Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Vett näinud Aceri emaplaat märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas "taaselustada" või varuosadeks?
Taaselustada
52%
 52%  [ 10 ]
Varuosadeks
47%
 47%  [ 9 ]
hääli kokku : 19

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
OltsPoiss
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2011




sõnum 01.04.2014 14:40:55 Vett näinud Aceri emaplaat vasta tsitaadiga

Tere!

Elan vanematega koos ning mul on 18 aastane õde, kes ei suuda normaalselt asju kasutada ning tema kasutuse ajal asjadel silma peal hoida. Nimelt väidetavalt ajas kass vee arvutile peale, millele järgnes tema sõnul tormiline kuivatus ( mainin siin, et klaviatuuri ) ning kui oli see enamvähem tip-top olnud ( tema meelest ), jäetud arvuti tööle. ( vaja ju aku ja toide tagant kiskuda, mitte klaviatuuri kuivatada... ). Mina, kes ma olin sel ajal kodust ära ja naasesin 2 päeva pärast, ei teadnud sellest midagi, kuniks hakkas toide jumpsima. Ühendatud, ühendamata.. ühendatud, ühendamata.. Samal ajal aku vähenes ja mingist teatud piirist see enam üles poole ei läinud. Lahti võttes oli näha, et see osa, kuhu jooksevad LAN ja toite juhtmed, olid kergelt "keemilist reatsiooni" saanud v noh, toimunud st pind oli kergelt valge..kergelt. Minu küsimus on, et mis võib maksta uus emaplaat ( arvutiks Acer Aspire 7750G, mainiks ära, et küljest saab võtta CPU aga mitte GPU, milleks 6850m, aeglasem versioon ) ning kas on kasulikum parandus st uus emaplaat või müüa arvuti varuosadeks. Muud peamised näitajad: i5-2410m, 4GB 1333mhz ram, 2x500GB WD 5400rpm kõvakettad, 17.3 LED HD+ ekraan ( täiesti korras, ei mõrasid ekraanil ega ümbrisel ). Kest ise ka on üpris korralik, loomulik kulu siin-seal, üldiselt kena. Kahju olekski ära visata, kuid ma ei tea, kas mul tasub seda asja "taaselustada" või müüa vajajatele varuosadeks ning vaadata uue isendi poole. Laptopi, kuna ma pidevalt liigun ning ma mängin ka vahetevahel ikka, oleneb tujust. Laua arvuti ei tuleks jutukski..

Tänud ette ära juba! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 01.04.2014 14:49:14 vasta tsitaadiga

Mine osta esmalt isopropanooli ja nühi emaplaat ja muud vidinad sellega puhtaks, vaata mis tulemus on.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OltsPoiss
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2011




sõnum 01.04.2014 15:15:10 vasta tsitaadiga

Ma võin kohe öelda, et pole sedalaadi asjaga varem tegelenud, kuid mulle tundub rohkem, et see emaplaat on õhtal.. Sessuhtes, et ta lasi korraks sisse lülitada ja siis kadus pilt kotti. Ehk loogiliselt võttes lühis. Insident ise juhtus kuuke tagasi. Vedeliku kohta nii palju, et kas seda saab lihtsamatest poodidest ka või peab ringi tuhlama? Pealegi, peale mingit lugemist ma vaatasin, et see on rohkem mustuse puhastuseks mõeldud, ning unustasin mainida, et selle valge asja ma juba tõmbasin näpuga tookord ära. Tegin pildidki aga jäid vanasse telefoni. Arvuti ei lähe praegusel juhul üldse käima, kuigi kõik õigesti ühendatud. Ilma akuta ta tooaeg viskas kohe pildi tasku, üldiselt saab akuta laptoppi kasutada küll ja küll... Aga igatahes vabandan kui võssa panen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 01.04.2014 15:26:42 vasta tsitaadiga

Ma ostsin oomipoest. Ning mahla saanud elutu läpakas hakkas korralikult tööle. Puhastamises midagi keerulist pole, lased peale ja nühid hambaharjaga.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OltsPoiss
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2011




sõnum 01.04.2014 15:47:59 vasta tsitaadiga

Olgu, ma üritan icon_smile.gif Annan teada kui valmis saanud! Tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 01.04.2014 15:57:16 vasta tsitaadiga

Tõenäolisemalt on juba hilja ja sel meetodil nühib vaid viimased vooluradade jäänused sealt maha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2014 15:59:36 vasta tsitaadiga

Mul raisk oli sama keiss, et elajas ajas lillevaasi ühe atseri peale kummuli. Ennast kodus polnud ja naine olla juhtme tagant võtt vms. Lasin klaviatuur allapoole mingi nädala seista soojas ja hästiõhutatud kohas ja proovisin tööle panna - voolu võttis sesmõttes sisse, et powaa nupualune ledi hakkas põlema - samas nuppu vajutad tutkitki. Viskasin siis sahtlisse, et eks kunagi vaatab, saab mälu või ketta kui vaja. Mingi paar kuud hiljem kui hunniku teiste läpakatega tegelesin mõtlesin seda ka tsekkida - panin voolu järgi ja nuppu - töötas. Suuremas plaanis klaver küll jebis ehk mõned klahvid ei töötand aga vahetasin klava ära ja nüüdseks juba aasta aega töötand.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2014 16:10:08 vasta tsitaadiga

Olen ka ühe läpaka elule toonud mis ujutati miski vedelikuga üle. Huvitav fakt asja juures oli veel see, et inimene ütles et arvuti pool aastat seisnud. Lapsed oldi arvutiga mänginud ja siis oli midagi juhtunud, kuid mis täpsemalt - ei teadnud nad.
Lahti võttes selgus, et oli miski vedelikuga üle ujutatud ja peale puhastamist hakkas kenasti tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-froggy
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010




sõnum 04.04.2014 23:00:55 vasta tsitaadiga

Kunagist ühe Aceri puhul aitas isopropanool ja hambahari, oli vett saand.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okest
Kreisi kasutaja
okest

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2014 20:23:19 vasta tsitaadiga

Kõige suurem viga, mida tehakse on läpaka tööle proovimine. Ega vesi otseselt sul seal midagi väga ei kahjusta. Kahjustab veest tekitatud lühis. Tuleb aku ja muud asjad välja kookida ja kuivatada korralikult jupid ära ja alles siis uuesti tööle proovida. Kui sul vesi vahel proovid tööle tekib lühis ja enam pole midagi teha ju kui asjad ära kärsatanud oled.
Ütlen kohe ära, et uut emaplaati sul sinna vaadata ei ole väga mõtet, sest tõenäoliselt läheb see nali sulle sama kalliks kui läpakas ise väärt on, pigem sama raha eest vaadata korralik kasutatud läpakas siit samast foorumist ja vana läpakas juppidena maha müüa või kui keegi soovib tervikuna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
undead
HV Guru

liitunud: 04.02.2005




sõnum 06.04.2014 12:16:20 vasta tsitaadiga

mis sul see eelarve remondiks on? võin korda teha tartus või viljandis, garantii tehtud tööle 6 kuud.
_________________
www.raja.ee
Macbook air ning pro hooldus ja remont.
Veo- ja kolimisteenus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mcjaaxon
Kreisi kasutaja
mcjaaxon

liitunud: 06.03.2010




sõnum 23.04.2014 21:43:11 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tõenäolisemalt on juba hilja ja sel meetodil nühib vaid viimased vooluradade jäänused sealt maha.


Täiesti võimalik,kuigi tasuks siiski proovida icon_smile.gif

_________________
Ma olen telekas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Vett näinud Aceri emaplaat
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.