Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Jaanus
HV Guru
Jaanus

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 16:17:19 vasta tsitaadiga

Kas keegi DSM 6.0 Betat ka on proovinud? Ma olen kahevahel, kas proovida või mitte icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 16:19:10 vasta tsitaadiga

Jaanus kirjutas:
Kas keegi DSM 6.0 Betat ka on proovinud? Ma olen kahevahel, kas proovida või mitte icon_rolleyes.gif
Tahaks testida, aga oma ainsa/live puriga ei taha testida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 16:23:14 vasta tsitaadiga

Jaanus kirjutas:
Kas keegi DSM 6.0 Betat ka on proovinud? Ma olen kahevahel, kas proovida või mitte icon_rolleyes.gif

Mul hetkel tiksub seadmes 6.0 beta 2. Hetkel pole mingit suurt apsakat olnud. Aga ega midagi suurt ka seadmel teha veel ei lase enne kui final release välja tuleb.

Hetkel tesitin MailPlus serverit + web station + syslog + veel üht kui teist - kui oli originaalis (DS415+) 2GB mäluga siis oli kasutus parimatel aegadel 80% - võttis seadme uimaseks küll. Nüüd 8GB mäluga pole veel üle 30% tõusnud. Aga seda siis paremini näha kui MailPlus serverile kasutajad külge tulevad millalgi tulevikus.


viimati muutis Osiris 27.01.2016 16:27:09, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 16:23:43 vasta tsitaadiga

Kui mõnel lähipäevade õhtul vabam hetk tekib, siis on plaanis proovida küll. Live peal ei julge aga õnneks saan üht vanemat seadet korraks 'laenata'.
Eriti tunneks huvi, kui hästi see Let’s Encrypt'i integratsioon tööle on saadud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 16:36:23 vasta tsitaadiga

PCman, kui suurele kasutajaskonnale plaanid MailPlusi kasutusele võtta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2016 17:47:14 vasta tsitaadiga

Mul ka kiusatus on, eriti nüüd, kus beta2 tõi ka DigiTV toe, aga ei julge veel proovida 6-te. Ehkki mul seal midagi kriitilist ei jookse ja on enamasti lihtsalt varunduse ja filmiladu.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 27.01.2016 17:58:00 vasta tsitaadiga

216play on laual, tegemist 214play säästuversiooniga, omab küll 4k protsessimise tuge, võtab vähem voolu ja väidetavalt on ka vaiksem (see saab tulla vaid ventika arvelt), kuid muus mõttes ikka väga odava olemisega, isegi kahte usb3 porti pole raatsitud panna. Ehk, kui keegi mõtleb upgrade 214 -> 216, siis sellel ei ole mõtet, va kui tõesti 4k fänn juhtud olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 12:19:34 vasta tsitaadiga

Ah lasin eile õhtul enne magama minekut (rumal aeg, teadagi) DSM6 peale. Läks vist normaalselt, enamik lisapakke pidi ka uuendama ära, et oleks ühilduvad uue versiooniga. DS214 prose koormus oli uuendamiste ajal 99% prossa peal. Kui kõik uuendused tehtud, siis jäi prose tiksuma 70% peale. Protsesside all mingi "convert"-nimeline protsess võttis seal suure osa tööd teha. Huvitav, mida ta seal konvertis? Hommikul korra kiikasin üle mobla ja siis näitas prose kasutust 17% peal. Sharedele sain ka Windoosa kaudu ligi ilma midagi muutmata. Ruuduna enam WinSCP-ga ligi ei saanud (olin sellest teadlik juba, et turvalisusee pärast on seal üht-teist muudetud), küll aga omaenda kasutajaga sain ilusti ligi. Kokku kestis see uuenduse trall vist mingi 20 minutit maksimum.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 12:24:10 vasta tsitaadiga

Kui ma 5.1 peale läksin, konvertis DSM mul mitu nädalat meediat uuesti. Prose kõik see aeg 99%. See oleks küll tore, kui ta ragistaks jälle 6.0-ga kõik läbi icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 22:27:33 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
PCman, kui suurele kasutajaskonnale plaanid MailPlusi kasutusele võtta?

Hetkeplaan kuni 100 kasutajat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2016 13:44:43 vasta tsitaadiga

Üks huvitav tähelepanek DSM6-ga on see, et kui olen veebiliidese kaudu sinna sisse loginud, siis Firefoxi prosekasutus läheb 30-40% peale. Kui välja logitud, siis on kasutus vaid paar %. Ning mul seal töölaual pole mitte ühtegi rakenduse linki ega ka widgeteid, täiesti blank.

