Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti turvaekspertide kinnitusel pole e-valimised manipuleeritavad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
klf
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2005




sõnum 28.05.2014 22:45:31 vasta tsitaadiga

PUNASED HEERINGAD.

Inimestele on omane kerge irratsionaalne bias ehk kalle optimismi suunas. Umbes nii, et 10% panevad pidurit, 15% on kõhklemata uuendustega päri, ülejäänud nii ja naa. Siin foorumis paistab too 15% naiivitaride selts väga tugevalt esindatud olema. Ei maksaks eriti peksta ei Sultsi ega ka teisi, hoolimata kehvast argumentatsioonist.

Manipuleerimisest rääkides: on ka muid vahendeid, mida kasutada. Tellida gallup-firmalt pisike uurimus, kus (17-st juhuslikust inimesest) 41% eelistab K-kohukest, paisata see sõbralike kanalite kaudu meediasse, ja ongi tagurpidi psühholoogia oma töö teinud...

Telefoni teel valimisi oleks saanud juba kolmkümmend aastat tagasi läbi viia. A la posti teel igale valijale pin kood, jne. Arvate, et see ei võiks adekvaatselt toimida? Mulle meenub see kurioosne uudis, kus FSO arvutid trükimasinatega asendab. On üks asi kasutada elektroonilisi abivahendeid, hoopis teine kui selleks vahendiks on suvaline PC. Aga see nämmutamine tehniliste üksikasjade kallal on juba tüütuks muutumas. Kogu see tsirkus paistab olevat eesmärgiga juhtida tähelepanu olulisematelt asjadelt pisidetailidele, mille kallal saab lõpmatuseni vaielda.

Tavavalimistel on mitu olulist kvaliteeti, mis e-valimistel puuduvad. Ja vastupidi. Need on fundamentaalselt erinevad. Asendades ühe teisega, asendate te põhimõtted uutega. Näiteks see tavavalimise põhimõte, et oma valikust ei jää valijale kviitungit. Takistab häälte ostmist. Arvestades misteab rollosid, ei pea ma sellist kaitsemehhanismi teps mitte liigseks. Selleks, et tavavalimisi korraldada, on vaja lokaalset organisatoorset võimekust, erinevalt e-valimistest, mis on tsentraliseeritud. Selleks, et tavavalimistel hääl anda, on tarvis veidi aega varuda ja ette planeerida. Erinevalt e-valimistest, mis pigem momendivalikut soosib (hiljem saan alati muuta, kui vaja. Yeah, right.).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 28.05.2014 23:20:07 vasta tsitaadiga

Valimised tuleb ikka keelustada ja korras. E-valimiste vastased, kes teist kokku puutunud paberil hääletusega? Mina olen mitmelt poolt ja ma ütlen et selle võltsimine on 100% võimalik ja väiksemates kohtades täiesti tehatav tõenäosusega 100% mitte vahele jäädes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2014 06:56:30 vasta tsitaadiga

deathdog kirjutas:
Valimised tuleb ikka keelustada ja korras.

See on sinu, ilmselt siis e-valimiste pooldaja arvamus.
Kui võltsimisest rääkida, siis võimalus valimistulemust võltsida on alati. Miskipärast varjatakse hoolikalt e-valimiste logisid, mitte ei panda neid e-valimiste korrektsuse tõestuseks välja.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.05.2014 08:04:56 vasta tsitaadiga

Sults, ja pabervalimiste sedelid jagatakse rahvale vaatamiseks ja kontrollimiseks icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 29.05.2014 09:18:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 29.05.2014 09:27:40 vasta tsitaadiga

usklikud on usklikud on usklikud. Ajaraisk on üritada ukse taha tulnud Jehoovakummardajat ümber pöörata, täpselt sama käib Haldermani, Kitcati, Helgeri või Sultsiga e-hääletuse teemal vaidlemise kohta...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rebel_
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2010




sõnum 29.05.2014 11:31:09 vasta tsitaadiga

ühtegi veenvat argumenti ühtsevenemaakeskerakonna parteisõdur Sults välja ei too ...
sama jutuga millega pensionäre hirmutate pole mõtet siia ajama tulla.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 29.05.2014 16:16:22 vasta tsitaadiga

klf kirjutas:
Näiteks see tavavalimise põhimõte, et oma valikust ei jää valijale kviitungit. Takistab häälte ostmist.

