Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem Radeon HD 6870 "Unknown video chip" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 11.01.2011 10:37:27 Probleem Radeon HD 6870 "Unknown video chip" vasta tsitaadiga

Tere,

Ostsin uue Sapphire HD 6870. Kõik vajalikud eeldused peaks minu arvutil olemas olema.

Windows Vista 32bit SP2
4GB RAM
16X PCIE
550W Chieftec GPS-550AB A

Millegipärast aga ei taha arvuti uut kaarti ära tunda. Uue riistvara OS tunneb ära aga viskab "Generic VGA driver'i" peale. Kui üritan päris Catalyst drivereid installida siis teatab et installi ajal tekkis "warninguid" ja et vaata logisse. Logis ei ole kahjuks ühtegi veateadet aga Control Centerit ega draivereid ära ei installi.

Erinevad süsteemi info tarkvarad ei suuda ka ära tunda mis kaart sees on ja näitavad vendori all "Unknown video chip"

Naljakas on see et "jõuga" drivereid installides videokaart isegi töötab. Jõuga installi all mõtlen lihtsalt device mangeris driverite kataloogi ette näitamine. Siis näitab device manageri loetelus et mul on 6800 series graphics card. Resolutsiooni saan muuta ja 3DMarki jooksutada. Tulemus tuleb enam vähem sama mis olemasoleva 8800GT'ga. Mängud lähevad ka ilusasti käima lihtsalt jõudlus on täpselt sama mis vana kaardiga.

Ainus minu teooria oli et toiteplokk ei ole piisavalt võimas ja kaart läheb käima mingis poolkõvas reziimis aga sellegipoolest peaks ju arvuti kaardi ära tundma ja laska drivereid installida? Võtsin kõik teised komponendid (2 HDD) toite tagant testiks ära ka aga tulemus sama. Ametlikult peaks 550W toide ka täitsa piisama.

Viin kaardi varsti poodi tagasi aga ikkagi sooviks teada kas kellelgi on sarnast kogemust ja kas toite probleem võib tekidada sellise olukorra? Või on probleem hoopis emaplaadis? Mu arvuti on küll nii 3 aastat vana aga eeldasin et kui 8800GT töötab siis ka kõik uuemad sest mingit radikaalset muudatust pole ju vahepeal toimunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 11.01.2011 10:42:36 vasta tsitaadiga

Kaart on ikka pci-e 16x pesas ja lisatoude ühendatud (ära peaks vist ilma ka tundma)? Kõik nii nagu manuaal käsib?
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 11.01.2011 11:03:37 vasta tsitaadiga

Jah kõik nagu peab. Vana kaart (8800GT) töötab tagasi pannes probleemideta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 11.01.2011 11:12:08 vasta tsitaadiga

Tee süvapuhastus ennem siis driverijääkidest ? Juhul kui vana kaart "töötab probleemideta".
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 11.01.2011 12:35:20 vasta tsitaadiga

Eks ma proovin kui selgub et ikka probleem minu arvutis. Hetkel viisin poodi tagasi ja nad annavad teada kas saavad endal kuskil tööle. Loodan et ikka vigane kaart mitte minu arvuti komponentidega kala.

Raske küll uskuda et asi oleks driverites sest kaardi mudeli võiks ikka ära tunda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2011 13:37:03 vasta tsitaadiga

Pakuks küll, et viga windowsis ja selles, et nvidia kraam on kõik endiselt all olemas.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2011 00:12:17 vasta tsitaadiga

Win Uuendused peal?

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst1012ReleaseNotes.aspx
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 14.01.2011 00:33:43 vasta tsitaadiga

Mobo PCI-E versioon on mis?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 15.01.2011 15:57:48 vasta tsitaadiga

Ma ei näe mitte kuskil arvuti konfi. See et punktiskoor sama mis eelmise kaardiga tuleb, võib olla kinni pudelikaelas nt. protsessoris, kui käsitsi driveri kätte näitad ja selle ära ka sööb siis ma arvan, et sellega kõik ok.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 25.01.2011 14:51:10 vasta tsitaadiga

Tere jälle.

Läks pikalt enne kui kaardi tagasi sain ja aega leidsin tegeleda. Kaart oli jah täitsa korras. Tegin ära kõik uuendused (BIOS, Chipset, Windows Update) ja lasin safe modeis driver sweeperiga NVIDIA driverid maha aga tulemus sama. Andsin alla ja panin Vista uuesti peale ja nüüd installis ilma probleemideta. Ei teagi mis seal siis viga oli

Tegin 3DMark06 testi ja tulemus oli nagu ennegi suht nigel 13000 punkti. 8800GTga oli 12000. Tundub imelik et 3 aasta vanuse kaardiga on 1000 punkti vahet.

DP35DP Intel
E6750
4GB Ram

Kas protsessor hoiab tõesti nii palju tagasi või pole 3dMark06 üldse õige test et uuemaid GPUsi testida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 25.01.2011 14:53:18 vasta tsitaadiga

Uue installiga 13 000? Jah, prose on niivõrd pidur, vähemalt def seadetel. Klokk annaks juurde, aga eelkõige riistvaraline uuendus. Mossele pole mõtet turbot panna.
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mask
HV Guru
Mask

liitunud: 01.03.2005



Online

sõnum 25.01.2011 14:57:46 vasta tsitaadiga

3DMark06 mängib cpu olulist osa. mul samadel kiirustel 2 tuumaline vs 4 tuumaline punkti vahe 3000 p.
proovi ehk 03 v 05 t
kuid selelgi poolest sellis ekaardi kohta väga vähe punne.
Kommentaarid: 518 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 25.01.2011 15:23:19 vasta tsitaadiga

Saan aru et prose on pidur aga minu arust ikka imelik et nii drastiline pudelikael tekib. Olen kunagi 2-3 aastat tagasi kui selle komplekti kokku panin testinud ka selle aja ATI tipp mudelit ja skoor oli vist ikka natuke kõrgem kui nüüd HD6870ga. Enam ei mäleta mis mudel see oli täpselt. No ei saa olla et skoor kehvemaks läheb uue kaardiga mis on ikka näitajatelt mäekõrguselt üle.

Võibolla on mingi kala selle automaatse mälu ja GPU clocki muutmisega et töötab poolpiduselt. Või tõesti peab hakkama uut riistvara ostma. Noh jama lugu küll siis. icon_cry.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 25.01.2011 15:35:36 vasta tsitaadiga

Mängi parem mänge ja tunne rõõmu. Need on lihtsalt benchmarkid ja mõned on armutumad kui teised.
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 25.01.2011 15:43:39 vasta tsitaadiga

Ega ma mingi benchmargi fänn tegelikult pole jah. Teen neid ainult uue riistvara puhul et veenduda et kõik töötab nagu peab. Seekord peab siis natuke vist pettuma. Vaatasin Futuremark ORBist et minu 13000 tulemus on tegelikult täitsa normaalne. CPUd klokkides saab mõne tuhande juurde.

Väikse vea tegin vist hetkel kaarti ostes. Oleks pidanud ootama kuni ikka terve komplekti oleks uue soetanud aga mis teha kui liiga vähe eeltööd teha icon_biggrin.gif

Tänud siis neile kes arvamust avaldasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2011 18:50:35 vasta tsitaadiga

Surxa kirjutas:
Kas protsessor hoiab tõesti nii palju tagasi.

Paraku jah icon_neutral.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Probleem Radeon HD 6870 "Unknown video chip"
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.