Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 232, 233, 234  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2017 19:53:30 vasta tsitaadiga

jaa, mina tegelen ka vahel sõidujagamisega, täpsemini siis võtan mõnikord hääletaja peale. Isegi raha ei küsi. Mis saaks kellelgi selle vastu olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2017 19:54:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mis saaks kellelgi selle vastu olla

Kuna raha ei ringlenud, siis SKP ei kasvanud icon_lol.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 21.02.2017 17:21:50 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mis saaks kellelgi selle vastu olla

Kuna raha ei ringlenud, siis SKP ei kasvanud icon_lol.gif


Hääletaja viskab napoleonile viieka. Tanklas avastatakse, et auto piduritule pirn on läbi ja hääletaja soovitab napoleonil seda mitte osta, sest tal on üks taskus, viieka eest vahetab kohe ära ka.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 18:27:09 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 18:34:54 vasta tsitaadiga

Ettevõtlusele on igas muus valdkonnas hoopis karmimad piirangud ehk sellega tegelemiseks on vaja juriidilist keha. Huvitav mille poolest need kokkuleppevedajad erand on, et neil ilma lubatakse pakkuda?
Vastuseid ennetades - tegevus on juhuslikku laadi, kui vahel sõber või naabrimees küsib, et oleks vaja kiiresti kuhugi saada, kas kümneka eest viskad ära ja siis need mõned korrad ilusti tuludeklaratsiooni kirja panna. Kui kasvõi 2-3 klienti nädalas teenindada, eriti kui tegemist on veel võõraste inimestega, siis ei ole see tegevus enam juhuslikku laadi ja kvalifitseerub ettevõtluseks. Siinkohal pole ka see argument, kui peamine sissetulek kuskilt mujalt tuleb
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 21.02.2017 19:02:06 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on huvitav vaadata, kuidas algselt tekkis äpp millega sai taksot tellida. Hea idee, mugav. Siis järsku ilmus sinna mingi nö "sõidujagamine" mis tegelikult ei olnud kuskilt otsast millegi jagamine. Nüüd on sellest järsku saanud "kokkuleppevedu" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 21.02.2017 19:06:37 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Minu jaoks on huvitav vaadata, kuidas algselt tekkis äpp millega sai taksot tellida. Hea idee, mugav. Siis järsku ilmus sinna mingi nö "sõidujagamine" mis tegelikult ei olnud kuskilt otsast millegi jagamine. Nüüd on sellest järsku saanud "kokkuleppevedu" icon_biggrin.gif
Iga mõtlev inimene saab aru, et tegu on siiski taksoveoteenusega. Tehku endale vajalik luba ja ostku taksomeeter ning andku minna. Keegi ei keela kokkuleppevedusid teha, kui paberid korras.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 21.02.2017 19:09:24 vasta tsitaadiga

Mul ei ole mitte midagi nende teenuste vastu aga asi võiks kõigile ühtemoodi käia. Minu arvates võiks ka asi taksolitsensiga ikkagi käia ja kui keegi arvab et see on aegunud süsteem ja ei anna midagi...siis tuleb süsteemi uuendada mitte jalgratast leiutada icon_biggrin.gif Sellesmõttes ei ole ju tegu mittttte millegi uuega - lihtsalt seadusest kõrvalehiiliva taksoteenusega jep.

Eile võtsin Taxifyst private juhi sest taxi alt ei tulnud kedagi. Teadagi miks. Ei old väga tipptund ka, kell 9 õhtul nädala sees. Tuli juht kes sõitis nagu rullnokk oma skoodaga ja ajas ülekäigurajal peaaegu inimesed alla, nood hüppasid eest. Aga noh, sain kiirelt koju. Andsin 4 punkti sest ta ei saanud jalakäijatele pihta.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 21.02.2017 19:12:27 vasta tsitaadiga

Kasutasin üle pika aja Uberit. 27,5 kilomeetri ja maksma läks 15.30€. Arvasin, et läheb rohkem.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 19:12:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Minu jaoks on huvitav vaadata, kuidas algselt tekkis äpp millega sai taksot tellida.