Väidetavalt Eestis kasutatud lihtlabane rünne pabervalimiste vastu:
1. Hommikul jaoskonna avanedes siseseb jaoskonda kodanik X.
2. Registreerib end valijana ja võtab hääletuspaberi aga seda kasti ei lase (laseb suvalise paberi või jalutab lihtsalt välja).
3. Väljas olles võtab taskust pastaka ja kirjutab sedelile sobiva kandidaadi numbri.
4. Saabub kodanik Y. X kõnetab teda enne jaoskonda sisenemist ja pakub pudeli tingimusel, et kodanik laseb kasti X poolt antava paberi ja toob asemele uue, puhta paberi.
5. Y teeb nagu kästud. Y saab pudeli, X uue tühja sedeli millele kirjutab sobiva kandidaadi numbri.
6. IF jaoskond_status!='SULETUD' goto 4 else END.

Niimoodi takistabki või? Milline "logi" seda takistab? Mitu korda peaks sedeleid üle lugema, et tõene tulemus saada?
Pabervalimisi on võimalik väga mitmel moel võltsida (rämedalt, nagu Krimmis või peenemalt, nagu ülaltoodud näites). Lihtsalt keegi ei julge tõsiselt vaidlustada pabervalimiste õiguslikkust, sest sedasi on ju valitud juba aastasadu ja vastasel korral ei jääks ju miskit alles.
Ma ei tea, paljud teist lugesid seda aruannet. Mina lugesin. Etteheited võib jagada sisuliselt kaheks:
1) Protseduuriline lohakus (valimistega seotud masin jäi hetkeks ainult 1 operaatori kontrolli alla; protseduurireeglid ei sätesta tegutsemist mingis avariiolukorras vms)
2) Kui ründaja omab piisavalt pikalt kontrolli süsteemi üle, siis võib tulemusi võltsida.

Mul ei ole andmeid aga pakun, et kui analoogselt näpuga järge ajada, siis esimeses punktis toodud vigadele sarnaseid olukordi leiab 95% jaoskondadest pabervalimiste korraldamisel. Inetud on sellised möödalaskmised aga ikka (seda enam, et kullipilguga jälgijaid ju on hulgem).
Punkt 2 aga - vt. "valimised" Krimmis.

Pmst aga ühinen pppd arvamusega - uskumuste üle väidelda pole mõtet.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
klf
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2005




sõnum 29.05.2014 23:35:43 vasta tsitaadiga

2korda2: nagu öeldud, tavavalimised on lokaalne protseduur. Otsuseprotsessi kriitiline osa toimub ajas ja ruumis suht rangelt piiratud alal. Sellega minimiseeritakse nn. attack-surface. Selleks, et sinu mainitud exploit toimida saaks, peab üks onkel tuiama oma auto ümber hääletuskontori esisel platsil ja pudelitega mehkeldama. Seega jah, nii takistabki!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.05.2014 00:42:29 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Sults, ja pabervalimiste sedelid jagatakse rahvale vaatamiseks ja kontrollimiseks icon_rolleyes.gif

Tavavalimistel võib rahvas registreeruda pabersedelite ülelugemise vaatlejaks, jälgida ise kogu seda protseduuri ja teha märkused rikkumiste kohta. Erinevalt e-valimistest on pabersedelite üle lugemine täiesti hästi jälgitav.

Rebel_ kirjutas:
ühtegi veenvat argumenti ühtsevenemaakeskerakonna parteisõdur Sults välja ei too ...
sama jutuga millega pensionäre hirmutate pole mõtet siia ajama tulla.

E-valimiste pooldajate põhiargument on oponendi sildistamine. Minu eesmärk polegi selliseid ümber veenda. Mina kirjutan mõtlemisvõimelistele foorumlastele.

