Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Shift märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2010 00:13:03 Ülevaade: Steelseries Shift vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Steelseries't kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga.
Steelseries Shift on siis uus klaviatuur Steelseries'lt, mis on suunatud mänguritele. Steelseries Shift avalikustati selle aasta septembris.



Steelseries Shift
Koduleht

Andmed:

  • Kõrgus: 40 mm
  • Laius: 490 mm
  • Pikkus: 190 mm – Käetoega 240 mm
  • Kaalub 1800 grammi
  • Erineva kaalutunnetusega nupud
  • 3 kihti 8 erinevat makro nuppu mis teeb 24 makro nuppu
  • Mikrofoni ja audio auk
  • 2 USB 2.0 auku
  • Meedia nupud
  • Kullatud otstega audio ja USB pistik

Süsteemi nõuded:

  • Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7/Mac OSX
  • USB port

Mac OSX'ile pole tarkvara

Pakendi sisu:

  • Steelseries Shift
  • Steelseries Shift käetugi
  • Steelseries'i kleeps
  • Steelseriesi'i kasutusjuhend
  • Steelseries'i reklaamleht

Pakend:

Niisiis, esmalt kui kullerpakk tuli olin päris hämmastunud kui suure pakendi sees asi oli ja kaalus ka omajagu. Võtsin siis kullerpaki seest ära kust tuli omakorda välja klaviatuuri karp/pakend. Pakend ise on suhteliselt informatiivne ja toob kenasti asjad välja mis on plussid. Samuti on esiküljel kohe pilt mis teeb selgeks missugune asi on. Tagaküljel on kolmes keeles (inglise, prantuse, hispaania) kirjas mis asjad miski on ja samuti näitab ära missuguseid keysete saab juurde osta. Pakendi enda seest leidsin ma klaviatuuri, käetoe ja kaks raamatut pluss Steelseries'i kleeps.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Klaviatuur:

Lähme siis nüüd klaviatuuri juurde, esmalt kui klaviatuuri karbist ära võtsin tundus ikka väga raske olevat võrreldes mu vana klaviatuuriga mis võrreldes sellega kergem kohe päris palju. Mis kohe silma jäi oli kaks space nuppu, pole ennem elu sees sellist klaviatuuri näinud millel oleks kaks space nuppu, aga arvatavasti tuleb see kasuks mängimisel. Mis veel jäi silma oli palju igasuguseid muid teisi nuppe, sellel juhul tegemist makro nuppudega, makro nuppe on siis kaheksa ja nendele kõigile kaheksale saab panna erinevaid asju ja nagu ma olen aru saanud on ka kolm nuppu veel kust alt saab panna tööe mingite makrode salvestusi, samuti on selle kolme nupu kõrval salvestusnupp mida muljudes vajutades hakkab ta salvestama. Klaviatuuril on veel omakorda huvitav nupp millel on peal Steelseries'i logo ja asub Bar Lock'i ja Pad Lock'i vahel, mis see nupp teeb on see, et kui sul on Steelseries Engine minimiseeritud Windows'i alla nurka siis seda nuppu vajutades lööb ta kohe selle ette. Klaviatuuril on veel Bar Lock ja Pad lock nupud mis neid vajutades annab juurde teise kihi nuppe nuppudele F1-F12 ja numpad. Mainimata ei saa jätta ka Steelseries'i süsteemi, et erinevatel nuppudel on vaja erinevat jõudu vaja tarvitada, et need toimiksid. Kaalujaotuseks on 60g, 70g ja 85g, meedianuppudel on 85 grammi ja numpadi nuppudel ja makro nuppudel ja paaril nupul veel 70g, kõige vähem on vaja tarvitada jõudu igapäevastel nuppudel milleks on nooled, tähestiku nupud ja veel paar nuppu. Klaviatuuri käetoest niipalju, et tegemist siis plastmassist käetoega mille keskel on Steelseries'i logo. Samuti on käepidi ka valitav, et kui sulle ei meeldi see siis sa saad selle eemaldada. Klaviatuuri all on veel kummijalad nõnda, et ka tõsisema mängimise juures ei libiseks see sul laual, samuti on ka reguleeritav jalakõrgus, kas üldse ilma jalgadeta, keskmine kõrgus ja siis kõige kõrgem mis paneb klaviatuuri päris hea kaldenurga alla. Klaviatuuri alt veel nii palju, et klaviatuuri põhja all on 4 kummitükki pluss veel 5 tükki käetoe juures ja samuti on klaviatuurijala tallad kummist, et oleks maksimaalne pidavus ja, et klaviatuur ei libiseks mingil juhul. Klaviatuuri eespoolel on veel paremas nurgas, SHIFT kiri mis ei põle, kuid on num lock, scroll lock ja caps lock tuli, samuti kui vajutadapad lock'i või bar lock'i läheb nendel oma tuli põlema. Nende kõigi tuled on roheline tuli kuid kõige selle ülal on Steelseries'i logo ja Steelseries mis kui voolu taha paned hakkab koheselt põlema. Mainimata ei saa jätta ka veel funktsiooni mida ma pole veel ühelgi klaviatuuril näinud, et klaviatuuri nupud tulevad pealt ära, esmaselt on see mõeldud selleks, et sellele klaviatuurile müüakse erinevaid keysete mis sa saad siis panna sinna kui samas on see ka hea selleks kui tahad aegajalt klaviatuuri alt puhastada. Klaviatuuri enda alt paljastuvad kumminupud või kuidas neid nimetada mis siis on kenad pehmed ja annavad kenasti edasi nupuliigutusi. Samuti on ka Steelseries'i enda lehel promotud, et peab vastu vähemalt 15 miljonit nupuvajutust mis peaks piisavalt olema igale mängurile. mainimata ei saa kindlasti jätta ka klaviatuuri otsas olevad kaks USB 2.0 auku ja mikrofoni ja auido pesa. Klaviatuuri enda küljest tulev juhe on on ikka päris paks, võrreldav tavalise kodutehnika voolujuhtmega, mis on tegelikkuses hea kuna kõik neli juhet on koondatud ühe juhtme sisse mis lõpus lähevad laiali ja saad panna hästi auku kuna pikkust on piisavalt, samuti on audio ja USB otsad kullatud, et tagada veel paremat heli ja kiirust.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler



