Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 116, 117, 118  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2016 16:36:54 vasta tsitaadiga

Tehnikute käest võiks vast isegi veel saadaval olla?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 18.06.2016 16:48:06 vasta tsitaadiga

Teajah. Peab mõne kinni püüdma konteineri juurest. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NAIRI2
HV kasutaja
NAIRI2

liitunud: 23.05.2009




sõnum 18.06.2016 16:59:27 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Selle vastu aitab tegelikult väga edukalt UPS. Ei-ei, sa ei pea nüüd nutma hakkama, et UPS on kallis ja miks sina pead nüüd raha kulutama jne, see on sulle lihtsalt teadmiseks. 
UPS-id on mulle tuttavad, tööl tuleb ka nendega tegeleda. Rahas pole üldse küsimus ja mingit nutmist siin ka pole.
tsitaat:
Sellisel juhul on seade vigane ja see pole tõesti enam mitte sinu süü, sellega tegeleb juba garantii.

Ka minu hinnangul on antud juhul tegemist vigase seadmega või tema toiteadapteriga, aga garantii korras kohale tulnud tehnik piirdub ruuteri tarkvara uuesti installimisega, kusjuures "visiiditasu" suurus sõltub tehniku isiklikust suvast. Juhin veelkord tähelepanu asjaolule, et seade ei ole kliendi omand, vaid on teenusepakkuja omand.

_________________
Tehnikadoktor.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laverz
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2016




sõnum 21.06.2016 18:54:15 vasta tsitaadiga

Tere. Soetasin täna Inteno DG301A-R1 ja olen hädas torrenti jaoks portide avamisega, ei leia sellist kohta ruuteris. Eelnevalt kasutasin Thomson TG784 ja sellega polnud portide avamisega probleeme. Ei leidnud googlist ka midagi tarka.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.06.2016 18:59:19 vasta tsitaadiga

Laverz kirjutas:
Tere. Soetasin täna Inteno DG301A-R1 ja olen hädas torrenti jaoks portide avamisega, ei leia sellist kohta ruuteris. Eelnevalt kasutasin Thomson TG784 ja sellega polnud portide avamisega probleeme. Ei leidnud googlist ka midagi tarka.

foorumis pilte olnud:
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 21.06.2016 19:22:06 vasta tsitaadiga

Pane Services->UPNP all linnukesed nende ette:
    Start UPnP and NAT-PMP service
    Enable UPnP functionality
    Enable NAT-PMP functionality
    Enable secure mode
ja torrentile vajalikud pordid avatakse automaatselt.
Pole vaja firewalliga jännata.

Laverz kirjutas:
Tere. Soetasin täna Inteno DG301A-R1 ja olen hädas torrenti jaoks portide avamisega, ei leia sellist kohta ruuteris. Eelnevalt kasutasin Thomson TG784 ja sellega polnud portide avamisega probleeme. Ei leidnud googlist ka midagi tarka.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laverz
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2016




sõnum 24.06.2016 22:17:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Pane Services->UPNP all linnukesed nende ette:
    Start UPnP and NAT-PMP service
    Enable UPnP functionality
    Enable NAT-PMP functionality
    Enable secure mode
ja torrentile vajalikud pordid avatakse automaatselt.
Pole vaja firewalliga jännata.


Tänud, korras.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raceboy
HV veteran
Raceboy

liitunud: 26.12.2003




sõnum 06.07.2016 22:03:18 vasta tsitaadiga

Mu Intenol veel vana DG301-W7P2U_ELION2.3.11RC1-140422_1519 soft peal, kuidas seda uuendama peaks? Et kirjaklambriga hoian rest nuppu all, vool sisse, 5sek hoida ja siis lahti lasta ja hakkab ise automaatselt tegema?
_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
www.vems.ee
www.porsche-foorum.org/foorum
Kommentaarid: 319 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.07.2016 10:55:53 vasta tsitaadiga

Raceboy kirjutas:
Mu Intenol veel vana DG301-W7P2U_ELION2.3.11RC1-140422_1519 soft peal, kuidas seda uuendama peaks? Et kirjaklambriga hoian rest nuppu all, vool sisse, 5sek hoida ja siis lahti lasta ja hakkab ise automaatselt tegema?


lihtsalt töötaval ruuteril reset 5sek all hoida ja lahti lasta, tuled vilgutavad ja 15 min jooksul on valmis. antud tarkvara korral tehakse 2 tarkvarauuendust järjest ehk toimub mitu restarti automaatselt.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 14.07.2016 17:45:46 vasta tsitaadiga

Tere! Väike kiire küsimus, tänud vihjete eest juba ette!

