Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Äripäev avastas salapärase mobiilinumbrite andmebaasi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 26.11.2014 21:33:50 vasta tsitaadiga

tegelt on see samune e sogareti pahavara icon_lol.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2014 22:29:08 vasta tsitaadiga

mahno, mis privaatsust see sul rikub, kui tel nr kuskil ripub?
Sama hästi võib mõni ehku peale su numbri valida icon_rolleyes.gif (nii nagu igasugu telefonimüüjad ka teevad, hakkavad 5300001, 5300002 jne lihtsalt valima, üks hetk sul telefon heliseb, olgu sul see number delfi esilehel või mitte). Kui juba netti topitakse oma numbreid, siis tuleb tahes tahtmata arvestada sellega, et üks hetk see number (nagu ka muud andmed) jalutama lähevad.

Nagu need krdi google streetview halajad, rikutakse nende privaatsust... Sama palju näeb igaüks (õigemini rohkemgi veel, kuna näeb LIVE mitte 1 kaadrit), kes aia tagant mööda kõnnib icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2014 22:47:07 vasta tsitaadiga

Järgmisena saavad kõik kõikide fakebooki privasid lugeda,
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 26.11.2014 22:54:27 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Järgmisena saavad kõik kõikide fakebooki privasid lugeda,


See tuleb vist hullem kui Snowdeni leke icon_lol.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.11.2014 23:21:58 vasta tsitaadiga

Telefoninumbri, isikukoodi ja aadressiga (või vähemalt kahega neist) saab näiteks pangakonto ajutiselt lukku panna.

Minule endale ei meeldiks, kui keegi teab mu numbrit ning võib mulle lambist helistada. Ja just minu numbrit, mingitest sadadest miljonitest suvaliselt genereeritud numbritest on mul ükskõik.
salatoimik kirjutas:
mahno, mis privaatsust see sul rikub, kui tel nr kuskil ripub?
Sama hästi võib mõni ehku peale su numbri valida icon_rolleyes.gif (nii nagu igasugu telefonimüüjad ka teevad, hakkavad 5300001, 5300002 jne lihtsalt valima, üks hetk sul telefon heliseb, olgu sul see number delfi esilehel või mitte). Kui juba netti topitakse oma numbreid, siis tuleb tahes tahtmata arvestada sellega, et üks hetk see number (nagu ka muud andmed) jalutama lähevad.

Nagu need krdi google streetview halajad, rikutakse nende privaatsust... Sama palju näeb igaüks (õigemini rohkemgi veel, kuna näeb LIVE mitte 1 kaadrit), kes aia tagant mööda kõnnib icon_rolleyes.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2014 23:42:51 vasta tsitaadiga

Facebookist jah nimi ja number pärit.
Ei kliki suvalisetel linkidel fb's, ega anna nõusolekut mingitele suvalistele appidele, lehtedele läbi facebooki.
Telefonis on by default lubatud privacy guard, seega üksi suvaline app niisama ligipääsu telefoni numbritele ei saa.

Kahtlustaks leket siis facebook messengeri appist või facebookist endast.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2014 00:17:36 vasta tsitaadiga

te teete nii palju päringuid sinna, et leht ei ole viimased 10 minutit avanenud. ma ei saagi teada, kas ka minul, kes ma juudininaga poisile tema paaritamissaidis jagamiseks sõrme andnud pole, ka selles andmebaasis olen.

HAA! mind juudipoisi juures kirjas pole!

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.11.2014 01:22:22 vasta tsitaadiga

Naljakas - neil vist midagi katki.
Minu telefoninumbri alt leiab mu tuttava nime... mul endal telefoniraamatus kõik korrektne, just kontrollisin...

