Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Oksjoniportaal osta.ee kehtestas väheaktiivsetele kasutajatele igakuise haldustasu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 20.06.2017 13:29:03 vasta tsitaadiga

tuli kiri, et konto on kinni pandud thumbs_up.gif selle ühe saaga lõpp siis igatahes, esimese konto tegin osta.ee-sse siis kui see asi välja tuli, oli vist 90-ndate lõpus, mäletan et kooli arvutiklassis tegin seal mingeid asju. vana konto pandi vahepeal kinni, seal vist mingid kasutajatingimused muutusid vmt., nüüd siis teise konto sain ise sulgeda.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 20.06.2017 13:31:22 vasta tsitaadiga

Mul suva. Las tiksub seal see konto. Kord paari aasta jooksul login sisse
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 19:08:30 vasta tsitaadiga

kui 36 kuu pärast seda asja veel on, vaatame edasi.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.06.2017 19:09:50 vasta tsitaadiga

Sain AKI-lt vastuse.

Ehk kokkuvõtvalt, pärast seda, kui on konto suletud, ei tohi isikuandmeid töödelda mitte ühelgi teisel moel, v.a "Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lõike 1" otstarbeks.
Kui tuleb kasvõi üks e-kiri, siis juba rikuvad seadust.

tsitaat:
Vastus selgitustaotlusele

Andmekaitse Inspektsioon sai Teie selgitustaotluse seoses isikuandmete töötlemisega osta.ee keskkonnas.

Isikuandmete töötlemine on iga isikuandmetega tehtav toiming, sealhulgas isikuandmete kogumine, salvestamine, säilitamine, juurdepääsu võimaldamine isikuandmetele, isikuandmete kasutamine, sulgemine, kustutamine, või mitu eelnimetatud toimingut, sõltumata toimingute teostamise viisist ja kasutatavatest vahenditest (isikuandmete kaitse seadus § 5).

Isikuandmete töötlemine on lubatud üksnes isiku nõusolekul või kui mõnes seaduses on sätestatud erikord. Täpsemalt soovitan lugeda inspektsiooni võrgulehelt: http://www.aki.ee/et/isikuandmete-kasutamise- oiguslikud-alused.

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lõike 1 kohaselt on tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg kolm aastat. Sellest tulenevalt on õigus isikuandmeid pärast konto kustutamise soovi (lepingu lõpetamist) säilitada kolm aastat võimalike nõuete esitamiseks.

Juhul, kui see on ainuke õiguslik alus isikuandmete säilitamiseks, siis muudel eesmärkidel (kui üksnes nõuete esitamiseks) isikuandmeid kasutada ei tohi. Juhul, kui Teil on täpsemaid küsimusi isikuandmete töötlemise osas, soovitan Teil kontakteeruda isikuandmete töötlejaga.

Juhtisin ka AllePal OÜ-le (osta.ee-le) tähelepanu, et nad täiendaksid isikuandmete töötlemistingimusi (sh lisaksid säilitamistähtajad).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fort7
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2011




sõnum 22.06.2017 10:33:41 vasta tsitaadiga

3 aasta pärast võite oma kontod uuesti luua kui tekib tahtmine.
Vastus osta klienditeeninduselt päringule: mis takistab konto loomist kui neil eelnevaid andmeid ei tohiks olla?

tsitaat:

Kui klient soovib isikuandmete kustutamist, siis me sulgeme konto ja isikuandmed kustutakse süsteemist hiljemalt 36 kuu jooksul, kui on möödunud seadusest tulenev nõuete esitamise aegumistähtaeg.
Kui süsteemist on andmed kustutatud, siis pärast seda on võimalik uuesti registreerida konto.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 25.09.2002




sõnum 23.06.2017 22:29:55 vasta tsitaadiga

aga mingi kliendinumber või muu identifikaator ei ole ju isikuandmed? selle identifikaatori saaks näiteks genereerida nime või isikukoodi põhjal ja see tuleks alati täpselt ühesugune. aga vastupidine toiming (identifikaatorist isikukood tagasi genereerida) ei oleks võimalik.

seega näiteks kui inimene kolme aasta pärast tahab konto uuesti luua, genereeritakse talle juba kasutusel olnud identifikaator ja süsteem teatab, et selline oli juba kunagi kasutusel, järelikult ei saa kontot teha, kuna see on võimalik ainult üks kord elus.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.06.2017 07:56:25 vasta tsitaadiga

