Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Palo soovib viie aastaga tuua Eestisse 2000 IT-spetsialisti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 12.03.2017 22:53:30 vasta tsitaadiga

Surve ettevõtete poolt on juba nii suur, et peab hakkama riiklikult loodungeid lehvitama. Nagu Webmedia (jaaa ma tean mis selle firma nimi tegelikult on) ajab juba ammu kiunu ja tassib kilekotte, et saaks ometigi odavama tööjõu sisse tuua, sest kohaliku tööjõuga on kasum juba nii palju kordi kahanenud varasemaga võrreldes. Hetkel on kvoot ja seda kasutavad kõik ettevõtted. See Ukraina kvoot tõmmatakse esimese kuuga triiki täis ja nii mõnigi kellel interjuu veel pooleli kvoodi täitumise hetkel, teeb otsuse, et järgmine kord võtab kohe huupi inimese kuskilt maalt, et pärast näeb mis saama hakkab, muidu jääb üldse ilma. Hea võimalus igasugustel ennast siia smuugeldada:) Nagu üks tüüp oli brasiiliast. CVs olid mingid brasiilia pankade kõrged ametipostid kirjas, kuid siin tööle saades tellis esimese asjana omale õpiku (... for dummys) ja hakkas õppima, mida ta tööl üldse tegema peab icon_biggrin.gif Ja teda on palganud järjepanu erinevad ettevõtted, kus ta istub pool aastat ja siis jälle sulg sappa.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.03.2017 08:39:35 vasta tsitaadiga

see oli siis juba ettevalmistunud
millalgi oli kokkupuude mingi indialasega, cv oli esialgu täitsa metsa ... teate peale, et pole midagi sobivat tema jaoks firmas tuli kohe täiesti teise sisuga sv, nagu oleks kaks eri inimest sama nime tagant siia eestisse tööle tahtmas icon_cool.gif icon_lol.gif icon_cool.gif
lisaks oli tal veel ühe põdra poolt soovitus, ilmselt oli juba jõudnud seal maal oma nime täis teha
ikka äraütleva vastuse peale sõimas rassistiks, näitas oma tõelist palet
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2017 09:51:00 vasta tsitaadiga

Ettevõtlus muuseas ei ole kohustluslik. kui hakkama ei saa, saab alati (sund)lõpetada. Pankrott on üks kuramuse hea asi.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RyDos
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2007




sõnum 14.03.2017 00:23:12 ... vasta tsitaadiga

Huvitav, mul on finantsjuhtimise baka, millega pole pm midagi teha, mul on tugevad it teadmised, ccna cert ja nüüd teen linuxi adminni juurde...ma olen 5 kuud püüdnud It alast tööd saada..isegi vestlusele ei saa..ja nemad tooks aga sisse...

töökuulutused on ka head naelad tänapäeval, otsime junior võrgu administraatorit vähemalt 5a töökogemusega. peale 5a ei tohiks ükski ajudega adminn enam junior olla...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.03.2017 09:00:14 vasta tsitaadiga

sa pead otse palole oma cv saatma + seniste töötsingute põhjaliku ülevaate + koopiad kõikidesse ajalehtedesse ja err-i
siis ehk saad töökohavestlusele icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.03.2017 10:06:24 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
sa pead otse palole oma cv saatma + seniste töötsingute põhjaliku ülevaate + koopiad kõikidesse ajalehtedesse ja err-i
siis ehk saad töökohavestlusele icon_cool.gif

Hea mõte, alles mingi majandustegelane ja ehitaja olid icon_lol.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 14.03.2017 10:23:51 vasta tsitaadiga