Sama siin ja alguses sai seda päris tugevasti fännatud, esile tõstetud, promotud jne.
Aga siis üks kena päev hakkas jama pihta ja siiamaani helbitakse seda suppi.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 19:20:17 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Mul ei ole mitte midagi nende teenuste vastu aga asi võiks kõigile ühtemoodi käia. Minu arvates võiks ka asi taksolitsensiga ikkagi käia ja kui keegi arvab et see on aegunud süsteem ja ei anna midagi...siis tuleb süsteemi uuendada mitte jalgratast leiutada icon_biggrin.gif Sellesmõttes ei ole ju tegu mittttte millegi uuega - lihtsalt seadusest kõrvalehiiliva taksoteenusega jep.

Eile võtsin Taxifyst private juhi sest taxi alt ei tulnud kedagi. Teadagi miks. Ei old väga tipptund ka, kell 9 õhtul nädala sees. Tuli juht kes sõitis nagu rullnokk oma skoodaga ja ajas ülekäigurajal peaaegu inimesed alla, nood hüppasid eest. Aga noh, sain kiirelt koju. Andsin 4 punkti sest ta ei saanud jalakäijatele pihta.


Kui tõupuhast taksot tahad, siis neid on taxigo nimelises äpis rohkem icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 22.02.2017 16:13:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler



1. Kui Taxify peab kokkuleppevedu ettevõtluseks, ei tohiks kontosid teha eraisikutele. OÜ-le, FIE-le, minu poolest AS-ile, mis on meil ettevõtlusvormid.
2. Ettevõtluses ei kasutata kõikide osapoolte teadmata ja kirjaliku loata kellegi (liising, tööandja, heausklik sõber, rendifirma) vara, va samad innovaatorid ise, aga me ei saa seda (veel) normiks lugeda. Kui on nii tore ja perspektiivikas ettevõtlus, siis tuleks koostada äriplaan ning töö teostamise vahendid soetada.
3. Ma ei saa siiani aru, kuidas Taxify või Uberi juht saab olla ettevõtja kui ta ei saa ise millegi üle otsustada - ei oma teenuse osutamise vahendi üle (nõuded on väljast), hinna üle (nii nagu kontooras teenustasu krutitakse, nii sõidad), ja kui kliendil on nt pretensioone, siis ei aruta ta neid "ettevõtjaga," vaid kaebab vahendajale, kes ettevõtjale peapesu teeb. See ei ole vahendamine, see ei ole isegi allhange, mida on nt FIE või OÜ-na taksofirma all sõitmine (lepinguga fikseeritakse hulk tingimusi ja need ei muutu kui vihma sajab, muutuvad kahepoolsel allkirjastamisel).

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JAANU5
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2006




sõnum 23.02.2017 10:19:44 vasta tsitaadiga

crackpot kirjutas:

3. Ma ei saa siiani aru, kuidas ....


Sinu eas on see normaalne. icon_smile.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 23.02.2017 14:14:43 vasta tsitaadiga

Jaanu5 kirjutas:
crackpot kirjutas:

3. Ma ei saa siiani aru, kuidas ....


Sinu eas on see normaalne. icon_smile.gif


Ja sinu puhul on asi ka eas?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JAANU5
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2006




sõnum 23.02.2017 14:43:07 vasta tsitaadiga

Kui mina asjast aru ei saa, siis ma ei eelda automaatselt, et see arusaamatu asi on halb, vale, diskrimineeriv või muudmoodi negatiivne. icon_smile.gif
Antud teemaga seoses kumab mõnede kasutajate poolt läbi olemasolev või kunagine tihe seotus taksondusega ning seeläbi nn jagamismajanduse jäägitu vihkamine ning põlgus.

Tsiteerin: Ma ei saa väita 100% enamike autode kohta, et nad sõidavad uberis või taxifys. Kuid kui ma pole veendunud selles, siis pole ka vastavat autot siia lisanud.
Kui uberis pole, vähemalt hetkel, teada ühtegi ühenduse tegevusloaga autot(üks foorumikasutaja siiski väidab et tal on), siis taxifys on ainult mõned üksikud. Selle tõestamine oli üks ülesannetest.
Lisaks ebavõrdsuse tõttu. Taksod ja ühenduse tegevusloa autod on MTR registris, väikese otsinguga on leitav sõiduki tõeline taust. Kui praegu takso üv märke tõttu on raske autot müüa, siis vähemalt siinne tulemus teeb selle auto müügi natukenegi raskemaks. Pluss muidugi, et on tuvastatav, kui selle sõiduki kasutamiseks piraattaksona pole luba antud.