Meenus üks probleem, mis mul nüüd uuesti ka DSM6 peal silma jäi. Abi vaja Synolgy enda varunduspaketi kasutamisel/seadistamisel - Hyper Backup või mis ta nimi nüüd uues versioonis on. Varasemast oli tehtud mul seal ülesanne, et ta varundaks enda seadeid aegajalt. Kuna see kuskil taustal harva tegutses, siis ega sellele tähelepanu ei pööranud. Kuid mingil hetkel sattusin DSM-is jälle rakendustes surfama ning nägin, et varundamine on ebaõnnestunud. Lasin siis käsitsi selle käima ja tõepoolest ebaõnnestub. Täpsemalt vaadates on kirje, et access denied to folder vmt. Ehkki olen oma kasutajana admin. Mõtlesin, et äkki mingi uuendus 5.x peal on muutunud ja rikkunud mu käsu ära sellega. Kui üritasin muuta seda varem tehtud ülesannet seal, siis viskas ette hüpikakna, et ebaõnnestus, logi välja ja siis uuesti sisse. See ei aidanud. Proovisin siis nüüd DSM6 peal seal tekitada täiesti uue käsu, et näitan ette kuhu kausta varundus tuleb tekitada, valin lisaks veel rakendused, mida peaks ka varundama ning ka mingi kaust, mis ka varunduskausta juurde läheks. Ja olen proovinud ka ilma rakenduste ja teiste kaustade varunduseta ning tulemus on sama. Ta käsu laseb ilusti ära teha, kuid varundamine hiljem ikkagi ebaõnnestub. Näen, et ülesanne tõmmatakse käima, varunduse kausta hakkavad failid ja mõned kaustad tekkima ning siis ebaõnnestub. Logi näitab, et access denied. Ma ise olen ainuke kasutaja (admin grupis) ning seda olnud algusest peale.

On's mingeid ettepanekuid, kuidas seda ravida? Control Panelis olev Backup & Restore kaudu seadete varundamine toimib ilusti. See, kus pisike .dss fail tekitatakse. Kas on kuskil "nurga taga" mingi linnuke, mis hiljem mingi versiooniuuendusega on tulnud ja see märkamata jäänud?

EDIT:
Dijital kirjutas:
Ruuduna enam WinSCP-ga ligi ei saanud (olin sellest teadlik juba, et turvalisusee pärast on seal üht-teist muudetud), küll aga omaenda kasutajaga sain ilusti ligi.

Selgus, et kasutajaga ligi küll saan ning saan faile ka sealt alla laadida arvutisse, kuid Synologysse üles laadida siiski mitte. Samuti ei saa muuta failide nimesid või neid kustutada.Permission denied.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tanel_k
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2016 23:32:24 vasta tsitaadiga

Avastasin et DSM 6.0 beta 2 peal on nüüd olemas https://letsencrypt.org/ tugi. Uut serti dsmiga tehes saab valida "Get a certificate from Let's Encrypt"
Serdi kehtivus on kolm kuud, mai kuus on näha kas uuendab ennast automaatselt või tuleb seda käsitsi teha. Nii palju kui proovisin siis brauserid trustisid tehtud serti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2016 16:11:52 vasta tsitaadiga

Mis varianti keegi kasutab oma Synology purki sisse saamiseks väljastpoolt? Pean silmas just manageerimise osa, et teha pakettide uuendusi ja peatamisi/käivitamisi jmt. DSM-il sees igasugused EZConnect ja Quick-connect vidinad, aga esmase hurraaga selliseid automaatseid asju käima ei julge tõmmata.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2016 16:26:41 vasta tsitaadiga

IP-piiranguga ssh ning veebiliides võiks näiteks sobida. Täpsemalt siis veebiliides kui rääkida pakettide uuendamisest. Pole ise uurinud, kas saab seda ka äkki käsurealt teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.02.2016 16:31:17 vasta tsitaadiga

Dijital, kasutan Quick-Connecti. Kasutad oma userit ja prooli sisse saamiseks. Samuti paaritad kodulehel oma seadme endaga ära. Kui parool piisavalt turvaline siis ei näe probleemi selles.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 10.02.2016 17:17:30 vasta tsitaadiga

Ise kasutan turvamata veebiliidestele juurdepääsemiseks VPN'i
https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/tutorial/Application/How_to_connect_to_Synology_s_VPN_Server_using_a_Windows_PC_or_Mac

OT: Dijital, tänu sulle hakkasin ka XYplorerit kasutama ning tegin koduvõrguga majandamiseks toolbaril eraldi nupukese

OpenVPN nupu all on
"OpenVPN|openvpn.ico" :: if exists("C:\Program Files\OpenVPN\bin\openvpn-gui.exe") {run """C:\Program Files\OpenVPN\bin\openvpn-gui.exe"" --config_dir ""<xypath>\misc\VPN\"" --connect minuvpn.ovpn"} else {run "<xypath>\misc\VPN\openvpn-install.exe"}

Ehk kui OpenVPN installitud, siis käivitab kohe VPN ühenduse, kui mitte, siis käivitab OpenVPN installika.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2016 00:21:32 vasta tsitaadiga

Kas keegi mingit synot ka kaamerate salvestuseks kasutab?
Tööl Synology DiskStation DS415+ salvestab 4-5 hikvisioni kaamerat, kuna selle hind nagu 600€ alla küündib siis ei tahaks nagu seda osta.