Ma nagu seda mõtlen et... kas IT on selline ala kus tuleb füüsiliselt asuda mingis kindlas kohas? Miks ei saa IT valdkonna tööd teha sealt kus praegu ollakse? Ma saan aru mehaanilise töö inimestest, näiteks kaugkeevitamist ukrainlane teha ei saa, peab BLRT'sse kohapeale ronima. Kus kohas aga koodi kirjutada, poleks vist vahet? Meie kohalikud seltsimehed valitsuses on ju aegu juba tagunud trummi et teeme kaugtöökohad, niimoodi saame töökohad ka sinna kus muidu shittagi pole. Nüüd aga toome bussidega kohale icon_eek.gif .
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.03.2017 10:29:57 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma nagu seda mõtlen et... kas IT on selline ala kus tuleb füüsiliselt asuda mingis kindlas kohas? Miks ei saa IT valdkonna tööd teha sealt kus praegu ollakse? Ma saan aru mehaanilise töö inimestest, näiteks kaugkeevitamist ukrainlane teha ei saa, peab BLRT'sse kohapeale ronima. Kus kohas aga koodi kirjutada, poleks vist vahet? Meie kohalikud seltsimehed valitsuses on ju aegu juba tagunud trummi et teeme kaugtöökohad, niimoodi saame töökohad ka sinna kus muidu shittagi pole. Nüüd aga toome bussidega kohale icon_eek.gif .

Ei saa...siis saad mingid erilised oinad palgale icon_lol.gif
Playtech on ju vist viimased 5a seda rohkem võimaldama hakanud...varem olid suhteliselt kellaajast platsis icon_razz.gif
Selles suhtes Webmedia muutis palju, aga sa olid ka rohkem lükata-tõmmata kui projekt läbi saama hakkas.
//
Muidugi eks see teema ole:
Eile tegin kodus kaugtööd - tegin rohkem asju ära kui kontoris icon_confused.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.03.2017 10:37:00 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma nagu seda mõtlen et... kas IT on selline ala kus tuleb füüsiliselt asuda mingis kindlas kohas? Miks ei saa IT valdkonna tööd teha sealt kus praegu ollakse? Ma saan aru mehaanilise töö inimestest, näiteks kaugkeevitamist ukrainlane teha ei saa, peab BLRT'sse kohapeale ronima. Kus kohas aga koodi kirjutada, poleks vist vahet? Meie kohalikud seltsimehed valitsuses on ju aegu juba tagunud trummi et teeme kaugtöökohad, niimoodi saame töökohad ka sinna kus muidu shittagi pole. Nüüd aga toome bussidega kohale icon_eek.gif .
siin on mitmeid nüansse: koodi ei saa kirjutada tühjalt kohalt, vaja suhelda ülesande püstitaja(te)ga, käia potensiaalsete kliantidega suhtlemas (vähemalt paariga reaalse töö kohta info kogumiseks)
osade asjade puhul mina ise välistaks täielikult välistööjõu, kuna nad ei oska eesti keelt ega tunne kohalikke tavasid jms.
paljutki saaks teha läbi tõlkide ja kaugsuhtluskanalite aga minu arvates kukub sellisel moel töö kvaliteet kolinal ja ka kipub venima, s.t. tegelikult osa nime poolest tööaja sisse jääva aja eest makstakse tühja
kõik oleneb tööülesandest, selle valdkonnast
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 14.03.2017 11:16:50 vasta tsitaadiga

Kas tulemuspalk ei või olla lahendus kui on kahtlus et tööaja tasustamine on ebaefektiivne?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.03.2017 11:18:28 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Kas tulemuspalk ei või olla lahendus kui on kahtlus et tööaja tasustamine on ebaefektiivne?

See eeldab tegelemist väga baaslahendustega nagu "teleka" ühendamine.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.03.2017 11:30:58 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Kas tulemuspalk ei või olla lahendus kui on kahtlus et tööaja tasustamine on ebaefektiivne?
Mida sa nüüd täpsemalt silmas pead? Kui see oli seotud minu eelmise postitusega, siis mainitud ebaefektiivsus võib tuleneda just nimelt kaugtööst endast. Näiteks kõigi projekti osaliste kohapeal olles võib minna nõupidamisele vähem aega ja tulemus on kohe kõigil teada ka ilma n.ö. (elektroonselt)paberil vormistamist ära ootamata aga kaugtöö puhul on kerge tekkima ajanihkeid ja osasid tuleb ükshaaval informeerida just neid puudutavatest asjadest. Kui töö tegijal tekib küsimusi, siis on alati võimak pikem viiteaeg enne kui õige vastaja saab talle vastata.
Eelnevale lisaks veel kodus töö tegemise salakavalad karikesed koduse elu suurema vahelelükkumise näol.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 14.03.2017 11:50:35 vasta tsitaadiga