2korda2 kirjutas:
klf kirjutas:
Näiteks see tavavalimise põhimõte, et oma valikust ei jää valijale kviitungit. Takistab häälte ostmist.

Väidetavalt Eestis kasutatud lihtlabane rünne pabervalimiste vastu:
1. Hommikul jaoskonna avanedes siseseb jaoskonda kodanik X…


Oled ise proovinud sedelit jaoskonnast kaasa võtta? Mina olen sellisele katsele järgnenud actionit näinud. See selleks! No saab sedeli kätte, ja siis? Mis õnnetus siis sellest, kui ühe kodaniku eelistusega sedeli laseb valimiskasti järgmine (kuigi ma ei saa aru, miks ta ei või ise oma sobiva kandidaadi numbrit juba valimiskabiinis kirjutada ja ise urni lasta?). Järgmine sell võib ju kabiinis vabalt eelmise valimissedeli rikkuda ja lasta urni rikutud sedeli, mis arvesse ei lähe. Ja kui see äpardunud häälteostja tegutseb valimisjaoskonnast väljas (komisjoni silmade all oleks sellist viinapudeli trikki vist pisut riskantne teha), siis saab see järgmine valija lausa minna ja nõuda kohalikult komisjonilt omale rikutud sedeli asemel uue sedeli ja hääletada ikka selle poolt, keda ta ise eelistab.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 30.05.2014 01:10:22 vasta tsitaadiga

e-valimine kurjast kuna mõni eeldab et valimiskomisjon susserdab? et paber häältega oleks see seltskond siis kuidagi usaldusväärsem kui e-häältega? Eeldada et VVK tegeleb tahtlikult "vale mänguga" on sama mis mitte usaldada riiki ja soovitan soojalt siis otsida selline koht elamiseks mis on usaldusväärne, nt venemaal puha video valve ja läbipaistvate kastidega valimised ning mitte elada sellises stressis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.05.2014 01:15:34 vasta tsitaadiga

deathdog kirjutas:
e-valimine kurjast kuna mõni eeldab et valimiskomisjon susserdab? et paber häältega oleks see seltskond siis kuidagi usaldusväärsem kui e-häältega? Eeldada et VVK tegeleb tahtlikult "vale mänguga" on sama mis mitte usaldada riiki ja soovitan soojalt siis otsida selline koht elamiseks mis on usaldusväärne, nt venemaal puha video valve ja läbipaistvate kastidega valimised ning mitte elada sellises stressis.

VVK susserdab ilma tahtlikkusetagi nii, et valimistulemus pole usaldusväärne.
Pidada mingi ametkonna mitteusaldamist riigivastasuseks on ikka väga julge uitmõte. Eestis on riigiasutustes küll, küll ja veel erilisi kretiine, riigivargaid ja venelaste käsilasi. Kui mõnd sellist eriti silmatorkavalt kahtlast, ebapädevat või suisa eestluse vastast riigiasutust mitte usaldada, siis pole see nüüd küll mingi tõsiseltvõetav põhjus, et peaks oma elukoha Venemaale kolima.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.05.2014 08:15:10 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:

E-valimiste pooldajate põhiargument on oponendi sildistamine. Minu eesmärk polegi selliseid ümber veenda. Mina kirjutan mõtlemisvõimelistele foorumlastele.


tore muidugi näha, et sa enda varasemaid poste, kus sa ise usinalt silte kleepisid, muutmas oled käinud icon_lol.gif Nüüd hea selles teisi süüdistada, endal ju plats puhas thumbs_up.gif

Kuigi mõni jäi kahe silma vahel, eriti see äärmiselt kõrget mõtlemisvõimet ja intelligentsi näitav väide.

Sults kirjutas:
Kuna e-valimisi korraldavad idioodid, kes ei oska korrektselt isegi protsenti arvutada, on e-valimiste korrektsus äärmiselt kaheldav.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 30.05.2014 08:43:01 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
VVK susserdab ilma tahtlikkusetagi nii, et valimistulemus pole usaldusväärne.
Nii et laseme siis paberil valimised ka ikkagi ära lõpetada? VVK on selles ju ka "mingil määral" osaline...

