Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Lenovo Y50-70 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 10:20:30 Ülevaade: Lenovo Y50-70 vasta tsitaadiga


Alguses sai vaadatud üldsegi vanemat Y510P varianti, kuid kuna internetis oli palju vastukõla SLI-ga ning maha suremisega, sai vaadatud Y50-70 ning Ordi Power i738CSH.

Kahjuks aga on olnud varem Ordisid ning kahjuks nende kvaliteet ei kannata kriitikat.

Andmed:
Protsessor: Intel Core i7 4710HQ
Mälu: 4 Gb (1600 DDR3)
Graafika: Geforce GTX 860M
Kõvaketas: Western Digitali 1TB + 8G SSHD
Ekraan: 15,6" 1920x1080 (matt)
Aku: sisseehitatud 6-cell
WiFi: Atheros AR9565
Kaal: 2.3 kg

Korpus:

Antud mudelil ei ole määrdumise efekti nagu on Y510P variandil. Klaviatuuri ümber on kummjas materjal ning sinna haakub vaevu minu näpujälg, kuid lapse väiksed näpujäljed jäävad kaanele küll, kuid see ei ole endale mingisugune probleem. Kaanelt on võimalik näpujäljed lihtsalt niiske salvräti või siis lapiga eemaldada.

Väljast:

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Külgedelt:

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Sisemus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Klaviatuur:

Klaviatuur on väga hea ja pehme võrreldes minu 4 aastase Aceriga. Klaviatuuri valgustust on hea lihtne timmida, vajutad FN + Space ning juba liigub: "Väljas" - "Sees" - "Täisvõimsus". Täisvõimsus tähendab seda, et valgustus läheb eredamaks ning pimedas näed seda veelgi rohkem.

Kahjuks pole olnud kunagi touchpadide fänn ning olen alati kasutanud wireless hiirt, kuid esimesed hellad puudutused olid nii koledad.


Kõlarid:

Olen olnud vaid Aceri kõlarite peal ning 4 aastat tagasi ei tehtud vist veel päris selliseid kõlareid või oli mul lihtsalt odavama otsa arvuti. Dell 15R variant mis kodus naisel on teeb aga mehist häält ning olin hämmastunud, kuidas väikesed sülearvuti kõlarid teevad stereot nii puhtalt.

Ka antud Lenovol on kõlarid ikka tasemel, lisaks on pandud ka subwoofer mida pole mul kunagi ühelgi arvutil olnud ning ei oska seda kuidagi kommenteerida. Kui keegi ostaks selle vaid selle subwooferi nimel, siis poleks sealt palju loota, niipalju võin ma öelda.

Kõvaketas:

Kui internetist uurida, siis antud ketas peaks olema 5400RPM variant, täpsemalt saan öelda alles õhtul, sest siis võin ketta nime Googlisse lüüa.

Jällegi ei ole olnud kogemusi hübriid kettaga, aga SSD on kordades parem kui see hübriid. Kindlasti on hea, et mahtu on palju aga kui soovid asju kiirelt lahti saada või üleviia, siis on kohe näha et tegu ikka tavalise kettaga.

Bootup on olnud selline 15-20 sekundit selle kettaga.

Plussid:
* Korpusele jääb vähem näpujälgi eelkäijast
* Hind normaalne
* Graafika on hea
* Kõlarid


Miinused:
* Touchpad võiks olla parem
* Kõvaketas võiks olla ikkagi 7200RPM
* mSATA pesa ei ole


PS: Olen kasutanud pilte üldiselt notebookcheckist, sest kilplase tööd ei ole mõtet teha.

Lisainformatsioon mida mina ei teinud, saate siit
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 10:36:53 vasta tsitaadiga

Mis see normaalne hind siis oli?
Notebookcheck andmeil läheb selle korpus ikka väga kuumaks, load'i all üle 60*C. See polegi miinus?

