Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  LGA775 inteli " odava otsa" emaplaat Intel® Desktop Board DG31PR märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2008 20:12:02 LGA775 inteli " odava otsa" emaplaat Intel® Desktop Board DG31PR vasta tsitaadiga

Intel® Desktop Board DG31PR on asi, millest põgusalt juttu teen.


Nimelt on olnud viimasel ajal vaja teha päris mitmeid arvuteid, millelt ei eeldata niivõrd kõva perhvoormantsi kui pikka ja pidevat probleemideta tööd ja seda mõistliku raha eest ja kuna neid plaate on GNT laost kohe saada, olen läinud seda teed. Senine praktika on näidanud, et teistel tootjatel on teistel socketitel kohati ühilduvusprobleeme, nt odavamad plaadid on AM2 aga saada olevad prosed on AM2+ ja käima saamiseks tuleb teha biosi flash, samas ma liigse keberniidiga tegeleda ka ei viitsi.
Plaadi kohta on hea dokumentatsioon koos " animeeritud demonstratsiooniga siin: -> http://www.intel.com/products/motherboard/DG31PR/index.htm
Plaat on pisike mikro-atx suuruses ja seetõttu saab seda laialdaselt just pisemates meediakeskuse või tööpingimasinates kasutada, lisaks kasutatakse silla jahutamiseks suhteliselt massiivset passiivradikat, mis tagab masinale stabiilse ja probleemivaba töö.

GNT st tuleb plaat ilma üleliigse tiluliluta: pakitud on lihtsasse pappkarpi, mis sisaldab jõupaberit ning antistaatilist kotti plaadi, i/o pleki, ide kaabli, kahe sata kaabli, draiverite ning manuali sisaldava cd ja ühendusportide ühendamist illusteeriva jooniste kleepsuga. seega, mitte midagi üleliigset icon_smile.gif

ühendamisel on isegi ilma eelpool mainitud kleepsuta lihtne emaplaadi vaatlusel leida viis, kuidas toite, ketta, taaskäivituse ja sisselülitusnupu juhtmed ühendada vaja on. Emaplaadil on ka kõlar, mis annab võimalike veakoodide kohta teavet. BIOS on nagu ikka inteli plaatidel: lihtne ja lakooniline.

Kuna tegu on säästukaga, saab ainult heaga esile tuua plaadil olevat valikut erinevatest ühendustest. 8 usbi, int vga, 5.1 heli 4x sata jms on ainult plussiks.


GNT s maksab ta ca 1000krooni

plussid:
loogilisus komponentide asetusel ja ühendamisel
palju ühendusi mATX plaadi kohta
saadavus
stabiilsus

1 IDE
LPT pordi puudumine.

minu käes olev järjekordne isend liigub koos säästuceleroni c2d 1600mhz x2 @ 800mhz fsb & 512kb l2 cache juures täitsa rahuldavalt.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.07.2008 22:55:48 vasta tsitaadiga

Ja taas kord on tagapaneelil vaid 4 USB porti.. Tühja ruumi asemel võiks tuleviku peale mõeldes rohkem USB porte panna, näiteks 8 taha ja 4 ette. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2008 23:24:41 vasta tsitaadiga

laurx, Inteli plaadid on jah ühed parimad ja see on hää valik thumbs_up.gif
aeg läheb edasi ja LPT ning ühe IDE puudumist ma miinuseks ei peaks icon_smile.gif pigem võiks hoopis DVI ja FireWire olla

time123, uutel emaplaatidel ju neid USB pinne seal kõvasti püsti, kuhu saab neid porte tahapaneelile juurde lisada. pane kasvõi 12 porti omale icon_rolleyes.gif kui emaplaadiga vastavat lisapaneeli kaasa ei tule, siis saab selle juurde osta, hind ei ole märkimist väärt.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2008 23:26:18 vasta tsitaadiga

Skeptik, kõik ei käi ajaga nii kaasas. nt sai pandud just 1 inteli emaplaat, sest CNC pingi kontroller suutis ja vajas kahte com porti. heaks näiteks " kiviajast" on u 10 aastat töötanud uksekaardisüsteemid. USB pesadest piisab enamasti neljast taha, kuhu paned statsionaarse kola. 2 usbi on esibaneelil enamikel mõistlikel korpustel ja vabaks jäävasse usbi saad nt cardreaderi ühendada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2008 23:32:43 vasta tsitaadiga

nojah, sellistel erijuhtumitel muidugi kui masin läheb mingi vanema seadmega "paaritamisse"
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2008 23:36:54 vasta tsitaadiga

mitte vanema vaid " teist tüüpi". selles vallas puudub vajadus teistlaadi ühenduste kasutusele võtuks, sest kiirused, mida vajatakse või ühendusviis on piisavalt spetsiifilised. inteli plaadid sobivad sellistesse masinatesse just oma stabiilsuse ja pikaealisuse ning pika tootjatoe pärast. 1. tehasegarantii on 3 aastat, mis tähendab ,et 3 aasta pärast on emaplaadi draiverid endiselt saada, mitte nagu tõelistel säästukatel, kus tehasegarantii on olematu ja draiveridki kipuvad suht kiiresti haihtuma.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teip
HV veteran
Teip

liitunud: 10.11.2001




sõnum 02.07.2008 19:14:53 vasta tsitaadiga

Mulle on ka sellised asjad meelepärased, samas praegu ostaks (olen mitu tk ostnud) juba DG35EC, maksab küll 1200, aga see-eest on dvi väljund 1920x1200 pildiga ja täiesti töötav. Kui ei mängi (nagu mina), siis pole enam mingit lisavideot vaja, Photoshop jms 2D jookseb sellel resol kui kulda.
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2008 19:44:47 vasta tsitaadiga