Küsimuseks jääb et kuidas me tulevikus endale siis esindajaid valimine, kui ükski hääletusviis (piisavalt) turvaline ei ole? Laseme äkki Sultsil määrata, ta nii tark mees ja teab niigi kõigest kõike?


viimati muutis pppd 30.05.2014 08:43:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2014 08:24:24 vasta tsitaadiga

IMO võiks selle teema lukku panna, midagi muud peale sapi siit ei tule.

EDIT: kasutaja Sults palvel teema lahti, eeldusel, et siia tuleb konstruktiivne info.
Hoiatus: kui jätkub lahmimine, üksteise ja teiste kodanike sõimamine, alusetu laim, läheb teema kustutamisele või puhastamisele ning lukku.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 31.05.2014 09:19:46 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
tore muidugi näha, et sa enda varasemaid poste, kus sa ise usinalt silte kleepisid, muutmas oled käinud icon_lol.gif Nüüd hea selles teisi süüdistada, endal ju plats puhas thumbs_up.gif

Kuigi mõni jäi kahe silma vahel, eriti see äärmiselt kõrget mõtlemisvõimet ja intelligentsi näitav väide.

Sults kirjutas:
Kuna e-valimisi korraldavad idioodid, kes ei oska korrektselt isegi protsenti arvutada, on e-valimiste korrektsus äärmiselt kaheldav.


Ma ei ole siin pidanud kustutama ühtki "usinalt kleebitud silti". Minu poolt on siin paari postitust muudetud vaid kirjavigade eemaldamiseks/loetavuse parandamiseks/postituse täiendamiseks või siis juhul kui viimase postitajana olen tahtnud vastata ka mõnele teisele oponendile. Kõik need muudatused on tehtud vähem kui tunni jooksul algsest postitusest, mitte ühtki aga vahetult enne seda, kui ma vastasin mind ühtsevenemaakeskerakonna parteisõduriks laimanud postitajale. Kui väidad, et olen siin usinalt sildistanud ja siis tagantjärgi neid silte eemaldamas käinud, siis ehk suudad meenutada, mis silte ma siis väidetavalt kleepisin? Seda võiks teema mitterisustamise mõttes teha privas.
Protsendiarvutust mitteoskavate täiskasvanute kohta idioot öelda peaks olema üsna korrektne, sest see on inimese vaimset võimekust iseloomustav sõna, mis tähendab, et täiskasvanu vaimne võimekus on jäänud mõneaastase lapse tasemele (http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=idioot&F=M , mitmendas klassis tänapäeval protsenti õpetatakse?)

Teemasse ka:
Tegin VVK-le teabenõude. Kahjuks saadud vastus on täiesti küsimusest mööda:
Teabenõue:
"Soovin saada artiklis http://poliitika.postimees.ee/2806438/valimisohtul-segadust-kulvanud-arvutusvea-pohjustas-inimlik-eksitus kirjeldatud vea tekkimise põhjuste analüüsi.
Eeskätt huvitab mind, kes isikuliselt selle vea põhjustas, kas selle vea tegemisel rikuti kehtestatud protseduure, kas viga tekkis vigasest arvutusalgoritmist/programmikoodist (sel juhul huvitab, kas see algoritm/kood oli auditeeritud ja kui oli, siis kelle poolt) või peast arvutusest (sellisel juhul huvitab lisaks, miks valimistulemuse jaotust arvutatakse peast).

Palun see teave saata minule e-kirjaga aadressil ..."


Vastus:
"Aitäh küsimuse eest!

Eksimus oli tõepoolest kahetsusväärne, sest valimistulemuste kiire ja korrektne kuvamine on Vabariigi Valimiskomisjonile äärmiselt oluline. Samuti rõhutame, et valimistulemuse seisukohalt on olulised valijatelt kandidaatidele antud hääled, mis kuvati algusest peale õigesti.

