Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 495, 496, 497 ... 862, 863, 864  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2017 15:42:21 vasta tsitaadiga

Väiksemas kohas ilmselt natuke lihtsam omavalitsusega asju ka ajada kui kuskil tallinnas või tartus.
Keegi kaikaid kodarasse ei loopinud, telia, elektrilevi, vald, veevärk, maaomanikud kõik olid koostöö valmis.
Projekti, teostusjoonist ja otsastamist ei teinud ise. Muidu olin nii projektijuht, ehitaja, kopamees, labidamees ja asjaajaja icon_lol.gif

Eltelit ootasin ainult paar kuud, kuni tulid siia ühte teist objekti tegema. 40€ vs kümmekorda rohkem ilmselt kui oleks ainult enda kaablit kutsunud otsastama.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.03.2017 18:40:30 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, DamienDK kirjutas "Kui su liin on 1.1km, siis on võimalik hea liini korral tööle panna ka 40Mbit ühendus, kuid selleks pead downstream SNR'i 21 peale saama" ja Indrekp ütleb et ei saa kui on üle 800m. Kumb reaalsusele lähemal on?
Kuidas neid erikonfe saab? Selleks peab siis kellegagi Teliast magama vms? Tavainimesel pole mingit võimalust?
Igal juhul tänud kõigile kas vastata viitsisid. Ma huvi pärast proovin ruuteri majja tuleva kaabli otsa panna ja vaatan mis SNR siis on...

Sinu liinipikkus on juba selge, ütlen, et sellisel kujul sa rohkem ei saa, olgu su signaal nii hea kui tahes. Enne tuleb jaam ja fiiber lähemale kui sa vase pealt kiiremat ühendust saad.
Erilahendused juhtusid olema alguses kui piiranguid polnud ja see oli pigem äriklientide pärusmaa.

Küsimus pole isegi tahtmises, teenus peab olema lubatu piires stabiilne ja kvaliteetne, seda ka kõikidel naabritel seega ühele ei saa privileege luua kui just väga palju raha erilahenduse jaoks ei liigu.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010




sõnum 18.03.2017 19:31:52 vasta tsitaadiga

Mida sellise liini pealt oodata oleks? Tulevikus kiirust juurde on võimalik oodata?

Hetkel 60/10 Inteno DG400A ja Uptime 85d 3h 4m 45s
Liini pikkus umbkaudu mäletamist pidi 400-450m


viimati muutis smily 18.03.2017 19:37:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2017 19:35:34 vasta tsitaadiga

indrekp jutust on vist üks nüanss kaotsi läinud kuulajate jaoks. Kui rääkida selles, et mis kiirust saab *DSL'i puhul saab siis esimene piiraja on liini pikkus. Ja seda teab vaid Telia. Ruuterist seda ei näe.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.03.2017 19:45:44 vasta tsitaadiga

Asi selge. Eks uurin kas saab siin urkas midagi muud proovida. Kuigi mul nendesse üle õhu asjadesse erilist usku ei ole, aga mis teha.

Mark0 kirjutas:
indrekp jutust on vist üks nüanss kaotsi läinud kuulajate jaoks. Kui rääkida selles, et mis kiirust saab *DSL'i puhul saab siis esimene piiraja on liini pikkus. Ja seda teab vaid Telia. Ruuterist seda ei näe.

Kusjuures ma just selle pärast hakkasingi uurima, et siin viimasel ajal räägitud justkui liini pikkus ei oleks enam määrav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.03.2017 20:12:37 vasta tsitaadiga

Kas inteno dg400 softiga DG400-WU7U_ELION3.9.3-161208_1358 on mingi jama QoS'ga ?

üle 150mbit download võtab tv pildi täiesti kokku.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.03.2017 22:34:39 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Kas inteno dg400 softiga DG400-WU7U_ELION3.9.3-161208_1358 on mingi jama QoS'ga ?

üle 150mbit download võtab tv pildi täiesti kokku.