Vaja ajutiselt läpakas ftp serveriteenus käima ajada. Olemas väline ketas 1 TB (USB 2.0). Niisiis, kas Inteno 301 A võimaldab jooksutada FTP-d olukorras, kus ketas on füüsiliselt Ruuteri USB pordis, st kas Intenol on FTP võimekus või ainult FTP portide suunamise funktsioon? Esimene mõte oli, et ajan oma W10-l FTP teenuse püsti ja hoian ketast läpaka USB pordis, aga kuna vaja vahel läpakaga ringi liikuda, siis tahaks midagi kindlamat, et ei peaks ketast tagant kakkuma. FTP vajalik, kuna pean veebiprogrammeerimist õppima ja vaja myPHP Admin liidese kaudu andmebaase luua ja sooritada päringuid-väljastada päringu tulemusi. Netis muidugi ka tasuta veebimajutusteenusi, aga eriti ei usalda seda värki. Mul telia koduühendus suletud portidega ja tundub niiviisi natuke turvalisem. Koduvõrgust välja teenust ei levita, tegemist hariduslikul eesmärgil teostava projektiga.
Ideid? Praegu mõtlesin toimetada selle järgi: http://www.windowscentral.com/how-set-and-manage-ftp-server-windows-10
PS! Synology ja muid NAS serverit ei jaksa praegu muretseda, muidu kasutaks neid võimalusi, aga pean kasutama alternatiivi. Päris arvuti C-kettale ka ei taha, kuigi saaks kindlasti ka nii. Pärast midagi juhtub, siis kõigest ilma.

EDIT: Inteno kasutajaliideses ringi uidates selgub, et vaikimisi olemas vaid samba tugi... FTP-st pole sõnagi... icon_cry.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2016 17:56:41 vasta tsitaadiga

ot:
ab79, 25€ eest saad kasvõi foorumist miski kasti kus FTP-d jooksutada. Pärast õppimise lõppu müüd 20€ eest maha.
Saad veidi Linuxit ka harjutada lisaks PHP-le.

Pmst kui huvi siis mul vedeleb üks XP-d jooksutav Ordi Celeroni kast laua all, kasutan seda teise arvuti alusena hetkel.
Ilma HDD-ta võiks ta paari coca purgi eest ära anda.
17" molu ka leiaks lisaks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 15.07.2016 23:18:09 vasta tsitaadiga

Tänud Bladerunner, aga proovin esmalt lihtsamalt hakkama saada, ei viitsiks väga Tallinnasse sõita kasti järgi...Aga aitäh pakkumast! icon_smile.gif

Tundub, et leidsin praegu ajutise lahenduse. zpanel (olemas kõik mis mul vaja, phpMyAdmin, ftp jne). Üks netist leitud õpetus väidab, et zpaneli installeerimise järel on võimalik andmekandjaks siduda väline USB seade . Kuna ei inteno ega ST780WL ei oma FTP võimekust, siis proovin esmalt läpaka küljes kasutada. Windowsi ftp rakenduste järel tuleks myphpAdmin eraldi installida ja konfida, aga tundub, et zpanelis on kõik juba sisse integreeritud. Open source ja vabavara.
Katsetan ära, kas töötab.
EDIT: Windowsi all tööle ei saanud.

EDIT2: Ubuntu linuxi all sain zpaneli installeeritud ja administreerimispaneeli sisse. puhkan ajusid ja proovin, kas saab päriselt servule teenused käima ja veebilehed püsti nagu mõeldud on, lisaks kõigele seisab ees ka katsetus kas linuxi all zpanelile välise ketta haakimine owncloudi abil on võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 21.07.2016 11:40:29 vasta tsitaadiga

Pärast mõne nädala tagust äikest said kannatada kaks inteno D301 ruuterit just DSL poolelt (ei võta DSL ühendust üles - mööda vaske tuli ilmselt särtsu jaama poolelt - mõlemad ruuterid said kannatada + ka tel jaam). Kuna tehnik vahetas need ruuterid välja ning nüüd nad mul siin seisavad, tekkis mõte vähemalt üht neist proovida endal kodus TG784 asemel, et näha kas WAN osa korras (niisama füüsiliselt paistab WAN ots korras olema - lingi võtab üles kui suvalise teise seadme külge ühendada, ka muu osa (dhcp jagamine, wifi jne) ruuterist tundub toimivat).

