Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 13:47:41 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Aga kas oled 1:1 võrrelnud Tandbergi ja NAD'i ?

Samad kõlarid, täpselt sama asukoht ja muusika (täpselt samal kõvadusel) ?

Jah. Ja Tandberg on märksa parem, eriti madalas otsas.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 17:52:00 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Tänan vastuste eest ja jõudu teile otsimises ja nautimises, kuulamises. thumbs_up.gif Mina jään praegu ikkagi oma Tandbergide juurde kuigi fimide vaatamisel kasutan Nad T 748. Edu teile.


Kas siis filmide vaatamiseks on 5.1 setup?

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 21:59:10 vasta tsitaadiga

On küll 5.1 filmide vaatamiseks ja Tandberg stereos on muusika kuulamiseks. Tõstan kõlarijuhtmed ümber.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2024 00:49:02 vasta tsitaadiga

see tandberg tundub suhteliselt okei võimendi...võimsuse mõttes. samas on ta ikka väga vana ka, on seal sees siis näiteks mingi ports kondesid juba välja vahetatud? nende asjade eluiga ikka kipub 50 aastaga üsna otsa saama icon_smile.gif või noh, eks kuidas kunagi ja oleneb konkreetsest komponendist, kuid omadused kindlasti mingil määral muutuvad.

miks kõlarijuhtmeid vahetada, tandbergi ju saad kasutada ka lihtsalt nö. lõppvõimuna ning kas NADil tõesti pre-outi siis ei ole? oleks ju omajagu lihtsam...pealegi, sound oleks parem...juhul kui tõesti on nii nagu sa ütled, et tardberg teeb paremat häält madalas otsas.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2024 08:43:12 vasta tsitaadiga

Wiltz thumbs_up.gif Pre-outi idee on hea. icon_biggrin.gif Mu naabrimees on mõõtnud Tandbergide kondekaid ja pole neil häda midagi. Lisaks kui võimalik leia mõni vanem 1000, 2000 seeriaTandberg ja kuula, võid meeldivalt üllatuda. Nb. Kui huvi tõsine võin mõne laenata testiks.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2024 19:42:49 vasta tsitaadiga

mihkel7, eks huvi pärast võiks muidu korra laenata/kuulata küll, aga kuna asud viljandis siis paraku läheks see ettevõtmine pisut liiga keeruliseks icon_smile.gif

kondekaid ei saa skeemi peal korralikult mõõta, vähemalt enamasti mitte. ning veel enam, selleks et neid korralikult mõõta, on vaja päris asjalikku seadet...need, mis lihtsalt mahtuvust möödavad (mingi ühe fix sageduse juures) ei anna tegelikult mingit eriti sisulist infot. no peale selle, et kas on päris surnud või on veel kuidagimoodi elus. audio ahelates kondekad peaaegu mitte kunagi ei ole päris surnud, vaid ongi lihtsalt kas perfektses seisukorras või siis vähemal/rohkemal määral halvenenud seisukorras. ma olen vahetanud võimendites välja kondesid, mis isegi väga spetsiifilise seadmega mõõtes tundusid nagu üsna okei, kõigi parameetrite poolest. aga tegelikult osutusid siiski piisavalt vigaseks. kui sul võimendi töötab ja sound tundub okei, siis eks need kondekad ole ka piisavalt töökorras...aga sellegipoolest ei pruugi nad enam olla nii heas korras kui olid 50a tagasi, kui see võim toodeti. ja see vahe võib täiesti vabalt olla nii kuuldav kui ilmselt ka mõõdetav.

Zonerman, ei ole omanud ega proovinud. Aga kõik muud erinevad dacid, mida olen proovinud ja võrrelnud...no vahe on ikka sisulislt olematu - võrreldus muude asjadega nagu kõlarid, kuulamisruum ja asutus, ka võimendi. See hõlmab siis dac'e hinnaklassis a'la paarkümmend kuni kuskil 400eur. Seetõttu on mind üsna raske veenda selles, et kui ma nüüd ikka veel 10x rohkem maksan, vot siis tuleb alles see "õige" ja uskumatu sound välja icon_biggrin.gif mis muidugi ei tähenda, et paarikümne eurosel ja sellel ligi 2k uhkes karbis dacil ei ole ÜLDSE mitte mingisugust vahet helis, eks võib olla ikka ja kindlasti on ka. aga ma kahtlustan, et see vahe on niivõrd tähtsusetult väike võrreldes summaga, mida küsitakse, et ei õigusta seda kulutust mitte kuidagi (minu jaoks).
kas sul kogu ülejäänud ahel on juba totaalselt hambuni relvastatud ja igatpidi upgrade'tud, et sellises hinnaklassis daci peale mõtled?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2024 21:07:25 vasta tsitaadiga

