Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  liiv'i kaevandusprojekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2016 17:30:32 liiv'i kaevandusprojekt vasta tsitaadiga

Kumb kaart võtta kaevandamiseks, kas Sapphire SAPPHIRE Radeon R9 390 Nitro Tri-X OC või SAPPHIRE Radeon RX 480, eeldades et mul neid veel pole, tuleks soetada ja nad on pea ühes hinnaklassis (Nitro on €25 raha kallim).
Nimelt mul oleks ülejäänud kola olemas ja tuleks ainult kaartide kulu.
Ma ei ole viitsinud kunagi jännata kaevandamisega aga nüüd pakuti mulle ühte väikest laoruumi, kus elekter läheb kõigi vahel jagamisele ruutmeetrite pealt (minul €50 kuu koos rendiga) ja mõtlesin, et ühe kasti saaks nii tiksuma panna, et keegi ei märka. Ülejäänud on seal hoones näiteks haagise tootmised ja puidutööstus, need ei märkagi mingit minerit, peidaks kuhugi laua alla. On sellel mõttel jumet?

ps. Või oodata uued RX 480 kaardid ära?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Online

sõnum 12.07.2016 17:51:54 vasta tsitaadiga

Kui müra ja soojus ei sega, siis RX480. Ahjaa - tugev emaplaat võiks asjal olla, mis ilusasti PCI-E pesast 80w välja annaks. Okei, riserist saab üle SATA mingi 30W kätte, siis jääks emaplaadi kanda 50W per pesa ehk ca 300W. icon_smile.gif
Olgu, see oli alguses, kui kaardid tulid.
RX480 jaoks saad häid ideid kindlasti siit: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1543701.0

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2016 18:27:19 vasta tsitaadiga

Emaplaat vedeleb H97M Anniversary http://www.asrock.com/mb/Intel/H97M%20Anniversary/
Protsessor vedeleb Pentium G3258 Anniversary Ed
1200w Platinum toiteka müüsin krt ju sulle Yerba maha ja olemasolevatest on kõige võimsamsam Corsair CX600M Bronze +80 (mitu kaarti sellele saaks taha panna?)
Kui võimast toitekat tahaks 4 kaardiga komplekt ja kui võimast 6 kaardine?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Online

sõnum 12.07.2016 19:05:13 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Emaplaat vedeleb H97M Anniversary http://www.asrock.com/mb/Intel/H97M%20Anniversary/
Protsessor vedeleb Pentium G3258 Anniversary Ed
1200w Platinum toiteka müüsin krt ju sulle Yerba maha ja olemasolevatest on kõige võimsamsam Corsair CX600M Bronze +80 (mitu kaarti sellele saaks taha panna?)
Kui võimast toitekat tahaks 4 kaardiga komplekt ja kui võimast 6 kaardine?


Kui Sa nüüd nalja teed, siis on see hea nali. icon_smile.gif Aga kui ei tee, siis tõsisem vastus on - antud emaplaadiga on max kaartide arv 3.
Väljavõte selle plaadi pci-e pesadest on selline:
- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1: x16 mode)
- 2 x PCI Express 2.0 x1 Slots
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2016 22:28:00 vasta tsitaadiga

Ei teinud nalja, valesti kirjutasin. Õige on H97 Anniversary http://www.asrock.com/mb/Intel/H97%20Anniversary/

Arvestades 480 voolutarvet, mis võimsusega toide asja ära ajaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Online

sõnum 12.07.2016 22:33:24 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Ei teinud nalja, valesti kirjutasin. Õige on H97 Anniversary http://www.asrock.com/mb/Intel/H97%20Anniversary/

Arvestades 480 voolutarvet, mis võimsusega toide asja ära ajaks?


No arvesta igaks petteks 180w kaart. Pluss süsteem 80w otsa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2016 22:39:03 vasta tsitaadiga

yerba, Isegi siis 180w kui nikerdamisega saab voolutarbe 2x väiksemaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Online

sõnum 12.07.2016 23:12:06 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
yerba, Isegi siis 180w kui nikerdamisega saab voolutarbe 2x väiksemaks?


Minu teada pole keegi 2x väiksemaks seda küll saanud. icon_smile.gif Mingi 120-140w vahele pigem, aga on jäänud ebastabiilseks need asjad. Loe foorumi linki ses osas pigem.
Kui 90w peale saaksid kaardi, siis 750ne toitekas ajaks ka asja ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.07.2016 00:52:56 vasta tsitaadiga

Mõistliku varuga võiks arvestada 200W 480 või 400W 390 iga kaardi kohta, siis jääb kellamisruumi ja võimalus erinevaid münte proovida. Kui kõik maha nudida ja ainult etherit kaevata siis võiks napitada 150W 480 ja 250W 390. Süsteem siis juurde miski 50-100W. Aga usu mind, sa ei taha mõistatada et kui asi pole stabiilne et äkki jääb toide nõrgaks. Napitamisel kindlasti vaja voolumõõtja vahele panna ja vaadata et max püsiks alla toiteka lubatud võimsusest. Kui kasutegur maha võtta siis see teeb miski 90% koormust.

