Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 224, 225, 226  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.08.2014 12:03:29 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
CoiL, kas sa kuulad Aune T1 sisseehitatud DACiga või on sul mingi eraldi lahendus?
Mul peaks olema suhteliselt hea DACiga helikaart (NI Audio 8 / Cirrus Logic® AD/DA) olemas, aga võimenduse osa on seal ilmselt lahjem, seega tahaks midagi lõbusat proovida.


Kasutan loomulikult Aune T1-e sisseehitatud DAC`i sest võimenduse osa on SS. T1 on nö. hübriid kuhu on DAC`le (BB-PCM1793) lisaks ahelasse lamp pandud ja sealt see kogu helimõnu tulebki icon_wink.gif SS klapi-võimenduse osa on T1 puhul suht kesise heliga aga kondekate vahetus tegi asja tunduvalt paremaks. Mingi hetk proovin vb. opamp`e kah vahetada kuigi hetkel heli super ELNA SilmicII kodekatega + Aune T1 enda DAC`i ja Siemens E88CC lambiga. Aune T1-te annab ainult klapivõimuna kasutada aga siis tuleb RCA sisendeid kasutada. Lihtsalt klapivõimuks isiklikult T1-te ei soovita. Selle asemel suunaks pilgu pigem Darkvoice 336SE poole. Kui muidugi lamp-heli vastu huvi on. Või siis uurida Garage1217 tooteid: http://www.garage1217.com/ Variante on muidugi palju teisigi, need olid lihtsalt esimesed mis hetkel meelde tulid, mida ka enda ostuhuvi suhtes uurinud olen.

ihvike kirjutas:

On vist ikka väga egoistlik arvata, et just sinu kõrvad on need universaalsed, mille järgi teised peaks joonduma.


Teoreetikud jäävad teoreetikuteks. Ei viitsi sinuga "arutleda". Kunagi sai juba sellel teemal kõneldud. Enam tõesti ei viitsi. Mina ei ole arvanud, et mu kõrvad on universaalsed. Jagasin ainult soovitust proovida seda mida isiklikult oman ja mille kohta mingisugust aimu on. See on umbes sama soovitus nagu siin mõned HD600 või MA-900 just soovitasid. Aga nagu näha raiud endiselt kirvega minu postituste pihta ja üritad oma teooriat kõigile peale ajada. Kas see ei ole egoistlik? No anna andeks icon_rolleyes.gif

Minu vestlus sellel teemal sinuga lõpeb siinkohal. Kena õhtut.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NekoRobin
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 29.08.2014 12:20:30 vasta tsitaadiga

Mis oleks head suured kõrvakad mida reaalselt normaalse hinna eest ka nt. homme mõnest Tallinna või järgmine nädal mõnest Tartu poest kätte saaks? icon_biggrin.gif Budget ehk mingi.. 30-50 eurot? oleneb muidugi kui suur kvaliteedivahe kui suure hinnavahega kaasneb. thumbs_up.gif
_________________
M: Heavenly Sword, Eternal Sonata (PS3), Legaia 2: Dual saga, Blazblue Continuum Shift (Limited Edition, PS3), Golden Sun: The Lost Age, Final Fantasy X-2
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 29.08.2014 13:12:20 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=mSfT0oGWTnw

51 euri Valihelis
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 29.08.2014 13:53:56 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:

Teoreetikud jäävad teoreetikuteks.:

Teooria on vägagi vajalik. Lubab mõõtmistulemuste põhjal teha järeldusi klappide heli osas. Ja kusjuures vägagi täpseid.

