Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 576, 577, 578  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 28.04.2017 12:13:04 vasta tsitaadiga

Biostari ITX plated peaks nüüd järgmine nädal müüki jõudma. Ei tea, millas need siia tekivad. Galadori lehel oli eile toode olemas staatusega "otsas", täna ära koristatud. 139€ oli X370GTN hinnaks, B350GTN puudus.

Rahakott igatahes juba sügleb icon_cool.gif

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 28.04.2017 13:28:28 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Vôid rahumeeli vôtta 1700. Nende reaalne vahe on paarsada mhz.


+1

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 13:31:44 vasta tsitaadiga

kalmann007 kirjutas:

1. 1800x on võrreldes 7700k ~5% kiirem video renderdamises (premiere pro).
Adobe tooted pidid ikka jõle inteli prosede järgi tehtud olema. Kui nad optimeeriks AMD-le siis saaks ilmselt kena kiirusekasvu võrreldes 7700k-ga
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 13:38:27 vasta tsitaadiga

Adobe tooted (eriti fototöötluses) on pigem üksiku tuuma kiirusele tehtud ning 7700k loputab isegi inteli 10-tuumast.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 28.04.2017 14:18:39 vasta tsitaadiga

Vaatasin ka teste, kuna kasutan Adobe tooteid ja lootsin Ryzenile üle minna, aga ikka 7700k kõige parem.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalmann007
HV kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 28.04.2017 15:52:07 vasta tsitaadiga

vegas pro ka inteliga kiirem...

et siis... jääb 6700k alles.

_________________
carpe diem
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 15:55:55 vasta tsitaadiga

Mul on igal juhul vegas pro ryzeniga tuntavalt kiirem. Samas mu i7 oli kh hea 5 aastat vana vms
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 19:40:16 vasta tsitaadiga

Huvitv. Kuna mulle endale Crysis 3 meeldib, kas ma peaks kade olema? : http://www.neoseeker.com/news/14688-cryengine-3-can-use-up-to-8-cpu-cores/
Jutt siis otsapidi 8 tuumast
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 28.04.2017 19:49:13 vasta tsitaadiga

Tundub natuke ebaausalt kirjutatud. Kui nüüd korras fanboi mütsi pähe panna tohin.

tsitaat:
Intel i7 system, or AMD hexa-core

Miks mitte i7 or Ryzen?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ssilverr
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2011




sõnum 28.04.2017 20:14:44 vasta tsitaadiga

Sellepärast, et tol ajal kui antud artikkel kirjutati ei osatud veel Ryzenit mainida icon_lol.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 28.04.2017 20:28:19 vasta tsitaadiga

No krt lingite siis mingit 2010 artiklit ilma suure ja rasvase hoiatuseta icon_biggrin.gif
Nüüd saan aru, et liiv hoopis trollib ja näitab, et 7 aastaga ei suudetud üle 4 tuuma kastutusse võtta/tööle rakendada.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 20:48:17 vasta tsitaadiga

sooty, Ei trolli. Alati kui mõnele kliendile prose müün ja too on kahtleb (i5 vs. i7) siis ma ütlen: enamus mänge ei suuda üle 2 tuuma kasutusse võtta. Neid mänge mis suudavad 4 tumma võtta, võib näppudel üles lugeda.
Sellest ka postitus (ega ma varem ei teadnud seda, et Crytek mängud suudavad 8 tuuma kasutada)
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 20:48:53 vasta tsitaadiga

Frostbite peaks kah suutma... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV veteran

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 21:08:45 vasta tsitaadiga

Tuumade kasutus ise ei näita ju suht midagi perfi suhtes. Sa võid ju mängu ära hakkida 8 tuuma peale, aga kui mängu enda tuumik jookseb 1-2 tuuma peal, siis mingite suva asjade muule tuumale liigutamine ei muuda suurt midagi.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 21:31:59 vasta tsitaadiga

Diesel157, jutt käibki ju multithreaded mängumootoritest... icon_biggrin.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 22:19:21 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Tuumade kasutus ise ei näita ju suht midagi perfi suhtes.