Siis on oht et 1995. aastal toodetud võimendil on ka kondekad "hapuks" läinud?Kuidas selles siis selgust saada,kas kõik on tip top või juba poolpidune?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2024 08:14:16 vasta tsitaadiga

kindlasti on see oht olemas. paraku nii ongi, et ega need kondekad pole selline on/off asi. kui päris hapuks lähevad siis võimendi tihtipeale lakkab töötamast, või siis hakkab juba väga selgelt ja äratuntavalt kahtlast häält tegema. aga nad ei pruugi tingimata olla päris hapuks läinud.
eks iga kondeka omadused ajas/kasutuses muutuvad nii ehk naa. minuteada palju rohkem kui näiteks transsidel, takistitel, poolidel. seda mõjutab nende kvaliteet ja väga suurel määral temperatuur. ühesõnaga, kui kondeka omadused muutuvad ja neid on iga võimendi sees paras ports siis eks need muutused ajas mõjutavad ka selle võimendi heli. seda on aga väga raske täpselt öelda, et kui suurem määral konkreetsel juhul. mõõta on ka tegelikult suhteliselt raske. kindlasti suur kogemus aitab ja kindlasti väga head mõõteseadmed (ja nende kasutamise oskus) aitab. eks seepärast samas neid konkekaid vanematel võimenditel tihtipeale terve portsuna ka vahetatakse. sisuliselt "igaks juhuks" - ja paljud neist vahetatud punnidest võibolla tõesti tegelikult vahetamist ei vajagi. samas mõned ilmselt vajavad ning komplektina seda tehes saavad nad kõik vahetatud.

teoorias saab teha võrdlust, võtad mingi uue, väga heal tasemel nö. reference võimendi ning teed a/b kuulamist vs. sinu vana võimendi. aga noh, ega see loomulikult mingi teaduslik meetod ei ole icon_biggrin.gif erinevusi tõenäoliselt kuuled...kuid eks see on suhteline, et kui palju sellest võib olla vanade kondekate tõttu ja kui palju lihtsalt sellest, et on erineva taseme võimud

pole küll võimendi kohta, aga no idee on tegelikult üldjoontes sama https://www.youtube.com/watch?v=c4mw1X48Z9M

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 10.01.2024 10:41:41 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
... Aga kõik muud erinevad dacid, mida olen proovinud ja võrrelnud...no vahe on ikka sisulislt olematu - võrreldus muude asjadega nagu kõlarid, kuulamisruum ja asutus, ka võimendi. See hõlmab siis dac'e hinnaklassis a'la paarkümmend kuni kuskil 400eur. Seetõttu on mind üsna raske veenda selles, et kui ma nüüd ikka veel 10x rohkem maksan, vot siis tuleb alles see "õige" ja uskumatu sound välja icon_biggrin.gif mis muidugi ei tähenda, et paarikümne eurosel ja sellel ligi 2k uhkes karbis dacil ei ole ÜLDSE mitte mingisugust vahet helis, eks võib olla ikka ja kindlasti on ka. aga ma kahtlustan, et see vahe on niivõrd tähtsusetult väike võrreldes summaga, mida küsitakse, et ei õigusta seda kulutust mitte kuidagi (minu jaoks)....?

Enda kogemus DACi dega oli kunagi CD mängijate otsinguil ja ega seda "DAC usku" tekkinudki enne
kui olin enese jaoks midagi head kuulnud. Ning see headus ei pruugi alati hinnas kajastuda.
Alati võib ka vastupidine olukord olla - ongi süsteemi juba alguses piisavalt hea DAC sattunud ning edasiminek
oleks helis vaevutajutav kuid rahaliselt logaritmiline.
Loomulikult kõlarid, ruum, võimendi JA hea salvestis on prioriteedid aga kui need paigas
siis "keskpärane dac" vs "hea dac" muutus võib olla see puuduv pusletükk.
Minu jaoks osutusid selleks CA toooted (alul 640C V2 ja hiljem 840C (saab ka dacina kasutada)) -
- sellised "ettepoole soundiga asjad, "toovad" laulja sul 3-4m kaugusele. Kunagi tundus see harjumatu, täna normaalsus..