Ka ei poolda ma kogenematute puhul lähenemist "oma kõrv on kuningas".
Mis lühidal proovikuulamisel võib tunduda sobiv, ei pruugi seda olla pärast psühholoogilist "burn-in'i". Kui proovitakse mitmeid klappe, oleneb klappide ost ka suuresti kuulamisjärjestusest. Seetõttu on minu soovitus alati võtta võimalikult neutraalsed seadmed, mis hoiavad hästi väärtust. Aaasta pärast peaks selge olema kuhu poole liikuda.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2014 15:11:57 vasta tsitaadiga

kas meil läheb siis vaja metrosertis taadeldud meediamängijaid ja klapivõimusid?
tagasi üles
Caspar08
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2014 15:42:03 vasta tsitaadiga

Ma high-end klappidest eriti paljut ei jaga, aga seda teemat lugedes on iga väikese ajavahemiku tagant üks ja sama jutt läbi aegade olnud icon_rolleyes.gif
keegi tahab head klappi, siis mainigu lihtsalt ära, kas on mingeid erisoove ja mis hinnaklassis ja mis kogemused mingite teatud klappidega on ja siis soovitage lihtsalt mingeid mudeleid ja las kirjutab üles ja läheb käib mõnes suuremas linnas proovimas või käib kellegi pool kuulamas.
Muidugi kõlab iga klapipaar erinevalt igaühe jaoks, sest kõrvaehitus ja kõik on erinev, mõnel võibolla kuulmine õrnalt kahjustatud mõne mürarikka töö või õnnetuse pärast ja kuuleb teisiti üldse, ehk siis ei kuulegi erilist vahet odavamatel/kallimatel.

Ehhh TL;DR - külastage mõnd asjalikku helipoodi ja proovige ise järele oma hinnaklassis olevaid klappe ja kohapeal peaks olema mõni targem nina ka, kes oskab soovitusi jagada. Jätad mudelid meelde, hiljem vaatad netis ringi ja otsid odavamat varianti või siis lihtsalt skip the bullshit ja ostad otse kohapeal endale sobiva ära.

_________________
Pakun kõiki Steami mängusid/skine jms alla market hinna. https://steamcommunity.com/id/t0pfrags/
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.08.2014 17:05:42 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Teooria on vägagi vajalik. Lubab mõõtmistulemuste põhjal teha järeldusi klappide heli osas. Ja kusjuures vägagi täpseid.

Seda kindlasti, et teooria on vajalik ja ka nende klappide mõõtmistulemuste/järelduste osas olen sinuga nõus aga tihtipeale kiputakse ära unustama ka igasugu muud faktorid heli suhtes ning lihtsalt tuimalt lahmitakse ainult teoreetilist osa üritades "tarka panna ja ära teha".

"Oma kõrv on kuningas" suhtes olen ka osaliselt sinu arvamusega nõus, kuid siiski on see minu arvates parim variant potentsiaalse ostu suhtes aimu saada.
Kindlasti toimub ka psühhoakustiline "sisse mängimine" aga esmane kuulamine aitab siiski mingi selektsiooni teha ja selle põhjal saab juba miskit edasi mõelda/proovida.
Caspar08 kirjutas:

keegi tahab head klappi, siis mainigu lihtsalt ära, kas on mingeid erisoove ja mis hinnaklassis ja mis kogemused mingite teatud klappidega on ja siis soovitage lihtsalt mingeid mudeleid ja las kirjutab üles ja läheb käib mõnes suuremas linnas proovimas või käib kellegi pool kuulamas.
Muidugi kõlab iga klapipaar erinevalt igaühe jaoks, sest kõrvaehitus ja kõik on erinev, mõnel võibolla kuulmine õrnalt kahjustatud mõne mürarikka töö või õnnetuse pärast ja kuuleb teisiti üldse, ehk siis ei kuulegi erilist vahet odavamatel/kallimatel.

+1 beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 29.08.2014 19:06:03 vasta tsitaadiga

Caspar08 kirjutas:
ehk siis ei kuulegi erilist vahet odavamatel/kallimatel.

€50 ja €500 klappide vahe on üllatavalt väike icon_wink.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7922905#7922905
Ma seisan endiselt selle selle postituse taga
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.08.2014 20:14:48 vasta tsitaadiga

Täitsa mõistlikud numbrid... aga nagu isegi ütlesid:
pacho kirjutas:
Alati on ka erandeid. Aga siis tuleb järeleandmisi teha muudes aspektides. Ehituskvaliteet, mugavus, tagavarajupid jne. Ma tõin mõned kuud tagasi näiteks Brainwavz B2/ Fischer Audio DBA-02'd. Heli poolest võrreldav kuskil 250-300 euroste klappidega, ehituskvaliteedi poolest 10 eurostega...