Eksimuse protsentide kuvamisel põhjustas inimlik viga, mida märgates alustasime koheselt selle kõrvaldamisega ning probleem lahenes.

Viga oli kuvatud vaid veebilehel, valimistulemusi aga ei tehta kindlaks veebikuva järgi. Viga tekkis veebis protsentide näitamisel, mis ei olnud veel uuendatud, samal ajal kui kõrvalolevad hääled olid juba uuendatud. Teisisõnu, kuvatavad protsendid tuletati valimispäeva õhtul mitte veel täielike andmete pealt.

Tervitades,
"

Kui ka e-valimiste süsteemis toimub vigade analüüs samasugusel tasemel, siis on asi ikka väga mäda. Minu ettekujutuse kohaselt peaks kõik valimiste juures toimuvad probleemid olema korralikult dokumenteeritud ja analüüsitud. Praegu tundub, et vähemalt tulemuste väljastamise poolel mingit vigade analüüsi ega dokumenteerimist ei tehta.

PS. Tänan Tanelit mõistva suhtumise eest!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 31.05.2014 12:36:20 vasta tsitaadiga

Sa vist ikka ei taha kuidagi aru saada et valimiste infosüstemi veebileht on puhtalt informatiivne ning kuni valimistulemuste kinnitamiseni näitatakse seal esialgseid andmeid (mille korrigeerimine ei ole mitte erand, vaid täiesti tavapärane juhtum), selle ainuke eesmärk on avalikkuse põletava uudishimu rahuldamine. See ei ole komponent ametlike valimistulemuste kindlakstegemise ahelas, seega ei laiene sellele osale ka auditeerimise kohustus või võimalus karu kõhus toimuvaid asju valimiste vaatelmise korra alusel tutvuda. See, et sina oled võimeline tegema järelduse et üks eksitus (eksitus, mitte süsteemi looja ja haldaja lapsepõlvest alanud ja surmani kestev oskamatus protsentarvutuseks) ühe pundi tehtud visualiseerimiskihi protsentide arvutuse koodis (mis parandati tunni jooksul) tähendab seda et hoopis teise pundi poolt tehtud ning käitamise poolelt täiesti sõltumatus süsteemis ei toimu vigade analüüsi ning dokumenteerimist, on samuti kergelt öeldes idiootne (kui sa juba üleval defineerisid, kuidas sina selle mõiste sisu antud kontekstis mõistad, siis võtan ma vabaduse kasutada sedasama sinu definitsiooni ka isiku kohta, kellel on ilmselt täiesti puudulik loogilise arutlemise ning järelduste tegemise oskus ning ma loodan kõigilt selle osas sama mõistvat suhtumist). Valimiste tulemuste väljastamine toimub VVK otsusega ning sinna kirjutatavat ei võeta sellelt veebilehelt, seda oleks võimalik olnud igalt poolt teada saada ning seda öeldakse sulle sõnaselgelt ka VVK vastuses, aga ega eesti mees ju ei usu, need on mingid linnavurled ja ajavad mingit käojaani, õige mees teab ise kuidas asjad on.

Vist seoses selle eelmise (üle-eelmise?) korra andmebaasi ikaldusega tsiteeris keegi kedagi, kes oli midagi kuskil kuulnud icon_wink.gif - umbes stiilis et tegelikult tuleks kogu see veebilehtete, meedia ja kohe peale valimiste lõppu algavate valimisstuudiote pull ära lõptada, rahval on seoses sellega tekkinud mingid ulmelised ootused, mille väiksemalgi riivamisel sõidab pooltel üldse katus pealt ära. Saate oma valimistulemused nädala(-te) pärast paberil, nagu mujal maailmas siiani tehtud on, nii kaua võivad ühed vaatlejatena üle hääli lugevate komisjoniliikmete õla kiigata ja teised spekuleerida lävepakuküsimute tulemustega, aga midagi näitavad numbrid tulevad alles siis kui kõik on korralikult ja mitu korda kokku loetud ning ametlikult kinnitatud. Oleks see parem?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 31.05.2014 23:21:09 vasta tsitaadiga