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 10:50:05 vasta tsitaadiga

Vaatan pilte korpusest ja sisust - isiklikult seda küll osta ei julgeks. Jahutus on absurdselt konstrueeritud sellise võimsa riistvara jaoks icon_neutral.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 10:53:27 vasta tsitaadiga

Arvuti eilne 5 tunnine Dead Rising 3 FullHD High mängimine näitas maksimaalset temperatuuri 73'C protsessoril ja ~65'C GTX860M.

Klaviatuur ja korpus olid jahedad ning mina ei oska öelda, miks neil see kuum oli.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 11:18:51 vasta tsitaadiga

Järsku lisad mõned ketta ja videokaardi testid jõudlusest?
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 11:35:02 vasta tsitaadiga

Tegelen sellega täna õhtul siis ! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjmrc
Kreisi kasutaja
kjmrc

liitunud: 31.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 11:40:37 vasta tsitaadiga

Jahutusepool on küll kuidagi vigaselt ehitatud icon_biggrin.gif
Sisemuse pilti vaadates jääb küll mulje, et peaks kuumaks minema korralikult.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 12:05:49 vasta tsitaadiga

Ei oska tõesti midagi öelda. 1080p Highist mängides peaks ju võtma kõvasti süsteemi pähklipurustaja vahele, aga temperatuurid olid ikka väga väikesed.

Paljud on teinud antud protsessorile ka undervolti, et "Throttlemine" lõppeks ja temperatuurid kahaneksid pea 10'C võrra, aga ise pole seda veel teinud.

Mul kõik hetkel Stockis kah, ei ole OC-d teinud ei protsessorile ega videokaardile.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2014 12:48:29 vasta tsitaadiga

Miinuseks loeks ka built-in akut. Lisaks pole sul aku ja selle kestvuse kohta sõnagi öeldud, mis peaks sülearvuti kasutamisel üsna määrav olema.

GPU 2GB või 4GB?
NBC ülevaates masin läikiva ekraaniga. Kui sul matt, teed ehk mõned pildid (ka välistingimustes, otsese päikesevalguse käes)

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rambler
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.01.2005




sõnum 12.11.2014 16:06:00 vasta tsitaadiga

[quote="miki"]Miinuseks loeks ka built-in akut. Lisaks pole sul aku ja selle kestvuse kohta sõnagi öeldud, mis peaks sülearvuti kasutamisel üsna määrav olema.
/quote]

Mitte mänguri läpakate puhul. Nüüd juba tegelikult hakkavad kestma. 980m on 28nm, intelil on juba 14. Äkki paari aasta pärast saab 6h mängida aga praegu on tunnike max.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2014 09:46:25 vasta tsitaadiga

Middle Earth - Shadow of Mordor :

High graafika, 1080p, FPS ~48.

See oli esimene mäng, mis sellel arvutil täielikult läbi lasin ning ühel päeval oli 6h jutti ja Realtemp näitas CPU max temperatuuri 76C ning GPU oli 64C.

Ryse:Son of Rome

Very High, 1600xxxx, FPS ~40.

Pole kahjuks väga palju jõudnud mängida, aga hetkel selliselt jookseb.

Far Cry 4

Sai eile alles alustatud antud mänguga ning jälle kõik põhjas automaatselt ja FPS ~43.

Kui keegi nüüd tahab 3DMarki jms, siis võin need ka ära teha, kuid hetkel ei ole ma näinud vajadust ületeha tööd, mida on teised teinud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Luubiskuub
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2015




sõnum 10.09.2015 11:58:21 vasta tsitaadiga

Panen siis enda kogemuse kirja...