Ma arvasin et konverentsi saab Skype abil ka pidada, kui osalised eelnevalt teavad et sel kellaajal peab nägupidi platsis olema arvuti ees. Informatsiooni mõttes oleks see ju nagu reaalne ümberlaua istumine. Salakavalad kodused karikesed saab ellimineerida, kui ikka tahetakse neid ellimineerida. Päris vanasti olid härradel oma kabinetid kirjutuslauaga, kui oli keelatud pereliikmetel siseneda ilma loata. Tänapäeval on mõnedel nn "man-cave" nähtused samade reeglitega icon_wink.gif . Mis segaks tõsiselt mõeldes korraldamast kodust töökabinetti? Kellel on kodune firmakontor, ei lase ka ilmselgelt oma lapsi sinna mängima ehk pabereid sodima.
Töö iseloom on muidugi eraldi teema, ma arvan samuti et ega "siiameelitatud" ukrainlane või kes ei sobiks tihtilugu kliendiga otsesuhtlusse astuma oma keeleliste oskuste puudumise tõttu. Seepärast poleks ka vahet kus ta asub, kui ta ei saa kliendiga suheldud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2017 11:56:09 Re: ... vasta tsitaadiga

RyDos kirjutas:
Huvitav, mul on finantsjuhtimise baka, millega pole pm midagi teha, mul on tugevad it teadmised, ccna cert ja nüüd teen linuxi adminni juurde...ma olen 5 kuud püüdnud It alast tööd saada..isegi vestlusele ei saa..ja nemad tooks aga sisse...

töökuulutused on ka head naelad tänapäeval, otsime junior võrgu administraatorit vähemalt 5a töökogemusega. peale 5a ei tohiks ükski ajudega adminn enam junior olla...
ja kuidas sul kogemustega on? Miski serdi või muu paberiga pole midagi peale hakata kui kogemust ei ole. Eelistatakse igal juhul ilma serdi/paberita aga kogemustepagasiga inimest kuivale teoreetikule.

Olen ka aja jooksul nii mõndagi CVd lappama pidanud ja no mida mul on teha inimesega kelle kogemused piirduvad teooriaga?
Kogemusi kusjuures ei pea tingimata kusagil töötades saama - tegele oma vabast ajast millegagi jmt.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.03.2017 12:11:35 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma arvasin et konverentsi saab Skype abil ka pidada, kui osalised eelnevalt teavad et sel kellaajal peab nägupidi platsis olema arvuti ees. Informatsiooni mõttes oleks see ju nagu reaalne ümberlaua istumine. Salakavalad kodused karikesed saab ellimineerida, kui ikka tahetakse neid ellimineerida. Päris vanasti olid härradel oma kabinetid kirjutuslauaga, kui oli keelatud pereliikmetel siseneda ilma loata. Tänapäeval on mõnedel nn "man-cave" nähtused samade reeglitega icon_wink.gif . Mis segaks tõsiselt mõeldes korraldamast kodust töökabinetti? Kellel on kodune firmakontor, ei lase ka ilmselgelt oma lapsi sinna mängima ehk pabereid sodima.
Töö iseloom on muidugi eraldi teema, ma arvan samuti et ega "siiameelitatud" ukrainlane või kes ei sobiks tihtilugu kliendiga otsesuhtlusse astuma oma keeleliste oskuste puudumise tõttu. Seepärast poleks ka vahet kus ta asub, kui ta ei saa kliendiga suheldud.
Mina küll ei paneks päris võrdusmärki skype jms. abil peetud konverentsi ja reaalse kokkusaamise vahele. On asju mida saab sedasi aetud aga maailmas eelistatakse väga paljudel juhtudel siiski reaalset kokkusaamist.
Ja "Seepärast poleks ka vahet kus ta asub, kui ta ei saa kliendiga suheldud." --- lisaks keeleprobleemidele tekib vahe ka muudes asjades, kasvõi juba mainitud kohalike tavade, harjumuste mittetundmises, mõne projekti puhul omab ka see tähtsust, lõppklient tunnetab ebamugavust....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.03.2017 14:14:46 vasta tsitaadiga

