ja ei rakendu nii varmalt iga juhusliku voolutõuke peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.Einstein
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009




sõnum 12.09.2017 22:41:29 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
"B10A" kaitse (kui jutt ikka kaasaegsetest kaitsmetest käib)? Kui jah, siis võid proovida "C10A" kaitset; need on vähe tuimemad tükid ja ei rakendu nii varmalt iga juhusliku voolutõuke peale.

Jep. Täpselt B10A ongi. Huvitav kui tundlikd veel siis A10A on.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.09.2017 22:52:36 vasta tsitaadiga

B joonega kaitseautomaat on igati sobilik kodutarvitite kaitsmiseks ja C ei anna sulle seal mingi eelist. Koduarvuti käivitusoolu pole veel nii suurt nähtud, mis B kaitseautomaadi rakenduma paneks. Muidu oleks terve eesti uusarendused hala täis.
Rakendub sul see kaitseautomaat ikka seetõttu, et antud liinil on liiga palju seadmeid tarbimas, mis viivadki lõpuks kaitseautomaadi rakendumiseni. Mis peabki nii olema, kuna automaat täidab talle pandud ülesande.
10A kaitseautomaat ei ole just väga suur nominaal. Pistikupesadel on 13A või 16A sobilikud, sõltuvalt paigaldatud juhtmestikust

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 13.09.2017 02:22:14 vasta tsitaadiga

varem kasutati B kaitsmeid kilpide eneste kaitseks. tarbijad olid juba C kaitsmete taga.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Sooviks Abi. Uus arvuti ei booti (kokku pandud) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.