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2024 15:11:10 vasta tsitaadiga

matis kirjutas:
Neid lugudes kuulates tekib küsimus, et kuidas leiate selliseid lugusid?

Spotify Discower Weekly ja Release Radar, aga selle algoritmi on mitmeid aastaid treenitud. Enne Spotifyd R2 õhtune vöönd (RIP), plaadipoed sorteerides newest releases (nt boomkat.com).
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 10.01.2024 15:57:30 vasta tsitaadiga

Mina olen 2 aastat kasutanud Roon'i. Selle algoritm on ka väga hea. On olnud päevi kus ma mingit lugu kuulates vaatan mida Roon "radio" pakub ise minu maitsele ja kuulatud eelnevatele lugudele ja siis jäängi kuulama mitu tundi järjest tuleb häid lugusi, mida pole varem kuulnud ja playlistid suurenevad. Weekly ja new release ka seal olemas vastvalt kasutaja enda maitsele personaliseeritud.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2024 21:12:51 vasta tsitaadiga

marcor1, täitsa võimalik jah, et see nii olla võib. dacil ja dacil on vahe küll, selles ma iseenesest ei kahtle...milles kahtlen on see osa, et kas näiteks 2000e dac vs. 200e dac (eeldusel, et mõlemad on siiski oma hinnaklassis valitud ühed parimad isendid) annab midagi sellist muusika kuulamisel juurde, mis paneb mõtlema ja ütlema "oli väärt investeering".
on nii palju muid asju...ja ma mõtlen väljaspool lihtslat häid/paremaid kõlareid/võimendit, mida saaks ja tahaks enne parandada (kui hakata DACi suuri summasid investeerima). room treatment, room correction, sisuliselt lõputult on võimalik investeerida just bassiotsa parandamisse jne. aga noh, eks kindlasti maitse asi ka...või et kes mida rohkem kuuleb ja tähele paneb.

kui sa nimetasid seda JA HEA SALVESTIS, siis see on tõesti ulmeliselt tähtis. paraku nii palju on muusikat, mis meeldib ja mida tahad kuulata aga samas kuuled ja tead väga selgelt, et ega see iseenesest ei ole hea salvestis. ja ilmselgelt seal ei ole mitte midagi teha ega muuta. kalli või überkalli daci ostmine ega kasutamine ju salvestist paremaks ei muuda. aga muusikapala iseenesest on hea ja tahaks ju seda kuulata ikka icon_biggrin.gif loomulikult kuulan ka...samal ajal on täiesti selge, et no päris pointless oleks siin mingit ultrapeent daci kasutada, kullast juhtmeid ühendada ja muudmoodi mingit tohutut gurmaani mängida. sellist nö. "audiofiilse" kvaliteediga muusikat on vast 1/4 kogu materjalist, mida ma regulaarselt kuulan, nii et jah...selle reaalsusega tasub ka arvestada.

siin küsiti ka, et kuidas avastate uut muusikat. mina olen seda juba aastaid peamiselt juutuubi (algoritmi) abil avastanud. kuigi kindlasti mitte ainult...päris suur osa on ka enda intuitsioonil/kogemusel. R2 on ka muidugi päris palju mõju avaldanud icon_smile.gif oskan näha ja oletada nii artiski nime järgi, loo/lugude nimetuste järgi jne. kunagi varem sai muusikat hangitud teatud tüüpi p2p ühenduste kaudu. oli selline teenus, kus suurte kogudega inimesed olid koos ja sees ning neid kogusid sai kõiki siis vabalt vaadata ja sealt omale tõmmata ükskõik mida ja ükskõik kui palju. enne või samaaegselt kuulata lugu tol ajal ei saanud, tõmbasid mingi portsu omale kettale ja ära ja siis pärast kuulasid läbi, mida saanud oled. sealt sai parem osa siis välja filtreeritud ja alles jäetud. oli sõpru, kes tegid pidevalt sama ning olid sarnase muusikamaitsega. eks nii siis sai oma kollektsiooni täiustatud ja head muusikat avastatud, omavahel vahetatud jne

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2024 00:44:26 vasta tsitaadiga

See Chorus Vertigo xls woofer on ikka tubli tegelane.Ei meeldi tegelikult kui on liiga palju nuppe mida näppida,aga praegu sai küll väga mõnusa ja täpse bassi välja keeratud.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2024 04:21:36 vasta tsitaadiga