DQ35JO on mul läbi-lõhki testitud isend - julgen soojalt soovitada. DVI ja FireWire ka peal olemas. see mitmes võitnud riigihankes ka olnud. Inteli tugi on ka parim kui ühelgi teisel emaplaaditootjal. nad isegi helistavad sulle tagasi kui mingi probleem on. panin meili alla oma numbri, kuna see on mul allkirjas juba kirjas. Inglismaa Inteli supportist tuli varsti kõne ja ülimalt abivalmis tüüp aitas asjale lahenduse leida. Gigabyte-lt ootan tihti nädal aega meilile vastust, vahel tuleb ka topelt saata, muidi kipub "ununema" neil. ASUS-est ei hakka rääkimagi...

sry, läks veidi OT-ks

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2008 21:47:01 vasta tsitaadiga

DG33FB läbi käinud kastist ajutise lahendusena, pole midagi kurta.

laurx kirjutas:
et 3 aasta pärast on emaplaadi draiverid endiselt saada, mitte nagu tõelistel säästukatel, kus tehasegarantii on olematu ja draiveridki kipuvad suht kiiresti haihtuma.

Tavakasutaja seisukohast ehk veel aga Inteli kiibistiku ning tavaliselt Realteki HD Audio-ga Inteli ning mõne suvalise Inteli kiibistikuga säästuplate draiverib leiab arvutist vähegi teadjam vastavalt Inteli ja Realteki kodukalt...
Näiteks Realteki HD Audio olemas olnud juba paar aastat ning ikka leiab Realteki lehelt maksimaalselt nädal-paar vanu draivereid. Uusim Inteli INF Update töötab ka igivanade 855 ja 915GM kiipidega, läbi proovitud. Kui me oletame, et säästuplatel on VIA kiibistik, siis ega sellelegi "INF update"-ga samase softi saadavus halb pole icon_wink.gif
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002




sõnum 05.07.2008 15:44:35 vasta tsitaadiga

Mõtlesin just ühe asuse plate osta, aga peale seda ülevaadet ma enam kindel ei ole icon_smile.gif ..hakkas hoopis DG35EC meeldima.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2008 14:41:20 Re: LGA775 inteli " odava otsa" emaplaat Intel® Desktop Board DG31PR vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:

Nimelt on olnud viimasel ajal vaja teha päris mitmeid arvuteid, millelt ei eeldata niivõrd kõva perhvoormantsi kui pikka ja pidevat probleemideta tööd ja seda mõistliku raha eest ja kuna neid plaate on GNT laost kohe saada, olen läinud seda teed. Senine praktika on näidanud, et teistel tootjatel on teistel socketitel kohati ühilduvusprobleeme, nt odavamad plaadid on AM2 aga saada olevad prosed on AM2+ ja käima saamiseks tuleb teha biosi flash, samas ma liigse keberniidiga tegeleda ka ei viitsi.


Kui ei oodata plaatidelt kõva perhvoormantsi ja kui sa lased selle platega säästuceleroniga, siis milleks on sul vaja AM2 socketiga plaatidel AM2+ proset (ainult Phenomid praegu), kui saadaolevad prosed on AM2 ka (nt. kahetuumaline säästusempron, pealegi samasse hinnaklassi ning jõudlusel vaevalt vahet erilist)? Ma ei salga, et olen AMD poolehoidja, aga siit loen välja veidikest brändihirmu. Väidan, et sama hea saadavuse puhul (Inteli kraam popim ja rohkem laos) oleks võimalik isegi võrdse või isegi väiksema raha eest üsna sama jõudlust pakkuva AMD süsteemi kokku panna. thumbs_up.gif

_________________
Black Edition
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2008 16:06:08 vasta tsitaadiga

Teiv, ole hea ja võta gnt hinnakiri lahti ja vaata, mida sul kohe laost võtta on. amd puhul on odavama otsa asjad soomes ja tarneaeg kisub paarile päevale. neid inteli plaate oli eesti laos lausa sadakond vahepeal. prosedega võis variatsioone olla aga plaadid on koguaeg olemas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teiv
HV kasutaja
Teiv

liitunud: 13.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2008 16:12:14 vasta tsitaadiga

Nõus, ja seda ma ütlesingi, et Intelil on ülihea saadavus tema populaarsuse pärast. Mida ma väitsin lihtsalt, on see, et ei ole mingit keberniiti (muud, kui ootamine tavaliselt) AMD-ga rohkem kui Intelil.
_________________
Black Edition
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2008 16:18:59 vasta tsitaadiga

mingil hetkel olid saada ühed plated ja teised prosed. viimased pool aastat ei ole ma enam amd kaste ehitanud.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  LGA775 inteli " odava otsa" emaplaat Intel® Desktop Board DG31PR
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.