Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  7.1 Speaker. Realtek HD audio ja Win10. Vilets Bass. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 29.12.2016 21:36:29 7.1 Speaker. Realtek HD audio ja Win10. Vilets Bass. vasta tsitaadiga

7.1 Speaker. Realtek HD audio ja Win10. Vilets Bass. Proovitud kahes erinevas arvutis. Keskmistes ja tagumistes kõlarites bassid ära lõigatud ja heli ruumilise heli oma. Enne mängis süsteem XP peal ja see ruumilise heli helimoonutus ei olnud nii tuntav. Samas ruumilise heli heliefektid olid olemas (filmides kuulda). Testi heli, mis kõlar, mis pistikus, see on ilus ja selge. Muusika heli on tõrrepõhjast, ehk koosneb ruumilise heli helist. Vast ehk dolby. Olen proovinud kõikvõimalikud valikud läbi, kus annab mõni linnuke lisada, eemaldada või mõni valik teha aga asjatult.
Oskab keegi nõu anda, kuidas ruumilise heli efekti vähendada või maha võtta. Saan aru, et see tuleb kaasa 7.1 puhul vaikimisi valikuga, ehk automaatselt. Ma ei usu, et kõik klubid, tantsusaalid, rokkkontserdid, Hard peod tehakse Hometeater ruumiheliga. Enne toimis XP-ga, olin rahul ja polnud vaja torkida. Et pole varem probleemiga kokku puutunud. Kuidas seda ruumilise heli ruumilisust (helimoondust) vähendada või maha võtta. Või on DJ-del mõni muu programm väljunditega majandamiseks? Või vaja mingi helikaart nüüd muretseda?
Kas nõuandjaid poleks!
7.1 Speaker. Realtek HD audio ja Win10. Heli külgmistes ja tagumistes kõlarites on ainult koos ruumilse heliga! Aga ei meeldi see tõrrepõhja heli!
on DJ-del mõni muu programm väljunditega majandamiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
firemark
HV Guru
firemark

liitunud: 11.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2017 16:40:47 vasta tsitaadiga

Kui pole rahul emaplaadi heliga osta helikaart ning saad rohkem kontrolli kõlarite üle.
_________________
PS4 PSN: markomoisa
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.01.2017 17:42:14 vasta tsitaadiga

Realteki seadistuses on üks lehekülg efektidega. Lülita sealt kõik efektid välja.

Kui näed kusagil stereoefekti laiendamise võimalust, siis see vist on vaikimisi sisse lülitatud ja saadab kumbagi kanalisse vastaspoole kanali heli vastasfaas. See lülita ka välja.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 07.01.2017 21:50:52 vasta tsitaadiga

Sain enamvähem rahuldava heli (võimalikult vähese tuntava moonutusega), heliefekt room kasutades ja muid linnukesi lisades ja maha võttes.

Kui kõik linnukesed maha võtta, siis ta tegelikult ikkagi mängib 7.1 kui on mingeid helisid mida on mängida.
XP puhul, mingi asi jagas selle asja ise nii ära, et kui mängis mingi mp3 (eeldatavalt stereo), mängisid kõik kõlarid, kui oli mingi film, mängisid kõik kõlarid, koos erinevate helidega, erinevates kõlarites.
Ma ei mäleta, et oleksin pidanud midagi eriti näppima.

Nüüd (win 10) kui kõik linnukesed ära võtta, stereoheli puhul mängivad vaid esimesed kõlarid, (ülejäänud kõlarid seisavad niisama tühja).

Võibolla see valik room jagabki heli enamvähem ära kõlarite vahel.
Ma ei tea, mis selle jagamise tekitas XP puhul.

Samas on veel huvitav küsimus!
7.1 kõlarid: esimesed, keskmised, tagumised, bass, esimene-keskmine.
Emaplaadil pole niipalju väljundiauke. Enamusel pakutavatest helikaartidest samuti.
Jah, on küll kirjas, et ma saan valida, kas üks auk annab ühte, või teist!
Aga kui ma reaalselt tahaksin kõik võimalused ühendada, jääb ju aukudest reaalselt puudu icon_smile.gif?
Ma küll ei kasuta esimesi-keskmised kõlareid, kuna ma pole teadlik, milleks need vajalikud on.
Kõrvad ju kahel pool pead laiali, mitte otsaees icon_smile.gif

Kas eraldi helikaart, näiteks mingi: Asus STRIX SOAR 7.1
Annab see siis ka midagi juurde, paremaks!
icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2017 22:20:15 vasta tsitaadiga

Võrreldes emaplaadi heliga kindlasti.
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2017 22:28:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas eraldi helikaart, näiteks mingi: Asus STRIX SOAR 7.1
Annab see siis ka midagi juurde, paremaks!

