Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 26.01.2013 02:41:01 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Väga pika aja jooksul ikka ka fragmenteerub mingil määral, mida vähem vaba ruumi, seda rohkem muidugi. fsck näitab ka fragmenteerumise määra, enamasti on see ikka väga madal.

Swap on mõistlik teha eraldi partitsioonile ja seda vist süsteemi paigaldusel automaatselt enamusel distrotel ka tehakse, aga süsteem saab hakkama ka ilma - kui peaks tekkima swapi järele vajadus, tehakse selleks automaatselt swap fail nagu Windowsis ja sama tehakse ka siis kui swap partitsiooni mahust jääb väheks. Kui masinal on aga piisavalt mälu, siis Linux swappimisest hoidub nii palju kui see vähegi võimalik.

System restore... Ubuntus vaikimisi sellist asja ei ole. Backupi tegemiseks graafilisi tööriistu ma ei oska ka soovitada kahjuks, olen harjunud headless masinal vajadusel käsurealt tar bzip ja gzip arhiive tegema - kas siis tervest süsteemist või selle osadest - tõenäoliselt ei ole see parim lahendus tihedama varunduse korraldamiseks.

just nimelt...mul on 6 aastat formaatimata linux, aint kogu aeg reposid uuendatud või nii ja /home on kogu aeg üks ja sama olnud.
ja fragmenteerumine on minimaalne terve selle aja peale.
korra lasin e4defragiga üle ja vsjo.
aga siiski fragmenteerumine eksisteerib ka linuxil (journaling faili süsteemidel - teiste kohta ei tea), lihtsalt see on 10x väiksem(kui mitte rohkem) kui ntfsi peal.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Adebisi
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2013 10:51:15 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Väga pika aja jooksul ikka ka fragmenteerub mingil määral, mida vähem vaba ruumi, seda rohkem muidugi. fsck näitab ka fragmenteerumise määra, enamasti on see ikka väga madal.

Swap on mõistlik teha eraldi partitsioonile ja seda vist süsteemi paigaldusel automaatselt enamusel distrotel ka tehakse, aga süsteem saab hakkama ka ilma - kui peaks tekkima swapi järele vajadus, tehakse selleks automaatselt swap fail nagu Windowsis ja sama tehakse ka siis kui swap partitsiooni mahust jääb väheks. Kui masinal on aga piisavalt mälu, siis Linux swappimisest hoidub nii palju kui see vähegi võimalik.

System restore... Ubuntus vaikimisi sellist asja ei ole. Backupi tegemiseks graafilisi tööriistu ma ei oska ka soovitada kahjuks, olen harjunud headless masinal vajadusel käsurealt tar bzip ja gzip arhiive tegema - kas siis tervest süsteemist või selle osadest - tõenäoliselt ei ole see parim lahendus tihedama varunduse korraldamiseks.


See oleneb swappiness väärtusest ka. Enda masinal see nulli keeratud ja viimasel ajal swap parti asemel zram kasutusel (pata ketas ja swappimise ajal kippus masin kõvasti jõnkama).
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2013 13:27:11 vasta tsitaadiga

Tänapäeval pole küll mingit põhjust üldse swappi kasutada. Swap mõeldi välja sellepärast, et kunagi ammu kulus mälu rohkem kui seda osta jõuti, ning kiiruse erinevus mälu ja kõvaketta vahel polnud liiga suur. Tänapäeval on asjad täpselt vastupidi - kõvaketas mälupikendusena on nii kuramuse aeglane, et selle järel ootamine ei tasu kulutatud ajurakke ära; samal ajal on mälu hind on väga odav. Seega on mõistlik viitsimine kokku võtta, poes ära käia ja masinasse nii palju mälu sisse laduda, et swappi kunagi vaja ei läheks.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2013 11:25:14 vasta tsitaadiga

Uurisin lightweight linuxeid, et ühele vanemale arvutile peale panna (lapsele filmide vaatamiseks). Endale jäi silma lubuntu.. on miskit veel mis tasuks proovida?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 10.02.2013 11:26:46 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Uurisin lightweight linuxeid, et ühele vanemale arvutile peale panna (lapsele filmide vaatamiseks). Endale jäi silma lubuntu.. on miskit veel mis tasuks proovida?