Minister Urve Palo jutt paneb tegelikult kõvasti võssa kuna nii 3-5 aasta pärast pole maailmas, kaasa arvatud, Eestis vaja mingeid tuhandeid programmeerijaid selles mõttes nagu praegu unistatakse.

3-5 aasta pärast on vaja kahe järgmise valdkonna töötajaid ning arvul sadades tuhandetes:
1. on vaja kümneid tuhandeid 5G-mastide ehitajaid ja 5G-saatjate paigaldajaid kuna maailm ehitab endale 5G-Ühiskonda.
Põhjus:
A. 5G-Ühiskond tähendab: üht 5G-saatjat max. ühe ruutkilomeetri kohta.
B. Seega tuleb Eestis paigaldada veel nii 40 000 saatjat, et 5G oleks olemas igas Eestimaa nurgas, nii maal kui metsas sest ilma 5G-püsivõrguta ei liigu ei isesõitvad / kaugjuhitavad autod ega isesõitvad / kaugjuhitavad rongid. icon_cool.gif

Pilt kah kuidas 5G-Ühiskond tähendab massiliselt 5G-saatjaid:


2. Ja teine valdkond kus on vaja samuti sadu tuhandeid töötajaid:
Tegemist on siis miljonite tööstusrobotite tulekuga lähiaastatel.
Selleks on siis vaja:
1. Robotite konstrueerijaid, programmeerijaid ja katsetajaid ning ehitajaid.
Seejärel siis:
2. robotite hooldajad - remontiad ning neid kulub 4tk. ühe roboti ülalpidamiseks: icon_smile.gif
A. programmi kontrollija - edasiarendaja
B. elektroonika kontrollijat - remontijat
C. roboti elektrisüsteemide kontrollijat - remontijat.
D. mahhaanika - hüdraulika kontrollijat - remontijat.

Väike näide kah kuidas läheb vaja roboti-elektrispetsialisti:
- roboti sees on kümneid või sadu elektrimootoreid.
- üks mootor ütleb üles.
- tehas teatab, et uue sõlme - robotkäe saab alles paari kuu pärast.
- ja vot nüüd asubki ametisse see elektrispetsialist kes ise valmistab uue elektrimootori. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.03.2017 14:49:04 vasta tsitaadiga

Ise valmistab icon_lol.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 14.03.2017 15:11:08 vasta tsitaadiga

tahanteada, paned veits täiega võssa oma tööstusrobotite hooldusega.
Mitte keegi ei valmista ega remondi steppermootorit põlve otsas tehase põrandal. Hooldustehnik tegeleb diagnostiga ja jupi vahetamisega. Jupid võetakse laost, kus on alati olemas piisav tagavara kõigist kuluosadest.
Teiseks ei palka ükski mõistlik firma igale robotile brigaadi seda teenindama. Sõltuvalt tehase suurusest ja downtime'i maksumusest on 1 alaline brigaad ja valvetehnik, kui sedagi.
Ja kolmandaks, kes mõikab teha tööstusrobotil elektroonika või mootori vahetamist, teeb ka mööda minnes ära mehaanilised ja elektripaigaldisega seotud tööd.

Seega, reaalsuses neid matse niipalju vaja pole.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Palo soovib viie aastaga tuua Eestisse 2000 IT-spetsialisti mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.