Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  ID-kaardi lugeja. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.08.2017 11:07:48 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal jama olnud automaatselt uuenduvate draiveriga.

Lase device manager alt maha kiipkaardi lugeja seade (koos draiveriga), las windows tõmbab automaatselt "Microsoft Usbccid Smartcard Reader (WUDF)" draiveri.
Seejärel tõmba wushowhide.diagcab ( http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab )
Peidad draiveri uuenduse (mingisugune SmartCardReader vms)

Siis ei tohiks Windows uuendada kiipkaardi lugeja draivereid.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 25.08.2017 13:42:28 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
jägaja, mu jutt iva käis vastu väidetele, et sID'ga ei saa allkirjastada. Kui HV'd pidada vähegi tehnilisemaks foorumiks siis võiks ka olla täpsem, mitte laskuda "tavainimese" tasemele. icon_smile.gif

See, mis tasemega on (veel hetkel) sID'ga antud allkiri, on hoopis teine teema. Samuti see, kuidas Eesti riik nõudmisi seab.

Ma ju ütlesin selge sõnaga, et saab allkirjastada, aga see allkiri ei maksa seaduse silmis midagi. Ehk siis tähenärijatele selgemalt välja öeldes, see allkiri ei ole võrdne käsitsi antud allkirjaga.
Mis sul sealt arusaamatuks jäi, et sa EIDAsest jahuma kukkusid ja nüüd väidad hoopis, et sulle olevat vastu vaieldud, et allkirja ei saa anda.
Mida sa keerutad siin?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2017 14:45:50 vasta tsitaadiga

Dogbert, kui tõesti huvi pakub siis loe ülaltpoolt, kes ja mida on väitnud. Ära palun tekita probleemi seal, kus seda pole.

Minu poolt side lõpp.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 26.08.2017 17:13:51 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Dogbert kirjutas:

Jah, saab SmartID-ga allkirjastada, aga see allkiri pole seaduse silmis ja seega ametlikus asjaajamises midagi väärt. Palun vii end asjaga kurssi, seda on korrutatud algusest peale nagu mantrat ja ikkagi kõik ei tea veel...
Kindel, et oled kursis EIDAS'e ja digiallkirja erinevate tasemetega? Enne absoluutsete väidete loopimist vii palun end sellega kurssi, muidu levitad pooltõdesid. Maakeelne lühiülevaade - https://www.ria.ee/public/PKI/EL_e-allkirjade_kasitlemine.pdf

Smart-ID'ga antud allkiri on EIDAS'e mõttes täiesti kehtiv. Jah, mID ja ID-kaardiga antu on samm ülalpool ning Eesti Vabariik tunnistab vaid neid.


Mis pooltõde see on, mida ma sinu väitel loobin?

Kust sellised tähenärijad ometi välja tulevad? doh.gif Mingi riigimutrike oled, kes kusagil mingeid taotlusi tagasi lükkab, kui mõnest lausest on "seadus" eest puudu "Eesti Vabariigi"?

Loomulikult pidasin ma silmas EV seadust ja EV-s asjaajamist. Et sID allkiri väljaspool Eestit kehtiv võiks olla, sellest ei olnud juttu enne sind ja ausalt öelda, ma ei tea, kui paljud seda üldse teavad või selliseid asju ajavad või sellest hoolivad. Kui ma ütlen, "seadus", siis mõtlen ma EV seadust ja kui ma ütlen "ametlik asjaajamine", siis mõtlen ma ametlikku asjaajamist EV-s. Ja fakt on see, et EV seda allkirja ei tunnista, täpselt nagu sa ise ka ütlesid. Jopp või joru, ma ütlen... icon_confused.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  ID-kaardi lugeja. mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.