Aga kui open rigi teed siis võid kasvõi igale kaardile oma psu panna, aga millist üldse teha või kui palju kaarte kasutada siis alustuseks võta üks kilovatine soojapuhur ja pane täisvõimsusel oma kuuti käima ja vaata paari päeva pärast kas tahad rohkem või vähem kütta. Näiteks 25 ruuduses ruumis kus ketrab 1,7kW on kolm välisseina ja aken on pool lahti aga ikka liiga palju kütab. Ja siis pole vahet kas ta on laua all või laua peal, küsimusi hakkab tekitama et miks su ruum nii soe on. Nii et parem maini oma rendileandjale et paned ühe arvuti käima, kui juba avalikus foorumis plaanid välja laod. Su kirjelduse järgi saab risti kaardile teha icon_biggrin.gif

Kui 480 kasutad ja rohkem kui ühte siis kindlasti peaks vaatama usb riserite poole, need ei võta üldse emaplaadilt voolu nii et neid võib suvalise toite taha ühendada, lintriseri puhul peab toide tulema samast plokist kust emaplaadile läheb ja paljude kaartidega jääb ikkagi risk et plaadilt liiga palju imetakse.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.07.2016 02:18:35 vasta tsitaadiga

elukaz, Muide, mul sõber üübrib linnavalitsuse käest 15 ruudust ruumi. Kõik hinna sees ja €15 maksab kuus (see hind on tutvuse poolest, asub ühes endises lasteaias)
Ma jäingi mõttesse, et kui elektrit pakutakse lahkelt peale siis on ju asjal jumet. Miinuseks on asjaolu, et üle ühe mineri ei saa panna, lööb elektri näidud liiga paigast ära ja rendileandjal tekib tõenäoliselt ebaterve huvi rendilepingut muuta. Esialgu kindlasti otsitakse põhjust. Peaks ütlema jah, et torrendin porri või mul on oma server veebilehe jaoks vms. Muidu vist ei põhjenda ööpäeva ringselt käivat arvutit ära. Mis oleks veel head põhjendused, et juhet seinast ei tõmmata ööpäeva ringselt?
Aga sa andsid mulle mõtte. Lasen oma advokaadil rendilepingut täiendada ja rendilepingu ülesütlemine võiks olla näiteks ette teatamisega 6 kuud icon_wink.gif


Küsimus. Kui tähtis on VRAM? Ehk tasub 4GB 480 ära oodata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qwerty007
HV veteran
qwerty007

liitunud: 16.04.2003




sõnum 13.07.2016 07:54:27 vasta tsitaadiga

Liiv, see on väga tark koht kus selliseid asju rääkida. Muud juttu ka peale mahhinatsiooni, et hakkasin ise expanset juurde kaevandama. Tõenäoliselt kui enam ethereumi kaevandada ei saa, siis pööratakse pilgud muu crypto poole, mis võiks olla just expanse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Online

sõnum 13.07.2016 08:32:05 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
elukaz, Muide, mul sõber üübrib linnavalitsuse käest 15 ruudust ruumi. Kõik hinna sees ja €15 maksab kuus (see hind on tutvuse poolest, asub ühes endises lasteaias)
Ma jäingi mõttesse, et kui elektrit pakutakse lahkelt peale siis on ju asjal jumet. Miinuseks on asjaolu, et üle ühe mineri ei saa panna, lööb elektri näidud liiga paigast ära ja rendileandjal tekib tõenäoliselt ebaterve huvi rendilepingut muuta. Esialgu kindlasti otsitakse põhjust. Peaks ütlema jah, et torrendin porri või mul on oma server veebilehe jaoks vms. Muidu vist ei põhjenda ööpäeva ringselt käivat arvutit ära. Mis oleks veel head põhjendused, et juhet seinast ei tõmmata ööpäeva ringselt?
Aga sa andsid mulle mõtte. Lasen oma advokaadil rendilepingut täiendada ja rendilepingu ülesütlemine võiks olla näiteks ette teatamisega 6 kuud icon_wink.gif


Küsimus. Kui tähtis on VRAM? Ehk tasub 4GB 480 ära oodata?


Kas seal 15 ruuduses ruumis ei tekita kahtlust, kui on aknad ööpäev läbi lahti või kui hakatakse sinna konditsioneeri paigaldama? icon_smile.gif
Tundub, et Sul pole väga kogemust suvisel ajal 1kw+ radikaga 15 ruuduses ruumis...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.07.2016 14:14:50 vasta tsitaadiga

qwerty007, Ma ei tegele mahhinatsioonidega. Samas saan vihjest aru. Kui rendilepingus on punkt, kus elekter on üüriga koos siis EU seaduste direkstsiooni järgi ei riku ma ühtegi seadust. See on rendileandja probleem, kui ei oska korrektselt lepinguid vormistada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 13.07.2016 14:40:49 vasta tsitaadiga

1kw tarbija kuu aega on ligikaudu 72€ elektrit ja võrku. Kui seda 15 euri eest võtta siis tasub ära igati pidi... Aken lahti ei saa keegi aru et seal toas midagi teisti oleks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.07.2016 15:00:42 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
qwerty007, Ma ei tegele mahhinatsioonidega. Samas saan vihjest aru. Kui rendilepingus on punkt, kus elekter on üüriga koos siis EU seaduste direkstsiooni järgi ei riku ma ühtegi seadust. See on rendileandja probleem, kui ei oska korrektselt lepinguid vormistada


Kindlasti rikud, tuleb ainult see seadus üles leida. Märksõnadeks heausksus teadlikkus märkimisväärsus teavitamine jne.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  liiv'i kaevandusprojekt
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.