Oman seda seadet hetkel umbes aastajagu aega. Nüüdseks on juba teist korda garantiis. Esimene kord oli peale kahenädalast kasutamist, siis kadus pilt eest , mille tulemusena läks vahetusse emaplaat. Seeaeg tehti garantiitööd Saksamaal , seal saadi koos transpordiga õnneks kolme nädalaga hakkama mis klienditeenindaja sõnul oli väga kiire aeg.
Nüüdseks on järjekordne emaplaadi vahetus icon_rolleyes.gif . Hetkel tehakse garantiiremonti Eestis, aga jupid tulevad vist ikka Saksast, sest on masin juba teist nädalat töökojas ja väljasaatmisest pole veel keegi teadanud.
See mul peres esimene Lenovo. Vanad Asus-ed ja Fujitsu Siemensid töötavad aastaid laitmatult ja ei mingeid muresid. Valisin Lenovo nagu selle järgi,et pidavat olema suht turvaline ja murevaba arvutitootja, aga võta nüüd näpust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2015 12:06:00 vasta tsitaadiga

Luubiskuubis: vahet tuleb teha siiski kodukasutajale ja ärikasutajale mõeldud mudelitel. See Ideapad seeria on kodukasutaja oma ja ei anna kindlasti võrrelda Thinkpad T,X,W seeriaga mis on äriklassi seeriad. Sama looggika käib ka Delli ja HP laptoppide kohta...
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Luubiskuub
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2015




sõnum 10.09.2015 13:17:51 vasta tsitaadiga

Olen nõus chesm6mmi, teen neil hästi vahet, aga ka kodukasutaja ei tohiks sellist remondigraafikut omada . HP-ga olen hästi tuttav kuid sellist pulli pole jõudnud veel kohata icon_razz1.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2015 14:09:13 vasta tsitaadiga

Probleem on ka selles, et garantii teostajad on erinevad. Äriklassi parandatakse IBM Eestis (ülikiire ja kvaliteetne), kodukasutaja ja odava otsa kraami kusagil Servisas (vist?), mõnikord saadetakse isegi Leetu või Poolasse mõningatel juhtudel. Ja seal võib aega minna, kuna pakutakse ka teiste brändide garantiiremonti.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2015 13:32:47 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et annan teada ka oma kogemusest siiani....

Sülearvuti töötab jõudsalt edasi ning termopastat pole siiani vahetanud ning temperatuurid ikka nii nagu originaalis olid. Ma pole muud teinud, kui Windowsi vahetanud.

Olen väga rahul antud arvutiga ning kõiksugu tehnikaga on sedasi, et kui satub halb partii, siis ongi garantiis käigud....
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aphrodite
HV kasutaja
aphrodite

liitunud: 09.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2015 11:35:57 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Probleem on ka selles, et garantii teostajad on erinevad. Äriklassi parandatakse IBM Eestis (ülikiire ja kvaliteetne), kodukasutaja ja odava otsa kraami kusagil Servisas (vist?), mõnikord saadetakse isegi Leetu või Poolasse mõningatel juhtudel. Ja seal võib aega minna, kuna pakutakse ka teiste brändide garantiiremonti.


Idepadide garantiid vahendab elion ja vist veel keegi , aga remonti saadetakse nad saksamaale Medioni. Ja sellist peavalu ei soovita kellelegi. 3 nädalat ja tulevad samasugusena tagasi või labeliga et "software issue"

Kui Lenovo, siis Thinkpadis. x ja t seeriad.

_________________
Petturitel paluks ise helistada numbril 110 Aitäh.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2015 13:19:46 vasta tsitaadiga

Plaanis ka selline isend võtta, küll aga natuke uuendatud variant, ehk GTX 960 ja IPS paneel. Ega ~800€ eest midagi paremat vist saadaval ei ole?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2015 17:28:24 vasta tsitaadiga

Siiamaani arvuti töötab laitmatult. Nüüd saab detsembrist aastaseks vist....Temperatuurid siiani mängides ~70C.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Luubiskuub
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2015




sõnum 04.01.2016 00:20:39 vasta tsitaadiga

Peale remonti töötab asi korralikult, viimane rem tehti Servisas ja anti 6 kuud lisagarantiid + remondis olnud 3 nädalane aeg thumbs_up.gif . Remondi aja osas ma ei kurdagi kuna jupid peab tellima ja nii edasi. Äriklassiga seda tõesti võrrelda ei saa kuna seal on tesed tingimused, kui mu äri arvuti pärast seisab siis on piix majas, aga kui ma mängida kuu aega ei saa, siis ei juhtu ju midagi icon_razz.gif. Kuigi selle hinna eest ma PEAN saama esmaklassilise teeninduse, kuna konkurents on karm ning sellise tedlikuma tarbija kohapealt peaks turul head nägu näitama.