Palju erinevaid aspekte, mis lõpptulemust mõjutavad ning sinna kuulub ka minu arvates DAC ja klapivõim.

pacho kirjutas:
€50 ja €500 klappide vahe on üllatavalt väike icon_wink.gif

Vahe võib tõesti väike olla aga kui see võrdlus korraliku (vastavalt klapile sobiliku) DAC`i või klapivõimuga läbi viia, siis võivad erinevused paremini esile tulla ja ka kvaliteedi/hinna vahe "käriseda". Endalgi selline kogemus olemas (mitte et ma jälle haibiks ja T1-te ülikorralikuks üüber-DAC`ks peaks aga see lihtsalt kõlab minu kõrvadele ideaalselt). Alguses ei olnud nii suurt vahet Fidelio X1 ja HD-681 (moditud) klappide vahel aga kui leidsin sobiliku lambi T1 + X1 combo jaoks (või siis vastupidi sobilikud klapid lambi jaoks), siis muutus vahe ikka päris suureks. HD-681-ga tuli lihtsalt juba heliruumil nö. piir ette Siemens E88CC lambiga, rääkimata pisematest nüanssidest. Siiski HD-681 moditud klapid koos Amperex 6DJ8 OG lambiga teevad väga head heli, mida nii odavatelt klappidelt ei ootakski. Siin aga tulevad muidugi mängu need asjad millest rääkisid - ehituskvaliteet, mugavus, maitse jne. Mul siin käis vahepeal üks HV kasutaja külas oma Aune T1-ga ning tegime 1:1 võrdlust minu moditud Aune T1/klappide ja tema stock klappide/Aune T1 vahel (HD-681). Temale meeldis näiteks hoopis teistsuguse helisignatuuriga lamp (intiimsema ja väiksema heliruumiga). Klappide suhtes olime ühel meelel, et moditud klapid kõlasid paremini. Ja siinkohal tuleb veel mängu muusika-stiil mida kuulatakse ning selle sobivus DAC/AMP heliga. Need näited olid küll lampide põhjal kuid kui keegi arvab, et SS DAC / võimude puhul ei ole heliruumi ja muude nüansside vahesid, siis peab küll elevant kõrvale olema astunud. Lisaks sai ka võrreldud V-DAC`i vs. Aune T1 ning tema eelistas V-DAC`i mis kõlas üpris sarnasena Aune T1 koos "intiimsema" kõlaga lambiga. Mina jällegi eelistasin Aune T1+Siemens E88CC ruumilisemat, avatumat, õhulisemat ja "kihilisemat" heli.
Milline neist DAC´dest ja võimudest siis nüüd kõige kõigem on (üleüldises mõttes)? Samamoodi võib ka nende puhul olla kõik ülimalt heade näitajatega aga lõpptulemus kuulajale mitte meelepärane.
Mida ma öelda soovin on see, et üks asi on võrrelda puhtalt klappe nende hinnaklassi ja kvaliteedi põhjal kuid sinna lisandub veel DAC`i ja klapi-võimu sobitamine/leidmine, personaalne kuulmine, maitse jne. Võib ju järgida neid graafikuid ja teooriaid aga kui lõpp-tulemus ei meeldi, siis mida aitab teadmine, et sul on ülipuhas "moonutuste vaba" heli ja kallid hinnalipikud? icon_rolleyes.gif
Mitte, et ma Fidelio X1`te haipida sooviks (niikuinii enamus siin jälle arvavad seda icon_lol.gif ) aga näiteks H-fi foorumis ühe kasutaja kommentaar X1-e kohta:
tsitaat:
all in all really glad I've picked these up, sounding better to my ears than the LCD2 by a fair margin, and also easily besting Sony's TOTL products at a fraction of the cost.

