Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Logitech Optical Gaming Mouse G400 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Caspar08
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2013 13:41:25 Ülevaade: Logitech Optical Gaming Mouse G400 vasta tsitaadiga

Ostsin pealkirjas nimetatud hiire (Logitech G400) Arvutikeskusest. Ostupõhjuseks oli see, et mitu aastat teeninud RX250 jäi tsipa lahjaks mõnes mängus ja tahtsin täpsust ja palm grip paistis mulle rohkem sobivat, seega saigi ost tehtud päris mõningat mõtlemist. Hiir on käes küllalt mugav ja täpselt sobib minu käe jaoks nagu valatult, ei taha isegi mingit harjumist, mis mind tohutult imestas ja rõõmustas. Tavaliselt on ikka nii, et kui uuele hiirele ümber kolid, siis tahab õudsat harjumist jne ja ei istu üldse kuidagimoodi ja noh. Siuke, pärast harjumist alles muutub mugavaks. Samuti on palm-grip ülimugav.

Valikus olid veel Kinzu V2 ja Abyssus, aga Kinzul laideti maha tema ebatäpset sensorit, kuigi samas paljud kirjutasid, et pole midagi viga ja Abyssusel laideti tarkvara ja nuppude puudulikkut jms asju. Logitechi G400 mudelil aga ei leidnud ma MITTE ÜHTEGI muud viga peale selle, et seal paarisaja reviewi kohta paar inimest olid pannud kolmed, sest et mingil seerial oli juhtmega probleem ja pidi garantii järelt nädalaid ootama, aga sedagi viga ei esinenud hiljem ja et MX518 pealt väike edasiminek(ning ka see hiir pidavat olema väga tegija, ka pärast viit aastat) ja noh, osad ei osanud tarkvaraga midagi peale hakata... Muidugi andis ka väikse tõuke see, et oli 9,1 eurone allahindlus(35.90'ga sain mina ta kätte 45 eurose tavahinna asemel).

Spoiler Spoiler Spoiler

Sissejuhatus ja selgitus, miks valisin just selle hiire




Tehnilised andmed
Inglise keelsed
Spoiler Spoiler Spoiler

Eestikeelsed(ise tõlgitud, seega vigu võib esineda, kui esineb, siis PALUN andke märku kas siis teemas või sõnumi teel.
Spoiler Spoiler Spoiler

Pakendilt loen ka välja selle, et hiir kaalub 106g ja juhe selle taga 15g. Maksimaalne kiirus on 1.77-3.55 m (70-140")/sekundis ja alt suudan saksa keelsest tekstist välja lugeda ka selle, et selle kiiruse kohta käivad andmed on järele proovitud mängimismattidega, mis on tehtud kunstmaterjalist ja tekstiilist.

Pakend
Eest

Tagant

Mõlemast küljest ei hakanud pilti tegema, ainuke huvitav asi mis sealt leidsin oli Eesti lipu all olev kiri
tsitaat:
Arvutimänguhiir, kasutaja dokumentatsioon. 3-aastane tootjagarantii ja täielik tootetugi.


Pakendi sisu
1. pilt on tehtud Nokia E5 panoraamreźiimiga, kolm pilti kõrvuti. 2. pilt On kaasa tulnud paberimajandusest ja manuaalidest ja kogu muu kraam laialilaotatult.
Sellel kõige suuremal paberil on kirjas 18 keeles, sh. ka Eesti keeles, "Oluline ergonoomikateave".
Ma usun, et pole vaja seda siin eraldi kirjutama hakata, kes tahab, saab google abil leida mõne manuali(lisan ka kirjelduse lõppu mõne lingi).
Väikses manuaalis on kirjas toote enda kohta, samuti 18 keeles. Kokku on seal 43 lehte. Kirjas on seal näiteks Seadistamise kohta ja "Funktsioonid, näpunäited ja tõrkeotsing". Väärt lugemist, kui puutute tootega kokku 1. korda.