Konkurents on endiselt edasiviiv jõud. Sellest on küll juba miljon korda räägitud, kuid ootamatult tekkinud enneolematu konkurentsi mustamise ja hävitamise asemel võiks pigem mõelda, kas ja mida selles ootamatult tekkinud enneolematu konkurentsi tingimustes ise saaks paremini teha. Kui antud juhul oli ja on taksondusega Eestis ja maailmas kõik väga hästi, siis vaevalt oleks selline uus lahendus üldse tekkinud.

Seoses jutuks olnud "töötajate" või "partnerite" olematute õiguste või vähese töötasuga tooksin mina koheselt võrdluse meie suuremate kaubanduskettidega - kuuldavasti saavad seal töötajad juba aastakümneid suures osas miinimum(i lähedast) palka ja keegi sellega rahul pole. Ometigi on need poed kõik lahti, keegi seal töötab ja keegi seal ka käib ostmas.

Kui turul on jätkuvalt nõudlus sellise teenuse järgi nagu U ja T pakuvad, aga osa inimesi ei saa mingist osast selle asja juures aru, siis kelle süü see on?
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004



Online

sõnum 23.02.2017 14:48:38 vasta tsitaadiga

oleme nüüd ausad, ainuke innovatiivne asi taxify ja uberi äri puhul on nahhaalsus - pakume sisuliselt taksoteenust, aga mustalt. Konkurents küll, aga paraku ebaaus. Nõudlus ei ole vabandus, kuna odavama asja järgi on alati nõudlus.

viimati muutis pppd 23.02.2017 14:59:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2017 14:56:37 vasta tsitaadiga

Jaanu5, kassapidajaid ostavad poeketid väidetavalt juba üksteiselt üle, tõenäoliselt on see ikka palganumbreid kergitanud. Aga on suur vahe, kas miinimumilähendast palka teenib kaupluseketi töötaja või nö. partner. Esimesel on sotisaalsed garantiid olemas - kui haigeks jääb, saab haigusraha, kui töötuks jääb, saab töötukassast raha, saab puhkust ning see ei käi ka päris nii lihtsalt, et ühel päeval ütleb tööandja et mulle su nägu ei meeldi ja homme pole vaja enam tulla. Nö. partneril pole neist garantiidest ühtegi.

Aga kui sulle jaekaubandus hingelähedane on, toon teistsuguse näite. Kõrvuti on kaks poodi. Üks maksab ausalt makse sh. ka tööjõumakse, on viinud oma kaupluse ja tegevuse vastavusse tervisekaitse, päästeameti jm. ametite nõudmistega ning ka vastavad load saanud jne. Teine ei maksa jälle ühtegi maksu ja ühtegi paberit nõuetele vastavuse kohta neil ka pole. Kui turul on nõudlus selle teise poe järele(ja tõenäoliselt on, arvatavasti saab sealt ka salaviina jms.), siis kas peakski nii suhtuma, et nõudlus ju on, las siis tegutsevad?

PS. mingit seotust taksondusega mul pole ega ole ka kunagi olnud
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JAANU5
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2006




sõnum 23.02.2017 15:19:42 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga kui sulle jaekaubandus hingelähedane on, toon teistsuguse näite. Kõrvuti on kaks poodi. Üks maksab ausalt makse sh. ka tööjõumakse, on viinud oma kaupluse ja tegevuse vastavusse tervisekaitse, päästeameti jm. ametite nõudmistega ning ka vastavad load saanud jne. Teine ei maksa jälle ühtegi maksu ja ühtegi paberit nõuetele vastavuse kohta neil ka pole. Kui turul on nõudlus selle teise poe järele(ja tõenäoliselt on, arvatavasti saab sealt ka salaviina jms.), siis kas peakski nii suhtuma, et nõudlus ju on, las siis tegutsevad?


