Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  WiFi kasutamise aja piiramine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 11:24:24 WiFi kasutamise aja piiramine vasta tsitaadiga

Võib olla keegi oskab juhatada, küsimus järgmine.

Kuna nutiseadmete kasutamise ohjamine sööb vanainimese (minu) närvid ära oleks eesmärgiks koduses WiFi võrgus teatud MAC-ile võimaldada WiFi ühendust kindlaks määratud aja jooksul ühes päevas. Mis kellaajal ühendust kasutatakse pole oluline, oluline oleks just ajaline piir, et kokku ei saaks ühendust rohkemaks kui ajaks X ühes päevas.

Ruuter on vana Thomson 585 v7 ja GUI kaudu ei anna midagi sellist teha. Vaatasin ta käskude manuaali. TOD käskudega saaks vist seadistada mingisuguse schedule'i selle kohta, mis päevadel ja kellaaegadel võrk maha läheb (seda muuseas ei saa ka GUI kaudu seadistada, vähemalt mina ei leidnud) aga see pole eesmärk ja ma pole ka kindel, kas seda MAC-ist sõltuvaks saab konfigureerida.

DHCP lease time'i kaudu kuidagi? Või on mingisuguseid muid võimalusi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 11.04.2017 11:42:59 vasta tsitaadiga

Tg 585 ei võimalda seda, mida soovid. Paned http://www.tp-link.com/us/faq-350.html. Telia pakutava Inteno reeglite konfigureerimine on paras peavalu, kuid tehtav. Üldiselt rääkimine peaks pereliikmete omavahel aitama. Piirangute määramine tekitab ainult trotsi.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 12:35:51 vasta tsitaadiga

Tänan vastuse eest. Rääkimine aitab lühiajaliselt - varsti hüppab telefon jälle näppu, pidevalt seda "karjatada" ei ole tahtmist.

Viidatud TP-Linki konfigureerimise võimalus ei paista olevat päris see, mida ma tahaks. See võimaldab piltide järgi otsustades määrata konkreetsed kellaajad, mille jooksul võrku kasutada saab. Mina tahaksin suuremat paindlikkust - kasutagu millal iganes, aga kokku mitte rohkema aja jooksul kui X tundi.

TP-Linki FAQ-idest vaadates näib Guest Network rohkem soovitule vastavat. Ainus probleem on, et nagu ma aru saan ei ole selle puhul mingisuguseid takistusi määratud ühenduse aja möödumisel uuesti võrguga ühenduda.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2017 12:46:55 vasta tsitaadiga

Võibolla sobiks hoopis mingi parental control äpp. Midagi sellist näiteks - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.screentime.rc&hl=en_GB
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 13:29:34 vasta tsitaadiga

Olen selle äpini jõudnud, katsetanud veel mitte.

Ma eelistaksin ruuteri kaudu lahendamist, kuna sellisel juhul ei pea midagi olema kontrollitavasse telefoni installeeritud (ma saan aru, et äpi kontrollitavast telefonist kustutamine on parooliga kaitstud, kas selle mälust eemaldamine ka, pole päris kindel) ja sama vajadus võib tekkida ka muude seadmetega (laua- ja sülearvutid, käsikonsoolid jne), mille puhul äpist poleks abi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2017 13:37:35 vasta tsitaadiga

hakkasin just paar nädalat tagasi seda asja kasutama



ruuteriks veidi kallim purk, aga profiilide piiramine ja lisamine aja/päevade, mac aadressite, ja lehekülgede piirimine



seadmeks on Asus RT-AC66U

võimalik, et on ka mõni odavam seade

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1704 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 14:13:24 vasta tsitaadiga

Asuse ruuteri manuali põhjal näib, et ka see pole päris see.

Parental Control tundub kasutavat päevade kaupa lubatud kellaaegade, mitte maksimaalse kasutusaja konfigureerimist; Guest Networki puhul ei maini manual, kas peale lubatud aja möödumist saab uuesti ühenduda või mitte.

Jääb mulje, et üritan midagi täiesti ennekuulmatut korraldada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2017 15:31:34 vasta tsitaadiga

taimare, valesti tundub. ScreenTime'iga saad just seadmepõhiselt ära määrata nii aja akna kui ka kasutatava aja hulga. Ise kasutanud oma teismeliste ahistamiseks juba aastaid. 5+ asi! PC'del (Win10) aitab Microsoft Family Safety asja ohjata + igatsugu muud seadmed (Playstationid jms) nullib võrgust ära ruuterisse tehtud ajapiirangute ACL.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 19:22:23 vasta tsitaadiga

Uurisin veel oma praeguse Thomsoni CLI käskude manuaali ja soovitut mina kasutada olevate käskude pinnalt saavutada ei oska, isegi kui see võimalik on.