Hiirest füüsilise poole pealt
Pilt võrdluseks G400 ja RX250 kõrval.

Hiir on käes küllalt mugav ja täpselt sobib minu käe jaoks nagu valatult, ei taha isegi mingit harjumist, mis mind tohutult imestas ja rõõmustas. Tavaliselt on ikka nii, et kui uuele hiirele ümber kolid, siis tahab õudsat harjumist jne ja ei istu üldse kuidagimoodi ja noh. Siuke, pärast harjumist alles muutub mugavaks. Samuti on palm-grip ülimugav. Neile, kes on olnud AINULT claw gripiga hiirte peal, siis julgen G400t ja muid palm-grip jaoks mõeldud hiiri julgelt soovitada. Mu käe suurus on siuke küllalt tavaline, täiskasvanud inimese käe suurus, nii et peaks nagu üldjoontes pea kõigile sobima.
Olen hiirega rahul ka välimuse poole pealt, küljenupud ka parajalt mõnusa raskusega, et niisama näppu peal hoides kohe nupule peale ei vajutaks ja samas ei pea ka liiga tugevalt vajutama.

Kokkuvõte ja minu hinnang
Hinna poolest võib küll algul kallis tunduda, kui senimaani on keskmine hiir olnud alla paarisaja krooni, aga minu arust on ta igat eurot väärt ja vaevalt, et ta ka nendest 70-100 eurostest nagadest ja senseidest alla jääb. Logitechi puhul on minu arust olnud alati rõhk 'kvaliteedil', mitte 'nimel'. Steelseriesit ja Razerit ei taha ka muidugi maha teha, aga neil on kindlalt küllalt suur rõhk nimel, sest nende nimed on ju siiski juhtival kohal mängurikaubal. Raskusi küll lisada ei saa, aga minu arust on hiir juba ise küllalt mõnusa raskusega ja 'hiirejalad' ehk feet on ka vägagi mõnusalt siledad ja sobivad ka täispuit lauale, aga ise eelistan ikkagi Razer Goliathus Speed hiirematti selleks.
Üldhinnang on minu jaoks 5/5. Amazon.co.uk lehelt paistab keskmiseks hindeks 4.5. Ainuke asi, mille kallal ehk julgeks viriseda, on see, et kaabel pole sleevitud mõne ilusa riidest materjaliga, aga samas on see nii väike asi, et ei raatsi isegi poolt punkti alla võtta, sest hind oli ka nii odav, et see mind ei häiri. Ka karbimajandus oli soliidne, piisas kääri otsast, et üks tugev kleebis lahti teha ja siis käis kõik väga kergesti. Hiir saab minu käe all hetkel kasutust näha vast põhiliselt Battlefield 3s ja Neverwinteris ning vahest ka CSGOs.
(PS! Pärast selle hiire ostu ei lähe ma arvatavasti iialgi enam tagasi claw-gripile üle, see hiir tõesti muutis mu meelt icon_smile.gif )
See ülevaade oli mu teine ja üritasin seekord teha mahult üsna suurt ülevaadet, mis hõlmaks pea igat detaili. Võrdlusvalikut kahjuks eriti suurt mul polnud, parim, mida seni hoidnud olin oli Kinzu V2 ja minu meelest on G400 "grip" mugavam.
Kannatan kriitikat, aga positiivsed kommentaarid motiveeriksid mind rohkem tegema ka tulevikus laiaulatuslikke ülevaateid icon_wink.gif
Paar linki ka 18.05.2013 seisuga ostmiskohtadest.
Hinnavaatlus
Amazon - hind kõigub vahest ka 20 naelani, mis on väga hea hind
Arvutikeskus - hetkel kõige odavama hinnaga Eestis

(pildid on foorumis suurusega 400x300 ja kui pildile vajutada siis avaneb see sama pilt suurusega 1200x900)