Antud juhul on ju tegemist kuriteoga seaduse mõistes ning tõenäoliselt tegelevad sellise asjaga erinevad instantsid.

Nn jagamismajanduse puhul ei ole millegi pärast ei politsei ega maksuamet väga jõuliselt sekkunud, sest seadusandja poolt on antud selge signaal, et vastavasisulise seadusloomega juba tegeletakse.
Niikaua oleks aga taksondajatel oma võimalike õiguste kaitseks kõige lihtsam pöörduda kohtusse ja las siis kohus otsustab. Selline suures osas eraisikutena ajujahi korraldamine, mustamine ja inimestele otseselt halva soovimine väga mõistlik küll ei ole.

pppd kirjutas:
oleme nüüd ausad, ainuke innovatiivne asi taxify ja uberi äri puhul on nahhaalsus - pakume sisuliselt taksoteenust, aga mustalt. Konkurents küll, aga paraku ebaaus. Nõudlus ei ole vabandus, kuna odavama asja järgi on alati nõudlus.


Kuuldavasti ei ole ju U ja T teps mitte alati odavamad.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004



Online

sõnum 23.02.2017 15:36:34 vasta tsitaadiga

Jaanu5 kirjutas:
pppd kirjutas:
oleme nüüd ausad, ainuke innovatiivne asi taxify ja uberi äri puhul on nahhaalsus - pakume sisuliselt taksoteenust, aga mustalt. Konkurents küll, aga paraku ebaaus. Nõudlus ei ole vabandus, kuna odavama asja järgi on alati nõudlus.

Kuuldavasti ei ole ju U ja T teps mitte alati odavamad.

Alati just mitte, aga... Miks Uber osadel (enamustel?) oma turgudel kka veel dumpinguga tegeleb ja juhtidele ise peale maksab, kuulutagu klientidele et hea teenus ja innovatiivsus maksab? Miks Taxify innovatiivsel privaatjuhidel just natuke aega tagasi jälle kilomeetrihinda langetati, kui nõudlus on tingitud millestki muust siis peaks klientidel olema ka raha et seda "muud" kinni maksta. Taxify proovis viimasel aastavahetusel uhkelt parem ja kallim olla ning reklaamis ennast ka vastavalt, tulemuseks paraku epic failure...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2017 15:46:50 vasta tsitaadiga

Jaanu5 kirjutas:

Antud juhul on ju tegemist kuriteoga seaduse mõistes ning tõenäoliselt tegelevad sellise asjaga erinevad instantsid.

Nn jagamismajanduse puhul ei ole millegi pärast ei politsei ega maksuamet väga jõuliselt sekkunud, sest seadusandja poolt on antud selge signaal, et vastavasisulise seadusloomega juba tegeletakse.
Niikaua oleks aga taksondajatel oma võimalike õiguste kaitseks kõige lihtsam pöörduda kohtusse ja las siis kohus otsustab. Selline suures osas eraisikutena ajujahi korraldamine, mustamine ja inimestele otseselt halva soovimine väga mõistlik küll ei ole.


Ma ei viitsi hetkel seadusest otsida, kas nn. jagajate tegevus kvalifitseerub väärteoks või kuriteoks, kuid fakt on see, et täna ja praegu see seaduslik ei ole. Tegemist on tasulise reisijateveoga olenemata sellest mis nime taha nad ise pugeda soovivad. Sõidujagamine on näiteks see kui plaanin Tartusse minna ja teades et sina ka umbes samal ajal Tartusse tahad saada pakun, et viskan su ära, viskad mulle viieka kütuse eest ja win-win olukord.... minu jaoks muutus see sõit natuke odavamaks ja sina said ka odavamalt hakkama kui bussiga minnes. Või teine näide kui töökohad oleks naabrimehega lähestikku, käiks ühe autoga ja auto kulud teeks pooleks. Põhimõtteliselt on hääletaja pealevõtmine ka sõidujagamine. Aga see ei ole sõidujagamine kui viid inimese raha eest punktist a punti b ilma et endal selle punkti b lähedalegi asja oleks ja küsid selle eest suurema summa kui autoga seotud kulud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 23.02.2017 21:03:19 vasta tsitaadiga