Steelseries'i tarkvara:

Spoiler Spoiler Spoiler


Tegemist on siis Steelseries'i Engine esilehega kus on klaviatuuri pilt ja nuppude peale vajutades saab muuta nende tegevusi või siis üldse nad eemaldada, et kui peale vajutad siis ei tee mitte midagi, samuti saad panna ka ühele nupule vajutades, et teeb kohe mitu erinevat nupuvajutust mis sa oled määranud. Samuti on ka erinevad profiilid, neid saab teha mitu tükki ja igale profiilile saab määrata omad tegevused ja makrod. Samuti saab määrata igale profiilile oma aplikatsioonid, et kui ma näiteks panen Firefoxi tööle hakkab vastav profiil tööle millele ma määrasin Firefoxi. Veel on paremas nurgas News mis viib sind koheselt Steelseries'i uudiste lehele.

Spoiler Spoiler Spoiler


See on siis Steelseries'i teine leht kus kus sa saad tööle panna nuppude lugeja mis näitab ära mitu korda sa oled mingit nuppu vajutanud. Kõik ilus ja kena kuid jama on selles, et kui sa Steelseries'e programmi uuesti kinni paned ja läheb sul alla tegumiribale siis ta lõpetab nende lugemise. Tarkvarast endast veel nii palju, et kui Windows Xp peal tarkvara täitasa vigane siis seitsme peal asi täiesti korras, ei teagi kas asi tingitud windowsist või, et äkitselt NET.Framework jama.

thumbs_up.gif Võimalus nuppe muuta
thumbs_up.gif Makronupud
thumbs_up.gif Ei libise
thumbs_up.gif Saab erinevaid keyset'e juurde osta
thumbs_up.gif Kerge puhastada
thumbs_up.gif USB ja audio augud



thumbs_down.gif Pole taustavalgustust
thumbs_down.gif Tarkvara vajab parandamist
thumbs_down.gif Hind


Hinne 7/10

Hinnaks 74.99£ või 89.99$ pluss veel keysetid mis maksavad 25$ kui tahad neid osta.


viimati muutis K3ndu 25.02.2011 11:12:19, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2010 05:00:12 vasta tsitaadiga

Käetugi on rõve thumbs_down.gif

Asi ise kah kuidagi "kandiline"

Huvitav mitu samaaegset nupuvajutust see suudab registreerida?
Eelnevatel Steelseries omadel on kõiki saanud vajutada.Loodetavasti ka sellel thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2010 09:17:26 vasta tsitaadiga

15M nupuvajutust on kuidagi vähevõitu, WhatPulse andmetel olen ma oma 4 aastase klaviatuuriga juba 25M vajutust teinud ja väsimuse märke ei ole veel.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2010 09:58:07 vasta tsitaadiga

gan3b kirjutas:
15M nupuvajutust on kuidagi vähevõitu, WhatPulse andmetel olen ma oma 4 aastase klaviatuuriga juba 25M vajutust teinud ja väsimuse märke ei ole veel.