Nõup, sinu graafikut vaadates lendad ühenduste arvuga pigem piirajasse. Kas pps väärtust saaks? Pead mänguserverit ja jebid kodukasutaja karbiga. Nu blin.

150 Mbit/s p2p liiklus või single-thread allalaadimine?

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 18.03.2017 22:51:06 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:

Ise projektijuht olles. Kõigepealt jooksed valda, lepid teiste maaomanikega kaabliveos kokku. Kui dabroo on saadud, siis leiad tuttava kopamehe, kes trassi kaevab. Järgmine etapp on kaabliveo tellimine.

KillFrenzy tegi läbi kadalipu, mina ka. Kui tahad, et keegi võimleks enda eest, siis tulebki obrokit maksta.


Kas kooskõlastamiseks piisab lihtsalt kokkuleppest naabriga? Küsin sellepärast, et sarnast varianti uurides öeldi mulle vastuseks, et lihtsalt kokkuleppest naabriga jääb väheseks, peab kindlasti projekt olema, oma maal võib sonkida nii palju kui vaja.

Muidugi probleem oli ka sellega, et minu maja lähedal olevas kaevus ei saa väidetavalt ühendusi teha ja peab kilomeetri jagu kaevust kaablit teise kaevu puhuma, mis ajas hinna müstiliseks.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 21.03.2017 22:21:43 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Kas inteno dg400 softiga DG400-WU7U_ELION3.9.3-161208_1358 on mingi jama QoS'ga ?

üle 150mbit download võtab tv pildi täiesti kokku.


Nõup, sinu graafikut vaadates lendad ühenduste arvuga pigem piirajasse. Kas pps väärtust saaks? Pead mänguserverit ja jebid kodukasutaja karbiga. Nu blin.

150 Mbit/s p2p liiklus või single-thread allalaadimine?


Ühenduste arv on 2k kandis. Google drivest alla laadimine ühe softiga. 10 ühendust limiidiks pandud.

EDIT: Ja muud ei jookse mitte midagi nüüd, isegi ühtegi torrentit mitte. Sama jama.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 23.03.2017 21:43:49 vasta tsitaadiga

Osad võibolla mäletavad, et kuidas ma 40/10 ühenduse sain üle poole aasta tagasi. Lühidalt siis koperdasin digiboxis selle valiku otsa, iseteenindus jne näitab siiani 20/5 maksimaalseks. 40/10 toimis ideaalselt kuni üleeile otsustasin optika ühenduse üldse kinni panna ja siinsele aadressile üle tuua enda nimele. Ehk siis optika pealt vase peale, kuna olude sunnil elan nüüd eramajas Nõmmel. Eelmise omaniku ühendus sai lõpetatud (40/10) ja oma nimel ühendus aktiveeritud uuesti. Sisimas kartsin, et see on viga ja nii läkski. Nüüd loomulikult 40/10 valikut pole enam (eile veel oli "vana" ühendusega).

Telia tegelased raiuvad vastu, et see pole võimalik ja et ma ei saa kuidagimoodi seda 40/10 ühendust endale. Kui küsisin, et varem ju oli, siis oli vastus umbes selline, et "ju sa kujutasid ette" icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Palusin eelnevaid eelmise omaniku arveid vaadata (mida ma ise maksin muidugi, inimene on hooldekodus üldse) ja selle peale onu telefonis ütles, et tal pole seda võimalik teha, sest leping on lõpetatud.

MÄNGITE TE RUMALAID VÕI OLETEGI SEDA, KALLID TELIA TEGELASED???
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 23.03.2017 21:59:35 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
...

Telia tegelased raiuvad vastu, et see pole võimalik ja et ma ei saa kuidagimoodi seda 40/10 ühendust endale. Kui küsisin, et varem ju oli, siis oli vastus umbes selline, et "ju sa kujutasid ette" icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Palusin eelnevaid eelmise omaniku arveid vaadata (mida ma ise maksin muidugi, inimene on hooldekodus üldse) ja selle peale onu telefonis ütles, et tal pole seda võimalik teha, sest leping on lõpetatud.