Aga üldiselt olen aparaadiga väga rahul, temperatuurid jäävad ka ilma läpaka jahutusaluseta 70 juurde, alus võtab 65- 63 juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2016 19:58:28 vasta tsitaadiga

Kuidas selle läpaka müratase on? Temperatuur mind isegi väga ei huvita kuna peamiselt läheks suur ekraan järgi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2016 15:46:51 vasta tsitaadiga

Võtsin selle asemel siiski uuema mudeli, Y700. Esmamulje väga positiivne thumbs_up.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõmmik123
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2010




sõnum 20.09.2016 02:07:07 vasta tsitaadiga

Väike mure siis sellise mudeliga nagu Lenovo IdeaPad Y50-70 Full HD IPS i7 , Nimelt peale viimaseid Wini uuendusi ja Videokaardi draiverite uundusi ei toimi mängud nii nagu võiks...
Näiteks lasin siis peale sellise mängu nagu The Crew ja no absul ei tööt isegi mediumipeal uimab nii mis kole... Seaded asjad kõik paigas ja kasutab peamist videokaarti... Cs Goga sama jama... seaded asjad kõik samad mis varasemalt aga mängus on Fps tunduvalt madalam, alati kui mängu tööle panen pean korraks alla panema ja uuesti üles võtma muidu isegi menus hiir on väga uimane see siis Csi kohta.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 21.09.2016 14:53:36 vasta tsitaadiga

Mälu tuleks kindlasti juurde panna. Mängida saab iga läptopiga, iseasi milliseid mänge. Ise eelistan Playstation 4 ja suurt telerit. Või lauaarvutit, mängupulti ja suurt IPS monitori. PC pluss on see, et kõik uuemad mängud nagu :"The rise of tomb raider", "Doom4", "WRC5" jne... saab tasuta,kõik nad on juba lahti häkitud. PS neljale peab ostma.
Läpakaga ma uuemaid mänge ei mängiks, muidu läpakaga mängisin ka. Näiteks strateegiamängu: "Empire Earth". Tööl vahest aja-viitmiseks mängisin.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõmmik123
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2010




sõnum 22.09.2016 01:50:01 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
Mälu tuleks kindlasti juurde panna. Mängida saab iga läptopiga, iseasi milliseid mänge. Ise eelistan Playstation 4 ja suurt telerit. Või lauaarvutit, mängupulti ja suurt IPS monitori. PC pluss on see, et kõik uuemad mängud nagu :"The rise of tomb raider", "Doom4", "WRC5" jne... saab tasuta,kõik nad on juba lahti häkitud. PS neljale peab ostma.
Läpakaga ma uuemaid mänge ei mängiks, muidu läpakaga mängisin ka. Näiteks strateegiamängu: "Empire Earth". Tööl vahest aja-viitmiseks mängisin.


Tutvu esmalt antud sülearvuti andmetega icon_biggrin.gif , Eeldoodud mängud töötavad kõik antud masinal kõrgetel sätetel idaalselt icon_wink.gif.

- Intel Core i7-4720HQ Processor (Clock Speed: 2.6 GHz, Max Turbo Frequency: 3.6 GHz)
- 8GB (1x8GB) DDR3L 1600MHz
- 1TB 5400RPM HDD 7mm
- NVIDIA Geforce GTX 960M 4GB GDDR5 Graphics Card
- 15.6" Full HD (1920 x 1080) IPS LED Display
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Lenovo Y50-70 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.