BS on see, et hiljem kontot teha ei saa - kindlasti saab.
Muidugi Osta oli osav konto peitmises - küsisin neilt 5-6.a tagasi, siis väitsid et sellisel e-mailil kontot pole icon_lol.gif
Kuna ei kasuta lasin nüüd sulgeda.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.06.2017 10:51:25 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
aga mingi kliendinumber või muu identifikaator ei ole ju isikuandmed? selle identifikaatori saaks näiteks genereerida nime või isikukoodi põhjal ja see tuleks alati täpselt ühesugune. aga vastupidine toiming (identifikaatorist isikukood tagasi genereerida) ei oleks võimalik.

seega näiteks kui inimene kolme aasta pärast tahab konto uuesti luua, genereeritakse talle juba kasutusel olnud identifikaator ja süsteem teatab, et selline oli juba kunagi kasutusel, järelikult ei saa kontot teha, kuna see on võimalik ainult üks kord elus.
Igasugune isikuandmetest tuletatud andmed on samuti isikuandmete töötlemine. Samuti ühepoolne "hashimine", mis kõige lihtsam variant oleks isikukoodist MD5 vms.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.06.2017 12:18:34 vasta tsitaadiga

LKits, kuskohas selline asi kirjas on?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 24.06.2017 12:28:02 vasta tsitaadiga

Isikuandmete kaitse seadus - https://www.riigiteataja.ee/akt/106012016010

tsitaat:
§ 5. Isikuandmete töötlemine
Isikuandmete töötlemine on iga isikuandmetega tehtav toiming, sealhulgas isikuandmete kogumine, salvestamine, korrastamine, säilitamine, muutmine ja avalikustamine, juurdepääsu võimaldamine isikuandmetele, päringute teostamine ja väljavõtete tegemine, isikuandmete kasutamine, edastamine, ristkasutamine, ühendamine, sulgemine, kustutamine või hävitamine, või mitu eelnimetatud toimingut, sõltumata toimingute teostamise viisist ja kasutatavatest vahenditest.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.06.2017 12:35:25 vasta tsitaadiga

Kas isikukoodist tehtud hash on isikuandmed? Minuteada mitte.

Pole su väljatoodud punktis midagi kirjas tuletatud andmete kohta.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2017 18:32:08 vasta tsitaadiga

Renka, nii ja naa. Kui on teada, et hash on tehtud isikukoodist, siis ei võta selle brute force abil murdmine väga palju aega. Kui murdjaks on hashi koostaja ise, siis on talle teada ka salt juhul kui see kasutusel oli.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
randar99
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2009




sõnum 29.06.2017 16:19:14 vasta tsitaadiga

Peale seda, kui siit lugesin, et osta.ee kavatseb kehtestada igakuise maksu väheaktiivsetele kasutajatele, logisin üle mitme aasta sinna sisse, et konto sulgeda, aga nägin, et kontol on 0.24€. Siis uurisin, et kuidas ma saan konto sulgeda, kui mul on kontojääk 0.24€ ja mul pole Eestis pangakontot. Sellepeale küsiti, et kas mul on mõni Euroopasisene pangakonto, mis mul on ja mille ma ka edastasin neile. Täna tuli kiri, kus öeldi, et minu nime ja emailiga seotud kontol pole raha. Logisin sisse ja nii see oligi, 0€ kontol. Huvitav, mis juhtus icon_lol.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 29.06.2017 17:15:31 vasta tsitaadiga

randar99 kirjutas:
Peale seda, kui siit lugesin, et osta.ee kavatseb kehtestada igakuise maksu väheaktiivsetele kasutajatele, logisin üle mitme aasta sinna sisse, et konto sulgeda, aga nägin, et kontol on 0.24€. Siis uurisin, et kuidas ma saan konto sulgeda, kui mul on kontojääk 0.24€ ja mul pole Eestis pangakontot. Sellepeale küsiti, et kas mul on mõni Euroopasisene pangakonto, mis mul on ja mille ma ka edastasin neile. Täna tuli kiri, kus öeldi, et minu nime ja emailiga seotud kontol pole raha. Logisin sisse ja nii see oligi, 0€ kontol. Huvitav, mis juhtus icon_lol.gif

Konto raha liikumiste kohta ajalugu ei näe ?

