Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  K: Kas kaamera saab "halvaks minna" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 18:55:11 K: Kas kaamera saab "halvaks minna" vasta tsitaadiga

Kuskilt internetist mingisuguseid vasteid ei leidnud(okei, üle tunni aja ei otsinud ka)
Kaameraks Lumix fz45 ehk siis kompakt/hübriid digikaamera. Asja ostsin tutikana ca 3 suve tagasi. Mis minu mureks on, on see, et minu arust mu kaamera ei tee enam "häid" pilte. Enamjaolt on iso väga suur. Alguses sai ilusaid pilte iga ilma ja ka pm. iga valgusega. Nüüd nagu tuleb ainult kräppi ja rahudavat pilti on raske saavutada. Hoidnud olen kaamerat spetsiaalses vutlaris. Pildistanud olen väga palju, ma pakun, et võib olla 40 000 pildi ringis viimase pildi number on P1140658, Counterit kunagi nullinud pole. Kaameral on peal ka odav peegelduse filter,objektiivi olen puhastanud spetsiaalse puhastuslappidega mille ostsin mingst fotopoest. Kas objektiiv või sensor võivad vananeda ja ei suuda enam parimat tulemust saavutada? Või on minu kriitika tase lihtsalt liialt tõusnud häid pilte vaadates icon_biggrin.gif?

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ands
HV Guru

liitunud: 16.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 19:16:11 vasta tsitaadiga

Ikka võib väsida, kuid see ei tohiks pilte nässu keerata niimoodi...st see võiks kuidagi teisiti väljenduda siis.

Mingid seaded pole paigast ära? Kõige lihtsam on teha lihtne kaamera algseadete taastamine menüüst, ehk on abiks.


Ja loomulikult võib olla ka see, et pildid on läinud halvemaks võrreldes võrreldavatega icon_biggrin.gif. St vaatad veebist teiste tehtud (paremaid, uuema tehnikaga jms) pilte ja enda omad tunduvad jube halvad icon_smile.gif
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 26.10.2014 19:21:20 vasta tsitaadiga

Olen isiklikult sarnast asja telefonidel tähele pannud. Uuena on paljudel tippudel väga hea pilt, kui nii võib telefoni pildi kohta muidugi öelda. Aga aasta või pooleteise möödudes on pilt mürane ja pole justkui enam see.
_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 19:32:50 vasta tsitaadiga

1. Näita varasemat "head" ja praegust "kehva" pilti.
2. Viska "odav peegelduse filter" minema. Võinoh - algul proovi ilma ja kui pildid on korras siis viska minema. Kui ka pildid ikka kehvaks jäävad siis viska ikka minema.
3. Kui tihti ja mida täpsemalt oled "spetsiaalse puhastuslappidega" nühkinud? Äkki oled objektiivi vääristusega hakkama saanud kui iga hommikul armastusega esiläätse tolmukübemetest vabastasid. Jah, liigne nühkimine on esiläätsele destruktiivsem kui natuke sodi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 19:58:17 vasta tsitaadiga

Õiget objektiivi polegi vist puhastanud, kuna selle puhtana hoidmiseks ongi filter ette keeratud, juhuks kui mõni tõsisem õnnetus juhtub vms.
Algusaja ja praegust pilti on natukene raske võrrelda, kuna sarnaste tingimuste loomine on üsna raske(säri ja iso jpm.), eks selleks tuleb spetsjom fotojahile minna.
Spets puhastuslapp kujutab endast mikrofiibrit ja mingit läbipaistavt geeli(purgi peal on tühjus) ja paberilehti(peal kirjas lens tissiues, mis puhastuskomplektis sees oli, seal oli mingi "puhuv pintsel" ka aga sellega miskit tarka peale pole osanud hakata. Tihedust ei oska öelda, siis kui häirivalt rokane , siis puhastan, keskelt läbi mingi kord kolme kuu tagant äkki.
Miks odav peegeldus filter kehva on? Kas ta võib mõjuda halvasti?
Mingeid seadeid väga näppinud pole, igal režiimil on omad seaded ja nendega kuigivõrd mängin, aga üldjuhul on "inteligent auto" peal.

