Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Toiduliidu juht: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2017 16:57:06 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Chaza! kirjutas:
eix666 kirjutas:
Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis võikski tegelikult maksustada lisatud suhkrut ka teistes tootekategooriates, nagu jogurtid jms. Kuna sinna kuhjatakse tootjate poolt seda ikka natuke liiast. Maksudega annaks ehk motiveerida neid natuke vähem magustama.

Täpselt, üldiselt joon väga vähe igasugu jogurteid, kuid need maitsega jogurtid on suured suhkru pommid. Täiesti võiks võrdsustada limonaadidega.


On vähe toiduaineid/tooteid, kuhu suhkrut ja igasugu muud saasta sisse poleks topitud. Selle asemel, et mingite jaburate maksudega lagedale tulla, tuleks hoopis tootjatele karmimad nõuded kehtestada, mis nulliks juba eos võimaluse saastal lõpptarbija kõhtu sattuda. Praegune maks (sama teema alkoholi hinna tõstmisega) lihtsalt näitab, et võimueliidil puudub usaldus oma rahva vastu, ja üritavad rahva otsustusvõimet maksu kehtestamisega suunata (+hea võimalus eelarve auke lappida ja oma valimislubadusi finantseerida).


Ootoot, ma nüüd ei saa aru. Ühest küljest puudub usaldus rahva otsustusvõime koha pealt, teisest küljest tuleks maksu asemel üleüldse ära keelata? St minumeelest on otsesed keelud oluliselt hullemad kui maksud, kuna need nö "karmimad nõuded" vähendaks otseselt valikuvabadust (kes ikka väga tahab, peaks ju soovi korral oma suhkrupommi ikkagi poest kätte saama). Maksudega mõjutad kaudsemalt, et poeleti ääres pead oma rahakotiga nõu, et kas ikka tahad suhkru eest rohkem maksta või pole see valge surm ehk seda väärt.
Samuti eelarve täitmise kohta. Ma olen aru saanud, et millegipärast on seda va nutsu alati liiga vähe. Küll tahavad arstid palka (või lähevad soome ära), küll oleks politseinikke vaja jne jne jne. Kui nüüd on seda puuduvat nutsu vaja juurde saada, siis kumb on parem meetod, kas kõigele ühe malakaga maksu juurde (näiteks käibemaksutõus), või valime mõned ebatervislikumad asja välja (sigaretid, alkohol, nüüd suhkur), mis saavad täie kirvega ja jätame ülejäänud rahule? Mina isiklikult eelistaks pigem viimast. See kui sellega natuke ka tarbijakäitumist mõjutatakse on lihtsalt boonus.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2017 20:00:52 vasta tsitaadiga

Kui alkoholile ja sigarettidele liiga rets tax otsa tampida siis hakkab salaviin ja salasigarett taas vohama.

Küllap selle suhkrumaksu tõttu hakatakse edaspidi lisaks alkoholile ka limonaadi Lätist ostma.


viimati muutis heretic666 17.05.2017 20:01:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2017 20:01:14 vasta tsitaadiga

eix666 kirjutas:


Ootoot, ma nüüd ei saa aru. Ühest küljest puudub usaldus rahva otsustusvõime koha pealt, teisest küljest tuleks maksu asemel üleüldse ära keelata? St minumeelest on otsesed keelud oluliselt hullemad kui maksud, kuna need nö "karmimad nõuded" vähendaks otseselt valikuvabadust (kes ikka väga tahab, peaks ju soovi korral oma suhkrupommi ikkagi poest kätte saama). Maksudega mõjutad kaudsemalt, et poeleti ääres pead oma rahakotiga nõu, et kas ikka tahad suhkru eest rohkem maksta või pole see valge surm ehk seda väärt.
Samuti eelarve täitmise kohta. Ma olen aru saanud, et millegipärast on seda va nutsu alati liiga vähe. Küll tahavad arstid palka (või lähevad soome ära), küll oleks politseinikke vaja jne jne jne. Kui nüüd on seda puuduvat nutsu vaja juurde saada, siis kumb on parem meetod, kas kõigele ühe malakaga maksu juurde (näiteks käibemaksutõus), või valime mõned ebatervislikumad asja välja (sigaretid, alkohol, nüüd suhkur), mis saavad täie kirvega ja jätame ülejäänud rahule? Mina isiklikult eelistaks pigem viimast. See kui sellega natuke ka tarbijakäitumist mõjutatakse on lihtsalt boonus.


