Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  win xp vs. 2000 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2003 15:47:24 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:

Ma ei lahmi.
Ei vaidle vastu, et mõlemad on samasugused.
Kuid kui mõni arvab, et piisab ainult OS peale panna ja leppib kõigi vaikimisi määratud draiveritega ja peab üleüldse erinevate draiveritega jamamist üheks .... Siis temal võib osutuda väga raskeks midagi üles leida ja parandada. Kes suudab vabalt kõigile teistele draiverid paigaldada ega pea seda mingiks ... siis sellel pole tõesti mingeid probleeme ka XP all. Loe PlatoonSgtElias-e pstitus läbi ja siis saad ehk aru, mida mõtlesin.

... nu tee või tina, aga ei saa aru ! Kas tahad öelda, et 2K all on tal parandustöid
kergem teha kui XP all ? Midagi väga segast icon_confused.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 19.01.2003 15:55:43 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:

Kuid on suur pluss,EI PEA ENAM NUSSIMA AJUSI DRAIVERITEGA!!!!!!wINDOWSI PUHTA INSTALLI LÕPUS ON MUL VAJA VAID UUEMAD VIDEO DRAIVERID IMEDA :p
Kuid win98-2k :S nullist peale,appi!


Ma ei väitnud, et 2k all see lihtsam on. Praktilist vahet pole nähagi. Tean omadest kogemustest. (nii vigade otsimine kui ka parandamine)
Kuid, kui vend peab üheks suureks ... draiverite paigaldust (ükskõik millisele süsteemile), siis kujutan ette, mida ta siis teeb, kui XP all peaksid mingid probleemid olema.
Ise ei pea draiverite paigaldamist küll mingiks keemiaks, mida kartma peaks. Muidugi on hea lihtne, kui kõik vaikimisi paika pannakse aga ka XP pole imeloom ja leidub ka selliseid uusi seadmeid, mille draivereid tal pole veel kaasas. Paar minutit raisata draiveri paigaldamisele, seda ma n... küll ei nimetaks. Või sa DigeBeni pead seda ülejõukäivaks icon_confused.gif Minule jäi igaljuhul tsiteeritavast küll selline mulje, et tema jaoks on nagu ülejõu käiva probleemiga.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tatzelwurm
HV vaatleja

liitunud: 12.11.2002




sõnum 19.01.2003 16:06:34 vasta tsitaadiga

Ei taha küll kedagi vihale ajada, aga vähemalt välimuse poolest tundub, et XP on tehtud eelkooliealistele lastele. Jah, vidinad saab maha võtta ja Classic väljanägemine panna, aga kui Default antakse SELLISE disainiga OP-süsteem, siis tundub asi kuidagi mage. Turvalisuse ja stabiilsuse osas ei ütle midagi, küllap see on parim, mis Microsoftist selles mõttes välja on tulnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taiko
Kreisi kasutaja
Taiko

liitunud: 23.06.2002




sõnum 19.01.2003 16:17:08 vasta tsitaadiga

no jah nagu sellel microsoftil ikka, ideed ja väljatöötajad on geniaalsed, aga igasugused lepingud igasuguste masstootjatega rikuvad asja ära, pannes igast sitta, mis kokkuvõttes ka heale ideele vee peale lasevad....
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nuhk
Kreisi kasutaja
nuhk

liitunud: 15.12.2001




sõnum 19.01.2003 16:25:15 vasta tsitaadiga

Mõlemaga saab hakkama, aga w2k näeb inimese moodi välja ja seal on ka vähem american dumbi jaoks automaatikat sees. Kuni töötavad - pole suurt vahet, aga kui midagi nihu läheb, siis on w2k vähemalt mulle selgelt käepärasem. Juba see aktiveerimise jant ajab tigedaks - w2k (serveri) sees on ainus selline pederastia "application mode terminal services" ja seda läheb lihtsurelikul tõesti harva tarvis, w2kpro-ga seda kammi üldse ei ole. Rohkem maitse asi mis kellele rohkem meeldib - tööd saab mõlemaga teha.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti555
Kreisi kasutaja
anti555

liitunud: 18.01.2003




sõnum 20.01.2003 02:25:46 vasta tsitaadiga

xp poolt ja ei ole kavaski teiste peale minan sellet et nod on s*temad(minu arvamus)
_________________
https://blacksunset.ee
https://tekstiilipesur.com
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klaabuke
HV vaatleja


liitunud: 11.09.2002




sõnum 25.02.2003 22:32:16 vasta tsitaadiga

kas on siis mõtet vahetada Win 98 SE XP Pro vastu või mitte(Win 98 SE`ga tükib vist mälu väheks jääma,kõikaeg kisab, et ninety percents or more of your system recourses are in use......ja arvuti hakib imelikult) icon_confused.gif
_________________
AIDAKE PALUN LIGIMEST TEMA MUREDES !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 25.02.2003 22:39:38 vasta tsitaadiga

Klaabuke kirjutas:
kas on siis mõtet vahetada Win 98 SE XP Pro vastu või mitte(Win 98 SE`ga tükib vist mälu väheks jääma,kõikaeg kisab, et ninety percents or more of your system recourses are in use......ja arvuti hakib imelikult) icon_confused.gif