Linux Mint
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.02.2013 11:37:09 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Linux Mint

Njah. Üldiselt ta nüüd niiväga lightweight pole. XFCE versioon veidi sobiks isegi teemasse.

Muidugi jääb võimalus sinna LXDE peale panna, aga siis saad omale praktiliselt lubuntu ikkagi.

MATE keskkonnaga Minti soovitaks tegelikult proovida. Kui uimaseks jääb, siis tõesti mõelda lahjematele DE'dele.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 10.02.2013 11:39:51 vasta tsitaadiga

Aru ma ei mõista, mis Lubuntul viga? Endal on see vanadel läpakatel esimene valik.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2013 12:00:26 vasta tsitaadiga

Alguses panin ubuntu peale, arvuti oli ikka korralikult koomas.. Praegu lubuntuga tundub töötavat täiesti ilusti, ja mis kõige tähtsam, kiiresti ja vlc playeriga film ei haki thumbs_up.gif
Proovin mingihetk tolle Minti ka ära, siis kui rohkem aega.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 10.02.2013 12:55:45 vasta tsitaadiga

Mul on masinas Ubuntu 13.05 ja Xubuntu 12.04, soovitaksin viimast, prose ja mälu kasutus on oluliselt väiksem. Minti olen ka kasutand, seda on võimalik samuti kergemate töölaudadega kasutada - mate, cinnamon, Xfce.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 03.03.2013 12:42:45 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, kas ID-kaardi tarkvara on Ubuntu 12.10'ga võimalik toimima saada ka Schlumberger Reflex 20 PCMCIA kaardilugejaga?

Paigaldasin ID-kaardi tarkvara uusima versiooni (3.7) ning Omnikey 1021 kaardilugejaga, mis on ametlikult toetatud, sain ka asja toimima. Reflex 20, mis ametlikult toetatud ei ole, puhul ütleb ID-kaardi utiliit, et lugejaid ei leitud. Samas win7'ga see töötab.

Oskab keegi äkki näiteks soovitada mingeid üldiseid PCMCIA draivereid, millega Relfex 20 toimida võiks? Google'i otsing erilisi tulemusi ei andnud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2013 13:13:40 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Mul on masinas Ubuntu 13.05 ja Xubuntu 12.04, soovitaksin viimast, prose ja mälu kasutus on oluliselt väiksem. Minti olen ka kasutand, seda on võimalik samuti kergemate töölaudadega kasutada - mate, cinnamon, Xfce.

Ubuntu 13.05 on sul küll eiteakust saadud, järgmine development release peaks olema 13.04 Raring Ringtail igatahes.
Ja juhul kui panid ühe numbriga pange ja sul on dev. release, siis selle soovitamine olekski laulollus, kuna see on bugidega testplatvorm, mis tuleb aprillis välja ja on sel hetkel kõlbulik kasutamiseks. Kui on. Hetkel on mõistlik valik jah kas 12.04 või 12.10 (viimase kohta internet väidab, et ei pidavat kohati hea olema, et LTS on kindlam minek)

P.S. kinnamon minu meelest eriti "kergem" DE küll ei ole. Pigem LXDE.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 03.03.2013 16:07:23 vasta tsitaadiga

Fiocchi kirjutas:
Oskab keegi öelda, kas ID-kaardi tarkvara on Ubuntu 12.10'ga võimalik toimima saada ka Schlumberger Reflex 20 PCMCIA kaardilugejaga?