Kindlasti
Ma tükk aega mõtlesin, et kas tasub osta....ostsin ja no suht öö ja päev thumbs_up.gif
Antud asust ma kommentaarida küll ei oska, sest pole neid juba tükk aega vaadanud

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.01.2017 01:15:32 vasta tsitaadiga

7.1 jaoks on vaja kokku 4 pesa, kui need on 3,5mm stereopesad.
7.1 toega emaplaatidel on 6 pesa, kui pole tegemist säästuplatega. Säästuplatedele saab 3 pesa ise juurde panna, nende jaoks on plate peal header. Osadel on need lisapesad ka kaasas.
Keskkõlar on 5.1 ja 7.1 heli puhul ülimalt oluline, sealt tuleb filmide puhul 99% inimeste kõnest, paremast-vasakust esikõlarist tulevad ainult muusika ja efektid, külgkõlaritest ainult efektid (erijuhul ka muusikat) ja tagant filmide puhul ei midagi (kui sinna spetsiaalselt midagi ise ei miksi). Vahel on inimeste hääled ka efekt, siis võib ka seda mujalt kosta natuke, aga peamine dialoog tuleb keskmisest. Kui sa seda ära ei ühenda, siis...

Kui sul pesasid ei ole praegu nii palju kui vaja, siis pigem lülita kaart 5.1 helile ja jäta ühendamata tagakõlarid - need mis selja taga on. Kasutusele jäävad kesk- ja sub, parem ja vasak esi-, parem ja vasak külgkõlarid (center & sub, front left & right, left & right surround/side speaker) - 3 pesa kokku. (rear left & right jäävad ühendamata)


Seadistuses mingeid efekte kasutada ei soovita, need ainult moonutavad.
5.1 ja 7.1 heli puhul pole neid tarvis, stereo puhul ka tegelikult. Õige stereo ongi 2 kanalit ja selle laialijagamine külg- ja tagakõlaritesse võib väga kole kuulata olla. Sõltub ruumist, kõlarite paigutusest ja kuulaja asukohast.

Kui ilmtingimata tahad stereot laiali jagada, siis tuleks seda teha millegi muu kui ruumiliste kajaefektide abil. Osadel pleieritel on kanalite jagamine 5.1 ja 7.1 lisakõlaritesse pleieri seadistuses (foobar2000, winamp, videopleierid sisemise mikseriga). Kusagil vist on ka realteki seadetes olemas, aga kuna mul endal pole see kasutusel, siis täpsemalt juhendada ei oska.

Speaker Fill peaks internetis leiduva info järgi olema Realteki puhul stereo jagamise lüliti. Võimalik, et see töötab 5.1 puhul paremini kui 7.1 puhul.
7.1 tagakõlarid on nagunii suhteliselt mõttetud, neid kasutavad vaid mingid mängud. Filmid on 5.1 heliga nagunii.


Näiteks vanal Asus Xonar D2X-l on jagamise sisse-välja lülitamine väga lihtne.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 08.01.2017 16:43:19 vasta tsitaadiga

7.1 mina loen kokku 5 pesa. : keskmised esimesed, esimesed, külgmised, tagumised ja subwoofer.
Emaplaatidelt ja helikaartidelt loen kokku 6-7 pesa analoog, nendest esimesed 2-3 pesa on mikrofon või 2xmikrofon ja sisend.
7.1 jaoks on jah 4 pesa. Üks pesadest on enamusel valikuga, kas subwoofer või midagi muud.
kõiki 5 võimalust (keskmised esimesed, esimesed, külgmised, tagumised ja subwoofer) ma ikkagi korraga tööle panna ei saaks!

Muidu jutt asjalik. tänud igaljuhul (Dogbert). Mingi mõte liigub ka helikaardi soetamisele.
Speaker Fill, olen kõiki linnukesi proovinud lisada ja eemaldada erinevates kombinatsioonides, juba pikemat aega. Heli teistesse kõraritesse andis jah vaid heliefekti kasutades.
winampi kasutan, hakkan selle võimalusi nüüd põhjalikumalt uurima. winamp + XP puhul seal sai mingi karu ekraanile tantsima panna. Seda kahjuks 10 puhul enam tööle ei saanud.
Vahel meeldib muusika täisvõimsusel mängima panna, et kõik kõlarid max peal.
Samas on peres ka väiksem mudilane, kes ehk kunagi hakkab ka mängima arvutis.
Vähemalt soov on selleks mingi enamvähem võimalus luua.

