Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Doogee Valencia 2 Y100 Pro märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 31.03.2016 08:48:42 Ülevaade: Doogee Valencia 2 Y100 Pro vasta tsitaadiga


Kuna lõppude-lõpuks sai otsa mu ustav Samsung Galaxy S2 telefon, siis pidin olude sunnil muretsema omale uue telefoni. Paari sõnaga tahaks aga kiita oma „vanakest” S2-te. Oli ta mu kasutuses 4 a. Selle jooksul ei kasutanud mingeid kaitsekilesid, ei kaasi. Kukkumisi elas läbi ta igale pinnale, betoonist puiduni. Uskumatult tugev telefon oli, klaas siiani ilma suuremate kriimuteta.
See selleks. Uue telefoni otsimisel pöörasin pilgu „väljamaale”, nimelt hiina kaubanduskeskusesse nimega „Aliexpress”. Alljärgnevalt üritangi teieni tuua oma esimese ülevaate. Head lugemist!
Oodatud on nii kriitika kui ka küsimused.

Tingimused telefonile olid:
Max. 5 tolline ekraan (isiklik eelistus)
Vähemalt 2GB RAM
Eemaldatav aku (jällegi isiklik kiiks)
Hind kindlasti alla 100 euro
Dual-SIM, ehk 2 sim kaarti
Ostu hetkel, vastas antud kriteeriumitele kõige enam Doogee Valencia 2 Y100 Pro, hinnaga 95.35 eur. Tegu pole küll enam nö. uue telefoniga, sest viimaste andmete kohaselt tuli ta välja juuni lõpus 2015. Sellele vaatamata, sobis ta ilusti minu vajadustega ning võtsin "riski" ja tellisin ära.

Üldandmed
Sagedused: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/1900/2100MHz
4G: FDD LTE B1/3/7/20
SIM: 1 standard suurusega SIM, teine micro-SIM
OS: Android 5.1
Protsessor: 1 GHz MTK6735, 64bit quad core
GPUMali-720
Mälumaht: ROM 16GB
Virtuaalmälu: RAM 2GB
Ekraani suurus: 5.0 tolli
TypeIPS, capacitive touch screen, OGS, 2.5D Corning Gorilla Glass
Resolutsioon; 1280 x 720 pikselit
Laienduskaardi tugi: TF kuni 128GB laiendatav
Kaamerad: 5.0MP (interpolation 8.0MP) esikaamera, 13.0MP Sony sensor, tagakaamera koos välgu ja autofookusega, 80° lainurk 5-elemendiga lääts
Mõõtmed ja kaal: 142.6x72.1x9.35mm, 122g
Muud: Bluetooth 4.0, OTG, HotKnot, GPS

PAKEND JA VÄLIMUS

Traditsiooniline telefoni kirjadega karp. Kaasas handsfree klapid ja muidugi kenasti EU laadija. Veel kaasas läbipaistev ümbris tagumisele poolele, mis kaitseb kenasti ka telefoni nurkasid. Samuti kaasa ka lisaks eelpaigaldatud kaitsekilele, veel üks lisakile.

​Välimuse juures tuleb meelde tuletada seda, et maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse icon_smile.gif Minu maitse kohaselt siis: väga stiilipuhas, eriti meeldib tagakaas, metalse efektiga. Ei jäta muljet väga odavast telefonist( minu jaoks). Käes püsib ilusti. Nupud asetsevad kõik paremal küljel. Laadimisava üleval, kõrvaklappide ava kõrval. Ainuke asi millest puudust olen tundnud, on füüsiline nupp, all keskel, mis S2-l oli. Doogee-l on see puutetundlik, nagu ka paljudel teistel. Aga eks see ole harjumise asi. Väimusest pilte pole, kuna reaalselt ongi samasugune nagu postituse esimene pilt. Kui aga soove esineb, võin teha, küll mitte nii ilusa pildi.




AKU JA KESTVUS

Eemaldatav aku. 2200mAh. Aku pärast ma ei kartnud, sest olin nagunii harjunud igal õhtul laadima. Minu kasutuse juures: wifi koguaeg sees, palju pildistamist (kaamera testimiseks), päeva peale paar tundi netikasutust, spotify ja mängu ka natuke, kestis/kestab umbes poolteist päeva. Kasutades ainult helistamiseks, on võimalik ilusti kahe päevaga hakkama saada. Ning seina laadijaga pool tundi laadides on aku juba 60-70% täis.