Kui sul juba 98SE nii mälu koormab, siis ei aita muud, kui poodi uue mälu järgi. OS-i vahetus sind ei aita. Muidugi, kui win3.1 peale ei mõtle.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2003 23:18:28 vasta tsitaadiga

Klaabuke kirjutas:
kas on siis mõtet vahetada Win 98 SE XP Pro vastu või mitte(Win 98 SE`ga tükib vist mälu väheks jääma,kõikaeg kisab, et ninety percents or more of your system recourses are in use......ja arvuti hakib imelikult) icon_confused.gif

Vaadates Su profiili (eeldades, et tegemist on ikka sama arvutiga), siis:
1. Tõmba oma Windows'ist Ad-Aware'ga üle. Saab siit: http://www.lavasoftusa.com
2. Too arvuti lausa nõuab XP-d icon_wink.gif

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mac
HV vaatleja
Mac

liitunud: 07.01.2003




sõnum 26.02.2003 02:21:32 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
Klaabuke kirjutas:
kas on siis mõtet vahetada Win 98 SE XP Pro vastu või mitte(Win 98 SE`ga tükib vist mälu väheks jääma,kõikaeg kisab, et ninety percents or more of your system recourses are in use......ja arvuti hakib imelikult) icon_confused.gif

Vaadates Su profiili (eeldades, et tegemist on ikka sama arvutiga), siis:
1. Tõmba oma Windows'ist Ad-Aware'ga üle. Saab siit: http://www.lavasoftusa.com
2. Too arvuti lausa nõuab XP-d icon_wink.gif

natuke offtopic jutt küll aga :

see Ad-Aware on päris imetlusväärne asi - müts maha selle ees. Mõtled alati kui scannima hakkad et arvuti puhas, aga tühjagi, alati leidub vähemalt 10 putukat kes on õhinaga su arvuti sügavustesse trüginud. Peale esmakordset skännimist muutus arvuti ikka tunduvalt kiiremaks

_________________
Forever
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2003 10:40:42 vasta tsitaadiga

Xp prem ma arvan ikkagi, see et ta teistest rohkem mälu tahab on ju loomulik progress.

Mul xp ja olen pidanud sellega paar üksikut ainult korda resetti tegema. Juba suvest saati
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 26.02.2003 11:39:53 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:

2. Too arvuti lausa nõuab XP-d icon_wink.gif

Siis, kui mina oma soovituse tegin, profiilis vel arvutit polnud. Arvasin, et tegu järjekordse PI või PII-ga.
Aga sellele arvutile on XP või 2k (maitse asi) küll paras. 9x jääb minu arvates lahjaks.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2004 20:31:11 vasta tsitaadiga

Endal mingi aasta win2kpro peal olnud (ühtegi Fomat C-d pole olnud icon_wink.gif )
Aga nüüd teen format c ära ja lasen winXPpro lihtsalt proovi pärast peale ,arvuti peaks selle enam vähem normaalselt välja vedama...
Muidu win2k väga viis olnud thumbs_up.gif
Vabandust ,et vana teema üles kaevasin icon_neutral.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 06.11.2004 21:44:51 vasta tsitaadiga

Totu user, kui sul Windows k probleemideta ja ilusti stabiilselt töötab siis ei soovita küll Windows XP-d proovi pärast peale panna. XP-ga soovitaks mina enda kogemustest 512mb rami. Muidugi saab ta ka enam-vähem jooksma 64mb ramiga. Aga siiski 256mb üleminnes 512mb on kohe märgatav vahe sees. 512mb üleminek 1gigale ei andnud pea midagi juurde winis. 256mb ramiga ikka see asi, et wini peab hoodlama, puhastama jne - siis töötab väga hästi. 512mb aga teine lugu. EI ole vaja koguaeg puhastada wini jne.

Ise eelistaks sinu arvutile Windows 2000, mis on vähem täis ilu vilesi jne.

_________________
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2004 23:23:31 vasta tsitaadiga

Nojah ,aga WinXP on natuke mugavam ja win2k on nii träni täis icon_sad.gif
Ma varsti ostan endale 256 RAM-i juurde ,sest minu pc133 on päris odav icon_wink.gif
Kui ei sobi siis uus Format ja win2k peale jälle.

_________________
Tere.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pokk
HV Guru

liitunud: 31.08.2003




sõnum 07.11.2004 02:21:19 vasta tsitaadiga

mul jumala kama 2, hetkel küll XP kuid midagi ei juhtuks kui 2000 oleks, võibolla isegi 2000 meeldib rohkem
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eints
Kreisi kasutaja
Eints

liitunud: 14.10.2003




sõnum 07.11.2004 03:04:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nojah ,aga WinXP on natuke mugavam ja win2k on nii träni täis icon_sad.gif
Ma varsti ostan endale 256 RAM-i juurde ,sest minu pc133 on päris odav icon_wink.gif
Kui ei sobi siis uus Format ja win2k peale jälle.


mis otsast sul 2k igast Träni täis on??? icon_eek.gif
Kasutan 2k-d 2 aastat.Minu arust paremat wini pole olemas.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 07.11.2004 05:36:08 vasta tsitaadiga

Ise olen ka aastaid kasutanud juba ainult Win 2000 prof'd.
Igati toimiv ja stabiilne süsteem wini kohta.

