Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 312, 313, 314 ... 356, 357, 358  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 25.03.2017 10:45:37 vasta tsitaadiga

rohkem radikat viib ventide vajadust väiksemaks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2017 10:58:25 vasta tsitaadiga

Mida rohkem radikat seda aeglasemalt võid fanne jooksutada, mina näiteks üle 500rpm ei taha fänne panna.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2017 11:15:41 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, oda sul on üldse 560mm radikas või 480 - pidlipealt vendid kuidagi jõhvikad tunduvad? Mis ventidega tegu?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2017 11:17:36 vasta tsitaadiga

560 monsta on, ventideks Phanteks F140MP_BK
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014




sõnum 25.03.2017 14:36:21 vasta tsitaadiga

Täpselt nii jah, radikapinda on palju siis saab pöörded päris madalad hoida, et isegi loadis oleks haudvaikne thumbs_up.gif
_________________
Lehtplastiku painutus, casemod, vesijahutus. Küsi julgelt!
Valmistan sleevitud ja tavalisi ATX kaableid!
Tehtud tööd -->> https://www.facebook.com/SantsCustomDesigns/ ja https://www.instagram.com/santscustoms/
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 29.03.2017 22:36:10 vasta tsitaadiga

Päris hea alternatiiv nüüd saadaval https://www.kickstarter.com/projects/1489140137/nsg-s0-worlds-first-fanless-chassis-for-high-perfo/#General
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 04.04.2017 18:21:11 vasta tsitaadiga

Kellelgi EK Supremacy MX Amd või Supremacy Evo top-i ei ole üle? Mu oma hakkas lekkima. Ei tea kas enda vea tõttu või oli tegu praagiga. Ei usu, et fittingu nii tugevalt sisse oleks keeranud. Selle veeplokiga on see naljakas asi, et kõike muud sellele veeplokile saab tellida, välja arvatud seda juppi. thumbs_down.gif Kui seda juppi kellelgi pole, siis on mul üks plokk varuosadeks pakkuda. icon_smile.gif Õnneks polnud tegu mu 24/7 veega.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014




sõnum 05.04.2017 06:18:48 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Kellelgi EK Supremacy MX Amd või Supremacy Evo top-i ei ole üle? Mu oma hakkas lekkima. Ei tea kas enda vea tõttu või oli tegu praagiga. Ei usu, et fittingu nii tugevalt sisse oleks keeranud. Selle veeplokiga on see naljakas asi, et kõike muud sellele veeplokile saab tellida, välja arvatud seda juppi. thumbs_down.gif Kui seda juppi kellelgi pole, siis on mul üks plokk varuosadeks pakkuda. icon_smile.gif Õnneks polnud tegu mu 24/7 veega.

Ainult järgnevaid variante saad tellida, ega erilist valikut pole jah.
https://www.ekwb.com/shop/ek-supremacy-evo-upgrade-kit-plexi
http://www.frozencpu.com/cat/l3/g57/c603/s2258/list/p1/EK_Products-EK_Blocks_-_CPU-EK_CPU_-_Tops-Page1.html
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 06.04.2017 18:34:51 vasta tsitaadiga

Ma nägin neid jah enne. Mõlemad on liiga kirved. Lihtsam on arvutitargast uus alphcooli veeplokk osta odavamalt. icon_smile.gif

Sain EK Vardar F3 vendid kätte. Turbiinid on. Vendid on ühendatud emaplaadi külge ja biosist regullitavad. Eelmised bitfenix-id on sama rpm-i juures põmst hääletud.
Air pressure on neil siis vastavalt EK: 2.25mmH2O ja Bitfenix: 1.88mmH2O. EK-del on liiga julm kõrvalheli isegi 1000rpm juures. Kui keegi plaanib osta, siis ärge ostke Vardareid. icon_smile.gif
Soovitan neid, mida oman:
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid324/BitFenix-Spectre-PWM-Black-120mm-punane-LED-PWM-BFF-BLF-P12025R-RP-31076
2x odavamad ka põmst. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 11:18:18 vasta tsitaadiga

Need bitfenixid odavad jahh. Ühed asjad mida veel vaadata kel õhusurvet vaja aga mitte üüratut lärmi on Akasa Apache Black mille 120mm isendil ühusurve 2.64 H2O.