Foorumi väliselt soovitati Mikrotiki ruuterit ja selle trial useri konfigureerimise võimalusi, see teeb manuaali kohaselt just seda, mida ma soovisin.

Tänan kõiki, kes võtsid vaevaks vastata.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2017 19:31:26 vasta tsitaadiga

taimare kirjutas:
Asuse ruuteri manuali põhjal näib, et ka see pole päris see.

Parental Control tundub kasutavat päevade kaupa lubatud kellaaegade, mitte maksimaalse kasutusaja konfigureerimist; Guest Networki puhul ei maini manual, kas peale lubatud aja möödumist saab uuesti ühenduda või mitte.

Jääb mulje, et üritan midagi täiesti ennekuulmatut korraldada.




kui see pole see, siis ei saa mina ülesande põstitusest aru

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1704 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 11.04.2017 20:21:39 vasta tsitaadiga

Kirjutan selle põhjal, mida pildilt/ ruuteri manuaalist näen, võib olla saan valesti aru. Täiesti võin eksida aga Tomato pole vist ka mitte selle Asuse originaal tarkvara, vähemalt Asuse manuaalis nägi piirangute seadmise konfigureerimise GUI teistsugune välja.

Aga võtame siis selle pildi järgi ette.

Konkreetse MAC-i suhtes piirangute seadmine - sobib.

Piirangute seadmine iga päeva kohta eraldi - paistab olevat, võiks sobida.

Kuid nagu kirjutasin ei taha ma seada kindlaid kellaaegu, kui kasutamine on lubatud/keelatud, vaid maksimaalset kasutusaega iga päeva sees sõltumata kellaajast. Sellist võimalust ma ei näe ka saadetud Tomato pildilt.

Küll aga võimaldaks seda Mikrotik, kui seda manuaali uskuda saab: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Trial_user_limits
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2017 20:44:24 vasta tsitaadiga

Kas see pole mitte sesmõttes keeruline, et kui kasutaja omastarust internetti ei kasuta, käivad mitmed taustaprotsessid ikka, mis teevad võibolla mõne üksiku päringu ja nii see aeg täis jookseb. Tuleks siis netti iga kord sisse/välja lülitada?

Lihtsam (aga halvem) lahendus oleks piiratud kasutajaga kokku leppida ajad, mil kasutamine lubatud ja pannagi siis need ajalised piirangud ruuteris paika.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 11.04.2017 22:04:15 vasta tsitaadiga

Ega inimene lauajalg pole, netti pole, leiab uue võimaluse.
Lahendage pereprobleemid inimese moodi rääkides, kasvõi nutikodu, ruuter on off koos kokkuleppega.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taimare
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011




sõnum 12.04.2017 17:56:03 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Kas see pole mitte sesmõttes keeruline, et kui kasutaja omastarust internetti ei kasuta, käivad mitmed taustaprotsessid ikka, mis teevad võibolla mõne üksiku päringu ja nii see aeg täis jookseb. Tuleks siis netti iga kord sisse/välja lülitada?

Lihtsam (aga halvem) lahendus oleks piiratud kasutajaga kokku leppida ajad, mil kasutamine lubatud ja pannagi siis need ajalised piirangud ruuteris paika.


Paraku tuleks välja lülitada jah. Mõnevõrra tüütu kahtlemata aga hetkel tundub mulle, et sellest hoolimata kaaluvad summeeritud kasutusaja plussid selle miinuse üles. Aga see on hetkel veel kõigest teooria.

Kasutajal ei ole vajadust pidevalt ühendatud olla (juutuubi teated tellitud kanalitel uue video ülespanemise kohta võib ka mõningase hilinemisega saada, eriti kui neid koheselt vaadata nagunii ei saaks) ja ses mõttes ei ole seadmes WiFi deaktiveerimine probleem. Kindlasti läheb see küll mõnikord meelest ära ja tekib selle pinnalt draama aga no küllap siis lahendame.

Aegade kokkuleppimine ja ruuteris piiramine ei ole minu meelest piisavalt paindlik või siis ei täida eesmärki, sõltuvalt sellest, kui laiaks või kitsaks see lubatud kasutamise kellaaegade periood ajada. Päevas võiks kasutamine põhimõtteliselt olla lubatud perioodil näiteks kella 14.00 - 23.00. Kui see aga selliselt paika panna, siis tuleks minul ikkagi hakata selle üheksa tunni sees kasutajat "karjatama", mida oli eesmärk vältida.