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lock
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2004




sõnum 07.11.2004 13:32:20 vasta tsitaadiga

windows 2000

miinused:
svhosti probleem
Aeglasem kui xp
Vähem tugi tarkvara
Mängud jooksevad halvemini kui xp´l

plussid:
Midagi DOSist on järel
Kindlam kui xp
Mälu võtab nats vähem (RAM)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mr.Cool
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2003




sõnum 13.01.2005 19:08:36 vasta tsitaadiga

Windows Xp on ikka palju-palju parem kui 2k. On palju stabiilsem kui 2k ja kasutajasõbralikum. Üks suur pluss on ka see, et on võimalik vahetada visual style, w2k'l saab ainult värvi saab muuta. Muidugi on olemas ka lisaprogramme millega välimust muuta, aga need omakorda võtavad jälle mälu. Xp on ka turvalisem kui 2k ja parem WiFi tugi. Mängud jooksevad ka xp all paremini.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2005 21:09:07 vasta tsitaadiga

Vana teema ,aga eile panin winXp peale.
Krt esimese 5 minutiga ajasid need krdi errorid ja pudinad nii närvi ,et format c-st jäi vähe puudu..
Peaks mainima ,et vahe on tegelikult neil väga väike ,ainult winXP peal käivad igasugused ABI asjad närvidele.
Peaks mainima ,et kui ei ole mingi hullem dumbuser siis on win2kpro parem ,kui winXp pro
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 13.01.2005 21:16:10 vasta tsitaadiga

Totu user, XP on mugavam asi, eriti just laptopidele. Windows 2000 suutis igasuguste nõmedustega mind üllatada. Juba draiverite leidmisega läks aega. Panin sõbra laua-arvutile Windows 2000 peale, tema on hetkel rahul. Üldiselt on see nii, et mõlemat Windowsi(2k/XP-d) tuleb oma vajaduste järgi kohendada.
Ei ütleks et Windows XP oleks dumbjuuseritele mõeldud oleks. Pigem on see dumbjuuser kes ei oska XP-d oma vajaduste järgi kohendada icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2005 22:31:44 vasta tsitaadiga

Nojah nüüd juba harjunud vaikselt ,aga jah..
_________________
Tere.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 17.01.2005 10:34:54 vasta tsitaadiga

Stabiilsus on küll suhteline. Oma 2K peal pole ma veel kokkujooksmist näinud, küll aga sõbra XPga... Eks ta arvata on, et asi kasutajas aga siiski...
IMO on konkreetseks põhjuseks miks XPd soovitada lihtne tõsiasi, et tema täiendamine on M$ile suuremaks prioriteediks. 2K on "vana ja kulunud" kui end nii väljendada. Mitte viletsam, aga lihtsalt uuem OS on peale tulnud. Seega jään seisukoha juurde, et kui riistvara võimaldab siis XP, kui mitte siis 2K.

PS! Skinnitavust IMO küll mingiks näitajaks ei saa lugeda: esiteks on see *puhtalt* maitse asi ja teiseks ei võta mu 2K peal AstonShell praktiliselt üldse rohkem mälu kui EXPLORER.EXE

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2005 03:43:27 vasta tsitaadiga

Esiteks tuleb paika panna, kas antud arvutiga hakatakse tegema: mängima jne , või peab ta olema töömasin
ise kasutan w2k-d algusest saadik ja ei tõmba see xp: Ilus välimus on küll tore, aga kas sa imetledki ainult seda?, Xp läbustab, tal on vaja tingimata ennast igalepoole kirjutada, ta võtab ka tunduvalt rohkem ruumi. xp-s levivad rohkem viirused (mitte et w2k all ei leviks) xp sisaldab endas liialt ülearuseid teenuseid jms sellist kila kola mida piiratud ülesannete tegemisel vaja ei lähe. Ning tegelikult on ta edasiarendus koondnimetusega 5.1 See et ta paneb paika teie draiverid jne on muidugi hea, kuid Workstation, serveri süsteemiehitus on natuke teine teema - seal on vaja panna iga füüsiline seade+draiver eraldi, silmas pidades et üks teist segama ei hakkaks ning kõik hiljem ka tööle hakkab. Tuunida saab mõlemat pea võrdeliselt. Teisalt NT kui selline ei ole algselt MS-i toode, kui Northen Telestar(telecom) oleks tootnud oma OSi oleksin ma kasutamas ilmselt kõige parimat osi üldse. Ning kui NT4 toetaks fat32 hte ja mõningaid uusi protsessorite instruktsioone, kasutaks ma teda tänaseni töömasinas, hetkel teeb NT4Ws väikest interneti teenusserverit (apache+mrtg+ftp+mail) ja kõik töötab.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  win xp vs. 2000 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.