Samas nagu paljudes testides nähtud siis nö. "õhukeste" rqadikate peale pole erilist pointi mingit õhusurvemonsterit panna.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 07.04.2017 23:28:34 vasta tsitaadiga

1300rpm-i peal selline static pressure saavutada on tõsiselt hea ja raske uskuda. Keegi võiks testida neid akasa vente. Vaiksed on kindlasti, seda ma usun aga static pressure on kahtlane.
Rääkides õhukestest radikatest, siis oman 2 õhemat 240 radikat. Üks neist odav Magicool 240 ja teine EK Coolstream PE240 radikas ja võin kindlasti öelda, et Magicool lahjade ventidega eriti hästi ei tööta. Push/pull andis päris normaalse boosti.
Võimalik, et kasutasin valesid vente. Pean veidi testima, et reaalsemaid tulemusi saada.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 08.04.2017 07:59:54 vasta tsitaadiga

nii pe240 kui pe480 andis push-pull ka päris tubli boosti icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 08.04.2017 10:11:10 vasta tsitaadiga

Magicool peaks olema optimized for silent fans. Minu jaoks on asi vastupidi. Magicool saab turbiinist palju rohkem kasu kui näiteks Alphacool XT45.
Lisasin selle PE240 oma mõttetusse cpu loopi. Alphacool XT45 360 ja PE240 jahutavad ainult cpu-d. Teisest radikast mingit kasu ei olnud. Paigaldus ei läinud nii lebolt nagu oleks lootnud. Variandid olid: kas lihvida emaplaadi nurgast tükk ära, lihvida radikat või siis venti. Otsustasin vendist tüki eemaldada. icon_smile.gif

Arvatavasti teiste emaplaatidega ei pruugi seda probleemi olla. Lihtsalt infoks neile kes tahavad NZXT H440 kasti Ek Coolstream PE240 radikat ülesse paigaldada.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014




sõnum 17.04.2017 15:59:18 vasta tsitaadiga

Pumba kiirus ei mängi enamasti üldse rolli, eriti DDC puhul - see nagunii ajab vett ikka väga kiirelt ringi. Arvan, et su magicooliga sama lugu.
Push-pull andis mul paksul radikal (ut60) pmst sama perfi mis üks slim 240 radikas juurde pannes ja mõlemal radikal ainult ühte paari fänne kasutades. Loo moraal, odavam on push-pulli teha kui radikaid lisada. Kui muidugi ruumi jätkub icon_biggrin.gif

Edit: ma mõtlesin et räägid sellest magicooli pumbast mis sul on, mitte radikast, my bad icon_lol.gif

Võtsin ühe portsu barrowi fittinguid, kvaliteet tundub küll väga hea olevat icon_eek.gif thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2017 16:52:13 vasta tsitaadiga

kas need ventikate ametlikus specides antud õhusurve näitajad ei ole sama mõttetud lambi numbrid nagu seda on iga tootja erinevad db näitajad, mis reaalselt suurt mitte miskit tähendust ju ei oma?!

mis radikaid puututab siis ega nüüd mingist kärjest õhu läbi pressimine ainult ju puhtalt selle kärje paksusest ka ei sõltu. eks finnide paigutus, tihedus, kuju ja kõiksugu muud mõõtmed ning ruumilised näitajad omavad samuti seal oma rolli. kas nende pushpullidega siis ka mingi jahutus üldse toimub kui näiteks venti ainult ühel pool kasutada ja väga vaikses pöördes hoida...või ütleme kahelpool aga veel vaiksemas pöördes (no umbes võrdse summaarse müra juures ühesõnaga)?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2017 17:01:22 vasta tsitaadiga

Õhusurve on samasugune number nagui õhuvool, need on voolugraafiku otsapunktid. Kui takistust pole siis on max õhuvool ja kui puhud vastu seina siis on max surve. Tähendus tekibki siis kui ees on väga tihe radikas millest supersilent essugi läbi ei lükka.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2017 17:55:24 vasta tsitaadiga

olen väga hästi kursis, mida tähendab vool ja surve. müratase on samuti number, mida idee poolest saab ju täitsa mõõta ja kui kõiki katsejäneseid samades tingimustes samadel alustel mõõta siis saaks isegi põhjapanevaid järeldusi teha. aga kui vaadata numbreid, mida teatud tootjad kohati kirja panevad a'la 18db jne, no millest me räägime...täpselt sama asi nagu tuhat triljonit kontrast igal 200 eurosel televiisoril.

