Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 512, 513, 514 ... 865, 866, 867  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 19.06.2017 12:38:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Seoses ruuterite tasuvusega tegin Detsembris siia posti: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9304499#9304499

Seega minul tuli küll odavam DG301 üürida kui välja osta. Muidugi väljasostes saad järelturul realiseerida ja kah osa raha tagasi. Hetkel DG400 kasutuses.


Ma toon siis niipidi näite.
Ma olen ühel aadressil maksnud 3 aasta jooksul Telia uute seadmete eest 19.- + 29.- Kokku 48 Eur. Seadmed Inteno + Arris on minu ja töötavad.

Kui ma oleks rentinud, siis samade asjade eest samal perioodil oleks ma maksnud 36 x 2.99 = 107.64 Eur + 36 x 1.99 = 71,64 Eur
Ja muudkui maksaksin edasi ja seadmed ei kuuluks mulle.

48 Eur ühekordselt 3 aasta jooksul vs. rent 179.64 Eur 3 aasta jooksul. Ja kui nüüd võtta siia juurde samade tingimustega teine aadress...

Nii on minul. Et mis siin vaielda üldse on, kumb mulle kasulikum on.


viimati muutis seeru 19.06.2017 12:48:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2017 12:39:34 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DigeBeni, mõttes "kaablis kiiremini"? DG400 1Gbit pordid on kiiremad kui DG301 1Gbit omad või?

... pordi teoreetiline kiirus näitab muidugi ruuteri võimekkust icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.06.2017 12:50:14 vasta tsitaadiga

seeru, need näited ei klapi, kui 3 aastal tuleb uus ruuter või digiboks siis tuleks sul vajadusel uus osta. Rääkimata sellest, et seadmete toiteplokid või wifi vms. võib lihtsalt ära surra ja uus seade tuleb osta.
Loomulikult on see, et VÕIB juhtuda, võib ka mitte. Kindlasti kestaks ruuter ka 5 või 10 aastat aga hetkel tundub, et ruuterid uuenevad kiiremini ning digiboksid peaks hakkama ka mingi hetk vahetuma.

Ehk lugedes senti võib ka kahju kannatada. (ps tähtajalisi lepinguid uued kliendid enam ei saa, ja seda juba päris ammusest ajast) On kehtinud erandid uuele tehnoloogiale viimisel.

Võta näiteks kindlustusmaksed. Loe summad kokku mis tuleks maksta auto, maja, inimeste kindlustuseks ning siis vaatad, et pole kordagi avariid teinud, majas pole õnnetust juhtunud ning inimesed on ka terved. Raha on aga läinud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2017 13:23:43 vasta tsitaadiga

indrekp, saasta müüb telia siis kui ruuter peale garantiid 1.3 või 1.5a üles ütleb.

tsitaat:


Üüri eelised veelkord:
2. Üüri kestel pidev support. - mis support, kui oled välja ostnud, siis pole supporti?
3. Üüriga ei kaasne tähtajalist kohustust. - väga paljudes kohtades on telia monopol ja ainuke lahendus, ja välja ostes ei kaasne samuti kohustust.
4. Saad võtta seadme vastavalt oma isiklikele vajadustele lähtuvalt, kiirem/aeglasem ühendus või wifi. - saad osta seadme iklikele vajadustele lähtuvalt, kiirem/aeglasem ühendus või wifi




tsitaat:

Võta näiteks kindlustusmaksed. Loe summad kokku mis tuleks maksta auto, maja, inimeste kindlustuseks ning siis vaatad, et pole kordagi avariid teinud, majas pole õnnetust juhtunud ning inimesed on ka terved. Raha on aga läinud.



Jälle väga loll näide. Kui maja, auto või mille iganes kindlustus on nii kallis, et 3a saaks kindlustusmakse eest välja osta maja või auto, siis peaks puhta loll olema ju et elulõpuni seda maksta.
Ostad iga 3 aasta tagant uue auto ja maja, lisaks on vanad alles.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 19.06.2017 22:09:58 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
seeru, need näited ei klapi, kui 3 aastal tuleb uus ruuter või digiboks siis tuleks sul vajadusel uus osta. Rääkimata sellest, et seadmete toiteplokid või wifi vms. võib lihtsalt ära surra ja uus seade tuleb osta.