Hetkel tutvun veel veidi tarkvaralise poole pealt ja siis lisan ka selle kohta oma arvamuse siia lõppu.
EDIT: Logitech Gaming Software progrega olen ka küllalt rahul. Saab salvestada 4 erinevat DPI kiirust(defaultis 400,800,1800,3600 ja nii ma ta ka jätan hetkel). Netis surfimiseks kasutan 800st dpi'd ja snaipimiseks 400st, mängudes veel vaatan, kas jääb 800 või 1800, 3600 vaevalt kasutan, sest see liiga kiire. Samuti saab ka back-forward ja ka neid dpi muutmisnuppe erinevates mängudes salvestada eri commandide vastu. Ise jätan hetkel aga kõik nii nagu defaultis, sest olen praegusega juba rahul ja näppe on piisavalt, et klaviatuuriga kõik asjad kiirelt ära lahendada.
Aitäh lugemast,
Caspar

_________________
Pakun kõiki Steami mängusid/skine jms alla market hinna. https://steamcommunity.com/id/t0pfrags/


viimati muutis Caspar08 18.05.2013 17:44:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ABC
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2010




sõnum 18.05.2013 16:42:56 vasta tsitaadiga

Maksimaalne tundlikkus 3600 dpi - Maksimaalne tundlikus 3600 DPI-d.
ideaalne snaipri kasutuseks - Ei usu, et seda niimoodi käänatakse, arvan, et peaks olema "snaiper"?
Kokkuvõtte ja minu hinnang - Kokkuvõte ja minu hinnang.
Hetkel tutuvn veel - Hetkel tutvun veel.
eri commandide vastu - Eri commandite vastu.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s4nder
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.05.2013 17:32:27 vasta tsitaadiga

Hp-Compaq kirjutas:
Maksimaalne tundlikkus 3600 dpi - Maksimaalne tundlikus 3600 DPI-d.
ideaalne snaipri kasutuseks - Ei usu, et seda niimoodi käänatakse, arvan, et peaks olema "snaiper"?
Kokkuvõtte ja minu hinnang - Kokkuvõte ja minu hinnang.
Hetkel tutuvn veel - Hetkel tutvun veel.
eri commandide vastu - Eri commandite vastu.

DPI on ühik nagu iga teinegi ja seda ei pea tekstis käänama, eriti osastavas käändes. Autoga sõidad ka 100 km, mitte 100 km-it.
Snaiper - snaipri - snaiprit ja commandide on õige.
Ülejäänud on lihtsalt trükivead.

Ehk suur sisutu tähenärimine.

Hiir ise on korralik, sensor tipptasemel ilma angle snappingu jms probleemideta. Igati hea ost.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caspar08
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2013 17:46:47 vasta tsitaadiga

s4nder kirjutas:
Hp-Compaq kirjutas:
Maksimaalne tundlikkus 3600 dpi - Maksimaalne tundlikus 3600 DPI-d.
ideaalne snaipri kasutuseks - Ei usu, et seda niimoodi käänatakse, arvan, et peaks olema "snaiper"?
Kokkuvõtte ja minu hinnang - Kokkuvõte ja minu hinnang.
Hetkel tutuvn veel - Hetkel tutvun veel.
eri commandide vastu - Eri commandite vastu.

DPI on ühik nagu iga teinegi ja seda ei pea tekstis käänama, eriti osastavas käändes. Autoga sõidad ka 100 km, mitte 100 km-it.
Snaiper - snaipri - snaiprit ja commandide on õige.
Ülejäänud on lihtsalt trükivead.

Ehk suur sisutu tähenärimine.

Hiir ise on korralik, sensor tipptasemel ilma angle snappingu jms probleemideta. Igati hea ost.
Igati hea ost jah thumbs_up.gif
ära parandasin kokkuvõtte ja tutuvni, muus osas leian, et mul on kõik õigesti.