JÕUDLUS JA VÕRGUD

Olen lugenud natuke ka hirmujutte antud protsessori kohta MTK6735 (E: viga teadmiseks võetud, ajasin sassi MTK65XX) ,et õgib liialt akut, jääb testides nõrgaks ja nii edasi. Otsustasin siiski võimaluse anda. Mingeid benchmarke ma jooksutama ei hakanud, sest pole nii power user, kes nende andmetega midagi peale hakkaks. Samuti ei huvita mind custom ROM-id jms, ajaga muudki teha icon_biggrin.gif
Aga üleüldiselt on telefon mõnusalt kiire, äpid avanevad praktiliselt koheselt, kaamera saab samuti kiirelt ette.
Toetatud on kõik kohalikud operaatorid, 2G, 3G, 4G sagedused ilusti olemas. Levi on kenasti ja isegi seal, kus näiteks S2 istus levita olekus. Google mapsi ja waze navigatsiooni kasutades, näitas ka üsnagi täpselt asukoha ära. Ehk siis tavakasutaja jaoks ajab asja ilusti ära. Mängija ma eriti pole, seega selle koha pealt kaasa suurt ei räägi, siiski Heartstone mängu installisin ja kui kellelegi see midagi ütleb, siis käivitus mäng 20 sekundiga.

KAAMERA

Esikaamera siis vaikimisi 5 MP, interpoleermise abil siis 8 MP, ehk mõistan seda nii, et tarkvara abil saab pildi kvaliteeti suurendada. Kes oskab täpsemalt seletada, siis andku aga tuld. Tagakaamera 13 MP, samamoodi tarkvara abil, reaalsuses 8 MP. Kaamera teemas tuleb rääkida ka negatiivsestest asjadest. Kõik see ilus kirjeldus: 13.0MP Sony sensor back camera with flashlight and auto focus, 80° wide-angle 5-element lens, võiks ju tõsi olla. Reaalsus on see, et kehvades valgusoludes jääb pildikvaliteet samamoodi kehvaks. Süüdistaks selles omade teadmistega välku, sest kõrvutades näiteks S2-e kaamera välguga, jääb Doogee oma tublisti lahjemaks. See küljes olev led lihtsalt ei suuda piisavalt valgustada, seetõttu et saa seda kasutada ka taskulambina. Kui valgustingimused on head, võib ka pildi kvaliteediga rahule jääda. Muidugi on menüüdes võimalik muuta näiteks ka säriaega, valguse tasakaalu, sisse lülitada näotuvastuse, naeratuse võtte ja ka muid efekte. Aga rõhutan, et kui pole aega seadistamiseks, siis vaikimisi hämaras jääb pilt liialt tume. Ülevaate lõpus töötlemata pildid, erinevates oludes.

Plussid:
thumbs_up.gif Kena välimus, stiilne
thumbs_up.gif Hinna, kvaliteedi suhe ilusti paigas
thumbs_up.gif Hea käes hoida (pole libe)
thumbs_up.gif GPS on vajalikul moel täpne
thumbs_up.gif Kuular, kõlar väga head.
thumbs_up.gif Mobiili-ID töötab
thumbs_up.gif Eesti keele tugi
Miinused
thumbs_down.gif Kehvades valgusoludes jääb pildikvaliteet nõrgaks
thumbs_down.gif Aku maht, kestvus

Üldiselt
Kui sa oled tavakasutaja, kes helistab, käib vahest netis, kuulab muusikat. Siis 95 euro eest on seda telefon küll ja küll. See telefon ei ole sulle seljuhul kui sa otsid pikka aku kestvust ja head pildikvaliteeti. Ise olen telefoniga väga rahul, eriti selle hinnaga. Katki peaks kukkuma, siis ei ole veerand või pool kuupalka läinud nagu siin kallimate telefonide puhul.
​Üldhinnangu puhul lähtuks hinna ja kvaliteedi suhtest, seekord oleks siis see 7/10.




PS! Nüüdseks telefon reaalselt kuu aega kasutuses olnud. Elanud üle kukkumisi ja lumehanges käimist, töötab siiani.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk


viimati muutis Tiim 31.03.2016 20:21:05, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2016 09:37:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Olen lugenud natuke ka hirmujutte antud protsessori kohta MTK6735 ,et õgib liialt akut, jääb testides nõrgaks ja nii edasi.

Ega sa ei aja seda juttu sassi MTK65XX prosedega? Neil oli tõsiselt probleeme: Aeglane, kuum ja gps hüppas sadu meetreid pidevalt. (Igasugu tervisesport unusta kohe ära)

Kas tagakaas on "metalne" või metallist?

Mul endal täpselt sama konfiga Oukitel K4000. Vaid aku on 4000mAh ning tõsist kasutamist kõikide viledega jätkub 3 päevaks. Olen ka äärmiselt rahul pilliga. (Ja olen ka võlgu ühe review sellest.)

