Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Genshin Impact märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 01.05.2022 16:58:09 Genshin Impact vasta tsitaadiga

Vaatasin et selle mängu kohta pole teemat tehtud. Mõtlesin siis teha postituse. Kas kellegi on veel selliseid probleeme et quest marker ei toimi?
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2022 19:30:35 vasta tsitaadiga

Platvormi mainimine ei teeks ka paha. See peaks vist suht kõige peal olema: näperdised, PS4/5, Windows, Switch, ... xbox on vist puudu ja linuxi inimesed võivad vist nagu ikka ainult unistada mängudest.
Bugide osas on platvorm ilmselt määrav.


Alguses oli mäng huvitav. Avastamist palju. Maailm iseenesest suht ilus.

Mingist hetkest on enamvähem kõik avastatud ja järgi jääb meeletu grindimine, kui maksta ei taha. Ainult kakle uuesti ja uuesti samade "kollidega", et saada mingit ressurssi näpuotsaga. Ja neid ressursse on (suht palju) vaja tegelaste ja relvade taseme tõstmiseks.
Teapot on vist juba ligi kuu aega katki (vähemalt PS5 peal).

Olen PS5 peal paar kuud seda vaikselt nokkinud. Praegu olen sellises punktis, et teen ainult kiirelt daily comissioni ja rohkem ei viitsi.
Co-op võimalus on ka, mida põhimõtteliselt pole kasutanud. Ei tea kedagi, kes seda mängiks. Random tüüpe olen paar korda proovinud ja väga kiiresti loobunud sellest ideest.

EDIT:
Igal questil polegi quest markerit. Sõltuvalt olukorrast võib selle puudumine või "mitte toimimine" olla featuur ja mitte bugi.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 01.05.2022 21:23:12 vasta tsitaadiga

Ma mängin pc peal ma ei tea kus juures mis kamm see oli a asi hakkas tööle. Ilus on see mäng küll kunagi sai näpitud kuid jäi millegi pärast unarusse
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kacmesi
HV kasutaja
kacmesi

liitunud: 07.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 15:56:58 vasta tsitaadiga

Kas tõesti Eestis Genshin Impacti mängijad täielikult puuduvad? Weebiks-olemise hirm on nii suur või milles asi võib olla?

Ise aasta alguses võtsin mängu lõpuks ette, pärast pikka edasilükkamist. Tasuta mängu kohta ei saa mitte millegi üle nuriseda peale selle, et questide cutscene'sid ja NPC interactioneid ei saa skippida (mis aga ei tohiks häirida, kui päriselt lore'ist huvitud ja kuulata/lugeda tahad).

Mängu graafika on minu jaoks pigem ilus, avatud maailm on meeletult suur, kõrgelt vaadates näeb ikka päris kaugele, mis tekitab veelgi avastamisrõõmu - igasugused peidetud aardekastid jms. Karakteid, mida mängida, leveldada ja mille kombinatsioonidega endale 4-liikmeline meeskond kokku panna, on väga palju. Tegevusi on mängus peale main, story ja wolrd questide samuti omajagu. Maailma avastades komistad ikka sujuvalt ühe ja teise kõrvaltegevuse otsa, mida ära teha. Ehk et tüüpilne MMO selles mõttes, et "ma teen ainult selle asja veel ära kiiresti ja siis lõpetan tänaseks" ja *5 hours later*...

Ise mängin paraku hetkel NA serveris, kuna seal olen juba omajagu stoorist läbinud. EU konto on olemas, aga alles esimese regiooni poole peal vast arengult.

tsitaat:
Mingist hetkest on enamvähem kõik avastatud ja järgi jääb meeletu grindimine, kui maksta ei taha. Ainult kakle uuesti ja uuesti samade "kollidega", et saada mingit ressurssi näpuotsaga. Ja neid ressursse on (suht palju) vaja tegelaste ja relvade taseme tõstmiseks.

Avastamise koha pealt ei saa nõustuda. Mängul on ikka väga palju regioone, mis kõik näevad erinevad välja, erinevate tegelastega. Alles hiljuti tuli uue updatega veel üks regioon juurde. Et sinna jõuda, on ikka vaja ikka pikalt mängida. Nii et ma ei tea, mis see "kõik avastatud" sul tähendab. Pidevalt leian mängus uusi asju, ka aladelt mille main questi olen läbinud, on endiselt tohutult asju, mida teha ja avastada.

Raha alla panema ei pea pigem ikka üldse. 10 Wishi = 20 eurot, samas aga umbes 3-4 tundi mängides teenid questide tegemise ja avastamise käigus piisavalt Primogeme, mida saad vahetada Wishide vastu. Ise teenin ~4h mängides umbes 5-10 Wishi.

