Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  kumb kaitse on parem? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: m.hv.ee :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
See teema on määratud kustutamisele pärast 27.07.2017 15:13
Märt.
HV Guru
Märt.

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2017 15:26 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tõmba eraldiseisvas arvutis korrektne uuendatud Windows 10 iso (MediaCreationTool.exe tuleb appi), paigalda selle ISO-ga arvutile Windows peale (ära Internetiga ühenda, kui ei taha), seadista ära ja tehtud.

Kui tahad üleliigsest "jälgimise vahenditest" vabaneda, siis mina olen kasutanud DWS ehk "Destroy Windows 10 Spying".

Miks sa seda.tegid? DWS on inimestele,.kes matsu jagavad. liiv ei tea arvuteist midagi, loe eelnevteema läbi, saad aru, katsume talle asju lihtsustada, mitte paranoiat juurde toota. icon_rolleyes.gif

liiv, unusta.DWS ja viska minema. Lkits arvas, et sa telemeetriast lahti tahad saada, ta ei teadnud, et sa tavalisi eventlogi kirjeid häkkerite vestluseks pead.

Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

sõnum 07.07.2017 16:18 vasta tsitaadiga

sry

liiga vara tegin õlle lahti

#tänaolenlilla

vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV veteran
liiv

sõnum 08.07.2017 10:50 vasta tsitaadiga

Kallid kaasfoorumlased, olge minuga nüüd kannatlikud nagu süütu tüdrukuga. See on tõesti minu jaoks kauge teema nagu Maa Andromeda udukogust (ma nägin 7 klassis esimest korda tavalist odavat pihu kalkulaatorit, keegi peab mind ju õpetama ja teie seda lahkelt teete). Ma tean et võiks viia arvuti Ordise aga ma tahan ise korda saada

Ma tegin peaaegu nii nagu Märt õpetas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Need asjad tegin teisiti ja asjad piiksus:

1. Miki lehelt ei võtnud installi. Palun uuesti seda lehte. Mul jumala uus win lehelt võetud eesti keelne win 10 install formatitud mälupulgal ja nüüd ma seda enam ei usalda.
2. Masinas keelasin 2 teist ketast Bioses ära (tegin formati ja kaotasin 2 aasta jooksul kogutud stufi, ei hoidnud midagi alles, sest miski istub kuskil)
3. Võrgujuhet ei hoidnud masina küljes, see läks peale win instali külge
4. Wini Installides kustutasin kõik 100 mb paratsioonid ja tegin 10 formatit kõikjale(nii nagu käskisid)

Siiani oli lahe aga kui masinale juhtme taha panin hakkas kammaja pihta. Panen printscreenid (ehk peaks end kliinkus kontrollida laskma) aga kohe update probleemid ja tuvastasin, et installitav tarkvara ei taha sobida minu süsteemiga. Selline mulje nagu mul poleks Win 10.
Panen Nvidia teate, ehki nii võrgudraiver kui paljud muud draiverid annavad sama vastuse:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma ei hakka teisi välja tooma, ehk olen tõesti nii tumba aga mida see tähendab? Kas teil näitab sama viimaste Nvidia driveritega (täna tõmmatud)?
Spoiler Spoiler Spoiler

Loomulikult alguses kohe kisa, et pole turvaline jne. Selle update koodiga veateate paneb kohe, kui neti taha saab ja uuendusi hakkan tõmbama, kõik korrad. Seda uuendust vihkab uus süsteem eriti:
Spoiler Spoiler Spoiler

Võrdleks update ajalugu. Kellel Win 10 pro, peaks sama olema?:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma mäletan, et mul oli varem selline win update_ windows10.0-kb4022727. Enam seda ei teki. Kuidas tarkadel sellega on?

Mida see tähendab? ma pole kordagi mingit wini oma BlueRay seadme plaadilt installinud?
Spoiler Spoiler Spoiler

Lõpetuseks tõmbasin Märdi soovitatud Comodi ja see pasundas kohe (NB! peale win update ja nvidia driverite muud pole tõmmanud):
Spoiler Spoiler Spoiler

veel Comodo röökimist:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Loomulkult Comodo lahke abi ka, see purtsatati kohe jutu alguses välja:
Spoiler Spoiler Spoiler

Lõpuks ütles GREEK BUDYS admin, kes pidi mind aitama, et anna oma arvutile juurde pääs diagnostikaks. Ma andsin ja siis läks asi täiega piixu. Tabid hüppasid suvaliselt minu hiireliigutuste peale desktopil ringi ja hiir ka õieti ei töötanud. Tõmbasin lõpuks juhtme seinast välja sest tüüp hakkas napakaid küsimusi edasi küsima ja hiir enam üldse ei töötanud. Näiteks kordas end, et anna oma arvutile ligipääs jne.