_________________
Pakun kõiki Steami mängusid/skine jms alla market hinna. https://steamcommunity.com/id/t0pfrags/
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012




sõnum 19.05.2013 01:31:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"et kaabel pole sleevitud mõne ilusa riidest materjaliga"


Sulle meeldib siuke asi? Mul on SteelSeries Sensei hiir praegu. Vot sellel on riie ümber juhtme. Algul mõtlesin, et hea kinni hoida juhtmest aga siis ei arvestanud sellega, et see haakumine on küll viimane asi, mida ma tahan. Hiire juhe jäi absoluutselt igale poole kinni, pidevalt maadlesin sellega, et kurat, anna järgi sa neetud juhe, ma ei saa sihtida. No kuna ta jäi ikka pidevalt igale poole kinni, siis on hiir ka miljon korda põrandale kukkunud ja praeguseks väga koledaks muutunud. Valgustust ei julge sisse lülitada, silmamunad kukuvad peast ära.
Vahepeal tekkis sellele riidele kole "äranärituse" efekt ja lõpuks riie tuli lahti hiire küljest ja vajus juhtme teise otsa poole ära. Jumal tänatud.
Aga töötab ikka veel. Ja ikka sama täpne. Ja rohkem ma ei osta elusees ühtegi mängurihiirt, kui selline saba ja tarkvaravead on nn professionaalne mänguristandard. Logitech Performance Mouse MX FTW!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caspar08
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2013 07:52:54 vasta tsitaadiga

dksvertix kirjutas:
tsitaat:
"et kaabel pole sleevitud mõne ilusa riidest materjaliga"


Sulle meeldib siuke asi? Mul on SteelSeries Sensei hiir praegu. Vot sellel on riie ümber juhtme. Algul mõtlesin, et hea kinni hoida juhtmest aga siis ei arvestanud sellega, et see haakumine on küll viimane asi, mida ma tahan. Hiire juhe jäi absoluutselt igale poole kinni, pidevalt maadlesin sellega, et kurat, anna järgi sa neetud juhe, ma ei saa sihtida. No kuna ta jäi ikka pidevalt igale poole kinni, siis on hiir ka miljon korda põrandale kukkunud ja praeguseks väga koledaks muutunud. Valgustust ei julge sisse lülitada, silmamunad kukuvad peast ära.
Vahepeal tekkis sellele riidele kole "äranärituse" efekt ja lõpuks riie tuli lahti hiire küljest ja vajus juhtme teise otsa poole ära. Jumal tänatud.
Aga töötab ikka veel. Ja ikka sama täpne. Ja rohkem ma ei osta elusees ühtegi mängurihiirt, kui selline saba ja tarkvaravead on nn professionaalne mänguristandard. Logitech Performance Mouse MX FTW!
Selge :O sõbra pool sain kunagi küllalt värsket Kinzut proovitud, millel oli riidest juhe ja see nägi vinge välja, mõtlesin, et just riidest lahedam, et kõigil kummist ja plastiline, aga kui sellised jamad sellega :O
steelseriesi tarkvaraga jah vist sellised lood, et kindlad versad töötavad hästi vms.

_________________
Pakun kõiki Steami mängusid/skine jms alla market hinna. https://steamcommunity.com/id/t0pfrags/
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ABC
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2010




sõnum 19.05.2013 12:15:18 vasta tsitaadiga

Roccat Kone XTD-l küll ei esine mingeid probleeme selle sleevitud juhtmega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xenover
HV kasutaja
xenover

liitunud: 09.12.2008




sõnum 20.05.2013 10:36:07 vasta tsitaadiga

Mul on sama hiir kasutuses. Isiklikult täitsa meeldib ja hind oli kah väga hea. Hiir ise on üsna pirakas võrreldes nendega, mida ma kasutanud olen siiamaani, aga harjumine oli praktiliselt olematu. Sobis kätte nagu valatult.
Kuna ma olin varem claw-grip siis palmi peale pole veel täielikult üle läinud ehk forward nupp küljepeal on tihti kättesaamatu ja pean kätt kõrgemale liigutama aga ma nii kui nii neid eriti ei kasuta.
DPI ma praktiliselt kunagi ei muuda seega nende seadistamise nupud jäävad kah puutumata peamiselt.
Täpsus on sel hiirel hea. Natuke vingerdab ringi kui tõsta hiirt aga ega mul pole mingi professionaal hiirematt ka.