Ooot-oot, loeks nüüd korra uuesti rahulikult mõttega asja uuesti läbi, siis saad aru, et lõppprodukti keelamisest ei rääkinud vähemalt mina mitte sõnagi, vaid toiduainetesse lisatavate ebavajalike ainete koguse piiramisest/keelamisest (saad oma jogurti ikka poest osta, aga suhkru kogus on seal väiksem ja võibolla ka midagi muud natuke tervislikumaga asendatud või üldse lisamata jäetud).

Ma valiks nende kahe halva asemel pigem kolmanda variandi: mitte mingit lisamaksu - las jääda nii nagu on ja igaüks ise otsustab, mida ta endale sisse ajab. Riigikassasse raha hankimiseks on võimalusi väga palju ja maksutõus, kui selleks karjuvat vajadust ei ole, või uue maksu leiutamine on lihtsama vastupanu teed minemine ja pigem rumala poliitiku tunnusjoon.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2017 20:09:27 vasta tsitaadiga

Seda tahaks ma küll teada, kuidas riigikassasse makse tõstmata raha juurde saada (st jätkusuutlikult, mitte mingi ühekordse laenu või varamüügi vms abil). Et mis need väga paljud võimalused on? Eriti kuna meie vananeva rahvastiku tõttu tunduvad kulud kiiremini kasvavat kui tulud.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 18.05.2017 14:37:38 vasta tsitaadiga

Essa - riik ei maksusta mitte lisatud suhkrut vaid koos loodusliku suhkruga. Viinamarjamahl läheb räige maksu alla, sest looduslikku suhkrut on seal palju.
Juba paljud mahlamüüjad nõuavad, et kui neil mahlad maksustatakse (põhimõtteliselt maksuvaba mahla poodi müügile ei tulegi) siis nõuavad juba täna piimatoodete maksustamist, sest see olevat ebavõrdne kohtlemine. Et kadedusel pole piire.
Tegelikult pole suhkur üldse süüdi selles, et inimeed heaoluühiskonnas üle söövad, nii et suhkru maksustamine ei mõjuta kellegi tervist karvavõrdki paremuse poole, ainsana saame solgitud toiduaineid turule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 18.05.2017 22:40:12 vasta tsitaadiga

Miks sinna riigikassasse ilmtingimata rohkem raha vaja? Mu meelest on seal kassas seda raha rohkem kui küll kui vaadata kuhu seda lollide poliitikute poolt lendu on lastud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2017 22:50:59 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Miks sinna riigikassasse ilmtingimata rohkem raha vaja? Mu meelest on seal kassas seda raha rohkem kui küll kui vaadata kuhu seda lollide poliitikute poolt lendu on lastud.

Seda küll, aga ole nüüd aus, ka sina tahaks lennutada raha mida ise teenima ei pea. Lahe ju. Lambi seadus ja rahaline ootus (mis siis et see kindlasti ei laeku) aga teha saab kohe igast pulli. Seega vahva ju! icon_cool.gif
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 19.05.2017 12:17:36 vasta tsitaadiga

Valitsuse meeletute lisakulutuste tagajärjel on riigikassas üsnagi suur auk ja isegi kui kõik juurdelisatud maksud laekuksid täies mahus, isegi siis läheb riigikassa miinusesse. Puudujääk plaanitakse lisaks sellele laenuga katta ning kogutud stabiliseerimise reserv lükatakse nulli.
St. mingid uued maksud tuleb kindlasti välja mõelda, sest täielik "out" on kulutusi piirata. Õnneks ei pea valitsus seda enne järgmisi valimisi tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2017 12:42:03 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kui alkoholile ja sigarettidele liiga rets tax otsa tampida siis hakkab salaviin ja salasigarett taas vohama.

Küllap selle suhkrumaksu tõttu hakatakse edaspidi lisaks alkoholile ka limonaadi Lätist ostma.


Need, kes piiri lähedal elavad, toovad juba pm. kõike Lätist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2017 20:26:46 vasta tsitaadiga

kirjumega kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Kui alkoholile ja sigarettidele liiga rets tax otsa tampida siis hakkab salaviin ja salasigarett taas vohama.

Küllap selle suhkrumaksu tõttu hakatakse edaspidi lisaks alkoholile ka limonaadi Lätist ostma.


Need, kes piiri lähedal elavad, toovad juba pm. kõike Lätist icon_biggrin.gif


Jap. Suht vähe on asju mis Lätis kallim oleks.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Toiduliidu juht: äkki maksustaks magusa asemel nutiseadmed ja arvutimängud? mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.