XXL on veelgi tublim, kuigi ülimalt vähelevinud mudel...isegi paljud soomlased ei tea üldse selle nö. parema mudeli olemasolust icon_smile.gif aga seriously, on küll head asjad need mõlemad ehk nii xls kui xxl (vahe on tegelikult vaid võimendis, element ja kast on samad). sellest hetkest kui oma chorus xxl kunagi ligi võtsin oli kohe selge, et tegu on selgelt parema subiga kui kõik muud võrreldavad asjad samas hinnakategoorias. natuke hiljem "tuli moodi" SVS, mis ehk pakub samaväärset taset ja üldiselt on ka päris korralikke asju teinud. kuigi minumeelest esialgu oli SVS vähemalt siinmail ikka mõnevõrra üle hinnatud ja täna on kohalikul järelturul endiselt pisut üle hinnatud.

Chorus on üldse teinud väga häid ja kvaliteetseid kõlareid. Nii et kel võimalus midagi selle nimega saada/osta siis tasub kindlasti tõsiselt sellele mõelda. Kes ei tea siis tegemist on soomes väga tuntud ja kunagise väga suure tegija/tootja Olavi Räsänen OY brändiga, mis on tootnud aastakümneid tagasi kõlareid meeletus koguses isegi suurtele jaapani nimedele. Mul on päris mitu selle firma center kõlarit ja ühed riiiulid/surroundid olnud. Choruse Seas elementidega coaxial tüüpi keskkõlaird on ikka vähe kõrgem tase võrreldes kõikvõimalike muude generic MTM keskidega, mida turg täis on.


"Having contract manufactured as many as 200,000 speakers per year in the 1970-80s, the Mikkeli-based company Olavi Räsänen currently puts out speakers under its own brands OR and Chorus."

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 22:18:42 vasta tsitaadiga

Wiltz, kas pordiga woofri muutmine "kinniseks" kaasas oleva svammipadjaga on siis üldse õige,või see rikub ka kasti olemuse ära?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 00:26:21 vasta tsitaadiga

ei riku, eks see ikka oleneb kõlarist ja ruumist, kus see asub. ega see svamm kasti ikka päris kinniseks ei tee ka, kuid pordi "täitmine" loomulikult muudab kõlari heli alati ja igal juhul! alumine ots enam nii madalale ei ulatu kuna pordi output langeb. seda ma isegi täpselt ei tea mismoodi see pordi nö. tuuningut muudab - ega seda muidugi ei olekski võimalik täpselt teada sest see oleneb täpsest materjalist ning sellest kui oluliselt see õhu vaba liikumist pordis takistab. ehk siis materjalist, selle täpsest kogusest ja sellest kui tihedalt täis toppida.

pordi täitmise tulemus päris kindlasti on see, et madalamatel sagedustel valjuka membraani amplituud suureneb. see võib olla üsna suur probleem, aga oleneb kui kõvasti oled harjunud kuulama. port ei paku enam membraanile vastandfaasis nii palju vastusurvet, mistõttu valjukas hakkab niiöelda rohkem ehk suurema amplituudiga liikuma teatud madalate sageduste juures. ühtlasi väheneb mõnevõrra ka kõlari helirõhk selle sageduse ümbruses (ehk pordi tuuningsageduse ümber). eks see täidetud port ole akustiliselt midagi kinnise ja (lahtise) pordiga kasti vahepealset. group delay peaks paranema (ehk vähenema).
mõnedel kõlaritel on kuskil seal 60-80hz osas üsnagi üle pingutatud bass response. see tuleneb peamiselt just pordist ja pordituuningust. nendel juhtudel oleks täitsa soovitatav proovida porti kuidagi "täita" ja vaadata kuulata, et mis tulemus on. samas ma olen täiesti kindel, et ega iga kõlari puhul ja igal juhul see tulemus parem kindlasti ei ole. katsetamise asi...

kas sa küsid rohkem woofri ehk a'la mingi täisriba kõlarikasti kontekstis, või pigem SUBwoofri kohta? viimasel juhul ma päris kindlasti porti svammi ega millegi muuga täita ei üritaks! esimesel juhul võib proovida küll, ja kui tootja ise lausa on midagi sellist kirjeldanud siis ju nad on katsetanud ka ning tulemus väga halb olla ei saa.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."