Ei leiagi helikaarti millel oleks audio väljundi 5 pesa, 3,5mm stereopesad.
Et saaks ühendada kõiki 5 võimalust (keskmised esimesed, esimesed, külgmised, tagumised ja subwoofer)
Kui, siis võib soovitada, vihjeid pakkuda icon_smile.gif
Manus

7.1 Surround Sound



viimati muutis Andresasja 08.01.2017 16:53:33, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.01.2017 16:48:52 vasta tsitaadiga

Palun ära ürita mind pesi ja kanaleid kokku lugema õpetada, mul on endal 6 pesaga ja 7.1 toega mobo, lisaks 7.1 kaart ja 5.1 kõlarid, arvutite ja arvutikõlaritega tegelenud aastaid.

7.1 süsteemil on 8 kanalit, need jagunevad 4 pesa peale:
Keskkõlar(id) ja subwoofer tulevad ühest pesast. Kui sul on rohkem kui üks keskkõlar, siis tuleb mõlemasse ikkagi üks ja sama kanal. Teine kanal on subwooferile.
Teisest pesast tulevad eesmine vasak ja parem kanal.
Kolmandast tulevad külgmised (side/surround) vasak ja parem.
Neljandast tagumised vasak ja parem.
Viiendat ei ole tarvis kõlaritele.

5.1 süsteemil on 3 pesa:
Kesk ja bass (center & sub)
Vasak ja parem (front left & right)
Külgmised vasak ja parem (left & right surround)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 08.01.2017 17:06:28 vasta tsitaadiga

ei, ma ei õpeta kanaleid kokku lugema. Otsin õpetust ja postitan küsimusi, mis mul omal tekivad.
Kas ma saan siis õieti aru, et see üks väljundpesa (stereopesa) Keskkõlar(id) ja subwoofer tulevad ühest pesast.
Millest üks kanal monokanal on Kesk ja teine monokanal bass (center & sub).
Nii on see tõesti loogiline ja arusaadavam icon_smile.gif Ma mõtlesin et see center on ka mingi stereokanal, kuna tihti kasutatakse seal karbis kaks väikest valjukat icon_smile.gif
Üldiselt mul hakkab midagi koitma ja tänud juhendamiste eest icon_smile.gif
Mille järgi helikaarti valida !
Lugesin, mõnedel 116db, 118db,
Mis näitajaid võiks vaadata ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 08.01.2017 22:00:52 vasta tsitaadiga

Jah, nii kesk- kui bassikanal on kumbki monokanalid ja paigutatud ühte ja samasse pessa/pistikusse, mis standardselt on oranži värvi. Filmides on dialoog monoheliga, kui sinna pole lisatud efekte (kõneleja asukoha olulisuse puhul - näiteks keegi ekraanilt välja jääv teeb häält paremal või vasakul vms).

https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_card#Color_codes

Roheline = Line Out = Front L/R = Eesmised P/V
Oranž = Center & Subwoofer = Keskkõlar ja bassikõlar
Must = Side (surround) L/R = Külgmised P/V (juhul kui 5.1 kõlarid ühendada 7.1 kaardi külge, siis 5.1 tagumised, mis on tegelikult külgmised, tuleb ühendada sinna pessa)
Hall = Rear (surround) L/R = Tagumised P/V (kui 7.1 kaart lülitada 5.1 režiimile, siis see pesa jääb tummaks)

Veel paar linki:
http://support.hp.com/gb-en/document/nph00183
http://www.tomsguide.com/answers/id-2901964/ports-work.html

Kas sul kõlaritel mingit juhendit kaasas ei ole? Ühendusjuhtmel märgiseid peal ei ole? Pistikuid on ühendusjuhtmel rohkem kui 4?
Tootja kodulehel mingit infot ei leidu? Miks sa ise sedasi ilma juhendita jukerdad ja ise midagi leiutada üritad? icon_rolleyes.gif
Mis kõlarid need on üldse sellised?

Müügil on 7.1 kaarte aga ka eesti poodides päris mitmeid. Paarikümne-euroselt kaardilt ei maksa aga kindlasti oodata paremat heli kui emaplaadi omalt.

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Helikaardid18
https://www.galador.ee/1906-helikaardid?page=3&size=30&sort=asc&vat=1&list=0
https://www.galador.ee/1906-helikaardid?page=4&size=30&sort=asc&vat=1&list=0

7.1 kõlareid, tundub et eriti keegi enam ei tooda ega müü. Ilmselt põhjuseks see, et neid rakendab vaid mingi osa mänge ja suurt tolku neist tagakõlaritest ei ole. 2 lisakõlarit viivad aga komplekti hinna üles või kvaliteedi alla.