~1000$ vs. ~250$

Get the point? icon_wink.gif


viimati muutis CoiL 29.08.2014 22:23:58, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2014 20:27:18 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Caspar08 kirjutas:
ehk siis ei kuulegi erilist vahet odavamatel/kallimatel.

€50 ja €500 klappide vahe on üllatavalt väike icon_wink.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7922905#7922905
Ma seisan endiselt selle selle postituse taga


+1

Praeguste kogemuste põhjal tundub see nii olema. Nii et meediaseade peaks parema naudingu huvides tegema kuulajale audiogrammi ja sättima heli audiogrammi tulemuse järgi. Nõnda tekib konkreetsete klappidega sobiv heliprofiil. Nutimobladele ehk saab sellise asja tekitada....
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 29.08.2014 21:20:50 vasta tsitaadiga

lambid on üldse meeldib või ei meeldi teema, transsidele sarnast täpsust ei kannata lampidelt oodata - moonutavad helipilti oma harmoonilistega vaid
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.08.2014 22:12:21 vasta tsitaadiga

libe, kui Tartu satud, siis tule hüppa oma T1 ja ibasso kraamiga läbi ja paneme korraks minu T1-ga paari, äkki meeldib ka sulle see mis sealt välja tuleb? icon_wink.gif
Mitte, et ma ootaks ja eeldaks, et sulle ilmtingimata meeldiks. Kui ei meeldi siis ei meeldi. Eks see lamp vs. SS heli ole jah meeldib/ei meeldi teema. Klappidega on sama lugu minu arvates.
Ma küll ei saa aru mis moonutustest ja "ebatäpsustest" sa lampide puhul räägid (st. saan aru küll teoorias - praktikas muutub see minu jaoks täiesti ebaoluliseks) aga mulle meeldib see mida kuulen ja pean seda väga tõetruuks ning nauditavaks.
Siiani olen alati lamp-heli paremaks enda jaoks pidanud aga võib-olla tuleb kord päev mil kuulen SS DAC/AMP/klapid suguühet, mis rohkem meeldima hakkab icon_smile.gif
Kusjuures siinkohal lisan ka seda, et DX50 Wolfson WM8740 DAC on oma helilt väga lähedal Aune T1 + Siemens E88CC kooslusele. Seda siis Sound Unlocked 1.3.3 FW @ FLAC-only / irr off / CPU-default seadetega (eemaldatud igasugu liigsed OS dekoodrid ja EQ`d). Siiski T1 jääb natuke peale oma selguse, täpsuse, kihilisuse, läbipaistvuse, helipildi, heliruumi ja bassi/löökriistade "tiheduse" poolest. Wolfson WM8740 on oma helilt "soojemakõlaline" ja ilmselt ka põhjuseks miks paljudele see istub kuna ei kõla nagu kliiniliselt puhas p***eauk.

Oma kõrv on ikkagi kuningas beer_yum.gif


viimati muutis CoiL 29.08.2014 22:26:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
looder123
HV kasutaja
looder123

liitunud: 21.09.2006




sõnum 29.08.2014 22:18:28 vasta tsitaadiga

Mida arvata Sony MDR7506 klappidest?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 29.08.2014 23:06:12 vasta tsitaadiga

CoiL, ka osad odavamad klapid paranevad hea võimuga proportsionaalselt.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2014 10:14:47 vasta tsitaadiga

CanJam Europe 2014: http://www.canjam.de/

Mõtlen vb. isegi minna kui töölt vabaks saan icon_smile.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006




sõnum 31.08.2014 10:27:24 vasta tsitaadiga

Valisin 2 paari välja: Denon AH-D600 ja Sennheiser HD 600.Võiks veel 1 või 2 mudelit olla ja siis võiks kuulama minna kusagile.
Kas keegi pakub ka kuulamisvõimalust kuskil.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002