viimati muutis Wiltz 26.01.2024 00:36:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 00:31:41 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
/.../teatud tüüpi p2p ühenduste kaudu. oli selline teenus, kus suurte kogudega inimesed olid koos ja sees ning neid kogusid sai kõiki siis vabalt vaadata ja sealt omale tõmmata ükskõik mida ja ükskõik kui palju. enne või samaaegselt kuulata lugu tol ajal ei saanud, tõmbasid mingi portsu omale kettale ja ära ja siis pärast kuulasid läbi, mida saanud oled. sealt sai parem osa siis välja filtreeritud ja alles jäetud. oli sõpru, kes tegid pidevalt sama ning olid sarnase muusikamaitsega. eks nii siis sai oma kollektsiooni täiustatud ja head muusikat avastatud, omavahel vahetatud jne


slsk on siiani élus ja isegi suht hiljuti olen seal teiste kogusid sirvinud ja huvitavaid artiste tänu sellele leidnud.
last.fm on ka aidanud kui midagi meeldib ja sarnast otsin.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 01:10:12 vasta tsitaadiga

soulseek oli jah üks selline laiemalt levinud asi...vist tõesti siiani toimib, samas mina isiklikult pole seda kunagi väga suures mahus kasutanud.

ise pidasin silmas (ja kasutasin, kõvasti!) sellist klienti nagu DC++, see oli siis laias laastus aastatel umbes 2005 kuni 2010. siis sai ikka muusikat hangitud icon_biggrin.gif väidetavalt toimib ka Dc++ endiselt tänasel päevalgi. peaks proovima thumbs_up.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 09:08:25 vasta tsitaadiga

Ikka Subwoofer jah.Eelmine omanik ütles et tema ainult "kinnisena" kasutaski,et hea täpne bass.Ma olen proovinud nii ja naa ning praegu on ka kinnisena.On kuidagi konkreetsem tõesti.


_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 13:25:56 vasta tsitaadiga

SVS PB16-Ultra, 3 pordiga subwoofer. Tootja on avaldanud graafiku, kuidas subwoofer käitub, vastavalt mitu porti on suletud.

Spoiler Spoiler Spoiler


15-280 Hz +/- 3 dB (standard mode – all ports open)
13-280 Hz +/- 3 dB (extended mode – 2 ports open)
14-360 Hz +/- 3 dB (sealed mode – all ports sealed)
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.01.2024 14:13:38 vasta tsitaadiga

Kui PA subwoofer on seina ääres (pole võimalik kaugemale panna), kas siis oleks tagapool asuva pordi kinni toppimisest mingit kasu?
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 15:58:34 vasta tsitaadiga

eks see nö. konkreetsem on jah see, mida enamasti mõeldakse ja tajutakse kui kõlari väiksemat group delay'd. kuigi noh, kvaliteetse ja hästi disainitud porditud subwoofri puhul (nagu see Chorus on...mul on endalgi üks sarnane hetkel olemas) minumeelest ei ole kuidagi probleemiks avatud port, igatahes mitte viite kontekstis. group delay läheb suuremapoolseks küll, aga alles niivõrd madalal sagedusel, et see on tegelikult suht tajumatu ja tähtsusetu.

pistyk, kui sulle tundub, et nö. (osaliselt) suletud pordiga on selle heli parem siis ma tegelikult pigem eeldan, et selle subi response sinu ruumis lihtsalt on sellises seades natuke parem/sobivam. nähtavasti avatud pordiga on room boost siis ehk väheke liiga suur ja tulemus pisut liiga boomy. see oleneb täielikult ruumist ja täpsest paigutusest aga üsna tihti võib ported subide puhul nii olla.
ma proovisin ka huvi pärast pordi "sokke täis toppida" icon_lol.gif aga isiklikult ei kuulnud väga muud midagi kui lihtsalt vähem SPL'i hästi madalal otsas. päriselt kinnisesse kasti mina isiklikult seda konkreetset Peerlessi elementi siiski ei pistaks, või kui siis peaks see olema üsna suur kinnine kast. Chorus vertigo kast on selleks kindlasti liiga väike, et olla selliste parameetritega elemendile sobiv. aga svamm sisuliselt lihtsalt muudab pordi parameetreid, mitte ei sulge seda.