Karakterite ja relvade leveldamine on grind see-eest küll, aga millises RPG mängus see nii poleks, et soovitud taseme/looti nimel pead grindima? Samas on selle osa abistamiseks olemas co-op võimalus. Võid endale suurema leveliga inimese appi võtta, kes bossid, domeenid jms aitab kiiresti ära teha, et saaksid soovitud nodi ilma suurema grindita kätte. Erinevates Genshini Discordi serverites on eraldi co-op kanalid ja alati leidub neid, kes tuleks ja aitaks.

_________________
twitch.tv
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 20:42:30 vasta tsitaadiga

kacmesi kirjutas:
Kas tõesti Eestis Genshin Impacti mängijad täielikult puuduvad?

Mo 9 aastane tütar mängib seda. Mis siis nüüd edasi peale hakkad selle infoga icon_question.gif icon_lol.gif

PS icon_exclaim.gif Switchi peal seda mängu veel pole.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beljo91
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2012




sõnum 04.09.2023 15:25:00 vasta tsitaadiga

Mängin vahel harva. Paras ajupuhkamismäng - tapa, looti, avasta, naudi vaadet.
Senimaani olen täielikult f2p, saab ilusti hakkama. Võiks isegi vähe raskem olla, aga võibolla see aeg veel ees.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2024 09:54:54 vasta tsitaadiga

Kuna süsteeminõuded on veidi segased, siis kas näiteks 4gen i7 + 16GB RAM+ GTX1060/1660 sobib 1080p mängimiseks?
_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõmmik123
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2010




sõnum 11.01.2024 17:39:01 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:
Kuna süsteeminõuded on veidi segased, siis kas näiteks 4gen i7 + 16GB RAM+ GTX1060/1660 sobib 1080p mängimiseks?



https://www.systemrequirementslab.com/cyri
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 10:03:09 vasta tsitaadiga

Tundub, et ka siin ei tea keegi. Lihtsalt interneedus väidab, et osad mängivad Core2Duo-ga ja teised arvavad, et ikka suht värsket proset on vaja.
Antud juhul soovitakse hankida võimalikult soodne platvorm, mis 1080p peal normaalselt seda mängu veab.
Mul endal puudub huvi selle mängu vastu, seetõttu küsingi neilt, kellel on.

_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 11:24:11 vasta tsitaadiga

terve youtube täis erinevaid teste, kirjuta mängu nimi ja prose või videokaart otsingusse ja vaata kuidas jookseb...mida siin ikka küsida
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 12.01.2024 12:01:30 vasta tsitaadiga

Mäng on ju tasuta? Proovimise jaoks peab ainult konto tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 12:21:15 vasta tsitaadiga

Ja mitukümmend GB saasta arvutisse imema, milleks? Lisaks, kuidas proovida arvutiga, mida veel ostetud ei ole? doh.gif

Aga las ta olla, vist tuleb hoopis PS4...

_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 12.01.2024 17:14:42 vasta tsitaadiga

Lase siis müüjal ära proovida. Ma olen kindel , et ta on paljukski valmis, oma umbes 10 aastat vana arvuti maha müümiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 18:22:19 vasta tsitaadiga

Ma olen veidi katseid teinud.
Üldiselt võiks eeldada, et see masin on täitsa ok antud mängu jaoks.

Minu katsetused on kõik linuxis - windowsis võib tulemus veidi teine olla.

Ryzen 5600U (läpakas) iGPU kannatab 720p ja madalate seadetega mängida, päris miinimumi tõmbama ei pea.
Ei ole väga hea mängida. 30fps kandis toiemtab. Aga enam-vähem talutav. GPU 100%.

Odav hiina miniPC Intel N100 protsessori ja DDR4 (single channel) mäluga - 720p ja täiesti miinimum - põhimõtteliselt on pilt ees ja nagu saab häda pärast.
Enamasti 20-30fps vahel. Taluvuspiir peab ikka väga madalal olema, et seda heaks kogemuseks nimetada. Aga kui ikka üldse mitte midagi muud pole, siis hädapärast saab.
N100 üldiselt mängimiseks ei sobi - kui just väga vana või väga lahja mängu ei mängi.

Need mõlemad on GPU osas tuntavalt lahjemad kui Nvidia 1060/1660 6GB.

5900X + RX6600 XT - CPU toimetab 10-15% kandis ja GPU 60-70% kandis max seadetega @1080p.

CPU:
CPU ei ole kunagi olnud pudelikaelaks selle mängu puhul ega kunagi 100% peal. