Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  üks lihtne võte temperatuuri alandamiseks. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.07.2003 21:51:54 üks lihtne võte temperatuuri alandamiseks. vasta tsitaadiga

üks lihtne võte temperatuuri alandamiseks. Võta arvuti esiküljelt ära tühjade lisaseadmete (CD-ROM-id jms) plastkatted ning kata tekkinud avad mõne õhku läbilaskva kattega thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheIV
HV kasutaja

liitunud: 21.02.2003




sõnum 18.07.2003 22:02:31 vasta tsitaadiga

Ja mul puhub seal veel üks mõnus väike vendike beer_yum.gif
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002




sõnum 18.07.2003 22:09:15 vasta tsitaadiga

Võtaks üldse kõik kaaned maha. Ma tegin umbes nii.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002




sõnum 18.07.2003 23:43:29 vasta tsitaadiga

minu arust piisab kui kyljed eest ära keerata...
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andi
HV vaatleja
andi

liitunud: 24.12.2002




sõnum 19.07.2003 00:17:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

minu arust piisab kui kyljed eest ära keerata...
_________________


njah, aga siis hakkab väga palju tolmu koguma...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ja:nus
HV kasutaja
Ja:nus

liitunud: 29.03.2003




sõnum 19.07.2003 00:50:29 vasta tsitaadiga

ja yldjuhul tõuseb müratase ka
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaze
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2003 09:08:50 vasta tsitaadiga

ja veel on karta lühist arvutis,sest kui ma puhata tahan arvuti ees ja sirutan jalad välja,siis lähevad nad vastu küljekaant...seega on jama lugu,kui kaant ple icon_lol.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rage-A-t-m
HV vaatleja
Rage-A-t-m

liitunud: 24.02.2003




sõnum 19.07.2003 10:47:43 Kyljekaaned ära võtta vasta tsitaadiga

kui kyljekaaned ära võtad siis sa ei tekita lisajahutust... kasti sisene jahutussysteem on jusht nii ehitatud, et kinnise kasti puhul ta tõmbab tagant õhku sisse, see teeb tiiru masinas ära ja powablocki kaudu välja imeb.. seega peale tolmu kogumise ple kasulik kyljeplaate maha võtta ja enivei tuleb tolmu igaltpoolt sisse.. aegajalt tolmuimejaga yle käia oleks abx:-)
_________________
.
.
..................Ego sum Rage, flagellum Dei.
<RH9 imeb, Mandrake kärab kahh...>
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MC Riot
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 19.07.2003 10:50:08 vasta tsitaadiga

Siis oleks mõistilk äkki need tühjade pesade ees olevad plekiribad ära kruvida ja mingi filtriga asendada?
_________________
MC Riot
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.07.2003 11:00:33 vasta tsitaadiga

Märkus: ei imeta õhku masinasse tagantküljest vaid eestküljest ja tagantküljest välja. Need masinad, mis mul praegu ees on, on kõigil esipaneeli allosas õhutusavad. Ja seetõttu saigi soovitatud esipaneelilt mittevajalikud katted ära võtta.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 19.07.2003 13:17:41 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Märkus: ei imeta õhku masinasse tagantküljest vaid eestküljest ja tagantküljest välja. Need masinad, mis mul praegu ees on, on kõigil esipaneeli allosas õhutusavad. Ja seetõttu saigi soovitatud esipaneelilt mittevajalikud katted ära võtta.

... sinu soovituses tundub olema ainult üks väike loogikaviga - nimelt on kastil ees allosas õhutusava selletõttu, et õhk liigub füüsika reeglitest tulenevalt külmemast soojema ala poole tunduvalt intensiivsemalt siis, kui soojem õhk on külmema kohal... ehk siis, kui õhk siseneb kasti selle alumisest osast, siis liigub ta läbi kasti toiteka või muu ülemise väljatõmbe avani palju efektiivsemalt kui siis, kui see õhu sissevõtu ava on väljatõmbe avaga enam-vähem samal kõrgusel = 5.25" seadmetekohtade katted ja toiteplokk on enam-vähem samal kõrgusel tavaliselt... ja pealegi liiguks sellisel juhul enamus õhust siis ju ainult korpuse ülaosas ning alaosa õhutuse efektiivsus väheneks selle tõttu, mis omakorda võib halvasti mõjuda nii kõvaketastele kui ka näiteks videokaardile, kuna need asetsevad tavaliselt kasti alumises pooles...