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 20:12:19 vasta tsitaadiga

40000 pilti ning on keruline leida varasemat head ja praegust kehva pilti?!
Iga lisakiht klaasi teeb pilti kehvemaks. Eriti kui on odav.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 26.10.2014 20:41:55 vasta tsitaadiga

Praegu ongi väga pime aeg ja automaatse iso korral kipubki see kõrgele ronima ja pilti müraseks muutma.
Eks ka elektroonikakomponendid ja kaamera liikuvad osad kuluvad ja nende toimimisparameetrid muutuvad. Raputused, põrutused ja kaamerakerele osaks saanud temperatuurišokid ja surve võivad muuta füüsikalisi mõõtmeid, optilise telje lõikenurka sensoriga ning objektiivi lokse. Sensorid määrduvad, kattuvad tolmuga ja nende täpsus väheneb. Vääristuse mahanühkimine on siiski pigem utoopiavaldkonnast. Kui sa just smirgelpaberiga lähemenud pole.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2014 21:35:56 vasta tsitaadiga

okei, panen lingi
https://picasaweb.google.com/martinkorjus2/MinuKvaliteetneFotokogu#
kui vaadata kõige esimest pilti(pilt tehtud suvel) ja seda pilti, kus kutt vette hüppab(2012 suvi) siis puulehtedest pilt on mürasem. Praegu parim võrdlus kus mõlemaljuhul valgust peaks olema piisavalt, samas esimesel on iso 200 teisel 80. No ilmselgelt ei ole need sedasi võrreldavad, isegi kui tingimused on sarnased. Et tahangi öelda, et piltide põhjal on raske võrdlust tuua.
Aga ma arvan, et vastus tuli juba esimeste vastajate (nutitelfeonid)poolt. Masin ja komponendid aeguvad. Muidugi see on igati mõistetav, aga rohkem mõtlesin seda, et kas mingi komponent aegub keskkonna(a'la valguse) mõjul, umbes nagu näiteks värv pleekub, või päikese paneeli efektiivsus langeb, kui seda palju kasutatakse.

Ps olen rohkem hobi fotograaf, et kui keegi minu albumit vaadates peast kinni hoiab, siis... jumal temaga, ma ei põe icon_biggrin.gif

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 26.10.2014 22:05:15 vasta tsitaadiga

Nutitelefoni kaamerad on veel eriti karmides oludes, sest näiteks ereda päikese käes mingis suunas jalutades ja samal ajal telefoniga lobisedes võib kaamera kaitsmata objektiiv olla väga pikalt otse päiksesse suunatud, mis võib sensori pooljuhtidele anda tõsise termilise šoki. Kui neil veel esiläätse valgust püüdev pind suurem oleks, võiks telefonis tulekahjugi süttida.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 26.10.2014 22:41:02 vasta tsitaadiga

Martink91 kirjutas:
... Pildistanud olen väga palju, ma pakun, et võib olla 40 000 pildi ringis viimase pildi number on P1140658, Counterit kunagi nullinud pole. ...

Ma pole ühtegi tarkvara juppi leidnud mis Lumix_i läbisõitu näitaks, vaatasin oma kaameraga tehtud piltide numbreid ja oh üllatust P1100999 järgmine number oli P1110001 ja nii iga tuhande pildi järel, P1140658 järgi võik väita, et tehtud on 4658 pilti.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 26.10.2014 23:00:51 vasta tsitaadiga

Kui sensor hakkab otsi andma, siis vist tulevad rohkem artefaktid jms kräpp sisse. Pigem on see, et tuleb vaadata, mis seadetega on pildistatud. Endal on 350d, ostetud u. 2007 ja niimoodi hellitanud küll ei ole, samas pilti teeb umbes samamoodi kui poest ostes.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 26.10.2014 23:01:28 vasta tsitaadiga

4000 pilti on isegi kompaktkaamera kohta ikka liiga väike number, et kaamera kasutusest tingitud normaalne kulumine silmnähtavalt avalduda tohiks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2014 10:40:34 vasta tsitaadiga

See, et ISO on suur, on sul seadete teema. Vaata, kas oled midagi lukustanud või midagi liialt "auto" peale pannud.
Vaadates kiirelt interneedusest antud aparaadi näidispilte, siis juba 200-se ISO peal ongi müra päris arvestatav.
Seega, püüa ISO võimalikult all hoida. Näiteks selle "kehval" näidispildil oli säriaeg 1/320, ehk siis hulganisti ruumi ISO-ga mängimiseks.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2014 11:18:31 vasta tsitaadiga