Summeeritud kasutusaja määramine päeva kohta tundub minule selle pärast mõistlikum - annab kasutajale suurema paindlikkuse ja võimaluse ise otsustada, millal täpselt ja kui palju ta oma aega kasutab, ja võtab minult selle täiendava administreerimise vajaduse ära.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aero
HV vaatleja

liitunud: 25.08.2008




sõnum 16.05.2017 09:15:06 vasta tsitaadiga

taimare kirjutas:
...
Konkreetse MAC-i suhtes piirangute seadmine - sobib.

Piirangute seadmine iga päeva kohta eraldi - paistab olevat, võiks sobida.

Kuid nagu kirjutasin ei taha ma seada kindlaid kellaaegu, kui kasutamine on lubatud/keelatud, vaid maksimaalset kasutusaega iga päeva sees sõltumata kellaajast. Sellist võimalust ma ei näe ka saadetud Tomato pildilt.

Küll aga võimaldaks seda Mikrotik, kui seda manuaali uskuda saab: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Trial_user_limits


Meil toimetab Mikrotik ja ahistab alaealisi wifi kasutajaid. Saab panna kas mahu- või ajapiirangu mingi ajaühiku kohta. Meil on ajapiirang ööpäeva kohta. Ahistatavad kurdavad, et nad ei saa oma hüve kätte sest ruuteri väitel on kasutaja ajalimiit kogu aeg täis (isegi hommikuti). Tundub, et neil on õigus, uptime reset ei tööta õigesti.

Konkreetse sisevõrgu ip lubamine/keelamine töötab küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ece3n
HV vaatleja

liitunud: 12.04.2005




sõnum 16.05.2017 09:25:41 vasta tsitaadiga

no maci põhine piirang on nii ja naa - seda saab muuta. vähemalt minu telefonis on olemas valik, et kasuta erinevat maci. ehk siis kui üks mac on piirangus, lülitad wifi korraks välja, ning sisse lülitades on uus mac ja piirangutest vaba.

kuid põhimõtteliselt on asja võimalik lahendada näiteks mikrotiku hotspotiga, see muidugi eeldab, et lisatakse kõik seadmed, mis kasutavad netti hotspot listi ning siis hakatakse neile ajalisi piiranguid määrama. samas selle miinus on see, et kui tuleb külaline, siis tema Samuti netti ei saa, ennem kui ta pole lisatud hotspoti tabelisse - see lisamine võib muutuda tüütuks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2017 09:37:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

see muidugi eeldab, et lisatakse kõik seadmed, mis kasutavad netti hotspot listi ning siis hakatakse neile ajalisi piiranguid määrama. samas selle miinus on see, et kui tuleb külaline, siis tema Samuti netti ei saa, ennem kui ta pole lisatud hotspoti tabelisse - see lisamine võib muutuda tüütuks.

Miks nii?
Mõistlikum on igale seadmekasutajale teha isiklik profiil ja teed paar külaliskontot ka juurde.

Nt on lapsel oma kasutaja. Ise teab kas kasutab selle ära telefonis või arvutis. Lisaks peab olema audent leht ees, et backround usage taimerit käima ei tõmbaks kohe.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ece3n
HV vaatleja

liitunud: 12.04.2005




sõnum 16.05.2017 10:35:17 vasta tsitaadiga

see külaliskone teeb asja mõttetuks. nagu ma eelnevalt kirjutasin, siis telefonidel saab mac-i muuta - ehk siis kui mul isiklik aeg otsa saab, liitun külalis kontaoga ja kasutan netti edasi. kui piirad ka külalis kontol ajaliselt maci põhiselt, siis lülitan wifi korraks välja, ning selle uuest isisse lülitamisel saan uue mac aadressi ja kasutan nagu õige mees neti edasi. ja just selle pärast tulebki kõik teised mac aadressid ära keelata.

edit: muidugi kõik oleneb lapse/laste vanusest.

edit2: hmm, kas tõesti android telefonidel ei saa automaatselt maci muuta?! kui ei saa, siis tõesti piisab täiesti maci kontrollist
tuvalisuse poolepealt tundub selle muuta saamine just elementaarne tegevus - win10 phonel on see automaagiliselt sisse ehitatud, pead ainult lubama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  WiFi kasutamise aja piiramine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.