Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 404, 405, 406
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
1%
 1%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 6 ]
20-25"
17%
 17%  [ 44 ]
25-30"
42%
 42%  [ 107 ]
30-35"
25%
 25%  [ 64 ]
35" või suurem
10%
 10%  [ 27 ]
hääli kokku : 251

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2024 17:03:34 vasta tsitaadiga

KlennR kirjutas:
Päris hea review mõlemast. Kuid ikkagi ei oska otsustada kumba tahaks. icon_biggrin.gif


Link


Kõik sõltub sellest mis sinule olulisem on. Näiteks minule sobib WOLED selgelt paremini. QD-OLED lilla tint väiksemagi valguse langemisel monitorile ja seega hall must on täielik deal breaker. Lisaks mulle ei meeldi glossy monitor.
Ainuke eelis on minu jaoks ainult erksamad värvid. Heledus mind eriti ei huvita.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 30.04.2024 18:13:13 vasta tsitaadiga

Värvide erinevus ei tohiks küll olla faktor. Kui sa näed, et roheline on ühel monitoril teist tooni, siis see monitor on kalibreerimata. See on minul suht esmane eeldus, et punane mida monitor kuvab on ka päriselt see punane mida autor plaanis mulle näidata.
Tihti on inimesed harjunud täiesti valesid värve nägema. Telerite "STANDARD" preset on alati värvid ajuvabalt kirkaks keeratud ja lumi on sinist värvi ning jalka muru on radioaktiivne roheline.

Dell AlienWare tuleb tehasest koos kalibreerimise tunnistusega. Õige picture mode selle vaatamiseks on "Creator"
Standard heledus millele monitorid kalibreeritakse on 100cd/m^2 (kandelat ruutmeetri kohta) ... ehk 100 NITS... siis on asi kõige täpsem. Samal ajal monitorid võimaldavad 10x rohkem valgust kuvada... 1000 NITS ja rohkemgi.

Värvide täpsus läheb jamaks ka siis kui sRGB asemel hakata DCI-P3 colorspace-i kuvama. Punasest saab radioaktiivne punane ja kõik on vale... välja arvatud siis kui sisu kuvaja ütleb monitorile, et sisu tuleb nüüd DCI-P3 formaadis värvidega... a'la Photoshop.

Ja siis kogu see HDR teema, kus puudub kokkulepe, et kui eredalt peaks seda sisu ikkagi näitama. On Dolby Vision... mis võiks olla kuni 10'000 NITS aga praktikas on täitsa random, mis tippu arvestades mingi mastering on tehtud.
https://www.reddit.com/r/hometheater/comments/197hs4w/dolby_vision_brightness_data_for_600_movies_and/

Mängudega on sama teema. Raske on leida midagi, mis HDR-i väga hästi toetab. Aga vahel on mingi asi selline täiesti "sweetspot" õige ja pimedas toas OLED monitor + mingi öine linn koos neoontuledega on ikka väga lähedal reaalsusele.

Pika jutu point oli see, et monitoride tase on nii hea, et probleem on sisu leida. Kindlasti ei näe pildikvaliteedi erinevust side-by-side võrreldes kahte kalibreeritud monitori mida siis omakorda filmitakse mingi kaameraga ja kuvatakse sulle läbi youtube video mida sa vaatad läbi SDR monitori.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KlennR
HV vaatleja
KlennR

liitunud: 18.04.2013




sõnum 30.04.2024 21:34:11 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Valik peaks olema selle järgi, mis featuurid kõige olulisemad on. WOLED puhul on peamiselt matt ja see juba seab piirid kui ei soovi.
Aga jah kui oleks ka ultra wide 240Hz WOLED monitore saadaval olnud, siis ei välistaks ka seda. Minu valik oligi QD-Oled kuna WOLED polnud midagi pakkuda icon_biggrin.gif


Mul muidu oli kindel variant minna WOLED'i ja just sellepärast, et woledil tekib burn in harvemini kui qd-oledil. Kuid avastasin sellise artikli https://www.rtings.com/tv/learn/qd-oled-vs-woled, siis nüüd ei oska küll öelda kas WOLED tõesti oleks parem. Siin kohal peaks vist ütlema, et oman LG C2'te ja omasin lühikest aega Dell Alienware AW3423DWF'i. Alienware ei sobinud üldse kuna text clarity oli halb. Mul isegi tekitas see pea ringlust (ei saa muidugi 100% väita et see sellest).
Mul ei ole ka vahet kas display on matt või glossy. Mind otseselt ei huvita LG dual monitor mode ka. Ehk siis siit tekibki see dilemma icon_biggrin.gif

Kui juba unistuste monitorist rääkida siis, mida praegu tahaks oleks 4K (5040 x 2160) ultrawide, 240hz Miniled piisavalt paljude local dimming zone'dega, et olediga võrreldes suurt vahet ei tuleks. icon_razz.gif Vat see oleks alles üks monitor.

Tomorrow kirjutas:

Link

Kõik sõltub sellest mis sinule olulisem on. Näiteks minule sobib WOLED selgelt paremini. QD-OLED lilla tint väiksemagi valguse langemisel monitorile ja seega hall must on täielik deal breaker. Lisaks mulle ei meeldi glossy monitor.
Ainuke eelis on minu jaoks ainult erksamad värvid. Heledus mind eriti ei huvita.


Oledi text clarity tõttu 1440p enam ei vaataks ehk see review on minu jaoks veidi mööda.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 01.05.2024 09:56:49 vasta tsitaadiga

KlennR, Mina burn-in ei põe. Mul see 2 põlvkonna QD-OLED paneel ja nüüd ca 7 kuud olnud kasutuses iga päev. Julgemalt olen ka igasugu aknaid jätnud pikemaks ajaks ekraanile a la youtube twitch jne. NV'l tegin just uue checki erienvate värvide ja halli taustaga, ning mingit burn-in ei ole kuskilt näha.

Ma ei näe ka, et lähima paari aasta jooksul tehnoloogia nii palju paremaks läheb, et tuleb 540Hz 5120x1440p ning ka oluliselt parem mingi OLED tehnoloogia. 4K ma välitsin peamiselt sellepärast, et siis peab käima alati GPU osas tehnoloogiaga kaasas, et max või very high graafikat nautida. 1440p on lihtsam renderdada isegi ultra wide peal sõltumata mängust ja frame"smooth" toest.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2024 23:23:08 vasta tsitaadiga

KlennR kirjutas:


Kui juba unistuste monitorist rääkida siis, mida praegu tahaks oleks 4K (5040 x 2160) ultrawide, 240hz Miniled piisavalt paljude local dimming zone'dega, et olediga võrreldes suurt vahet ei tuleks. icon_razz.gif Vat see oleks alles üks monitor.
.


Ma ka, ma ka...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2024 06:26:15 vasta tsitaadiga

Shipments of OLED Monitors Hit 200,000 Units in 1Q24, Annual Forecast to Reach 1.34 Million
https://www.techpowerup.com/322455/shipments-of-oled-monitors-hit-200-000-units-in-1q24-annual-forecast-to-reach-1-34-million


Link


EDIT:

TCL Showcases World's First 4K 1000 Hz Panel For Next-Gen Gaming Monitors, Breaking The RR Barrier
https://wccftech.com/tcl-showcases-worlds-first-4k-1000-hz-panel-for-next-gen-gaming-monitors/
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 404, 405, 406
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.