Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Hiire kursor jääb seisma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 14.06.2017 08:42:19 Hiire kursor jääb seisma vasta tsitaadiga

Probleem on selline, et mingitel hetkedel laptopi kasutades hiire kursor ekraanil enam ei liigu. Hiire sensor samal ajal põleb. Vahest seisab kursor ekraanil 1-2 sekundit aga vahest ei tööta hiir enam üldse. Aitab ainult see kui hiir laptopi küljest ära võtta ja tagasi ühendada. Hiires asi ei ole, kuna olen proovinud kolme erinevat hiirt ja seda juhtub kõigiga.
Operatsioonisüsteemis ka asi ei ole kuna tegin värske installi Win 7 ja proovisin ka Linuxit. Olen proovinud erinevaid USB porte 2.0 ja 3.0. Hiirtel olen proovinud erinevaid sagedusi 125 Mhz ja 1000 Mhz.
Kuna probleem esineb väga suvalistel aegadel siis kas on mõtet üldse parandusse viia? Neil ei pruugi seda viga üldse tekkida. Või isegi kui tekib, siis peale remonti on minul väga raske kontrollida kas sai korda või mitte.
Kui keegi targem ütleks, et kindlasti aitab näiteks emaplaadi vahetus siis tegeleksin edasi. Tänan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 14.06.2017 08:57:23 vasta tsitaadiga

Miks puuteplaati ei kasuta? Läpakaga ju see oluliselt mugavam.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 14.06.2017 09:41:09 vasta tsitaadiga

Kõigepealt testi hiirt teistel arvutitel ja kellegi hiirt oma arvutil. Kui su hiir teisel arvutil sama teeb siis on viga hiires ja polegi muud lahendust kui uus hiir muretseda.
Kui teised hiired sinu arvutitel sarnaselt käituvad siis võib jah olla nii riistvara kui tarkvara viga. Ma olen siiski täheldanud, et on olnud sarnaste sümtomitega juhtum, kuid siis oli tarkvara viga. Arvutis oli viirus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 14.06.2017 11:26:56 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Kõigepealt testi hiirt teistel arvutitel ja kellegi hiirt oma arvutil. Kui su hiir teisel arvutil sama teeb siis on viga hiires ja polegi muud lahendust kui uus hiir muretseda.
Kui teised hiired sinu arvutitel sarnaselt käituvad siis võib jah olla nii riistvara kui tarkvara viga. Ma olen siiski täheldanud, et on olnud sarnaste sümtomitega juhtum, kuid siis oli tarkvara viga. Arvutis oli viirus.

Kirjutasin ju esimeses postituses, et proovisin kolme eri hiirt sama arvuti taga ja probleem oli ikka olemas. Proovisin ka teist operatsiooni süsteemi Linuxit ja clean install windowsit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 15.06.2017 10:50:39 vasta tsitaadiga

Kui hiir töötas muude arvutite taga perfektselt siis on halb emaplaadi USB chip. Ma kahtlustan, hardwares on viga mis ei toimi korrektselt HID protokolliga ja kui emaplaadi tootjal patchi pole siis ei saagi korda. (N: ajab chipset hiire mingisse erilisse powersave reziimi, millesse minek- tagasitulek seda jama põhjustab)
Pead mõtlema emma kumma vahetusele kas emme mõnelt muult tootjalt (seejuures ei tohi olla sama chipset) või siis hiire mudeli vahetus. Hiir minuarust on kasulikum vahetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 15.06.2017 11:09:27 vasta tsitaadiga

ehk windowsi all tootja lehelt draivereid chipsetile proovida?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 15.06.2017 11:42:26 vasta tsitaadiga

Seda kindlasti kui on olemas. Tihti ongi chipsettide veaparandustes kirjas, et mingid hiired hanguvad jne. See aitab muidugi juhul kui tootjal on chipsetile draiveri parandus olemas. Kui ei ole siis ei aita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 15.06.2017 12:42:27 vasta tsitaadiga

See probleem tekkis alles hiljuti. Varem töötas hiir hästi. Ütlen veelkord, et ma testisin selle laptopiga kolme erinevat hiirt (Logitech, Lenovo ja Razer). Hangumis probleem oli kõigil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.06.2017 12:43:40 vasta tsitaadiga

Biosis mõni powersaving option pole sees?
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 15.06.2017 12:47:30 vasta tsitaadiga

Device Manager, USB Root Hub v mouse, Properties, Power Management, uncheck "Allow Windows to turn off this device to save power"
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004




sõnum 18.06.2017 08:59:20 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:

Pead mõtlema emma kumma vahetusele kas emme mõnelt muult tootjalt

icon_biggrin.gif

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 833 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eemarko
HV vaatleja

liitunud: 10.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 20:40:32 vasta tsitaadiga

Võid proovida kontrollpaneel > Power options > (paremalt aktiivse plaani kõrvalt) Change plan settings > Change advanced power settings > USB Settings > USB Selective suspend setting > Setting: (muuda) disabled
Samuti Nexus4 soovitust
nexus4 kirjutas:
Device Manager, USB Root Hub v mouse, Properties, Power Management, uncheck "Allow Windows to turn off this device to save power"


Võid veel lisaks vaadata BIOS uuendust ja station-drivers lehelt uuemat draiverit emaplaadi kiibistiku (Intel / Amd/ati) ja hiire kiibi jaoks
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 20.06.2017 21:54:30 vasta tsitaadiga

Ma pigem küsiks sellise rumala küsimuse: Kui see sama viga tekib kolme eri hiirega ja kahe erineva operatsioonisüsteemiga kas see siis ei viita üheselt, et tegemist on riistvaralise probleemiga??? Mis draiverid, mis chipset? Sama asi on nii Linuxis ja kui Windowsis! Minu küsimus oli pigem see, et kas selle saab korda ainult emaplaadi vahetusega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004




sõnum 21.06.2017 09:22:00 vasta tsitaadiga

Bios uuendatud?
Hiired juhtmega või ilma?

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 833 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 21.06.2017 10:07:37 vasta tsitaadiga

BIOS on uuendamata. Hiired on juhtmega kõik. Olen seda sama laptopi kasutanud samas konfiguratsioonis aastaid ja pole mingeid probleeme olnud. Nüüd viimase paari kuu jooksul on see probleem tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom10017
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2020




sõnum 09.02.2020 14:19:28 Aitäh! Minu läpakal see toimis. BT hiir ei kao enam ära ega puuteplaati kasutades ei hangu kursor 3-4 sekundiks. vasta tsitaadiga

eemarko kirjutas:
Võid proovida kontrollpaneel > Power options > (paremalt aktiivse plaani kõrvalt) Change plan settings > Change advanced power settings > USB Settings > USB Selective suspend setting > Setting: (muuda) disabled
Samuti Nexus4 soovitust
nexus4 kirjutas:
Device Manager, USB Root Hub v mouse, Properties, Power Management, uncheck "Allow Windows to turn off this device to save power"


Võid veel lisaks vaadata BIOS uuendust ja station-drivers lehelt uuemat draiverit emaplaadi kiibistiku (Intel / Amd/ati) ja hiire kiibi jaoks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Hiire kursor jääb seisma
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.