Ahjaa, enne Comodo paigaldamist, ma ei saanud ühtegi asja alla laadida. Iga ühe kohta tuli - turbeskännimine - viga (näide)
Spoiler Spoiler Spoiler

Seellest ka screenshot, et mul mingi huinjaa on sees, et te mind päris lollakaks ei peaks:

Mida ma tahaks. Pange keegi kuskile kindel ja korralik uus Win üles (no mingi ajutine , ma tirin alla ja siis kustutate ja paluks Office 365 installi ka, mul on ametlikult ostetud aga kõik viirusetõrjed suhtuvad minu alla tiritud Office installikatesse kuidagi kahtlustavalt) ja seejärel teen setep by step nagu ütlete. Nimelt ma olen 0ma oma mälupulgal asetseval WIN installi suhtes ka paranolilne. Kuskil on mingi jama. Kuskilt paugutab basa kohe tagasi. Ma isegi ei viitsi kopida siia kõike jama, kui näitas mu wordi ja notepadi faile tühjana VÕI KUI FAILIS OLI MEILI AADRESS SIIS SEDA RIDA EI NÄIDANUD)
Paar dumbjuuseri küsimust. Kui tõenäoline on, et ma saan selle oma NASist (ehki NAS on välja lülitatud installtoimingute ajal, rebisin lausa voolukaabli välja). Kui tõenäoline on, et MS pilves on mingi vastik fail? (ehki ma pole ka pilve praegu loginud aga hirmsati moodi üritab suunata). Kas on tõenäoline, et kui sain pahalase, siis see juhtis mind WIN 10 fake lehele ja sain "kala" sealt kaasa? Kas on tõenäoline, et keegi saab läbi ruuteri sisse (mida ma ei usu ise, Telisa Inteno baseerub Linuxil).

arny
HV kasutaja

sõnum 10.07.2017 08:06 vasta tsitaadiga

srry aga see comodo sul küll asja lihtsamaks ei tee, proovi ikka peale win installi paar päeva tal oma update teha ja siis hakka sinna omi asju installima. Anti viirused tahavad sulle ju end koguaeg tõestada ja loobivadki igast asju, et sa ikka rohkem maksaks. Mingi aeg panin omale avg ja see ka teatab vahel, et arvuti aeglane ja vaja miskit cleanupi teha ja selleks pean neile maksma selle lisa jupikese eest. Srry aga selle jaoks sobib ka kettapuhastus ja mõni teine programm mis seda ka hästi teha oskab. See, et browseris miski lisa talle ei meeldi on nii ja naa, et ise tead kas sul on seda vaja või mitte. See, et midagi installida ei lase tähendab, et ta on liiga usin aga selle kohta ütles juba vanarahvas, et liigne usinus on ogarus. Pole ju ka selles midagi imelikku kui peale windowsi instali sul mingeid aegunud uuenduste ja mitte sobivate asjade kohta teateid tuleb, lase rahulikult ära uuendada lähevad üle need mured. Isiklikult soovitaks asja lihtsalt võtta, et installiks wini ja laseks tal rahulikult uuendusi teha ja siis hakkas omi asju sinna installima, mis muidugi vajalikud kah. Pole sul seda miljon euri küsivat antiviirust kohe tarvis seal. Kui enamus asju installitud siis võid ühe neis av asjadest panna aga ise soovitaks pigem midagi mis nii hirmus peale sundija ei ole oma asjadega, vaata kas või googlist erinevaid testide lehti av kohta, kus on head võrdlused vabavara ja tasuliste kohta, et kes mida ja kuidas.
Märt.
HV Guru
Märt.