muidugi SAAKS seda õhusurvet ilmselt mõõta suhtkoht iga venditootja ja ta saaks seda teha korrektselt ning teatud standardi järgi, nii nagu teeksid ideaalis ka kõik teised. küss on selles, et kas nii ka on...ja sellest tulenevalt, et kui tõsiselt võetavad on vastavad numbrid. isiklikult kipun arvama, et need on hookuspookus. aga isegi kui ei ole siis ütleks see number lõpuks ikkagi vähe sest iga tootja iga ventika vastav number on ju erineva pöörde juures ja iga pööre teeb erinevat müra

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 17.04.2017 22:03:32 vasta tsitaadiga

tootjate mõõtmistingimusedki erinevad, rääkimata üsna suvalt võetud numbritest.
ventide rounduppidest tuleb objektiivsem pilt välja.

kahjuks aga on muutujaid lihtsalt liiga palju. konkreetne radikas, sellest saada soovitav jahutusvõimsus või müra ja nii edasi.
ja nende kombinatsioone ei jõua keegi ära testida. kasvõi näiteks vent, mis töötab hästi hõreda radikaga, ei pruugi töötada hästi tihedaga, seda võib olla nii müra kui jõudluse mõttes.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2017 22:32:22 vasta tsitaadiga

Tegelikult on jumala suva mis fännid te oma radika peale ostate, kui te neid mingi 600rpm peal jooksutate ei ole seal anyway mingit perfi võtke see mis mõnusalt vaikne ja odav(ilus?) neid graafikuid on mõtet võrrelda siis kui plaanite täistuuridel neid jooksutada.
Kui ma omal vendid 600rpm pealt 1650rpm peale tõstan langevad tempid vabalt 5+ kraadi aga no ei taha seda lärmi kuulata ja ma ei usu, et keegi teinegi tahaks.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2017 23:17:49 vasta tsitaadiga

kuidas ei ole vahet? vahe ju nimelt selles ongi, et üks vent võib isegi 600rpm peal midagi teha, mõni teine on jõuetu...ja kolmas ei töötagi nii väikeste pööretega äkki, vähemalt mitte madala voldi pealt. kui vendil on mingid mõõdetud näitajad mis erinevad teisest siis ega need näitajad nüüd ka äratundmatuseni ei muutu madalamate pöörete peal...lihtsalt suht võimatu arvata näiteks milliste pöörete juures on ühe teise ja kolmanda ventika müratase piisavalt sarnane, et teise muutujaid üldse objektiivselt võrrelda saaks.

aga jah, eks roundup ole suht ainuke objektiivne vahend, või siis lihtsalt ise läbi proovida, sel juhul muidugi tuleks ideaalis kõik need vendid säilitada, et saaks ka side by side võrrelda.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2017 01:29:26 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
muidugi SAAKS seda õhusurvet ilmselt mõõta suhtkoht iga venditootja ja ta saaks seda teha korrektselt ning teatud standardi järgi, nii nagu teeksid ideaalis ka kõik teised. küss on selles, et kas nii ka on...ja sellest tulenevalt, et kui tõsiselt võetavad on vastavad numbrid.

Pole mingi raketiteadus ja seda saab ka ise kodus mõõta. Mõõdetakse staatilist rõhku ehk see graafiku ots kus vooluhulk on null. Võtad kilekoti või mida iganes saad hermeetiliselt vendi puhumispoolele teipida, ühendad sinna läbipaistva vooliku mille U-aasa valad vett, paned vendi käima ja mõõdad kõrguste vahe. Ja saadki köige otsesemalt kätte static pressure mm/H2O. Ja oletades et voolukõvera kuju on eri ventidel sarnase kujuga siis saadki võrrelda mis jõuga õhku liigutatakse.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2017 01:49:21 vasta tsitaadiga