Küsimus - kui ma nüüd lükkan selle Inteno enda Thomsoni asemele, kas see võiks samamoodi endale kenasti kogu konfi Telia poolelt alla tõmmata (ilmselt enne mõttekas teha ka reset)? Kui jah, siis kas mul jamade korral võimalik sama edukalt tagasi minna ka TG784 peale või siin juba tehnikut / klienditeenindust vaja tülitada?

Lisaks - ega nagu aru saan, siis sellele ruuterile mingit muud firmwaret peale pole panna võimalik? Teine purk ka üle ning muidu võiks leida kasutust bridgena (Wifi -> LAN).
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2016 11:45:52 vasta tsitaadiga

ruts8 kirjutas:
Lisaks - ega nagu aru saan, siis sellele ruuterile mingit muud firmwaret peale pole panna võimalik? Teine purk ka üle ning muidu võiks leida kasutust bridgena (Wifi -> LAN).


Ei, sest pole alternatiivset firmwaret, mis seal töötaks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.07.2016 19:04:50 vasta tsitaadiga

ruts8, kui ma õigesti aru sain siis sul vedeleb äikest saanud DSL pesaga Inteno mida tahad katsetada kodus kus sul on KMI või GPON ühendus ja panna see WAN pesa kaudu tööle?

Suur tõenäosus on, et hakkab tööle, vähemalt need mida mina katsetanud olen.

Vii koju, pane vooluvõrku, oota kuni wifi jms. tuled süttivad, tee tikuga reset (5sek hoia all) ning kui tuled teevad valgusfoori siis pista tuppa tuleb internetijuhe WAN pessa, oota 15 min ja siis on peal ka ehk uusim tarkvara ja ruuter taastanud eelmise ruuteri wifi sätted.

Bridgeks ja lisa wifiks ma pigem seda seadet ei soovitaks, isegi kui tööle saad. Seal on liiga palju automaatprotsesse mis vahele segavad.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 22.07.2016 21:04:40 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
ruts8, kui ma õigesti aru sain siis sul vedeleb äikest saanud DSL pesaga Inteno mida tahad katsetada kodus kus sul on KMI või GPON ühendus ja panna see WAN pesa kaudu tööle?

Suur tõenäosus on, et hakkab tööle, vähemalt need mida mina katsetanud olen.

Vii koju, pane vooluvõrku, oota kuni wifi jms. tuled süttivad, tee tikuga reset (5sek hoia all) ning kui tuled teevad valgusfoori siis pista tuppa tuleb internetijuhe WAN pessa, oota 15 min ja siis on peal ka ehk uusim tarkvara ja ruuter taastanud eelmise ruuteri wifi sätted.

Bridgeks ja lisa wifiks ma pigem seda seadet ei soovitaks, isegi kui tööle saad. Seal on liiga palju automaatprotsesse mis vahele segavad.


Said õigesti aru - tänud! Proovin järgi.

EDIT: Kõik toimis, tänud veelkord thumbs_up.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simp
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 19:24:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
ruts8 kirjutas:
Lisaks - ega nagu aru saan, siis sellele ruuterile mingit muud firmwaret peale pole panna võimalik? Teine purk ka üle ning muidu võiks leida kasutust bridgena (Wifi -> LAN).


Ei, sest pole alternatiivset firmwaret, mis seal töötaks.

Jäin sellele üks päev mõtlema, inteno soft baseerub openWRT'l.
openWRT on kaitstud GPLv2 litsensiga.

GPLv2 ütleb, et kui modifitseeritud tarkvara jagatakse, siis tuleb võimaldada ka ligipääs lähtekoodile.

Lähtekoodi olemasolul saaks vajaliku confi kätte ja saaks alternatiivset firmwaret ehitada/praegusele õigused ja olekski rohkelt probleeme lahendatud.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 19:28:33 vasta tsitaadiga

simp, lähtekood ongi ju saadaval nagu GPL nõuab, ilma Broadcomi closed source moodulite ja Telia konfita, ehita palju kulub... icon_rolleyes.gif
Konf ise pole samuti midagi müstilist...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simp
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 19:32:43 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
simp, lähtekood ongi ju saadaval nagu GPL nõuab, ilma Broadcomi closed source moodulite ja Telia konfita, ehita palju kulub... icon_rolleyes.gif
Konf ise pole samuti midagi müstilist...