PS. Arvuti emaplaadi manuaalis on samuti kindlasti kirjutatud sellest, et emaplaadilt puuduvad 7.1 helikaardi 3 pesa lisatakse teatud juhul emaplaadiga kaasa (optional accessory), mina aga sellist komplekti pole veel kohanud ja ei oska hetkel ka leida, kust sellist jubinat osta saaks üldse. Kui on plaanis kasutada emaplaadi helikaarti 7.1 kõlaritega, siis peab lihtsalt ostmagi sellise emaplaadi, millel on kõik 6 pesa olemas. Või on kõlaritel digisisend.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 08.01.2017 23:14:35 vasta tsitaadiga

emaplaat on GA-EP45T-UD3LR. pesasid on piisavalt.
Otsisin puuduvat pesa, kuna otsisin Center & Subwoofer jaoks eraldi pesasid.
Praeguseks see küsimus on jah aru saadud ja tänud selgituse eest.

Emaplaadil on ka jah Support for S/PDIF In/Out.
Resiiveril samuti. Resiiveri taha tuleks Center & Subwoofer & Front.
Külgmised ja tagumised analoogi pealt, sest neil kastidel oma võim juba sees.
S/PDIF ja analog audio väljundeid korraga tööle saada on ka vast keeruline?
Nad ju korraga ei tööta, saab valida kas üks või teine.!
Kui Front on Radiotehnika 75W (S90) (MUSIC POWER 400 W) ja Audes 35W (estonia kõlarid) valjukatest kokku klopsitud kastid, siis mis võimsusega peaks olema see keskkõlar?
Et läbi ei kärsaks.? Seda ma tean, et sinna ei tule täisvõimsus, vaid mingi sääsepinin (kesksagedus). Kunagi proovisin.
Kas Radiotehnika (S90) kesksagedusvaljukaid paar tükki ühte kasti pigistada, oleks piisav võimsus Center valjukatele icon_smile.gif ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.01.2017 00:05:25 vasta tsitaadiga

Oot-oot, sa ise ühendad sinna mingeid suvalisi kõlareid, et 7.1 süsteem ehitada endale? Ja mina mõtlen, et milles ometi küsimus, 7.1 kõllidel on ju kindlasti kõik juhtmed ja juhendid kaasas... icon_rolleyes.gif
Oleksid kohe öelnud, oleks kohe paremini selgitanud icon_smile.gif

Sel juhul ma kõigepealt soovitan 7.1 unustada ja teha parem 5.1 - on märgatavalt vähem jebimist ja tulemus on filmide vaatamisel täpselt sama, mängimisel tekib erinevus väheste mängudega ja on küsitav, kas see erinevus üldse on märgatav. Aga eks sa ise otsustad.

Keskkõlar on tavaliselt sama võimas kui parem ja vasak esikõlar kokku, aga kui keerad ressiiveril parema ja vasaku lihtsalt keskmisest vaiksemaks, siis võib ju ka täpselt samasugune kõlar olla kui parem ja vasak. Keskmisele minevat väljundit üle koormata ei soovita mingil juhul.

Kas S/PDIF ja analoogväljund korraga töötavad, sõltub küllap helikaardist. Aga sul läheb seal helitugevuse reguleerimine nagunii nii keeruliseks, et parem kaht erinevat väljundit mitte kasutada, isegi kui see võimalik oleks.

Head pusimist!

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andresasja
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2016




sõnum 20.08.2017 20:37:20 vasta tsitaadiga

Kuidas winampi tantsiv karu windows 10-ga tööle saada?
Või jääbki see lihtsalt aegadetaguseks meenutuseks, nagu mõned muudki vanad programmid/mängud j.n.e.

winamp visualization dancing bear from the Black & White world.

Kommentaariks sellele teemale. Teema alustuses polnud tõesti heliga rahul. alates 17.01.2017 21:01 jätsin teema seisma, mõttes loobusin susserdamisest emaplaadiga ja pidasin plaani helikaardi soetamiseks. Täna surkisin päev otsa teist asja, kuna W10 ei esitanud DVD plaate, selle sain ka korda tänu foorumile (teine foorumi teema). Aga avastasin, et mu nimetatud emaplaat mängib väga hästi mitme kõlari heli 7.1 j.n.e,. W10 on selle aja jooksul ka ennast uuendanud, üks 3-4 korda vähemalt. Väga mõnusalt mängib, ja erinevad helid, erinevates kõlarites on täitsa kuuldavad. Mitte ainult, et valik on 7.1 vaid et reaalselt on ka kuulda. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  7.1 Speaker. Realtek HD audio ja Win10. Vilets Bass.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.