Mis mõttes ei klapi? Väga hästi klapib minu jaoks.
See 3 aastat on juba läbi ja polnud mul mingit vajadust uut Intenot või uut Arrist sellel perioodil ega hiljem osta. Ja ma ei näe ka nähtavas tulevikus, et mul peaks olema vaja osta uued seadmed.
Aga kui on vaja, siis Telias ei hakka ostma. On mujalt piisavalt saadaval vähekasutatud Intenosid ~25 Eur ja Arriseid ~40 Eur. Ilma mingi kohustuseta.
Ja ma ei räägi siin sentide kokkuhoimisest. Siin sai 214 Eur seadmete pealt kokku hoitud. icon_smile.gif (kahe aadressi peal kokku)
Ma ei oleks absoluutselt mitte midagi rohkem selle raha eest saanud, kui praegu olen saanud. Aga kui tõesti tuleb kunagi sügisel ka minule VDSL2, siis saab selle raha eest uued ruuterid tahtmise korral

P.S Arrised sain tegelikult Telialt täitsa tasuta. Ainult postikulu oli mingi 'a 1 eur umbes. Nii et kasule võib veel 56 Eur juurde liita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 19.06.2017 23:40:07 vasta tsitaadiga

KillFrenzy: tänapäeval on tüüpiline auto kasutusrenti võtmine. see ka analoogne korteri (või modemi) rendiga.

Ja hetkel kuna ootame (loodetavasti) peagi tulevat uut tehnoloogiat tundub tõesti olevat mõttekas modem rentida.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2017 23:52:19 vasta tsitaadiga

Reaper, kui sa 3 aasta rendi eest saakisd korteri omale, siis nagu ei ole mõtet rentida.

Iga üks tehku mis tahab, aga mingit korporatsiooni roboti loosungeid ei viitsi lugeda, et tähtajalisega seadmed on kliendi jaoks kahjulikud. Ja rent on parim asi maailmas.

Ja aitab igast selveri ja korteri näidetest.

Tooge parem näiteid kuidas mujal on. Starman, STV. Telia soomes, rootsis? Läti, leedu?

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2017 00:01:42 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, kui kolme aastaga korter mahakandmisele läheks siis tõesti oleks mõistlik rentida.

aitab jah sellest säästupoliitikast, need on kaks väga head varianti kas osta või üürida ja see sõltub juba inimesest. Täna ei ole kliendil valikut tasuta siduvusega seega seda pole mõtet üldse võrdlusse võtta.

mujal on tasuta rent "hinna sees" või lisateenusena mõni osa aga sellest võite nendes teistes teemades lugeda.

ps. ma pole siin ainus robot või vihjasid sa kellelegi teisele.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 00:08:28 vasta tsitaadiga

indrekp, palun statistikat telia ruuteri keskmise vanuse kohta. Olen täiesti kindel on et üle 50% on "mahakandmisele"
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2017 00:33:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrekp, palun statistikat telia ruuteri keskmise vanuse kohta. Olen täiesti kindel on et üle 50% on "mahakandmisele"

Kuidas seda teostada ja milleks?

Kaksiklahendustega ja ADSL tiksub tänaseni TG784 ruutereid mis paigaldati alates 2009 kuni 2012 vist.
Samas Intenosid tuleb järjest vurinal tehasest ning tehnoloogia muutub sügisel vaskvõrgus taaskord uuemaks.

Teema ammendus nagu ma aru sain, inimesed jagunevad kahte leeri ja niipalju on ka valikus. Kolmas leer on alternatiivseade ja ka seda ei saa tasuta.
Faktiliselt tuleb kodanikul ruuter kinni maksta kuigi üüriseadmete kasutajad võivad poole maksmise peal seadmest loobuda ja uue võtta.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 00:37:27 vasta tsitaadiga

Teemasse siis. Kus ja mis mahus uueneb? Praegustes vdsl jaamades? Pikemaga traadiga adsl meestel raiutakse kaablid läbi?
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2017 01:06:34 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Teemasse siis. Kus ja mis mahus uueneb? Praegustes vdsl jaamades? Pikemaga traadiga adsl meestel raiutakse kaablid läbi?


https://www.telia.ee/uudis/-/uudis/telia-asub-adsl-internetitehnoloogiat-valja-vahetama
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 20.06.2017 13:51:03 vasta tsitaadiga

Arvestagem lihtsalt sellega, et indrekp peab propageerima asju ja teenuseid, mis on eelkõige kasulikud Teliale. Selle eesmägi nimel kõlbavad igasugused võtted. Kõige targem on tuua asjasse mitte puutuvaid lollakaid näiteid ja kui midagi muud ei ole, siis teisi sendikogujateks hakata tembeldama. Kusjuures kõige suuremaks sendikogujaks on kujunenud ju Telia ise. Ja see on loomulik. Rootsi emafirmad ongi sellise poliitika pealesurujad oma asumaades. Näiteks täpselt sama skeem ju Swedbangas, SEB pangas. Kõik puhas Rootsi värk.
icon_smile.gif
beer_yum.gif

P.S. indrekp ei saa nüüd selle väikse jagelemise pärast siin isegi kuidagi puhkusele ära mindud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 13:51:53 vasta tsitaadiga

Kas indrekp mitte telia HUMANOIDROBOT PEPPER ei ole?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 20.06.2017 13:58:42 vasta tsitaadiga

Huvitav oleks teada kui suur on indrekp enda Telia koduse teenuse eest kuumaks. Kas selline ustav Telia eesliinilvõitleja peab üldse midagi maksma?
Ja kui ei pea, siis ärgu siia rohkem sendi kokkuhoidmise juttu tulgu rääkima.
Nt minul praegu tavaline maks ~69.- kuus, seejuures mul on hetkel kolm hinnasoodustust peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 20.06.2017 14:27:45 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Arvestagem lihtsalt sellega, et indrekp peab propageerima asju ja teenuseid, mis on eelkõige kasulikud Teliale.