Igatahes, tundub olevat väga uhke andmebaas neil icon_smile.gif
Õnneks on tänapäeval numbrite blokeerimine väga lihtne icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 27.11.2014 09:47:40 vasta tsitaadiga

Olen FB ja ka G+ telefoniga authentitud, kuid minu numbrit (numbreid) seal ei ole. Ei kasuta FB messengeri ega ka FB "kanala" tüüpi mänge, seega välistaks tava FB või G+ andmed.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2014 11:08:41 vasta tsitaadiga

Samuti enda ega ühegi tuttava numbreid siit ei leidnud, angry birdsi ja viberit olen kasutanud lühiajaliselt ja viimasega ka paar kõnet teinud. FB rakendusi on, aga kasutanud väga üksikuid.

viimati muutis lightbluefox 27.11.2014 12:33:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 27.11.2014 11:20:55 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et tegu pigem nende numbritega kellel mingi hetk fb-s profiilis oma number on avalik olnud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2014 11:27:17 vasta tsitaadiga

http://www.aripaev.ee/uudised/2014/11/27/mobiilinumbrid-voivad-levida-hooletusest-facebookis

tsitaat:
Viljar Peep selgitas, et telefoninumbrid, mida Facebook isiku kasutajaks registreerimisel täiendavaks turvamiseks küsib ja mille kehtivust ka kohe kontrollib, on vaikimisi avalikud. Seda saab kontrollida oma konto kasutajaseadete (settings) alt: Privaatsus (privacy) / Kes saavad mind otsida? (who can look me up) / Kes saavad sind telefoninumbri järgi otsida? (who can look you up using the phone number you provided)?

Kurjajuur vaikimisi sätetes

Vaikimisi valik on seal nimelt selline privaatsuse säte, et telefoninumbri järgi saab kasutajat otsida igaüks. "Näoraamat ongi üles ehitatud põhimõttele, et kasutussageduse suurendamiseks on vaikevalik reeglina avalikkus, mida kasutaja ise peab piirama," sõnas Peep.

"Paraku on nii, et enamik inimesi hakkab alles pärast Facebooki kasutajaks saamist tasapisi hoomama, millised on sealsed mängureeglid ning siis oma vaikimisi avalikke seadeid piirama. Seetõttu on mul on arusaam, et Facebooki kasutajate hooletus oma sinna antud telefoninumbri kättesaadavusega ongi asja taga," selgitas Peep.

Seega, isegi juhul, kui praegu on kasutaja privaatsussetting telefoninumbri otsingu osas piiratud, võis see minevikus olla vaikevalikuna avalik.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2014 13:25:19 vasta tsitaadiga

Sama põhimõttega nagu see pidu.eu
http://majandus24.postimees.ee/1193346/veebileht-peab-facebooki-andmete-pohjal-piduliste-protokolli
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2014 00:45:51 vasta tsitaadiga

Hans Lõugas: kuidas ma saladuslikust mobiilinumbrite andmebaasist pääsesin

Spoiler Spoiler Spoiler
tsitaat:
Kuni keegi "saladuslikule" andmebaasile paremat seletust ei anna, on vastuseks just see. Internetis on meie kohta rohkem isikuandmeid, kui me ilmselt kunagi kujutada oskaksime. Ja me oleme sinna need ise pannud.

http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/hans-lougas-kuidas-ma-saladuslikust-mobiilinumbrite-andmebaasist-paasesin.d?id=70238363

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 29.11.2014 12:18:04 vasta tsitaadiga

Olen Facebookis, vaatasin üle:
Seaded >
Privaatsus >
Kes saavad mind otsida? >
Kes saavad sind telefoninumbri järgi otsida?

Täitsa kõik said mind telefoni nr. järgi otsida (nüüd enam ei saa). Kuid minu numbreid (2 erinevat numbrit) mis mul Facebookis kirjas seal baasis ei olnud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2015 00:12:13 vasta tsitaadiga

Sorgin natukene vana teemat. Vahepeal avastasin, et FB-st saab mobiiltelefoni numbri järgi suvalisi nimesid otsida(kes tahab võib enda numbriga või näiteks Taavi Rõivase numbriga(leiab googlest) proovida).
Tegin väikese skripti mis random mobiilinumbreid andis ja automaatselt FB jsonist siis nimesid välja luges.
Tuhande numbriga proovisin, paarkümmend nime leidis. Aga tundub FB turvatiim reageeris ning vähemalt minule on numbri järgi teiste isikute otsimine välja lülitatud. icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Äripäev avastas salapärase mobiilinumbrite andmebaasi mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.