... isiklikult arvan, et õhkjahutuse korral on ehk siiski suhteliselt vägagi efektiivne just jahutuse seisukohast võttes minu enda väljapakutud variant - põhimõtteliselt tähendaks see küll mõningast korpuse ümberehitamist, aga saadav kasu võib selle üles kaaluda... idee on iseenesest lihtne ja sesineb siis selles, et korpus tõstetakse niiöelda jalgade peale alusest umbes 5-10cm kõrgusele... korpuse põhja sisse tehakse avad vastavalt võimalustele kas siis 2'le või rohkemale 12mm'sele ventilaatorile ja sama tuleks teha ka siis korpuse laepaneeliga - ise olen arvestanud tavalise korpuse puhul alumisse paneeli 2 augu ning ülemisse 1 augu tegemisega, pikema korpuse puhul aga ka alumisse paneeli 3 auguga ning ülemisse siis 2 auguga [minu soovitus oleks meelespidada asjaolu, et põhjapaneeli tehtaks üks auk rohkem kui ülemisse, kuna ülevalt tõmbab õhku välja peale nende ventikate ka toiteka oma]... korpuses tuleks kaablid paigutada võimalikult aerodünaamiliselt, et vähendada õhutakistust... alumised ventikad tuleks väljastpoolt katta mingi õhku läbilaskva, kuid tolmu pidava materjaliga... kõik ülejäänud avad korpuses tuleks tihedalt sulgeda, väljaarvatud loomulikult kõvaketatste ja prose peale puhuvate ventikate augud, kui need olemas on... need põhjapaneelis olevad ventikad tuleks panna tööle kas 5 või äärmisel juhul 7 voldiga ning pealmise paneeli omad siis kas 7 või äärmisel juhul 12 voldiga, kuigi viimasel juhul võib see kast liialt mürarikkaks osutuda... samas, kui kannatab (temperatuuri osas), siis võib loomulikult ka pealmise paneeli ventikad panna 5 voldi peal tööle... kõige parem oleks, kui korpuses olevad kettaseadmed saaks asetada horisontaalse asendi asemel vertikaalsesse asendisse, kuna siis jahtaks alt üles suunduv õhuvool neid paremini ja samuti oleks jällegi õhutakistus väiksem - see aga nõuaks juba tunduvalt suuremat korpusesisest ümberehitust ja selletõttu ei lähe see viimane kohe kuidagi enam lihtsate meetodite alla...

... loodan, et asja väga segaseks ei teinud ja et keegi ehk mõne kasuliku mõtte siit ehk sai... kui vähegi võimalik, siis kavatsen ise sellisel põhimõttel kasti ehitada - samas, selle aja peale, kui sinnani jõuan, on võib-olla ka mõni huvitavam idee juba mõttesse tulnud...

Edu katsetamistel...

_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.07.2003 13:35:03 vasta tsitaadiga

Aga õhu liikumise kiirust saab alati mõõta. See masin, millel praegu kirjutan, on "ülemise" (ja suurema) ava kaudu palju suurem õhu liikumine kui alumiste "pisiaukude" kaudu. Selles ongi minu mõtte iva, et 1-3 "suurt ava" on kasutamata ning pisiavad ei suuda vajalikku õhukogust tagada. Ning tegin ka katse desktop-masinaga, sellel praktiliselt kõik ühel kõrgusel. Ilma eestkatteid ära võtmata on HDD korpus "tuline", pärast katete äravõtmist "meeldivalt jahe".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 19.07.2003 17:54:58 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Aga õhu liikumise kiirust saab alati mõõta. See masin, millel praegu kirjutan, on "ülemise" (ja suurema) ava kaudu palju suurem õhu liikumine kui alumiste "pisiaukude" kaudu. Selles ongi minu mõtte iva, et 1-3 "suurt ava" on kasutamata ning pisiavad ei suuda vajalikku õhukogust tagada. Ning tegin ka katse desktop-masinaga, sellel praktiliselt kõik ühel kõrgusel. Ilma eestkatteid ära võtmata on HDD korpus "tuline", pärast katete äravõtmist "meeldivalt jahe".

... sorry... suure hooga unustasin ära, et peale TOWER korpuste kasutatakse ka ju veel DESKTOP korpused... icon_redface.gif

... minu antud soovitus on peamiselt mõeldud ikkagi just tower-tüüpi korpustele, kus selle mõju valla pääseks, kuna jah desktop korpustes saab ka muid meetodeid kasutada, mis mõjuvad pareminigi...

_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  üks lihtne võte temperatuuri alandamiseks.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.