Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  integreeritud seadmete BIOS'is keelamise kasulikkus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 13.01.2008 22:50:09 integreeritud seadmete BIOS'is keelamise kasulikkus vasta tsitaadiga

kui ma keelan BIOS'is näiteks integreeritud helikaardi ja integreeritud võrgukaardi, siis kas bootides(nii Windowsi kui ka Linuxi puhul) jäetakse mällu laadimata vastavad draiverid ning süsteemiprotsessid ning seeläbi jääb rohkem CPU ressurssi ja mälu mulle kasutada? Või ei ole seal olulist vahet?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 13.01.2008 23:09:29 vasta tsitaadiga

cpu ja mälu ressurssides sa nüüd kül ei võida, et need kinni keerata icon_smile.gif

Aga mällu nad ei laeta jah.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 13.01.2008 23:26:30 vasta tsitaadiga

airm kirjutas:
cpu ja mälu ressurssides sa nüüd kül ei võida, et need kinni keerata icon_smile.gif

Aga mällu nad ei laeta jah.

aga kui mällu ei laeta, siis mingil määral ju ometi võidan?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 13.01.2008 23:39:24 vasta tsitaadiga

ei ole märkimisväärne.
Milliseid ressursinumbreid sa taga ajad?
Parem puhasta oma masin pasawarest ja masin on märlimisväärselt kiirem, kui sellise "mitte midagi pole teha" tegevusega tegeleda.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Unholy
HV veteran
Unholy

liitunud: 13.05.2003




sõnum 13.01.2008 23:42:56 vasta tsitaadiga

No kõigis nendes bootimis kiirendamise õpetustes räägitakse, et tuleb ebavajalikud asjad maha võtta, et võid võita bootimis ajas.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 14.01.2008 03:41:22 vasta tsitaadiga

airm kirjutas:
ei ole märkimisväärne.
Milliseid ressursinumbreid sa taga ajad?
Parem puhasta oma masin pasawarest ja masin on märlimisväärselt kiirem, kui sellise "mitte midagi pole teha" tegevusega tegeleda.

lihtsalt natuke liikusin BIOS'is ringi ja siis tekkis see mõte. Mingit väga erilist kiirust tõesti ma taga ei aja...
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002




sõnum 14.01.2008 13:09:52 vasta tsitaadiga

Mina olen saanud küll vabasid IRQ-sid ja I/O aadresse ja tihti neid just vaja ongi läinud. Mõningatel juhtudel on kinnikeeramistel ka mingi negatiivne mõju (mõne emaplaadi disaini kala), aga praegu näiteid ei meenu.

Mina soovitan küll ebavajalik välja lülitada.

_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 125EUR
Kommentaarid: 358 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2008 01:10:29 vasta tsitaadiga

jah tänu sellele et sul on rohkem katkestusi ja need eeldatavasti ei kattu võidad tulemuslikult kiiruses
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 20.01.2008 08:11:44 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
jah tänu sellele et sul on rohkem katkestusi ja need eeldatavasti ei kattu võidad tulemuslikult kiiruses

motlesid ikka vahem katkestusi? Ning tegelikult peaks riistvaraseade IRQ saatma vaid siis kui ta tahab CPU'd kasutada. Kui aga näiteks jadaport BIOS'is keelata või jätta keelamatta aga mitte kasutada, siis lopptulemus peaks olema mõlemal juhul sama: IRQ ei saadeta ja proset rohkem ei koormata. Küll aga on teisel juhul omistatud jadapordile üks IRQ number. Või ma panin millegagi mööda?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.01.2008 11:13:07 vasta tsitaadiga

mightythor: Asi ju lihtne - nagu Sa isegi juba tegelikult kirjutasid - ühel juhul on "seade olematu" ja arvutit ei piinata tema tööga, teisel juhul on asi arvuti jaoks ikkagi töös.
Iseasi on kiirusevõit - vanade a PI-PII korral võis nii mõnigi kord kiirusevõit märgatav olla. Uuema aja kiiretel masinatel - kas toimub see megabadine (suurem-väiksem) draiveri laadimine või mitte - on praktiliselt olematu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raamat
HV Guru
raamat

liitunud: 28.11.2002




sõnum 20.01.2008 15:47:33 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
RCC kirjutas:
jah tänu sellele et sul on rohkem katkestusi ja need eeldatavasti ei kattu võidad tulemuslikult kiiruses

motlesid ikka vahem katkestusi? Ning tegelikult peaks riistvaraseade IRQ saatma vaid siis kui ta tahab CPU'd kasutada. Kui aga näiteks jadaport BIOS'is keelata või jätta keelamatta aga mitte kasutada, siis lopptulemus peaks olema mõlemal juhul sama: IRQ ei saadeta ja proset rohkem ei koormata. Küll aga on teisel juhul omistatud jadapordile üks IRQ number. Või ma panin millegagi mööda?


Sa panid mööda sellega, et me räägime kasust praktikas. Mida vähem vidinaid ja mida rohkem IRQsid, seda lihtsam/tõenäolisem on leida konfliktivaba konfi. Probleem on selles, et tavaliselt satuvad sama IRQ otsa kokku sellised tarbijad, kes ei peaks ning see sinu COM port võib ju vabalt seda IRQ-d mitte koormata ja too IRQ võib üldse igavusest surra, kuid mõni teine IRQ ägab tööd teha. Anyway, ma ei tea, kas oli arusaadav, aga minu praktika on näidanud, et enne ressursside jaotamisega pusimist on soovitatav pisut korda luua. Mõni võib tahta nüüd kirjutada, et IRQ jagamine toimib laitmatult ja lilleliselt, aga jätan edale õiguse mitte nõustuda.

_________________
M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 125EUR
Kommentaarid: 358 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2008 16:33:08 vasta tsitaadiga

see jagamine toimub täpselt nii kuidas tootjad on viitsinud seda toimima panna. enamik koonerab nii et vähe pole
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  integreeritud seadmete BIOS'is keelamise kasulikkus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.