EKs see number ole selline pastakast välja imetud number. Mu vana klaviatuur oli ka 6 aastat kasutusel ja usun, et vabalt üle 15 miljoni vajutuse ja pidas ikka veel vastu.
Tomorrowi küsimusele ma vastan peatselt kuna hetkel Directx jamab ja ei saa mängida.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2010 10:57:44 vasta tsitaadiga

K3ndu, teinekord pane suured pildid thumbnail'idena või vähemalt spoiler tag'ide vahele.
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priido
Kreisi kasutaja
Priido

liitunud: 20.08.2005




sõnum 12.12.2010 16:40:04 vasta tsitaadiga

USB klaveriga vist üle 3-4 vajutuse korraga ei registreeri, vähemalt minu USB klaverid ei ole seda lubanud, pigem pöördutakse sellise vajadusega vana hea PS2 poole.
Nii öelda ekstreem-gameritele pakub Steelseries ka vastavat PS2 ühendusega klaverit, mis võimaldab registreerida nii mitut nupuvajutust korraga kui teha suudad. Samas on ka ainult mõni üksik mäng kus nii palju nupuvajutusi vaja on korraga, ja ka siis leidub ainult käputäis mängijaid, kes klaveri limiiti suudavad lükata.
Üldiselt on sellised klaverid kordades kallimad toota nii et valikuid väga palju enam ei ole.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.12.2010 18:58:20 vasta tsitaadiga

Samaaegsete klahvide piirang on klaviatuuri enda elektroonikas kinni.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReinZ
HV kasutaja
ReinZ

liitunud: 16.01.2003




sõnum 14.12.2010 20:19:11 vasta tsitaadiga

miks tal 2 USB juhet arvuti külge peab minema?
_________________
HAHA icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2010 20:21:25 vasta tsitaadiga

Klaviatuuri enda küljes ka USB pesad ju icon_wink.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2010 07:52:55 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Samaaegsete klahvide piirang on klaviatuuri enda elektroonikas kinni.

Jep nii olen ka mina asjast aru saanud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priido
Kreisi kasutaja
Priido

liitunud: 20.08.2005




sõnum 15.12.2010 13:25:03 vasta tsitaadiga

Seda muidugi, oleneb kui paljude klahvide peale ühendused on ära jaotatud. Et registreerida korraga 100 klahvivajutust peab neil kõigil olema eraldi juhe, kõvasti odavam on aga toota asja nii et nupud jagunevad näiteks 9 juhtme peale ära jaotatult.
Miks selliseid asju ps/2 peale rohkem ehitatakse on sellepärast et siis ei jää mitte miski segama. Kui USB-le selline asi teha siis on lihtsalt latentsus suurem kui PS/2 puhul. Tegelikult vahet ei ole sest tegemist on ainult ~5ms-ga aga paljude mängurite jaoks on oluline teadmine, et nad kasutavad maksimaalse performancega tööriistu, kas nad seda tegelikult on, ei olegi oluline icon_biggrin.gif

Keda huvitab siis on pikem arutelu sel teemal.
http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=583704
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2010 21:26:18 vasta tsitaadiga

Ma üritan teile lähiajal öelda kuidas nende nuppudega on, kuna Windows XP all lihtsalt osad mängud ei tööta ja saan DirectInput errorit dxdiag-i all. Olen teinud win-ile repair installi ja driverid reinstallind ja ikka ei midagi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2010 08:37:37 vasta tsitaadiga

Priido kirjutas:
Seda muidugi, oleneb kui paljude klahvide peale ühendused on ära jaotatud. Et registreerida korraga 100 klahvivajutust peab neil kõigil olema eraldi juhe, kõvasti odavam on aga toota asja nii et nupud jagunevad näiteks 9 juhtme peale ära jaotatult.
Miks selliseid asju ps/2 peale rohkem ehitatakse on sellepärast et siis ei jää mitte miski segama. Kui USB-le selline asi teha siis on lihtsalt latentsus suurem kui PS/2 puhul. Tegelikult vahet ei ole sest tegemist on ainult ~5ms-ga aga paljude mängurite jaoks on oluline teadmine, et nad kasutavad maksimaalse performancega tööriistu, kas nad seda tegelikult on, ei olegi oluline icon_biggrin.gif

Keda huvitab siis on pikem arutelu sel teemal.
http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=583704

ps/2 on suht nonexistant niikuinii uutel emaplaatidel.Heal juhul 1 pesa on kui sedagi.Nüüd oleks vaja USB3 klaviatuure icon_razz1.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2010 12:55:56 vasta tsitaadiga

Sain lõpuks proovitud asja ja oongi nii, et saab palju nuppe korraga all hoida ja ei ole mingit probleemi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2010 04:24:51 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Sain lõpuks proovitud asja ja oongi nii, et saab palju nuppe korraga all hoida ja ei ole mingit probleemi.

Siis on hästi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Shift
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.