sõnum 10.07.2017 12:29 vasta tsitaadiga

arny, rumal jutt suhu tagasi. Võta kätte ja installi just vajalikud komponendid, all servas on täitsa valik olemas. Tuleb jätta vaid antiviitus ja tulemüür. Geekbuddy siiski korra veel prääksatab, siis aknakese vasakul all nurgas panna linnuke"ära kunagi enam näita" ja ülevalpool "no, thanks" ja see nõuandja enam ei tülita. Mul kodus vist kümnel masinal, kasutamine on lihtne. Paaril sõbral sättisin ka selle, enam pole ka neil muresid. Kui suurt midagi ei tee, siis ilmaaegu ei karju. Kuo miskit on, siis on kena karantiin ja logid nong liivakast. Kui tead,.mida teed,.siis saab asjad karantiinist kätte ja käivitada rakendusi, mida kahtlaseks pidas ning liivakasti suunas, edaspidi liivakastiväliselt.
Googeldama õppida ei teeks ka paha.
Jah, iga installitav rakendus võib arvuti aeglasemaks teha. Antiviirused teeva seda enamasti alguses,.esmase taustal skanni ajal. Hiljem kontrollitaks jooksvalt lisanduvat. See suurt ei aeglusta.
liiv, sa ei teinud nagu sulle öeldi, vaid tegid jälle omaloomingut. Talita nagu öeldi ja korras. "Jäta ainult vajalik ketas instllimise ajaks" tähendab seda, et sa teed seda mitte bioses, vaid eemaldad toite lisakettalt. Varukoopiate pärast pead küll ise hoolitsema, keegi seda su eest ei tee.
Parem lase, keegi teeb seda masinat sinu eest, sina istu ja vaata pealt.

tagasi üles
LKits
HV Guru
LKits

sõnum 10.07.2017 14:17 vasta tsitaadiga

Viirusetõrjete kohapealt - peamises arvutis on tasuline Avast ning teistes tasuta Avast.
Tasuline Avast ei tuleta ennast pea kunagi meelde - ainult siis, kui midagi kahtlast toimub.
Tasuta Avast tuletab ennast korra aastas meelde, kui vajalik tasuta "litsentsi" uuendamine.

Märt.
HV Guru
Märt.

sõnum 10.07.2017 16:08 vasta tsitaadiga

LKits, tasuta Comodol saab mu eelmises postis märgitud moel väga normaalseks. Paar dumbuuserist sõpra, kel ma tasuta Avasti allavett saatsin, asendasin Comodoga, on nüüd ülirahul.
tagasi üles
arny
HV kasutaja

sõnum 10.07.2017 21:31 vasta tsitaadiga

[quote="Märt."]arny, rumal jutt suhu tagasi. Võta kätte ja installi just vajalikud komponendid, all servas on täitsa valik olemas. Tuleb jätta vaid antiviitus ja tulemüür. Geekbuddy siiski korra veel prääksatab, siis aknakese vasakul all nurgas panna linnuke"ära kunagi enam näita" ja ülevalpool "no, thanks" ja see nõuandja enam ei tülita. Mul kodus vist kümnel masinal, kasutamine on lihtne. Paaril sõbral sättisin ka selle, enam pole ka neil muresid. Kui suurt midagi ei tee, siis ilmaaegu ei karju. Kuo miskit on, siis on kena karantiin ja logid nong liivakast. Kui tead,.mida teed,.siis saab asjad karantiinist kätte ja käivitada rakendusi, mida kahtlaseks pidas ning liivakasti suunas, edaspidi liivakastiväliselt.
nagu liiv ise kirjutab siis talle sellist teemat vist pole mõtet soovitada ei saa eriti aru ja igast teated tekitavad temas kahtlusi. Ei ütle, et see comodo hea või halb oleks, pole kunagi kokku puutunud. Lihtsalt soovitaks kasutada mida mõned paremad testid soovitaksid, mis iganes nime see av siis kannaks. Inimene kes kardab igast teateid ja logisid mis ilmselt on halvad, siis jah oleks vajalik av mis vahele ei kipu segama või kedagi kes vähe keerulisema av paika sätib ja loeks sõnad peale, et ära sina rohkem näpi.