Seega, ma paneks vähemalt 8.5/10 ja soovitan FPS mänguritele!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caspar08
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2014 18:51:11 vasta tsitaadiga

xenover kirjutas:
Mul on sama hiir kasutuses. Isiklikult täitsa meeldib ja hind oli kah väga hea. Hiir ise on üsna pirakas võrreldes nendega, mida ma kasutanud olen siiamaani, aga harjumine oli praktiliselt olematu. Sobis kätte nagu valatult.
Kuna ma olin varem claw-grip siis palmi peale pole veel täielikult üle läinud ehk forward nupp küljepeal on tihti kättesaamatu ja pean kätt kõrgemale liigutama aga ma nii kui nii neid eriti ei kasuta.
DPI ma praktiliselt kunagi ei muuda seega nende seadistamise nupud jäävad kah puutumata peamiselt.
Täpsus on sel hiirel hea. Natuke vingerdab ringi kui tõsta hiirt aga ega mul pole mingi professionaal hiirematt ka.

Seega, ma paneks vähemalt 8.5/10 ja soovitan FPS mänguritele!
Suhtkoht nõus. DPId pidin suurendama, sest matt pole nii suur, et FPS'des jääb vahest vajaka ja noh, täpsus nvn nii hea, et kannatab ka kiirete sätete peal kasutada.
EDIT: Peale poolteist aastat hakkas jamama icon_sad.gif vahepeal freezib kursor 5 sekundiks ja siis windows teeb vaikselt seda "device connected" häält ja kõik töötab jälle. Üsna common issue nagu näha icon_redface.gif eks ma annan teada, kuidas Logitech mu RMA kirjale vastab, kas saadavad uue/teise hiire v mitte icon_rolleyes.gif kui ei, siis peab lahti võtma ja natukene ise näppima, pmst netis tutorialid olemas kuidas fixida
EDIT2: Siiamaani on kirjavahetus kiiresti laabunud, nüüd tuleb vist aga oodata veidi jälle(viimati oli up to 2 bussiness days 4 tundi
EDIT3: "This Automated Notification is to let you know our Return Center has received your RMA package and released your replacement for shipping.

You can expect to receive an email notification with a Tracking Number from us when your replacement ships from our Distribution Center."
Põhimõtteliselt soovitan logitechi, ülihea garantii teenindus, kiire ka kusjuures. Pmst alla nädalaga saab asjad aetud kõik thumbs_up.gif
(tõenäoliselt antud mudeliga ongi parem garantii asjaga ise tegeleda, ütled, et pood suleti vahepeal või on hetkel ajutiselt suletud vms ja ei jõua oodata ning saate uue toote ja vana jääb endale... seda hiirt on üsna kerge parandada ka, 2+3 kruvi lahti ja natukene tinutada vms ja permanent fix icon_cool.gif )
aga jah, see probleem võib neil esineda, et aeg ajalt kaotab ühenduse kui natuke aega kasutust on saanud. Mul kestis üle pooleteise aasta, mõnel on veel kauem kestnud, mõnel peale 3 kuud juba see jama icon_rolleyes.gif
EDIT: parandasingi hiire ise ära, tuleb lahti kruvida ja siis hiirt natuke "sisse" lükata, seda kohta kus ta hullult paindunud on ja siis tavaline osa juhtmest sinna asemele panna ja kinni tagasi kruvida. Minu puhul toimis icon_rolleyes.gif

_________________
Pakun kõiki Steami mängusid/skine jms alla market hinna. https://steamcommunity.com/id/t0pfrags/
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Logitech Optical Gaming Mouse G400
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.