Paigaldasin ID-kaardi tarkvara uusima versiooni (3.7) ning Omnikey 1021 kaardilugejaga, mis on ametlikult toetatud, sain ka asja toimima. Reflex 20, mis ametlikult toetatud ei ole, puhul ütleb ID-kaardi utiliit, et lugejaid ei leitud. Samas win7'ga see töötab.

Oskab keegi äkki näiteks soovitada mingeid üldiseid PCMCIA draivereid, millega Relfex 20 toimida võiks? Google'i otsing erilisi tulemusi ei andnud.


https://code.google.com/p/esteid/wiki/CM4040LinuxConfig ← siin on juhend Omnikey CardMan 4040 kohta. Ehk saad snitti võtta. Samas, olen ise ka selle Reflex kaardiga jännanud ja ma kas liiga loll või asi milleskis muus, aga tööle ma teda ei saanud (See oli siis umbes 4 aastat tagasi). Vahetasin ExpressCardi vastu välja. Hea, et on kaks slotti läpakal.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 03.03.2013 22:25:21 vasta tsitaadiga

kusti85 kirjutas:
harakas kirjutas:
Mul on masinas Ubuntu 13.05 ja Xubuntu 12.04, soovitaksin viimast, prose ja mälu kasutus on oluliselt väiksem. Minti olen ka kasutand, seda on võimalik samuti kergemate töölaudadega kasutada - mate, cinnamon, Xfce.

Ubuntu 13.05 on sul küll eiteakust saadud, järgmine development release peaks olema 13.04 Raring Ringtail igatahes.
Ja juhul kui panid ühe numbriga pange ja sul on dev. release, siis selle soovitamine olekski laulollus, kuna see on bugidega testplatvorm, mis tuleb aprillis välja ja on sel hetkel kõlbulik kasutamiseks. Kui on. Hetkel on mõistlik valik jah kas 12.04 või 12.10 (viimase kohta internet väidab, et ei pidavat kohati hea olema, et LTS on kindlam minek)

P.S. kinnamon minu meelest eriti "kergem" DE küll ei ole. Pigem LXDE.

Panin jah numbriga mööda, alles pärast sinu postitust märkasin, aga kasutan 13.04 juba enamuse ajast, miskit viga pole tal senini esinenud, tunduvalt stabiilsem kui 12.10 oli. Ega ma tea, võib-olla on see ka nüüd parem, pole teda juba ammu kasutand.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 04.03.2013 19:26:48 vasta tsitaadiga

mihkelv kirjutas:
Fiocchi kirjutas:
Oskab keegi öelda, kas ID-kaardi tarkvara on Ubuntu 12.10'ga võimalik toimima saada ka Schlumberger Reflex 20 PCMCIA kaardilugejaga?

Paigaldasin ID-kaardi tarkvara uusima versiooni (3.7) ning Omnikey 1021 kaardilugejaga, mis on ametlikult toetatud, sain ka asja toimima. Reflex 20, mis ametlikult toetatud ei ole, puhul ütleb ID-kaardi utiliit, et lugejaid ei leitud. Samas win7'ga see töötab.

Oskab keegi äkki näiteks soovitada mingeid üldiseid PCMCIA draivereid, millega Relfex 20 toimida võiks? Google'i otsing erilisi tulemusi ei andnud.


https://code.google.com/p/esteid/wiki/CM4040LinuxConfig ← siin on juhend Omnikey CardMan 4040 kohta. Ehk saad snitti võtta. Samas, olen ise ka selle Reflex kaardiga jännanud ja ma kas liiga loll või asi milleskis muus, aga tööle ma teda ei saanud (See oli siis umbes 4 aastat tagasi). Vahetasin ExpressCardi vastu välja. Hea, et on kaks slotti läpakal.
Kiire pilguheit sellele juhendile ning seal esimesena mainitud conf failile jättis mulje, et ilmselt tõesti nõuab see tõsisemat pühendumist. Tänud igatahes, üks infokilluke jälle juures!
Kaugele muidu ise jõudsid sellega?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 09.03.2013 14:49:01 vasta tsitaadiga