MÄNGITE TE RUMALAID VÕI OLETEGI SEDA, KALLID TELIA TEGELASED???

Kui sa rääkisid tavaliste teenindajatega, siis need ei mängi vaid on, lisaks ajavad näpuga neil ees olevaid juhendeid.
Tehnilise toe numbril vähemalt paar asjalikumat tüüpi peaks ikka olema.
Sul võib see kaabel ka olla napikate parameeritega. Sel juhul kui võimalik käi pesad üle ja tee uued ühendused (ka uued rj11 kaabliotsikud või vaheta ruuteri ja seinapistiku (kui selline on) vahelist kaablit). Minu kogemustel selline asi on aidanud.


viimati muutis seeru 23.03.2017 22:03:22, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 22:02:56 vasta tsitaadiga

Üldiselt jah, tehniline tugi saab vast aidata. Kui nemad annavad dabroo, siis teenindajannad saavad seda anda.

Ma ükskord helistasin nii 3-4 korda edasi-tagasi kui ma tahtsin 300/300 ühendust. Klienditeenindus oleks mind surnuks kasvõi rääkinud, et ilma inteno ruuterita ma näen seda 300m vaid unes

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 23.03.2017 22:06:24 vasta tsitaadiga

Õnneks täna sain kaubale teh toe tüübiga just, et annab asja kõrgemale uurimiseks, et kuidas enne oli 40 ja enam pole. Eks näis mis saab.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2017 22:30:43 vasta tsitaadiga

See kuramuse esimese astme tugi on ikka päris mõttetu ajaraisk kui tahad teada mingit infot mida neil nagunii avalikult väljas pole. Mitu aastat üritasin infot saada, et millal minuni jõuab optiline võrk (Tallinna kesklinnas) ja vastuseks sain alati, et lihtsalt ei saa ja ei ole ka pole lähiaja plaanides. Peale kolme aastat viskas natukene kopa ette ja torkisin teemat natukene rohkem ning sain lõpuks asjadega niikaugele, et anti võrguehituse osakonnast mulle üks kontakt. Sai sinna oma mure ära kurdetud ning peale natuke üle nädalast ootamist sain vasuse, et nad tegid mu päringu peale tasuvusarvutused ja optiline võrk saabub minuni (ja kahte naabermajja) paari kuu jooksul icon_razz.gif thumbs_up.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LongHorn
HV kasutaja
LongHorn

liitunud: 29.11.2004




sõnum 23.03.2017 23:10:33 vasta tsitaadiga

Sõbrannal oli ka 12/1 max, ümberringi majad 40/10.
Infotelefon ütles, et kapis VDSL jaoks ei ole vaba porti ning väga suure soovi korral tuleb rajada optika... kalli raha eest.
Tassisin oma vana Thomson 789vn aseduseks ja piilusin korra digiboksi menüüsse kus märkasin 40/10 ühendust ning aktiveerisin selle. Ei läinud vist paari minutitki kui uus pakett aktiveeritud ning ühendus juba toimis. thumbs_up.gif
Lihtsalt huvitav, kuidas süsteemid nõnda erinevalt toimivad. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.03.2017 07:29:24 vasta tsitaadiga

olafsand, Siin pole pikalt vaja selgitada sest varem sai seda juba tehtud. Telia muudab liini võimekust vastavalt reaalsele olukorrale, kui selgub, et kaabel on reaalselt ühe või teise pikkusega, on amortiseerunud või on mõni muu põhjus siis märgitakse liinile sobivad tehnoloogilised piirangud. Vastavalt sellele kuvataksegi iseteeninduses ja teleris lubatud kiiruseid.
1. ongi nii nagu näidatud, et see 40M oleks seal lubatud piiril või alla selle, Telia pigem väldib probleemidega teenuse pakkumist.
2. süsteemis on ikkagi keegi midagi valesti kinni keeranud või ei oska automaat liinipikkust ja kvaliteeti arvutada vms.

üht või teistviisi on võimalik seda uurida, saadad mulle PS või püüad läbi Telia õige kontaktini jõuda kes selgitab, mis liinil on ja ei ole.