4658 on päris kindlasti mööda kuna 2012 tegin ühel üritusel 3 päeva jooksul juba 1500 pilti. Kui kõvakettal kõik folderid kokku võtta, siis peale kaamera ostu tehtud folderid sisaldavad 11 000+ faili, ja seda palju ma ära olen kustutanud, ei tea ma ise ka. Ja muidugi on selle kaameraga tundide viisi videovormigut tehtud.
Aga ma võtsin nüüd kasutusele Marie loogika ja mis selgunud on, iga peale 999 pilti tuleb number 10 000 ja siis tiksub otsa 999 pilti ja järgmine on 20 000, ehk siis loogiliselt on kokku tehtud 14658 fotot . Minule tundub vähe, sama sega matemaatika vastu ei saa. Mis ma veel avastasin. Mingi hetk hakkas counter nulist pihta, ehk see oli siis, kui uue sd kaardi ostsin(vaatasin ostu tšeki kuupäeva), ja senimaani oli tehtud pea 4000 pilti, ehk siis kokku olen teinud ca 18 000 fotot ja teadmata hulk tunde videovormingut.

Aga ma arvan et selle teema võib lukku panna, kuna pm. minu küsimusele on vastus käes ja ülejäänud jutt tundub juba ebaoluliseks muutuvat.

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2014 12:29:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga ma arvan et selle teema võib lukku panna, kuna pm. minu küsimusele on vastus käes ja ülejäänud jutt tundub juba ebaoluliseks muutuvat.

Mis see ammendav vastus siis on?

Ei ole küll teada mis tingimustes kaamerat kasutatud on, aga kas on välistatud, et tolm pole sisse pääsenud?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martink91
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.10.2014 17:57:42 vasta tsitaadiga

Ammendav vastus oli see et jah, midagi seal kaamera sees aja jooksul võib minna halvaks, kas siis päikese valguse või millegi muul põhjusel, ei oska öelda.
Tolm võib sisse muidugi minna, mul ta üldiselt seisab vutlaris, aga on juhtunud ka et viibin ise natukene ekstreemsemates tingimustes, kui ta mul kaelas ripub. Rattamatk, vihm, rand, auto pahtli tolm. Kaamera sisse oma nina toppima igaks juhuks ei hakka, äkki läheb veel hullemaks. Samas objektiivi vaadates kuskil miskit pole. Põhi rõhk oligi see, et isegi nagu pealtnäha heades tingimustes tuleb suurema ISOga pilt kompenseerimaks kaamera kehvemat võimekust. Natukene kehvema valguse juures on siis kas iso või säriaeg suuremad ja siis tuleb hea pilt, millel kõik ujub või säbruline pilt, millest kõik on selgelt välja loetavad, aga müra on suur. Minu meelest sellist probleemi varem nagu polnud.

_________________
Inimesed arvavad, et geenius on olla lõbus, aga nad ei saa aru, kui raske on välja kannatada kogu maailma idioote
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 27.10.2014 22:21:45 vasta tsitaadiga

Kas just abiks, aga mul oli ühe natukene eakama digiseebiga sama tunne: varem tegi paremaid pilte. Või siis teisiti öeldes, head tulemust oli kuidagi lihtsam saada. Uurisin siis ka toona pisut seda väsimise teooriat netiavarustest, aga minegid pädevaid seisukohti ei leidnudki. Läbisõit minu eksemplaril oli ~10k.
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
O: Pansonic 14-140 mm
Kommentaarid: 134 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 28.10.2014 00:32:35 vasta tsitaadiga

Martink91 kirjutas:
Ammendav vastus oli see et jah, midagi seal kaamera sees aja jooksul võib minna halvaks, kas siis päikese valguse või millegi muul põhjusel, ei oska öelda.
Tolm võib sisse muidugi minna, mul ta üldiselt seisab vutlaris, aga on juhtunud ka et viibin ise natukene ekstreemsemates tingimustes, kui ta mul kaelas ripub. Rattamatk, vihm, rand, auto pahtli tolm. Kaamera sisse oma nina toppima igaks juhuks ei hakka, äkki läheb veel hullemaks. Samas objektiivi vaadates kuskil miskit pole. Põhi rõhk oligi see, et isegi nagu pealtnäha heades tingimustes tuleb suurema ISOga pilt kompenseerimaks kaamera kehvemat võimekust. Natukene kehvema valguse juures on siis kas iso või säriaeg suuremad ja siis tuleb hea pilt, millel kõik ujub või säbruline pilt, millest kõik on selgelt välja loetavad, aga müra on suur. Minu meelest sellist probleemi varem nagu polnud.


Müra pole põhjust karta, see on üks osa fotograafi elust. Suure tihedusega väiksed sensorid (ja sinu oma on kahtlemata väike, 1/2.33") on nõrgema tundlikkusega, seega annab seal signaalivõimendus eriti tunda. See ei muutu ajaga, lihtsalt oled hakanud oma pilte kriitilisemalt vaatama. Kui see sulle ei sobi, siis ära lase kaameral automaatselt ISO-t määrata; kääna see minimaalseks ja osta endale vähese valguse tarbeks statiiv.