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
randar99
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2009




sõnum 29.06.2017 18:34:10 vasta tsitaadiga

stks kirjutas:
randar99 kirjutas:
Peale seda, kui siit lugesin, et osta.ee kavatseb kehtestada igakuise maksu väheaktiivsetele kasutajatele, logisin üle mitme aasta sinna sisse, et konto sulgeda, aga nägin, et kontol on 0.24€. Siis uurisin, et kuidas ma saan konto sulgeda, kui mul on kontojääk 0.24€ ja mul pole Eestis pangakontot. Sellepeale küsiti, et kas mul on mõni Euroopasisene pangakonto, mis mul on ja mille ma ka edastasin neile. Täna tuli kiri, kus öeldi, et minu nime ja emailiga seotud kontol pole raha. Logisin sisse ja nii see oligi, 0€ kontol. Huvitav, mis juhtus icon_lol.gif

Konto raha liikumiste kohta ajalugu ei näe ?


No näed, arve tasumiseks läkski icon_biggrin.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Millegipärast mäletan, et oli 24 senti, aga ju siis oli 22.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 29.06.2017 18:52:36 vasta tsitaadiga

ja mis nüüd saab?
2 sendist järgmist arvet ju ei saa maksta. Hakkab võlg suurenema ja varsti on kapid ukse taga icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.06.2017 20:05:33 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ja mis nüüd saab?
2 sendist järgmist arvet ju ei saa maksta. Hakkab võlg suurenema ja varsti on kapid ukse taga icon_neutral.gif

Miks ei saa maksta? icon_rolleyes.gif
Ma vahepeal tegin tudiludile 1 sendiseid makseid iga päev terve kuu ulatuses icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2017 13:04:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tere

Kuna kõik tingimused on täidetud, on teie Osta.ee konto nüüdsest teie soovil suletud.

Lugupidamisega

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.09.2017 14:57:49 vasta tsitaadiga

See osta on ikka puhas kauboikapitalismi ettevõte, eesti meedia või mis .Inc ta oli thumbs_down.gif

http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikaitab/kurioosum-ostaee-oksjonil-voidetud-10-sendine-ese-toi-suure-trahvinoude?id=79376250

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.09.2017 15:04:19 vasta tsitaadiga

Tavaline käitumine seal portaalis.
Mul oli umbes 10a tagasi ka analoogne juhtum. Sai härra Toomas R. Raist sügavale pimedasse kohta saadetud ning enam pole kordagi seda portaali kasutanud.

_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 01.09.2017 15:20:50 vasta tsitaadiga

Oot mis. Delfi jälle taset näitamas. icon_confused.gif Osta.ee lahendas laisa ostja kasuks ja tarbijakaitsekomisjon lõpuks müüja kasuks ju.

viimati muutis sooty 01.09.2017 15:24:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2017 15:23:17 vasta tsitaadiga

Aga kas peab siis kõik 10 senti alghinnaga oksjonid läbi käima ja AH pakkuma, kui pole vähimatki kavatsust kaubale järele minna? Mina saan müüjast ka aru.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.09.2017 15:28:57 vasta tsitaadiga

Ma sain ikka artiklist aru, et ostja maksis müüjale raha ära, kuid kaubale järgi ei jõudnudki. Mille kohta siis müüja pretensiooni esitas. Raha käes ja kui kokkulepitult kaubale mõistliku aja jooksul järgi ei lähe siis jääb kaup ka müüjale.
Ehk siis kui pean minema välismaale või haigestun ootamatult pikaks ja kauaks siis mingit mõistlikku lahendust pole võimalik leida, peale rahatrahvi?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2017 15:35:03 vasta tsitaadiga

10 sendiga pannakse oksjonile kraam, millega on eesmärk asjast lahti saada. HV foorumis on selleks ÄA rubriik, mis pole õnneks nii karmide reeglitega. Kui ostja kaubale järgi ei tule, siis ongi müüjal probleem - kellelegi teisele anda ega jäätmejaama viia ei saa, kuna on kohustus kaup ostjale anda, aga endal ka ruumi pole seda lõputult kuskilt ladustada ja loota, et ehk ostjal ühel päeval ikka on aega järele tulla.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2017 15:37:45 vasta tsitaadiga

käige nüüd ka kanni selle teemaga, et tuleb siin ka hakata ette nämmutama, millal ja kuidas oma sodile järele tuleb minna.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Oksjoniportaal osta.ee kehtestas väheaktiivsetele kasutajatele igakuise haldustasu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.