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Av1k
HV vaatleja

liitunud: 17.02.2010




sõnum 31.03.2016 09:41:33 vasta tsitaadiga

Puhas 5.1 või töödeldud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 31.03.2016 09:46:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ega sa ei aja seda juttu sassi MTK65XX prosedega? Neil oli tõsiselt probleeme: Aeglane, kuum ja gps hüppas sadu meetreid pidevalt.

oi, kurivaim, ongi viga sisse lipsanud jah icon_smile.gif tänud tähelepanu juhtimast

tsitaat:

Kas tagakaas on "metalne" või metallist?

tagakaas metalne, aga ilma puutumata on raske vahet teha icon_smile.gif

Av1k kirjutas:
Puhas 5.1 või töödeldud?


Kui töödeldud all pead silmas tootjapoolsete rakenduste olemasolu, siis vastan et töödeldud. Kuigi neid on vähem kui omalajal S2-ga tuli.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 31.03.2016 11:08:58 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
tsitaat:
Olen lugenud natuke ka hirmujutte antud protsessori kohta MTK6735 ,et õgib liialt akut, jääb testides nõrgaks ja nii edasi.

Ega sa ei aja seda juttu sassi MTK65XX prosedega? Neil oli tõsiselt probleeme: Aeglane, kuum ja gps hüppas sadu meetreid pidevalt. (Igasugu tervisesport unusta kohe ära)

Kas tagakaas on "metalne" või metallist?

Mul endal täpselt sama konfiga Oukitel K4000. Vaid aku on 4000mAh ning tõsist kasutamist kõikide viledega jätkub 3 päevaks. Olen ka äärmiselt rahul pilliga. (Ja olen ka võlgu ühe review sellest.)

Oukiteli pildikvaliteet huvitab. Hetkel kasutusel olev Samsung Core (hind ca 125€) ei suuda küll millegagi üllatada.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 31.03.2016 11:51:49 Re: Doogee Valencia 2 Y100 Pro vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:

Esikaamera siis vaikimisi 5 MP, interpoleermise abil siis 8 MP, ehk mõistan seda nii, et tarkvara abil saab pildi kvaliteeti suurendada. Kes oskab täpsemalt seletada, siis andku aga tuld. Tagakaamera 13 MP, samamoodi tarkvara abil, reaalsuses 8 MP.

Interpoleerimine on funktsiooni vahepealsete väärtuste arvutamine mingi kindla hulga olemasolevate väärtuste järgi. Pildi puhul siis genereeritakse sellele matemaatiliselt piksleid vahele juurde, kasutades selleks mingit hulka uut pikslit ümbritsevaid olemasolevaid piksleid. Selleks kasutatakse olenevalt vajadusest erineva kvaliteediga tulemusi andvaid meetodeid, millest peamised on kvaliteedi kasvamise suunas: bilinear, bicubic ja Sinc ehk Lanczos (pildi- ja videotöötlejatele peaks need kõik tuttavad olema). Kõige kvaliteetsem on ühtlasi kõige ressursinõudlikum.
Mitte ükski neist ei paranda kuidagi pildi kvaliteeti, need vaid teevad pilti suuremaks - lisavad piksleid juurde. Ja saadav suurem pilt on siis olenevalt kasutatavast meetodist siis kas veidi ruudulisem või udusem - madala kvaliteediga interpoleerimisel ruudulisem ja kõrgemaga udusem. Parem mitte mingil juhul, lihtsalt suurem. Mõttetus ühesõnaga. Mõttetu nii protsessoriressursi raiskamine pildi suurendamiseks kui hilisem flash mälu raiskamine suurema pildi hoidmisel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2016 12:01:51 vasta tsitaadiga

Taux007, ilmselt kõik täpselt sama, mis siinsel telefonil. Tundub ainult korpuse vahe olevat. icon_wink.gif (Mul ka täpselt samad kaamerad, samamoodi interpoleeritud jne. Identne sisult)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 02.04.2016 17:08:45 vasta tsitaadiga

Dogbert, Tänud täpsustuse eest thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hippokrates
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2012




sõnum 05.04.2016 13:14:08 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaate oled kribanud! icon_biggrin.gif

Mulle jäi kunagi Techmagneti videoülevaatest silma, et Doogee on akut tegelikkusest suuremaks luisanud - 2200 mAh asemel olevat ainult 1800 mAh. Muidugi mis seal vahet, kui kasutaja ka selle 1800 mAh jõul kenasti hakkama saab ja pealegi on telefon selle võrra mõned grammid kergem. icon_razz.gif

Allikas:
https://youtu.be/DqonGy6fwZU?t=8m4s
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 18.04.2016 20:27:24 vasta tsitaadiga

tänud heade sõnade eest icon_smile.gif
tuli kohe isu omal ka see kleeps ära kakkuda, samas nagu ei raatsi ka...Igatahes, kui kunagi eemaldan, siis annan teada, mis seal taga minu isendil siis oli.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Doogee Valencia 2 Y100 Pro
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.