Hea küll, võtan teadmiseks, et VVK veebileht ongi mõeldud olema desinformatiivne. Olgu siis pealegi! Pidasin seda seni valimistulemusest teavitamise ametlikuks kanaliks, aga nüüd siis tean, et valimistulemuse osas tuleb pigem usaldada järgmise päeva Õhtulehte.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 01.06.2014 00:54:22 vasta tsitaadiga

Sults, Mille vastu sa võitled kui tohib küsida? ja Miks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rebel_
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2010




sõnum 01.06.2014 10:50:17 vasta tsitaadiga

see e-valimiste vastane jura tuleb AINULT ühest kohast, sellepärast ka Hr. Sults siin jaurabki.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 01.06.2014 10:52:52 vasta tsitaadiga

Nagu Tiit Madisson- iga võimuga opositsioonis. icon_lol.gif

Veebilehe koodija aps läheb VVK kraesse, et nood sealt koodist viga ei osanud avastada?
Tead ütlemist: "Tegijal juhtub mõndagi, magajal mitte midagi."
Elu läheb edasi, Anto Veldre tõi juba oma artiklis välja, et e-valimised on tegelikult okei.
Lihtsalt on inimesi, kes usuvad ainult käegakatsutavaid asju ja neid on igal ajastul.
Sellest tuleb aru saada, las nad siis olla endas kinni, meil on ju valikuvabadus, sealhulgas vabadus olla piiratud.

See teema on mõttetuks muutunud, kuna Sults raiub kogu aeg üht ja sama.
Pange see teema lukku tagasi, etemaks see arutelu enam ei lähe, sest kõik on juba tegelikult öeldud, juba ammu toimub juba kirjutatu mitmes variatsioonis ülekordamine. Mõlemalt poolt.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
klf
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2005




sõnum 01.06.2014 19:51:53 vasta tsitaadiga

His name is Robert Paulson.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rebel_
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2010




sõnum 05.06.2014 11:34:16 vasta tsitaadiga

http://epl.delfi.ee/news/eesti/tallinn-on-e-valimiste-vastupropagandaks-kulutanud-ule-75-000-euro-linna-raha.d?id=68818193
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 06.06.2014 05:51:56 vasta tsitaadiga

Rebel_ kirjutas:
http://epl.delfi.ee/news/eesti/tallinn-on-e-valimiste-vastupropagandaks-kulutanud-ule-75-000-euro-linna-raha.d?id=68818193

väga andekas on ikka respublica jms kartelliparteide häälekandjaid tsiteerida või üldse ühe ja selle sama kartelli asjade üle jahuda icon_rolleyes.gif
irl=reform=respublica=ersp=kesikud=sotsid=jmsokupandid=rohelised=punased
mitu lehekülge mõttetut möga on vaja välja trükkida ja teid vabatahtlikult seda tellima sundida, et te loll lõimunud lumpen nii lihtsast asjast lõpuks aru saaks ???
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-sotsid-ja-vene-erakond-kirjutasid-alla-uhinemislepingule.d?id=63767422
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 10.06.2014 18:40:10 vasta tsitaadiga

E-valimised on otsaga ka mobiil-ID-ga seotud. Mobiil-ID-ga digiallkirjastamise häirimise lihtsus annab seega võimaluse ka e-valimiste manipuleerimiseks. "Häirid" teenust valimiste ajaks ja kindlasti jätab osa paadunud mobiil-ID kasutajaist seetõttu valimata.
http://majandus24.postimees.ee/2823534/mobiili-idga-allkirjastamine-on-hairitud#comments
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 10.06.2014 19:42:48 vasta tsitaadiga

Sults, Lugesid ka mida pasteerisid siia foorumisse, vist mitte.
See, et üks portaal on oma arenduses mahajäänud ja ei võimalda allkirjastada ei tähenda et TEENUS kuidagi mõjutatud või häiritud on sõna üldises mõttes. doh.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti turvaekspertide kinnitusel pole e-valimised manipuleeritavad mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.