Pole ise openWRT'ga väga kursis. Oli teine rohkem uitmõte, ehk siis intenol on kasutusel baas openWRT'st ja kõik muu on moodulid broadcomilt/telialt, st teise litsentsi all?

Puhta openWRT peale laskmist takistab see, et broadcomi mooduleid pole võimalik "ise kasutada"?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 19:55:24 vasta tsitaadiga

simp, konf ei kuulu GPL'i alla ja see ei ole tarkvara osa...
Tegelikult Broadcomi SDK on samuti vabalt saadaval, köhi aga pappi ja kompileeri mida iganes.

simp kirjutas:
Puhta openWRT peale laskmist takistab see, et broadcomi mooduleid pole võimalik "ise kasutada"?

Vajalikud kerneli moodulid on puudu, sest need on Broadcomi poolt closed source...

simp kirjutas:
Lähtekoodi olemasolul saaks vajaliku confi kätte ja saaks alternatiivset firmwaret ehitada/praegusele õigused ja olekski rohkelt probleeme lahendatud.


Inteno enda sorts asub siin: http://ihgsp.inteno.se/git/iopsysAA.git/
Ja lukus pole mitte soft vaid UI on ikka kasutaja eest lukku pandud konfiga, ehk siis kasutajaõigustega... icon_wink.gif

Oskaja saab muuseas ka karbist endast konfi kätte, kes teab see teab, kuidas...
Aga ma võin sulle kinnitada, et midagi salajast seal ei ole, või midagi sellist mida suvalise teise OpenWRT karbi peal realiseerida ei saaks.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simp
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 20:17:39 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:


Inteno enda sorts asub siin: http://ihgsp.inteno.se/git/iopsysAA.git/
Ja lukus pole mitte soft vaid UI on ikka kasutaja eest lukku pandud konfiga, ehk siis kasutajaõigustega... icon_wink.gif

selle keeld tuleb alles GPLv3'st, st kui openWRT oleks v3 litsentsiga siis peaks võimaldama ka sellistest lukkudest möödaminekut. nt läbi piiranguteta käsureaga.

Kui ma nüüd just midagi väga valesti ei mäleta.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 20:30:22 vasta tsitaadiga

simp kirjutas:
selle keeld tuleb alles GPLv3'st, st kui openWRT oleks v3 litsentsiga siis peaks võimaldama ka sellistest lukkudest möödaminekut. nt läbi piiranguteta käsureaga.

Kui ma nüüd just midagi väga valesti ei mäleta.


Palun leia mulle GPLv3`mest see lõik (Või siis suvalisest GPL`i redaktsioonist), mis keelab kasutada sellist konfiguratsiooni, kus erinevatele kasutajatele on määratud erinevad kasutajaõigused?
See on puhas teenusepakkuja asi, mis konfi ta karbile peale lükkab ja kellele millised õigused läbi selle delegeerib.
Teiseks, kui nüüd päris aus olla, siis lõppkasutajale ei ole seatud mingeid piiranguid tarkvara poolt, konfiguratsioon ainult selline, et juurkasutaja ei ole antud juhul sina, vaid teenusepakkuja võrguadminn... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simp
HV vaatleja

liitunud: 18.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 21:01:52 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
simp kirjutas:
selle keeld tuleb alles GPLv3'st, st kui openWRT oleks v3 litsentsiga siis peaks võimaldama ka sellistest lukkudest möödaminekut. nt läbi piiranguteta käsureaga.

Kui ma nüüd just midagi väga valesti ei mäleta.


Palun leia mulle GPLv3`mest see lõik (Või siis suvalisest GPL`i redaktsioonist), mis keelab kasutada sellist konfiguratsiooni, kus erinevatele kasutajatele on määratud erinevad kasutajaõigused?
See on puhas teenusepakkuja asi, mis konfi ta karbile peale lükkab ja kellele millised õigused läbi selle delegeerib.
Teiseks, kui nüüd päris aus olla, siis lõppkasutajale ei ole seatud mingeid piiranguid tarkvara poolt, konfiguratsioon ainult selline, et juurkasutaja ei ole antud juhul sina, vaid teenusepakkuja võrguadminn... icon_wink.gif

Sellist lõiku pole, kuid kas juurkasutajale ligipääsu piiramine ei käi mitte selle osa alla?

tsitaat:
3. Protecting Users' Legal Rights From Anti-Circumvention Law.
When you convey a covered work, you waive any legal power to forbid circumvention of technological measures to the extent such circumvention is effected by exercising rights under this License with respect to the covered work, and you disclaim any intention to limit operation or modification of the work as a means of enforcing, against the work's users, your or third parties' legal rights to forbid circumvention of technological measures.