Müra vastu aitab järeltöötluses müraeemaldus (Picasal kahjuks pole märganud, aga vaata Lightroom, Neat Image jne poole). Kui aga pildi trükki saadad, siis ei pane sa paberilt enam midagi märkama.

Kunagi ma muretsesin kohutavalt oma piltide müra pärast ja üritasin elu eest minimaalset ISO-t keerata, aga viimasel ajal ei viitsi tõmmelda. Pigem passin et säri kiirus jääks kõvasti üle värinapiiri ja käänan ISOt nii üles kui selleks vajalik tundub olevat. Järeltöötluses summutan enam-vähem kobedaks. Lõppeks on oluline see kuidas pilt paberil paistab, ja paber on "the great equalizer".

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 28.10.2014 09:21:50 vasta tsitaadiga

Martink91 kirjutas:
okei, panen lingi
https://picasaweb.google.com/martinkorjus2/MinuKvaliteetneFotokogu#

Mis seal siis algus aja piltidest paremad olid. Tabasid parema pildistamise hetke, kõik muu ju sama. Kaamera puhul kahjustub kõige enam objektiiv, seepärast on peegelkaamera tunduvalt parem valik kui mingi supersuum-kaamera, aga kui hinda vaadata siis viska see Lumix fz45 minema või õigemini müü maha ja osta mõni selle seeria järglane asemele, Lumix fz150 on juba väga hea isend, saadaval uuena on hetkel Lumix fz200 või Lumix fz1000

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.10.2014 09:54:55 vasta tsitaadiga

Kui nüüd võrrelda seda viimast võsa pilti ja vettehüppe fotot, siis siin võib kvaliteedivahe tuleneda peamiselt kasutatud fookuskaugusest. Laiemas otsas (vettehüppe pilt 35mm ekvivalendis 26mm) ei ole objektiivi kvaliteedi mõju pildile nii ilmne, kui pikemas otsas (võsa, 35mm ekvivalendis 152mm). Nii suure suumiulatusega objektiiv ei saa olla kogu ulatuses ideaalne ja tüüpiliselt kannatab just teleots.
Fookuskauguste erinevus on ilmselt põhjuseks ka erineva ISO automaatsele valikule, sest kaamera püüab pikema fookuskauguse puhul lühendada säriaega, et kompenseerida pikema fookuskauguse suuremat tundlikkust pildi "ära väristamisele".
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2014 12:14:31 vasta tsitaadiga

Supiplex kirjutas:
Martink91 kirjutas:
Ammendav vastus oli see et jah, midagi seal kaamera sees aja jooksul võib minna halvaks, kas siis päikese valguse või millegi muul põhjusel, ei oska öelda.
Tolm võib sisse muidugi minna, mul ta üldiselt seisab vutlaris, aga on juhtunud ka et viibin ise natukene ekstreemsemates tingimustes, kui ta mul kaelas ripub. Rattamatk, vihm, rand, auto pahtli tolm. Kaamera sisse oma nina toppima igaks juhuks ei hakka, äkki läheb veel hullemaks. Samas objektiivi vaadates kuskil miskit pole. Põhi rõhk oligi see, et isegi nagu pealtnäha heades tingimustes tuleb suurema ISOga pilt kompenseerimaks kaamera kehvemat võimekust. Natukene kehvema valguse juures on siis kas iso või säriaeg suuremad ja siis tuleb hea pilt, millel kõik ujub või säbruline pilt, millest kõik on selgelt välja loetavad, aga müra on suur. Minu meelest sellist probleemi varem nagu polnud.


Müra pole põhjust karta, see on üks osa fotograafi elust. Suure tihedusega väiksed sensorid (ja sinu oma on kahtlemata väike, 1/2.33") on nõrgema tundlikkusega, seega annab seal signaalivõimendus eriti tunda. See ei muutu ajaga, lihtsalt oled hakanud oma pilte kriitilisemalt vaatama. Kui see sulle ei sobi, siis ära lase kaameral automaatselt ISO-t määrata; kääna see minimaalseks ja osta endale vähese valguse tarbeks statiiv.

Müra vastu aitab järeltöötluses müraeemaldus (Picasal kahjuks pole märganud, aga vaata Lightroom, Neat Image jne poole). Kui aga pildi trükki saadad, siis ei pane sa paberilt enam midagi märkama.