Pööbel ei küsi perfi vaid kas ikka on selline mäng kus tuumad lähevad kasutusse. Ma aastaid seletan, et mängimiseks võta i5, kui pleegi väga üle pole, sest enamus mängud üle 2 tuuma nagunii kasutada ei oska
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.04.2017 01:22:29 vasta tsitaadiga

Mängimiseks on ikka juba vähemalt kaks aastat olnud ainuõige valik korralik i7, nüüd ka Ryzeni kangemad esindajad. Frame timedest pole siis midagi kuulnud või?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 29.04.2017 18:29:55 vasta tsitaadiga

nüüd sattusin küll purika otsa...

klopsisin kasti kokku eile : Prime X370-PRO mobo, Ryzen 1700 CPU, 4x8GB 2400 mälud (ametlikus QVL listis toetatud sel kiirusel/mahus), Samsung 960 Pro M.2 küljes.

esimese asjana üritasin USB pulgal viimase BIOS'i sisse sööta. tõrkus, väitega, et fail ei ole õige BIOS. proovisin netist uuendada - leiab kenasti viimase versiooni, aga alla laadimise järgselt sama teade, et ei ole õige BIOS file. kõik BIOS failid on õige nimega ja USB pulk on fat32 formaadis. emaplaadi reset ei lahendanud midagi.

ok, üritasin siis nii edasi minna, et uuendab BIOS'i hiljem ndoze'i all. win 10 installeerus ca 5 minutiga USB pulgalt ja pärast failide lahti pakkimist tehtud restarti BSOD (0xc0000221). käsurealt isanda saapajälje jmt parandus miskit ei muuda - veateade, et ei leia kernelit või on see vigane. proovitud kahate erinevat win 10 installerit. 8.1 installeerub ja näitab hetkeks desktopi ning siis jääbki luupima restarti/repairi.

kratsin kukalt, milles asi... proovitud mälusid ilma DOCP/XMP identimiseta ehk vaikimisi seadistusel 2133 kiirusel ja ainult poolte pulkadega - sama seis.

mingil hetkel avastasin, et plaat on imelikul kombel ise esialgsest BIOSist downgrade'i teinud. ausõna, ma ei ole pilves - alguses oli 0511 ja nüüd on liikunud tagasi 0502 ehk kõige esimese peale. =)

mõistus otsas hetkel. kas ma pean midagi seoses M.2 kettaga teisiti tegema kui SSD-ga? nagu ma aru saan, siis "windows UEFI mode" on ainuke valik, mis vähegi seonduks teemaga.
miks ei aktsepteeri plaat uuemaid BIOS'e, väitega, et ei ole õige fail? isegi kui annan ette tootja originaalse DVD, kus on fail olemas...


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002




sõnum 29.04.2017 20:14:25 vasta tsitaadiga

Lugzan kirjutas:
nüüd sattusin küll purika otsa...

klopsisin kasti kokku eile : Prime X370-PRO mobo, Ryzen 1700 CPU, 4x8GB 2400 mälud (ametlikus QVL listis toetatud sel kiirusel/mahus), Samsung 960 Pro M.2 küljes.

esimese asjana üritasin USB pulgal viimase BIOS'i sisse sööta. tõrkus, väitega, et fail ei ole õige BIOS. proovisin netist uuendada - leiab kenasti viimase versiooni, aga alla laadimise järgselt sama teade, et ei ole õige BIOS file. kõik BIOS failid on õige nimega ja USB pulk on fat32 formaadis. emaplaadi reset ei lahendanud midagi.

ok, üritasin siis nii edasi minna, et uuendab BIOS'i hiljem ndoze'i all. win 10 installeerus ca 5 minutiga USB pulgalt ja pärast failide lahti pakkimist tehtud restarti BSOD (0xc0000221). käsurealt isanda saapajälje jmt parandus miskit ei muuda - veateade, et ei leia kernelit või on see vigane. proovitud kahate erinevat win 10 installerit. 8.1 installeerub ja näitab hetkeks desktopi ning siis jääbki luupima restarti/repairi.