Peab? Sa tõesti usud et siin foorumis meie vingumise kommenteerimine kuulub tema tööülesannete hulka?! Ma julgen küll kahelda selles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 14:33:39 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Teemasse siis. Kus ja mis mahus uueneb? Praegustes vdsl jaamades? Pikemaga traadiga adsl meestel raiutakse kaablid läbi?


https://www.telia.ee/uudis/-/uudis/telia-asub-adsl-internetitehnoloogiat-valja-vahetama

Mulle lubati kiiremat VDSL-i aastal 2020 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 14:42:50 vasta tsitaadiga

Teema jätkuks rotob irvitab inteno teemas, et miks keegi ostis kasutatud inteno thumbs_up.gif

Selle asemel, et kohe aidata või nagu siin tasuta seadme küsimise peale öelda, et ei enam ei saa. On vaja targutada ja ülbitseda.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€


viimati muutis KillFrenzy 20.06.2017 14:45:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2017 14:45:31 vasta tsitaadiga

paraku olen ikka veel ja sel suvel pikemalt puhkusel.
arve viimasel kuul selline, lihtsalt peitsin asjasse mittekuuluva info ära, pilt minu telia äpist:

olen üsna tagasihoidlik tarbija kusjuures.

KillFrenzy, netis müüakse rohkesti surnud seadmeid, naljakas on see, et neid ostetakse icon_smile.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2017 14:46:42 vasta tsitaadiga

Sada korda rohkem müüakse töötavaid seadmeid netis.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.06.2017 14:48:56 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Sada korda rohkem müüakse töötavaid seadmeid netis.


Risk jääb sest see juhtum pole esimene kus surnud seade müügis on.
Keegi soovib siis mul on terve kast surnud DSL pesaga ruutereid, samas korrusmajas/fiibril töötavad ideaalselt. Olen neid ka soodsalt müünud kuid oluline on teavitada ostjat sellisest olukorrast.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 20.06.2017 15:53:29 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Teema ammendus nagu ma aru sain, inimesed jagunevad kahte leeri ja niipalju on ka valikus. Kolmas leer on alternatiivseade ja ka seda ei saa tasuta.

v.a juhul kui saab ÄA teemast ja juhtub sobima (OpenWRT selgaaetav).. a la WRT54G derivatiiv vms.. mida aeg-ajalt ka juhtub.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 21.06.2017 20:17:03 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Arvestagem lihtsalt sellega, et indrekp peab propageerima asju ja teenuseid, mis on eelkõige kasulikud Teliale. Selle eesmägi nimel kõlbavad igasugused võtted. Kõige targem on tuua asjasse mitte puutuvaid lollakaid näiteid ja kui midagi muud ei ole, siis teisi sendikogujateks hakata tembeldama. Kusjuures kõige suuremaks sendikogujaks on kujunenud ju Telia ise. Ja see on loomulik. Rootsi emafirmad ongi sellise poliitika pealesurujad oma asumaades. Näiteks täpselt sama skeem ju Swedbangas, SEB pangas. Kõik puhas Rootsi värk.
icon_smile.gif
beer_yum.gif

P.S. indrekp ei saa nüüd selle väikse jagelemise pärast siin isegi kuidagi puhkusele ära mindud.


Maailmas on palju asju, mis meile ei meeldi, see ei tähenda automaatselt, et nad kõik valed oleksid. Sama lugu on ka indrekp kommentaaride ja selgitustega, mingit ülbust ja sunnitud propagandat ma siin küll ei näe.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2017 21:37:35 vasta tsitaadiga

See selveri point on täielik ülbitsemine ja suhtmine jesss sain ära panna.

Teine inimene küsib kas tasuta (tähtajalise kohustusega) ruuterit ei saa, täiesti loomulik küsimus, sest läbi aegade on saanud, ja ka veel see aasta sai.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005




sõnum 21.06.2017 22:13:34 vasta tsitaadiga

Kui mul see vana Thomson TG784 ruuter istub 100/100 telia neti otsas lan kaabel koguaeg arvuti taga, kas reaalselt on mingit pidurit? Wifit pmst ei kasuta, ainult vahest ps4-ja taga, seal pole kiirus oluline mulle. Maksan ainult 16 eurtsi kuus neti ja teleka eest kokku, kas on mõtet sellistes tingimustes uus ruuter võtta või reaalselt sellest kasu pole?
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 512, 513, 514 ... 865, 866, 867  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.