Et kui 300€ oleks umbkaudu piirhind, siis milline võiks olla?
Endal aastaid Qnap, aga see arm prose ei vea enam välja. Seega, kas jään truuks või leian syno icon_smile.gif
Lihtsalt NVR ostmine on ka selline mõttetu, võiks muud toredat ka lisaks teha, seega NAS..

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 03.03.2016 01:08:20 surveillance station vasta tsitaadiga

Ega jah, Synology Surveillance Stationi võimekus vs Hikvisioni NVR on oluliselt kõrgem igasugu lisafunktsioonide ja kasutusmugavuse poolest. Kui IP-kaamerad, mida plaanid kasutada, on otse toetatud (mitte onvif kaudu) ja motion detectionit teeb kaamera, siis saab 4-5 kaameraga hakkama päris odav mudel. Vaata seda kalukaatorit: https://www.synology.com/en-global/support/nvr_selector Näiteks 2 Mpix Hikvision, 10 fps, 4 tk töötab juba isegi ühekettalise DS115 peal. See maksab Ordis näiteks 156 euri. Lisaks vajad kahte kaameralitsentsi (2tk on seadmega kaasas).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmz
HV veteran

liitunud: 07.12.2003




sõnum 03.03.2016 17:07:30 vasta tsitaadiga

Mitut kaamerat sul vaja salvestada on? Mul toimib DS215j-ga viimased aasta aega edukalt kahe kaamera salvestus (mõlemad 3MP resolutsiooniga ja maksimaalse võimaliku kvaliteediga). Synology Surveillance Stationil ongi kohe olemas litsents kahele kaamerale (QNapil vist üldjuhul ka aga osade mudelite puhul saab neid rohkem). Rohkem kui kahe kaamera puhul peab eraldi litsentse seega juurde ostma. Siiani pole aga ühtegi probleemi kettaseadmest tulenevalt tekkinud. Pigem on olnud vahepeal mõni pisiprobleem kaamerate endaga. Jõudlusega pole samuti muresid olnud, kuigi kasutan ka sama seadme peal mitmeid teisi ressursse võtvaid rakendusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2016 17:48:56 vasta tsitaadiga

mmz, kaameraid ostaks esialgu kaks, saaks paar strateegilist kohta kaetud. Ilmselt mingid Hikvision EXIR 3Mp kaamerad saavad olema. Vahepeal oli mõte ka 4Mp osta, kuna hinnavahet pole, samas ppole veel viitsinud ühildavustabelit uurida, et mis toimib ja mis mitte. Milliseid mudeleid ise kasutad?
Valikust käis mul DS216 Play läbi, see võiks olla tulevikukindlam variant järgmiseks viieks aastaks vist, samas 100€ kallim sinu soovitatust?

Qnapi surveillance station aga ei töötagi normaalselt mu TS412 peal. Muidu kaks litsentsi on sellel + 1 või juba kahe USB veebikaamera võimalus läbi vastava äpi.
Need tarkvarauuendused igasugu lisamandiga ajavadki lõpuks NASi kooma + vähene mälu.

NASi hnnale tuleb veel lisaks HDD, tirin äkki Qnapist selle 3Tb WD RED ketta välja ja jätan Qnapi ainult multimeedia+ backup jaoks.

Eesmärk on kulutada vähe aga mitta ka nii vähe, et pärast kahetsema peaks. Kõvakettaid saab lisada aga NASi vahetamine on keerulisem.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 03.03.2016 17:54:09 vasta tsitaadiga

DS216 Play, prose küll midagi erilist ei ole, võrreldes näiteks 2 aastat vanema mudeliga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.03.2016 18:02:58 vasta tsitaadiga

http://forum.synology.com/wiki/index.php/What_kind_of_CPU_does_my_NAS_have
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2016 18:06:11 vasta tsitaadiga

SilQ, Siis pigem odavam j seeria või mingi mõistlikum (ilmselt ka kallim) Inteli prose on sul soovitada?
Ise ei ole väga süviti nendesse nüanssidesse laskunud, et millest pigem tasuks hoiduda. Teab keegi õige suuna kätte juhatada. icon_wink.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2016 18:29:57 vasta tsitaadiga

Lihtsalt infoks, et sain hiljuti oma DS211+ asenduse valmis. Asisem riistvara, mis on XPEnology peal. icon_cool.gif
Spec on profiilis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 03.03.2016 19:04:02 vasta tsitaadiga

jägaja, Ma ei ole eriti prosede spec, lihtsalt ülevaates jäi silma DS16Play kohta, et prosel on tehtud suur tagasiminek. Ise olen seda meelt olnud, et võiks olla Inteli klots. Sellest saab vähemalt aru kui jõuline ta on ja tavaliselt kui on juba Intel plaadil, siis jalga lasta ei saa. Kõik need telefonide kivid olgu neil suurem sagedus või rohkem tuumi, aga arhitektuur on ikka midagi muud. Samuti on näiteks linuxi rakendusi, mis tahavad just inteli arhitektuuri.
Samas kui ainult salvestamiseks, siis usun, et pole vahet mille võtad. Nii palju tal ikka jõudu on, et need videplõigud kettale salvestada.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.