Kunagi ma muretsesin kohutavalt oma piltide müra pärast ja üritasin elu eest minimaalset ISO-t keerata, aga viimasel ajal ei viitsi tõmmelda. Pigem passin et säri kiirus jääks kõvasti üle värinapiiri ja käänan ISOt nii üles kui selleks vajalik tundub olevat. Järeltöötluses summutan enam-vähem kobedaks. Lõppeks on oluline see kuidas pilt paberil paistab, ja paber on "the great equalizer".
Puhas kuld, olen ise 100 ja 1% samal seisukohal. Pigem areneb enda kriitikameel kui vananeb tehnika.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2014 12:22:15 vasta tsitaadiga

Martink91 kirjutas:
Ammendav vastus oli see et jah, midagi seal kaamera sees aja jooksul võib minna halvaks, kas siis päikese valguse või millegi muul põhjusel, ei oska öelda.
Tolm võib sisse muidugi minna, mul ta üldiselt seisab vutlaris, aga on juhtunud ka et viibin ise natukene ekstreemsemates tingimustes, kui ta mul kaelas ripub. Rattamatk, vihm, rand, auto pahtli tolm. Kaamera sisse oma nina toppima igaks juhuks ei hakka, äkki läheb veel hullemaks. Samas objektiivi vaadates kuskil miskit pole. Põhi rõhk oligi see, et isegi nagu pealtnäha heades tingimustes tuleb suurema ISOga pilt kompenseerimaks kaamera kehvemat võimekust. Natukene kehvema valguse juures on siis kas iso või säriaeg suuremad ja siis tuleb hea pilt, millel kõik ujub või säbruline pilt, millest kõik on selgelt välja loetavad, aga müra on suur. Minu meelest sellist probleemi varem nagu polnud.


Sul on CCD sensor, mitte vana, habemega CMOS. Uuemad cmosid ka ei kipu vananema. CCD sensor kas töötab või sureb. Kui ta on vanadusse "surnud" on sul seal hunnik surnud pixleid.
Ja nende "ainult live view" kaamerate puhul ei ole üldse tähtis mitu pilti on tulistatud, vaid kui palju on ta lihtsalt töötanud, kuna sensor "vaatab" koguaeg. Lisaks on ülimalt vähe tõenäoline, et sensor on pihta saanud kui selle kaameraga pole just päevi järjest otse päikest vaadatud. Vanade CMOS'ide peale oli kunagi jutt, et otse päikse näitamine mõjub sensorile halvasti.
CCD'ga pole seda täheldanud.

Kas sõpradel on paremad kaamerad või on sul lihtsalt läätse sisemine pool ja sensor tolmune. Vähemalt tundub nii.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.10.2014 16:28:39 vasta tsitaadiga

CCD sensorite vananemine oli vahepeal üsna massiline probleem ja see ei avaldunud sugugi mitte vaid surnud pikslites: http://www.imaging-resource.com/badccds.html.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2014 11:27:45 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
CCD sensorite vananemine oli vahepeal üsna massiline probleem ja see ei avaldunud sugugi mitte vaid surnud pikslites: http://www.imaging-resource.com/badccds.html.

Jah, aga see ei avaldunud kvaliteedi languses vaid nullist puhtapurki hetkega.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.10.2014 12:24:35 vasta tsitaadiga

No neile, kes tajuvad "puhta purki" läinud pildist väiksemaid muutusi, kinnitavad sinusugused ju, et sensorid ei vanane. Mina olen kindel, et iga "puhta purki" läinud sensori kohta tuleb suurusjärgu võrra rohkem mitte nii hulluks vananenud, kuid siiski tajutava kvaliteedilangusega sensoriga kaamerat, millega õnnetu omanik püüab kas edasi pildistada või siis uue kaameraga asendada, sest kuigi pildi kvaliteet on tajutavalt langenud, ei piisa seda selleks, et garantiiremonti nõuda või üldse remondis selgeks teha, et kaameral on midagi viga. Kontrastsuse langust ja toonide muutust on teataval määral võimalik kaamera seadetest korrigeerida. Enamikul juhtudel kaamera omanik ei pruugi sensori degradeerumist üldse avastada. Aeglaselt ja ühtlaselt toimuvaid muudatusi on ju üldse väga raske märgata.

Mina olen oma kaameratel täheldanud küll sensori mürasuse mõningast tõusu. See on ka tõestatav näiteks vigaste pikslite arvu kasvu põhjal. Samas ei ole see veel väga häirivaks muutunud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  K: Kas kaamera saab "halvaks minna" mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.