kratsin kukalt, milles asi... proovitud mälusid ilma DOCP/XMP identimiseta ehk vaikimisi seadistusel 2133 kiirusel ja ainult poolte pulkadega - sama seis.

mingil hetkel avastasin, et plaat on imelikul kombel ise esialgsest BIOSist downgrade'i teinud. ausõna, ma ei ole pilves - alguses oli 0511 ja nüüd on liikunud tagasi 0502 ehk kõige esimese peale. =)

mõistus otsas hetkel. kas ma pean midagi seoses M.2 kettaga teisiti tegema kui SSD-ga? nagu ma aru saan, siis "windows UEFI mode" on ainuke valik, mis vähegi seonduks teemaga.
miks ei aktsepteeri plaat uuemaid BIOS'e, väitega, et ei ole õige fail? isegi kui annan ette tootja originaalse DVD, kus on fail olemas...


J.

Mis nimega fail on täpselt? Sama plaat, täna panin masina kokku just ja uuendasin biose ära.
Aga ega mul ka ilma jamata ei läinud, siiamaani istun ühe mälupulgaga, sest kahega ei läinud biose screenist edasi üldse.
Nüüd mõtlengi mida edasi teha.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 29.04.2017 21:26:29 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
Lugzan kirjutas:
nüüd sattusin küll purika otsa...

klopsisin kasti kokku eile : Prime X370-PRO mobo, Ryzen 1700 CPU, 4x8GB 2400 mälud (ametlikus QVL listis toetatud sel kiirusel/mahus), Samsung 960 Pro M.2 küljes.

esimese asjana üritasin USB pulgal viimase BIOS'i sisse sööta. tõrkus, väitega, et fail ei ole õige BIOS. proovisin netist uuendada - leiab kenasti viimase versiooni, aga alla laadimise järgselt sama teade, et ei ole õige BIOS file. kõik BIOS failid on õige nimega ja USB pulk on fat32 formaadis. emaplaadi reset ei lahendanud midagi.

ok, üritasin siis nii edasi minna, et uuendab BIOS'i hiljem ndoze'i all. win 10 installeerus ca 5 minutiga USB pulgalt ja pärast failide lahti pakkimist tehtud restarti BSOD (0xc0000221). käsurealt isanda saapajälje jmt parandus miskit ei muuda - veateade, et ei leia kernelit või on see vigane. proovitud kahate erinevat win 10 installerit. 8.1 installeerub ja näitab hetkeks desktopi ning siis jääbki luupima restarti/repairi.

kratsin kukalt, milles asi... proovitud mälusid ilma DOCP/XMP identimiseta ehk vaikimisi seadistusel 2133 kiirusel ja ainult poolte pulkadega - sama seis.

mingil hetkel avastasin, et plaat on imelikul kombel ise esialgsest BIOSist downgrade'i teinud. ausõna, ma ei ole pilves - alguses oli 0511 ja nüüd on liikunud tagasi 0502 ehk kõige esimese peale. =)

mõistus otsas hetkel. kas ma pean midagi seoses M.2 kettaga teisiti tegema kui SSD-ga? nagu ma aru saan, siis "windows UEFI mode" on ainuke valik, mis vähegi seonduks teemaga.
miks ei aktsepteeri plaat uuemaid BIOS'e, väitega, et ei ole õige fail? isegi kui annan ette tootja originaalse DVD, kus on fail olemas...


J.