Online

sõnum 31.08.2014 11:19:57 vasta tsitaadiga

Valiheli.ee 's on mõlemad paarid saadaval, lisaks ka palju teiste tootjate omi samas klassis. Olid minulgi need kaks lõpuks näpuvahel, kuulasin teisi kordamööda ja lõpuks jäi D600 parema koostekvaliteedi (ka materjali), kinnise korpuse ja soodsama hinna tõttu. Hea on seegi, et D600 võib kasutada ükskõik millise seadme taga, HD 600 tahab kindlasti võimu saada.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 31.08.2014 12:32:52 vasta tsitaadiga

Endal ka antud DENONid kasutuses ja hea intiimse kõlaga ülimugavad klapid http://cdn.head-fi.org/5/5e/5e27374c_IMG_4825.jpeg
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006




sõnum 31.08.2014 12:57:02 vasta tsitaadiga

bjaka kirjutas:
Endal ka antud DENONid kasutuses ja hea intiimse kõlaga ülimugavad klapid http://cdn.head-fi.org/5/5e/5e27374c_IMG_4825.jpeg


Ilusad kaablid taga nendel. Kas kaablid pehmed või jäigad.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 31.08.2014 13:06:09 vasta tsitaadiga

Tegu custom nn. hõbedast kaablitega ja jäigapoolsed. Klappidega kaasas on kahed kaablid, kus üks tubaseks kasutuseks ja teine mobiilseks. Soovitaks veel proovida NAD Viso HP50 klappe.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.08.2014 15:17:45 vasta tsitaadiga

mis asi on intiimne kõla? kuidas selle ära tunneb, kui kuulma peaks
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2014 15:22:35 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
mis asi on intiimne kõla? kuidas selle ära tunneb, kui kuulma peaks
kunagi laulis Cris Isaak mingit imalat lugu, äkki see icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2014 16:14:00 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
mis asi on intiimne kõla? kuidas selle ära tunneb, kui kuulma peaks


Kuidas sulle nüüd seletadagi... heliruum on tunduvalt väiksem ja kõik instrumendid/helid on nö. "in your face" ja nö. pearuumi sees või lähedal.
Konkreetne, vahetu heli nagu kuulaks otse lava ees/peal või kuskil väikeses pubis lava ees. Endale selline "intiimne" helipilt/heliruum ei meeldi ja eelistan distantsi enda kuulaja punkti ja vokaali, instrumentide vahel. Intiimsema kõlaga klappide puhul ka heliruumil tunduvalt vähem õhku, reverb/decay`d.
Robustne analoogia oleks vast suletud klapid vs. avatud klapid. Intiimsema kõlaga klapid ei pruugi sobida näiteks sümfooniate kuulamiseks kuna ei suuda ette manada sellist loomulikku kontsert-saali heliruumi/pilti/kõla. Samas old-school rock jms. sobib sellistele klappidele hästi, kui just mingid head live kontsert salvestist ei kuula. Samuti hästi masterdatud albumite puhul, kus on kasutatud instrumentide puhul erinevaid "ruume" (suur kontsert-saal vs. salvestus-ruum), mis salvestuse ajal kõlavad üheaegselt, võivad intiimsema kõlaga klapid nende "ruumide" eristamisega ja esile toomisega natuke hätta jääda.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.08.2014 18:00:24 vasta tsitaadiga

ma eeldan siiski kommentaari kasutajalt, kes seda terminit kasutas

kõigil on oma arvamus intiimsusest icon_lol.gif
sinu kommentaar kirjeldab kulunud terminit MONO

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2014 18:07:02 vasta tsitaadiga

ei, ma ei räägi monost. Sellega ei ole miskit seost. Üritame siis uuesti seletada.

Kujuta ette, et lähed kontsertile suurde korralikku kontsert-saali. Heli saali tagaotsas on teistsugune sinu kui kuulaja suhtes kui täiesti lava ees. Saali tagaotsas kuuled ruumi "õhku", kajasid ja distantsi. Lava ees on kõlarid/võimendused lähedal sinu ees ja külgedel ning kogu helipauk tuleb nö. "otse näkku".
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 224, 225, 226  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.