Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Politsei hoiatab: kelmid kasutavad Asper Biogene terviseandmete leket ära petuskeemides märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 19.12.2023 20:43:05 vasta tsitaadiga

tramburai kirjutas:
mina634 kirjutas:
pppd kirjutas:
te ikka saate aru et mitte geenivaramu ei läinud vasakule, vaid hoopis üks labor, mis tegi haiglatele geeniteste?

Mis vahet sellel on? labor sai geenivaramust, koos patsientide andmetega.
Kus kohas see kirjas on, et see labor sai geenivaramust patsientide andmed? Mina ei loe seda mitte kuskilt välja. Lekkisid ikka Asper Biogene enda klientide/patsientide andmed, mida nad on oma töö käigus kogunud.

ma ei tea, kas siis saab igale firmale anda enda geeniandmeid?

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 20.12.2023 10:39:52 vasta tsitaadiga

Asper Biogene pakub geeniteste mille jooksul nad koguvad su geeniandmeid, need on ikka need mis lekkima läksid.
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.12.2023 18:06:22 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609200034/pild-andmelekke-ohvritel-tasuks-kahjunouete-esitamisega-veel-oodata

https://epl.delfi.ee/artikkel/120257139/lauri-talumae-asper-biogene-andmelekkes-kannatanutel-on-juba-tana-oigus-huvitisele

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Justas
HV kasutaja
Justas

liitunud: 09.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2023 01:30:59 vasta tsitaadiga

Abikaasale saatsid pedorid õngitsuskirja pensiooniameti nime all, muahaaah
_________________
Mul on põllul papist kast(c).
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2023 07:04:26 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609200061/asper-biogene-i-andmelekke-jarel-on-teada-vahemalt-uks-valjapressimisjuhtum
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2024 13:37:41 vasta tsitaadiga

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120260873/hakkeri-ohver-kuidas-eesti-firmast-virutati-100-000-faili-delikaatse-infoga
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




see post läheb kustutamisele sõnum 14.01.2024 14:30:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120260873/hakkeri-ohver-kuidas-eesti-firmast-virutati-100-000-faili-delikaatse-infoga

Kuna ma ise olen saanud TÜ bioloogi arvutisse sisse admini kontost (xp mõnedel seeriatel oli admin konto ilma paroolita) ja sealt siis workgroup võrku, siis ma arvan, et bioloogid siiamaani kasutavad seda windowsi RDP ja 3389 porti.
Tekstist jookseb ka sõna Excel ja sellest ka järeldan, et nakatunud exceli fail on ka üks võimalus. Aga kuna ma tean, et töölised kasutavad, eriti lollid bioloogid, siis rdp ja 3389 port.

Firma sisene VPN peaks olema ja siis ka 3389 peaks olema mingi eriti range asjaga.

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin ka veel huvitav järeldus - poodides on ekraanidel usb täiesti lahtiselt - kurjategija lükkab kiirelt usb-sse pulga ja selle aja jooksul on 1 sekundiga kogu süsteem nakatunud.

Ja eriti bioloogia labor kui näiteks polikliinik on kõrval ja mingi koht - siseapteek kuhu usb augu sisse saab lükata.. sekund ja kogu võrk on nakatunud. MINGI VANA WINDOWS masin on koorumuses ja viirusetõrje ei jõua isegi reageerida, sest aeglane masin, kuid kiire võrk toimeteab näiteks krüptoviiruse kõikidesse arvutitesse.
Miks on usb kohad inimestele ligipääsetav? Et saaks asja ajada.
Siin tuleks need usb nõrgad kohad ära likvideerida, ka exceli skripti võimalused e-post ja rdp.
turbefirmad saaks teenistuse, mingi toote, mis usb jaoks kaitse leiutada..

windows pidevalt võrgus istub, see on üks turvaauk juba - praegu ju peab kogu aeg update-ma mis töötajad nii ära väsitab, et nad ei saa oma tööd tehagi..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Politsei hoiatab: kelmid kasutavad Asper Biogene terviseandmete leket ära petuskeemides mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.