Märt.
HV Guru
Märt.

sõnum 10.07.2017 21:40 vasta tsitaadiga

arny, loe teema läbi ja kuo ssinu soovitust järgida, siis tuleks liiv arvuteist kaugel hoida.
tagasi üles
pinTero
HV veteran
pinTero

sõnum 10.07.2017 22:56 vasta tsitaadiga

Äkki jätaks algatuseks kõik kolmanda partei müürid ja tõrjed üldse kõrvale ja katsuks Wini koos uuendustega puhtalt peale saada. Hetkel see ei ole õnnestunud ka korduvatel katsetel.

liiv,
Tee omale uus ja puhas installipulk/plaat ametlikult lehelt sikutatud tööriistaga.
Tööriista saad siit: https://www.microsoft.com/et-ee/software-download/windows10
Teed õpetuse järgi "Tööriista kasutamine installikandja loomiseks".
(veel parem, kui teed mõnes teises arvutis, milles pole "kahtlasi" asju toimunud)

Edasi soovitaks ma nii:

Arvutis lisaketastel voolukaablid küljest.
Nüüd buudid masina pulgalt/plaadilt üles, valid Custom install ja kustutad kõik vanad partitsioonid maha (et jääks ainult üks rida Unallocated space või Jaotamata ruum või mis iganes see eesti keeles oligi) Edasi vajutad lihtsalt Next - setup teeb ise vajalikud õiged partitsioonid ja formaadid sinu eest ära.

Võrgujuhtme võid installi ajal tagant tõmmata - siis saab esmaseadistuse valikus kiirelt kohaliku konto luua ja ei pea otsima, mis nupu alt pilvikontost mööda saab minna.

Nüüd kus desktop on ees, pistad võrgukaabli tagasi. Suure tõenäosusega on võrgudraiver juba paigaldatud, seega peaks all kella juures võrguikoonil ristike ära kaduma ja masin neti taha saama.
Nüüd edasi ei puutu ega installi käsitsi mitte kui midagi, vaid jääd ootele, kuniks Win ise toimetab. Võid avada Task Manageri detailse vaate, kust saab graafikute järgi aimu, et draivereid sikutatakse ja installitakse taustal.
Vahepeal võib tulla teade, et tuleks teha restart (tavaliselt videodraiveri paigalduse järel) - aga sa ignoreeri seda ja lase masinal edasi toimetada!
Alles siis, kui Task Manageris on CPU, HDD ja Võrgugraafik juba pikemaks ajaks maha rahunenud, teed restardi.

Kui restart tehtud, võtad Windows Update'i lahti ja vajutad Otsi uuendusi. Ja siis jälle ootele, kuniks masin möllab. Kui lõpuks tuleb nähtavale nupuke Taaskäivita kohe, siis teedki restardi. Enne seda punased hoiatused ära ei kao. See ongi normaalne!

Nüüd peale restarti peaks olema hoiatused kõik kadunud. Järgmise sammuna võiks piiluda Device Manager alla, kas mõni seade on jäänud küsimärgiga või suutis Win ise kõik draiverid paika saada.
Kui küsimärgid puuduvad, on põhimõtteliselt asi korras!

Kui aga jätkuvalt ei õnnestu ja anomaaliad korduvad, siis pead masina küll ilmselt mõne spetsi kätte viima. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
arny
HV kasutaja

sõnum 11.07.2017 09:44 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif thumbs_up.gif hea, et pikemalt lahti kirjutasid, ma mõtlen sama asja aga ei viitsinud nii pikalt seletada.
Märt.
HV Guru
Märt.

sõnum 11.07.2017 10:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võrgujuhtme võid installi ajal tagant tõmmata - siis saab esmaseadistuse valikus kiirelt kohaliku konto luua ja ei pea otsima, mis nupu alt pilvikontost mööda saab minna.

Ise olen masina võrku ühendanud selleks, et tiriks kohe uuendused ja vajalikud draiverid kohe installi ajal. M$ kontot pole keeruline vältida, kui ekraanil olevat teksti mõttega lugeda.

tagasi üles
liiv
HV veteran
liiv

sõnum 20.07.2017 15:13 vasta tsitaadiga

Läksin lapse arvuti taha, et WIN installikas seal teha. ESET leidis seal ka 3 viirust (mul on ju kõik võrguga ühendatud, ehki seal midagi kriitilist ei olnud, asjad nagu Chrome hacktool ja mõned troojad). Seejärel ma hakkasin põhjalikult skännima ja Onedrives leidis ka ESET millegi üle joriseda, seejärel formattsisin kõik ära ja tühjendasin ka pilve (välja arvatud NAS) ja kõik arvutid said WIN re-installi. Praegu enam anomaaliaid ei esine ja kõik toimetavad kenasti. Tänan!
See teema on määratud kustutamisele pärast 27.07.2017 15:13
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  kumb kaitse on parem? mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.