Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Socket 559 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 11.01.2017 23:07:44 Socket 559 vasta tsitaadiga

Tervitus!

Olen nüüd ühe ikalduse otsa sattunud. Nimelt äi/ämm ostsid omale 2011 aastal Ordist valmis kasti. Ainult neti ja fotode hoidmise jaoks. Viimasel ajal kurtsid, et jube uimane netilehtedel jne. Võtsin eile oma kätte. Esimene mõte, et RAM`i vähe. Ja nii ongi, 2 giga ainult. Delfi või Postimees lahti teha, siis mälu jookseb täiesti täis. Kuna masinas ddr3 süleri mälud, siis ostsin täna ühe 2 gigase pulga juurde. See muidugi tööle ei hakanud, sest ma ei teadnud, et uuematel on 4 kivi alates 2014 aastast. See selleks, saan ehk ümber vahetada ja 8 kiviga anti tellimus sisse (AT müüja võtsin täna õhtul toru otsa, tema seletaski seda 4 vs 8 kivi asja).

Samas avastasin, et prose kasutus ka 99% ajast 100% peal. CPU-Z näitab sellist pilti


On mul üldse mingit lootust sinna soketisse asisemat asja leida? See kast oleks nagu süleri emaplaadiga.

Vabandan kui teema vales kohas ja peaks olema ostuabis, siis palun modedel sinna ümber tõsta...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2017 23:14:46 vasta tsitaadiga

See protsessor on emaplaadile joodetud ega pole vahetatav.
Isiklikult vaataks sinna mingi asjalikuma plaadi+prose, mingi kiiremaotsa c2d oleks juba korralik upgrade(kui palju kulutada ei taha).
Kommentaarid: 1296 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 917
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 11.01.2017 23:18:33 vasta tsitaadiga

rewer, oh jeebus, suur tänu info eest!!! Siis ma vähemalt ei otsi googlest ennast haigeks sinna proseasenduse leidmisel.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2017 23:30:38 vasta tsitaadiga

ainuke viis antud kooslust natukenegi kiiremaks ajada, on sundida SSD le ja paigaldada 32bit os. see jookseb mingil naljakal põhjusel nõrkadel / vanadel süsteemidel paremini. aga jah, ATOM on saadanast! kuna sul on mälud olemas, vaata ordist see odav ECS i H61 mITX plaat + miski 1155 socketi prose mida foorumis tätsa palju kommiraha eest liigub ja saad 21€plaat+4-5€ tutikas stock+ veel kümme viisteist mingi G seeria prose oma masinale korraliku apgreidi + mõni võib mingi "pi" laadse asja jaoks olemasolevat plaati isegi tahta. mingil kummalisel kombel tulevad need double sided vs. single sided ikaldused tagasi. ma naiivse inimesena arvasin, et see kadus koos SDrammidega ära aga näed, iga uus on unustatud vana.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 11.01.2017 23:39:55 vasta tsitaadiga

laurx, väga head soovitused, aitäh! 32 bit os on peal. Win 7. Vaatan ära ,et mis seis 4 giga ramiga jääb ja kui ikka väga ikaldub, siis teen need lükked ära mis välja pakkusid.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2017 23:40:35 vasta tsitaadiga

32bit win sööb mälu 3gb väärtuses. võid neli ka panna aga nägema hakkab ca 3,25gb.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 12.01.2017 12:16:27 vasta tsitaadiga

laurx, seda tean.

Edit: Kas see jällegi olemasolevaid 8 kiviga mälusid toetaks üldse? icon_neutral.gif
http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=KOMP&IC=1100&PGC=LGA1155&ItemID=1100-2585
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zorg
Batareimees

liitunud: 06.04.2002




sõnum 31.03.2017 18:59:45 vasta tsitaadiga

kui emaplaat koos prosega läheb müüki siis paku mulle. thumbs_up.gif
_________________
Protsessorid mis mul juba olemas
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 01.04.2017 10:37:33 vasta tsitaadiga

32 bit näeb ikkagi normaalsel kombel 4 GB kuid Op.süsteem krabab endale sellest mälust mingi osa (heal juhul jätab vabaks 3,25 GB)
Ma olen visanud alla 4 GB emmedele XP peale, kuna sööb mälu vähem ja veel on saada enamus vajalikku rakendustarkvara (Mozilla, Avast, openoffice, pdf lugejad jne.). Tõsi, enamusele on XP enda installimine rakendusteadus, sest M$ on ka updated ära korjanud, need on saadaval läbi trikkide. Kuid võimalik on installida nii et saad viimase värskeima XP versiooni. Igatahes töötas viimase Mozillaga netis igati rahuldavalt.
Ühele vanemale arvutile oli keegi win7 peale pannud - uimas netis täiega. Tegin downgrade XP peale ja täiesti normaalselt saab kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Socket 559
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.