Min palk on nüüd vist 470.- bruto, kassapidaja palk 750.- bruto, vähemasti COOP-i ja Comarketi osad kauplused. Meil on tööstuses märksa õudsemaid-raskemaid kohti ja palkasid.
Nii taksojuhtidel kui sõidujagajatel on sellist summat, kui makse suvatsevad maksta, võimatu täistööajaga teenida, sellest ilmselt ka suur voolavus - üle 5 a töötanud taksojuhte ei ole palju ning enamasti on neil teine töö, + pensionärid. Terve täiemõistuslik inimene ainult taksotööst ära ei ela. Sama on kokkuleppevedajatega, reeglina paar kuud sõidetakse, küsitakse "kus see tulu siin on" ja rohkem teda juhiäpis ei näe.

Mingit kvaliteeti alla omahinna teenusega siin küll vohama ei hakka, klient ostab 99% juhul hinda.

Sama nagu Tallink omal ajal turule tuli, sest taksonduse kvaliteedi üle on alati kaeveldud, arvati, et heale teenusele on ruumi. Alustati väga tugevalt heade uute Audide ja MB-dega, palgaliste, koolitatud ja kontrollitud juhtidega, kuid klient millegipärast tellis Sinu Taksot edasi ning virises, et auto on romu ning juht etiketikoolitusel ei ole käinud.

Soovitan nädalavahetuse öösel vaadata Taxify ja Taxigo äppe. Privaate on ka siis kui ühtegi taksot ei ole.

Aga üldsiselt ma arvan, et taksonduse aeg on läbi tõesti, ka seal on hullem anarhia kui kunagi varem, sest koolituse ja kutsetunnistuseta sõitmine on normatiiviks saanud, on hakatud mööda minema ka taksokindlustusest jne.

Samas "jagamismajandus" asja kindlasti üle ei võta, sest gig economy on järjest suurema kriitika alla sattumas nii inimeste ekspluateerimise kui maksude seisukohast.
tsitaat:

It is not known how many of the UK’s 4.7m self-employed workers are engaged in work that could also be classed as employment, but if only 10% were, that could imply an annual loss to the exchequer of close to £1bn


https://www.theguardian.com/business/2016/nov/30/gig-economy-threatens-government-finances-says-may-adviser

Edit:

Jaanu5 kirjutas:
crackpot kirjutas:

3. Ma ei saa siiani aru, kuidas ....


Sinu eas on see normaalne. icon_smile.gif


Minu eas on kõik ebanormaalne, olenemata east.
Puberteet, praegune keskeakriis, järgmise etapina dementsus - mul vahepealseid normaalne olemise pause ei ole, ühest "maeisaaaru" seisundist järgmisesse.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2017 20:51:10 vasta tsitaadiga

Kes pikka juttu lugeda viitsib, neile natuke ühe tundmatu taksojuhi memuaare http://taksojuhimemuaarid.blogspot.com.ee/
TLDR; tegelastele siin midagi lühidalt öelda pole, kuna peamiselt ongi tegemist ladusas keeles protsessi kirjeldamisega mitte esseega, kus on sissejuhatus, teemaarendus ja puänt icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 02.03.2017 23:52:41 vasta tsitaadiga

Kõikide võimaluste maa - American Dream hakkab uut tähendust omandama.


Link

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.03.2017 00:23:26 vasta tsitaadiga

Võtan siin sõna tihti ja kuidagi jäin ka Taxifyle silma, võeti ühendust ning proovisin taksojuhi ameti ära.

Link


ps! Kuna tean, et siin samas teemas võtavad tihtilugu sõna päris taksojuhid siis teile teadmiseks, mina olin legaalne sõidujagaja, sest korjasin peale ainult hääletajad ja raha neilt ei küsinud. Tasusin sellega karma võlga, sest omalajal oli igapäevane tegevus koolist koju saamiseks pöial püsti hoida thumbs_up.gif icon_smile.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2017 00:30:27 vasta tsitaadiga

Tasuta reklaam päeva töö eest, pole paha thumbs_up.gif
Ok video thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 232, 233, 234  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.