Mis nimega fail on täpselt? Sama plaat, täna panin masina kokku just ja uuendasin biose ära.
Aga ega mul ka ilma jamata ei läinud, siiamaani istun ühe mälupulgaga, sest kahega ei läinud biose screenist edasi üldse.
Nüüd mõtlengi mida edasi teha.


esimene, mis proovisin, oli PRIME-X370-PRO-ASUS-0604.CAP ehk viimane versioon. ja vahet ei olnud, kui nimetasin selle X370PRO.CAP ümber nagu internetis osad soovitasid. pärast proovisin kõik muud versioonid ka läbi.

mulle hakkab tunduma, et see ei ole faili, selle nime või USB pulga viga, kuna tootja DVD peal olev fail ja internetist pakutav saavad sama vea ja netist just lugesin, et EzFlash 3 puhul ei ole vahet, mis nimega fail on. seega, see on ilmelt ikka plaadi enda probleem. =(

see BSOD, mis saan, võib viidata ka vigastele mäludele, ehk et ööseks jätan memtesti jooksma, aga vigaste mälude tõttu tobeda vea saamine BIOS uuendamisel tundub omajagu kahtlane...


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2017 21:34:16 vasta tsitaadiga

Tee crashfree BIOS update.

Tõmba viimane BIOS ja see BIOSi nime muutja (BRenamerl), paki BIOS brenamerli kausta ja käivita *.exe, tõsta BIOS USB pulgale ja tegutse vastavalt crashfree BIOS õpetusele emaplaadi manuaalis.

Mul oli enda B350M Primega ka korra probleem, see aitas.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002




sõnum 29.04.2017 21:35:56 vasta tsitaadiga

Ma tegin ka muidu selle Brenamerl asjaga nime õigeks enne updatemist, töötas kenasti. Seda ei tea, kas ise nime muutes teeb sama välja või mitte, et äkki viskab mingi kala sellepärast sisse.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 29.04.2017 22:17:38 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Tee crashfree BIOS update.

Tõmba viimane BIOS ja see BIOSi nime muutja (BRenamerl), paki BIOS brenamerli kausta ja käivita *.exe, tõsta BIOS USB pulgale ja tegutse vastavalt crashfree BIOS õpetusele emaplaadi manuaalis.

Mul oli enda B350M Primega ka korra probleem, see aitas.


proovisin - ignoreerib BIOS faili lihtsalt USB pulgal, crash free ei käivitu ja jookseb rahulikult edasi windowsi ehk BSODini.


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2017 22:26:17 vasta tsitaadiga

Plaadiga mingi nahk sul, tundub.

Võta komplekt pulkadeks ja pane uuesti kokku. Kontrolli mõttes võiks karbipeal proovida tööle panna korra korpusest väljas (olen anomaaliaid kogenud korpusega kus mingi imeläbi kinnituste kõrvalt mingi asi kontakti andis emaplaadi alusega ja läbi selle igasuguseid probleeme tekitas, lahenesid standoffide pingutamise ja uuestikomplekteerimisega)
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2017 23:53:45 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mängimiseks on ikka juba vähemalt kaks aastat olnud ainuõige valik korralik i7

Hmh, ma ei viitsi teemat üles otsida aga see on kunagi ammu siin samas foorumis olnud, kus jõuti ühesele järeldusele (peale 10 lehekülge vaidlust), et kõige parem ost on i5. Oli see ehk lausa mingi 2011 või 2012 teema. Meelde jäi, et i7 hyper threating pigem segab mänge ja arvestades protsentuaalselt, kui palju ta rohkem maksab siis i5 tippmudel kõige parem ost. Minu väide on nüüd see, et mis on kõige optimaalsem ost. On võimlik, et i7 on 2% parem ja maksab kolmandiku rohkem, seda ma ei vaidlusta.

Proovisin ise oma setupiga i5 6600k s i7 4790k ja ütlen ainult oma kogemusele tuginedes. Kui ainult mängid ja mingeid CPU eriressursse nõudvaid töid ei tee siis võta tavaline i5. Piisab, kui kasutad näiteks Autocadi, siis võta i7, seda enam kui sul on vahepeal 10 asja lahti desktopil (mis õgib juba tegelt rami)
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 576, 577, 578  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.