LongHorn, VDSL kaarte on ADSL kaartide asemele järjest paigaldatud. Oli see kokkusattumus või mitte, ühel hetkel tekib kliendile automaatselt VDSL võimekus kui liinipikkused ja parameetrid sobivad. VDSL ruuteri olemasolul saab kiiruse kohe aktivseerida, kui on vanem ADSL ruuter siis telerist tellimisel jääb töö lauale kuni teenindaja helistab ja uuest ruuterist räägib.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 24.03.2017 08:55:54 vasta tsitaadiga

Hommikul viskasin pilgu peale esimest korda sellele kohale kus majas nö vask tuppa tuleb ja sealt edasi hargneb siis. See "pundar" näeb päris jube välja. Õhtul teen pildi ja panen siia ka üles. Kas toas ebapädev vase jaotus kahe korruse ja tubade vahel võib tingida selle, et kiirused lepitakse jaamas madalamad kokku? Sellest "puntrast" läheb juhe lauatelefonideni (mis enam ei toimi loomulikult) ja siis ka teisele korrusele, kus on ruuter. Igast jaotusfitrid (plastikust jubinad) jne on seal vahel jne. Või käib asi kaugest kapist kuni krundini väikese kapini (selline on mul aia taga posti küljes ja Telia töötajat olen selle kallal askeldamas näinud).
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2017 08:58:55 vasta tsitaadiga

Sellest vasepaarist mis ruuterini läheb tuleks sul kõik ebavajalik lahti ühendada. Liini kvaliteet sõltub Telia jaamast kuni ruuterini. Kõik mis vahepeal lisaks on mõjutavad liini kvaliteeti.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 24.03.2017 09:01:34 vasta tsitaadiga

Mul vanasti parandas näitajaid isegi see kui seinapistikust paar korda lahti-kinni ühendasin. Nüüd on ruuter otse majja tuleva kaabli küljes
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2017 09:10:57 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
See "pundar" näeb päris jube välja.

Mingit "pundart" ei tohiks olla, (keeru)paar peaks tulema otse ruuterisse, ilma igasuguste hargnemisteta/haruühendusteta. Läheb mingi jupp juhet "vasakule", juba mõjutab ühendust, midagi ei pea isegi sinna külge/otsa ühendatud olema.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 24.03.2017 09:16:07 vasta tsitaadiga

olafsand, hargnevused eemalda ja üleminek pane uus. Puntras juhtmeid ei tohi olla. Lisaks küsiks ma tehnilise toe käest ligikaudset distantsi ja võimalusel soone jämedust. Viimasest sõltub, kas 40/10 on võimalik või mitte.
Vaseliini andmed on reaal-ajas muutuvad. Tõenäoliselt võid perses ühenduse tõttu saada max 20/5.

Soovitan küsimus kirjalikult formuleerida.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.


viimati muutis Pailaps 24.03.2017 09:18:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 24.03.2017 09:21:40 vasta tsitaadiga

Vahur, suured tänud! Tundub loogiline. Õhtul siis katsun aru saada, et missugune juhtmetepaar seal teisele korrusele läheb, siis saan vähemalt toas liinikaod elimineerida.

Samas 40/10 tuli ilusti läbi siiani ja ping 3-5ms.

Ruuteris näitas hommikul nii. Kui see midagi üldse ütleb muidugi.

Attainable Rate (Kbps)
53110
20736
Rate (Kbps)
25000
5999
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2017 09:22:14 vasta tsitaadiga

olafsand, lõika juhe läbi ja pista ruuter kõigel lähemasse kohta välisseina juures .....see pundar vast tekitabki errorit
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 24.03.2017 09:26:24 vasta tsitaadiga

Lisa see ka juurde, mis su müramarginal on.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2017 09:36:50 vasta tsitaadiga

Juba 53mega alla näitab, et midagi on täiesti mäda. 40 ühenduse puhul vist lingi kiirus oli 45, loogiline et tellida enam ei saa.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 495, 496, 497 ... 862, 863, 864  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.