SVS'i graafik on üldiselt üsna hea näide sellest, et mis juhtub ja kuidas muutub, kuigi neid numbreid mis nad sinna juurde on kirjutanud ma ei soovita küll üldse tõsiselt võtta. vaadates seda graafikut siis on väga ilmselge, et numbrite osas nad valetavad/hämavad ja üsna korralikult icon_lol.gif sealtsamast graafikult, kui osata seda lugeda, on üsnagi selgelt näha, et SEALED variandil tegelikult küll mitte kuskilt otsast ei ole mingisugust 14 +/-3db'd. see on täiesti absurdne väide, tegelik joon on umbes -8db@14hz ning isegi see EXTENDED variant on kuskil -7db@13hz. kõige absurdsem spec on antud STANDARDil, mis on graafiku järgi juba vähemalt -10db@15hz. nii et ma ei tea mis tablette see SVS sööb, et nad omaenda graafikut nii vigaselt lugeda suudavad.
ühtlasi on väga vähe usutav, et sellist "extended" graafikut reaalsuses ühe pordi kinni toppimisega (ehk tegelikkuses lihtsalt teistsuguse pordituuninguga) on võimalik saavutada. ma olen oma elus simuleerinud winISD's ja teistes sarnastes rakendustes 1000+ subwoofri response'i sadade ja sadade täiesti erinevate elementidega ja selline asi ei ole füüsikaseaduste järgi võimalik, et sama elemendiga, samas kastis muudkui lihtsalt extendid madalat otsa ilma igasuguse kompromissita. ühesõnaga see "extended" line seal...on pehmelt öeldes kahtlane, lisaks kõrvale kirjutatud numbritele.

siin on ühe minu 18" sub elemendi graafikud. porditud kastis ja sama driver, samasuguses kinnises kastis. mõlema response esimesel ja mõlema group delay teisel pildil



_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 26.01.2024 17:07:49 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
nii et ma ei tea mis tablette see SVS sööb, et nad omaenda graafikut nii vigaselt lugeda suudavad.

Pildi peal klausli "*Frequency response graph does not denote maximum output capability" ja DSP abil saab ükskõik millise graafiku valmistada, kuna XMAX limiidile ja mähise jahutusvõimele ei pea mõtlema icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 18:42:35 vasta tsitaadiga

jah, eks DSP'ga saab muidugi põhimõtteliselt ükskõik mis joone joonistada. aga see asi näeb välja ikkagi hirmus kahtlane sest need numbrid on SVS'l konkreetselt kirjas täpselt selle ja sellise graafiku all...ning sellesama graafiku peal on üsna selgelt näha, et nö. 0db punkt on ~90db kõigil juhtudel. lilla joon @15hz on aga näiteks ~78db icon_lol.gif äge +-3db küll thumbs_up.gif

pangu siis sinna graafikule need "after DSP applied" jooned, muidu on nagu hirmus segane hämamine...antud juhul tunduvad pildi peal olema jooned, mis on DSP seadistust muutmata aga pildi all numbrid, mis tulevad välja peale seda ...ja on tegelikult ju sisuliselt tähtsusetud välja tuua sest need 3 on kõik praktiliselt üks ja sama asi akustiliselt. 1hz rohkem extensionit on tõesti kõva asi mida reklaamida icon_lol.gif


tegelikult üldse üks suht "huvitav" sub on see, kui täpsemalt süvenema hakata. driveri spec vähemalt reklaamjutu põhjal on nagu väga impressive. 80mm/100mm Xmax/xmech ja 16", no see võimaldab sealt vähemalt teoorias täiesti vabalt saada a'la 115db@20hz ja ilmselt isegi väheke madalamale. teisest küljest ma ei taha ettegi kujutada millised meeletud mehaanilised moonutused ühest elemendist sellise võnke juures tekivad icon_biggrin.gif aga isegi kui see kõrvale jätta siis sellise meeletu elemendi jaoks on kastis vaid 3 üsna peenikest toru portideks?!?! ja tootja veel ise pakub välja varianti, et miks mitte üks neist kinni toppida icon_eek.gif tegin kunagi ühe bandpass kasti, kõigest 12" hulka lahjema elemendiga, kus oli 2 sarnase diameetriga toru (kokku 4tk sest see oli dual reflex bandpass). port noise oli ikka päris kohutav ja selle elemendi xmax oli vast mingi 16mm ainult (ehk 8mm one-way).
et jah, huvitav lahendus...aga kui need pordid just väga lühikesed ei ole siis võib tegu olla paraja tuulutajaga suurema SPL juures. ja väiksema SPL jaoks keegi sellist asja samas vast ei ostaks.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2024 18:47:30 vasta tsitaadiga

Moonutuste graafikuid erinevate SPLide juures annaks täielikuma ülevaate kui ainult sageduskarakteristika. Boostid DSP-ga midagi, siis moonutused ka suuremad reeglina.

See 1kHz THD spec mingi suht madala SPLi juures, mida tootjad välja toovad, on väga läbipaistmatu, parem oleks 0 Hz - 20 kHz moonutuste graafik.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.