Samas keskendutakse siin rohkem sellele, et kui ma peaks mingitmoodi juurkasutajale ligipääsu saama, siis on mul see õigus.
Tõesti puudub nõue, et selline ligipääs peab programmis võimaldatud olema, mõeldud on rohkem õigusele piirangutest möödumiseks omade vahenditega.

Ehk siis mäletasin valesti.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2016 21:32:48 vasta tsitaadiga

simp kirjutas:
Sellist lõiku pole, kuid kas juurkasutajale ligipääsu piiramine ei käi mitte selle osa alla?

tsitaat:
3. Protecting Users' Legal Rights From Anti-Circumvention Law.
When you convey a covered work, you waive any legal power to forbid circumvention of technological measures to the extent such circumvention is effected by exercising rights under this License with respect to the covered work, and you disclaim any intention to limit operation or modification of the work as a means of enforcing, against the work's users, your or third parties' legal rights to forbid circumvention of technological measures.


Samas keskendutakse siin rohkem sellele, et kui ma peaks mingitmoodi juurkasutajale ligipääsu saama, siis on mul see õigus.
Tõesti puudub nõue, et selline ligipääs peab programmis võimaldatud olema, mõeldud on rohkem õigusele piirangutest möödumiseks omade vahenditega.


Ehk siis mäletasin valesti.


Aga tarkvaras (programmis) ongi ju see võimalus olemas ning tagatud.
Kuidas sa ei suuda vahet teha tarkvaral ja tema vaike konfiguratsioonil ja konfiguratsioonil, mida kasutab teenusepakkuja, need on kaks ise asja.
Samuti (tehnilisest küljest) ei piira teenuspakkuja konfiguratsioon midagi, see kõigest delegeerib erinevate taseme kasutajatele erinevad ligipääsu õigused.

Ja tulles nüüd "omade vahendite" teema juurde, see on tahtmise korral täiesti teostatav....
Kas teenusepakkuja aga sellist seadet enam oma võrku lubab, on paraku nende endi otsustada.
Üldse on sellise soovi korral mõistlik mingi oma karp võtta ja majandada sellega oma äranägemise järgi, pole see Inteno riistvara midagi erilist ja pigem üldse selline low end.

Disclaimer: Ma ei ole Teliagi miskitpidi seotud ja ei saa neilt ka mingeid erihüvesid...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 04.08.2016 21:40:14 vasta tsitaadiga

Ma nõustun eelnevaga täielikult.

Kui turul poleks ETH, ADSL, VDSL võimelisi karpe, või kui Telia piiraks nende kasutust oma võrgus oleks probleem mida arutada. Kordan, tõsine probleem.

Hetkeseisuga on turul purke küll ja kui aus olla siis kogu informatsioon mida nende seadistamiseks vaja teha on, on siin foorumis olemas. Tõsi, et tagada täielik IPTV kvaliteet, võib suvalise ruuteri konfigureerimine igale teisele kasutajale üle jõu käivaks osutuda kuna IPTV teenus ei ole avalikus internetist kättesaadav, see vajab väga spetsiifilist seadistust vastavas ruuteris, eriti samsungi ja lg nutitv äpi korral. Digiboksidega on asi lihtsam.

Mis puudutab thomsoneid ja intenosid siis need on mõeldud turu enamusele, ehk tavakasutajatele. Seade resetti ja kõik vajalikud sätted tulevad automaagiliselt seadmesse. Et see ka nii edaspidi toimiks ja vajadusel muudatused aktiviseeruks on seadme andministreerimine Telia poolne tasuta lisategevus, et tagada teenuste kvaliteetsem toimimine. Justnimelt sellepärast on seadme kasutaja õigused kasutaja tasemel, mitte täielik administreerimine kuna seadme sätted on võimalik nii paigast ära ajada, tekitades teistpidi probleemi. Seal pole midagi erilist vaja kliendil näppida peale pordisuunamiste ja wifi seadistuste.
Lisaseadmeid saab selle järele lisada või siis hallata kogu oma isiklikku seadet alternatiivseadme näol.

Kui mingit juriidilist auku otsida, siis kahjuks peame inimestena alla vanduma, kõik lepingud, teenused, seadmed on Telia isiklike juristide poolt läbi lahatud ja kinnitatud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 116, 117, 118  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.