see kõik väga hea, kuid eeldabki siis seda, et ostad ise vente kokku ja muudkui katsetad neid, niimoodi kilekoti ja voolikuga.
mina tahtsin öelda...kui õigemini küsida/seade kahtluse alla seda, et kuivõrd usutavad, realistlikud ja omavahel võrreldavad on erinevate tootjate ja brandide antud vastavad mõõtetulemused. võrdluseks tõingi analoogi, et ega helirõhu mõõtmine pole ka ju mingi raketiteadus, olen seda nö. ise teinud küll ja küll. pole iseenesest just keeruline võtta ja panna mingi standard paika - näiteks mõõtmine kambris, vastu x takistust y sentimeetri kauguselt, ventika max pööretel ning mingil "laialt kasutaval kiirusel" aga näed tootjatel ilmselgelt mingit selget ja ühist arusaama asjast ei paista olevat, osad näitavad usutavaid numbreid, osad paiskavad mingit täielikku nonsenssi välja ja võrrelda pole isegi mitte mõtet üritada mitte midagi mitte millegagi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2017 02:16:34 vasta tsitaadiga

Ei ma ei mõelnud et sa hakkad katalooge läbi mõõtma vaid et kui kahtled siis on lihtne kontrollida, müra mõõtmine tahab juba rohkem pingutamistl, ma pole alla 20dB vaikust suutnud tekitada. Kalibreeritud mõõtjaga siis. Ventidel peaks olema mõõdetud max pöördel vabas õhus 1m kauguselt, suudad sa 18dB müra mõõta mis selgelt taustast eristub?
Tegelik müra mis tuleb lähedal olevast takistusest, vaevalt et selliseid numbreid nägema hakkame, iga jahutus on erinev ja enamuse müra teevad ikkagi vendika enda toetusribid.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2017 03:07:46 vasta tsitaadiga

no 20db on isegi hirmus hästi...ma ei ole vist alla 30db "vaikust" välja mõõtnud (kuigi pole ka otseselt sellist maksimaalselt madala mürataseme saavutamist numbriliselt kunagi eesmärgiks olnud), aga tõttöelda see on juba niigi väga vaikne ja praktikas teevad minumeelest pea kõik ventikad vähegi arvestataval pöörlemiskiirusel müra, mis ka minimaalselt kuskile sinna 30 kanti küündib. noh kui ikkagi mõõta mitte kaugemalt kui meeter ja reaalsete kasutustingimuste juures.

lihtne kontrollida - niivõrd kuivõrd muidugi. seda ehk jah, kuid praktikas tahaks idee poolest kahtlused ammutada ikkagi enne kui miski on juba ära ostetud ja kilekotitest ära tehtud icon_lol.gif ja teisalt, ega pelgalt ühe või kahe ventika kontrollimine ei annaks ikkagi väga palju aimu, mis see tegelik üldpilt siis on. et saada teada, milline vent on näiteks optimaalne kuskilt tihedamast radikast läbi pressima, tuleks ikka katsetada võrdsetel tingimustel läbi terve trobikond. või siis teha mingit arvamusanalüüsi erinevate visuaalsete vihjete ja muu mudri põhjal

aga mida sa mõtled toetusribi all?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2017 12:22:01 vasta tsitaadiga

No need pulgad mis vendika mootorit kinni hoiavad, esimese asjana lüüakse õhk sinna pihta.

Kontrolli mõttes et mõõdad paar tükki ära siis tead kas üldse neid numbreid saab usaldada, kui saab siis panedki numbrite järgi vendid joonele. Võtad max vooluhulga, max hõrenduse ja mürataseme ja leiad nende vahel oma optimumi. Oletades et voolugraafikud ei ole kardinaalselt erinevad, et ühel on sirge ja teisel ristkülik siis võtad paberi ja pliiatsi tõmbad nullist ühe lambisirge mis on sinu radika kiiruse-takistuse suhe, mida tihedam seda kõrgema tõusuga ja telgedele märgid x on cfm ja y on surve ja tõmbad need teisipidi sirgega kokku iga fani numbrite järgi ja lõikumispunktid reedavad milline vent paremini läbi pressib. See ei anna mingeid numbrilisi tulemusi aga võrdluseks on piisav.
Kui survet väheks jääb siis vente üksteise otsa ladudes surved liituvad, kiirus jääb samaks.

Aga kui ei saa usaldada siis jääb üle kõhutunne.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 312, 313, 314 ... 356, 357, 358  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.