Ubuntu 12.04. Tahaks salvestada mõnda saadet ETV-st (järelvaatamine). Kas on miskit, millega seda teha? Ükski FF-i lisa ei saa sellega hakkama.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 09.03.2013 15:18:17 vasta tsitaadiga

Vaatad lehe source'st rtmp aadressi ja edasi kasutad rtmpdump'i

Näiteks http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=136608
Sources on: loadFlow('flow_player', 'rtmp://media.err.ee/etvsaated','mp4:2013-000934-0495_Pealtnagija(SUB-EST).mp4',null,0,true);
Ja salvestamiseks
rtmpdump -r "rtmp://media.err.ee/etvsaated/mp4:2013-000934-0495_Pealtnagija(SUB-EST).mp4" -o failinimi.mp4
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 09.03.2013 18:50:26 vasta tsitaadiga

Tänan, aga siit sortsust ei osanud kätte saada:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 10.03.2013 01:33:22 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Tänan, aga siit sortsust ei osanud kätte saada:

Spoiler Spoiler Spoiler


no nii sa muidugi ei saa.
operal on inspect element selle valiku nimi. ma ei tea kuidas firefoxis.
aga see peaks näitama täpsemalt kust midagi tuleb.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004




sõnum 10.03.2013 10:34:04 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Tänan, aga siit sortsust ei osanud kätte saada:

Spoiler Spoiler Spoiler
Otsi koodist kohta, kus on "mp4". Kokku tuli käsuks
rtmpdump -r "rtmp://media.err.ee:80/gb/2006-011110-0036_Midsomeri_morvad(SUB-EST).mp4" -v -o failinimi.mp4
-v või -R on ka vajalik, sest muidu hakkab video hiljem mängides tagasi hüppama.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.03.2013 15:14:24 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
Märt. kirjutas:
Tänan, aga siit sortsust ei osanud kätte saada:

Spoiler Spoiler Spoiler


no nii sa muidugi ei saa.
operal on inspect element selle valiku nimi. ma ei tea kuidas firefoxis.
aga see peaks näitama täpsemalt kust midagi tuleb.


On FF-il kah, aga unustasin. icon_redface.gif

Riivo kirjutas:
Märt. kirjutas:
Tänan, aga siit sortsust ei osanud kätte saada:

Spoiler Spoiler Spoiler
Otsi koodist kohta, kus on "mp4". Kokku tuli käsuks
rtmpdump -r "rtmp://media.err.ee:80/gb/2006-011110-0036_Midsomeri_morvad(SUB-EST).mp4" -v -o failinimi.mp4
-v või -R on ka vajalik, sest muidu hakkab video hiljem mängides tagasi hüppama.


Tänan, toimib. thumbs_up.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lynx
HV kasutaja
Lynx

liitunud: 11.12.2001




sõnum 10.03.2013 17:13:45 vasta tsitaadiga

Paistab et sedasi saab ka:


curl -O rtmp://media.err.ee/etvsaated/2008-002451-0002_Tuulepealne_maa.mp4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 17.03.2013 02:01:04 vasta tsitaadiga

veits võhiklik küsimus ehk , aga kas ubuntuga on endiselt mingi wifi kala kui see läpakale lasta ?viimanekord kui kokku puutusin sellega , siis oli probleeme .
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 17.03.2013 02:03:36 vasta tsitaadiga

Mis kala see oli?
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 17.03.2013 11:41:38 vasta tsitaadiga

ei toiminud wifi . et wifit toimima saada pidi terminalis jändama .
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 17.03.2013 11:57:14 vasta tsitaadiga

scrtchy kirjutas:
ei toiminud wifi . et wifit toimima saada pidi terminalis jändama .

Broadcomi kiviga?
Miski install tahtis mul kah, et terminali "modprobe b43" trükkida. Nüüd sel läpakal Linux Mint 12 ja ei mingit jama.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.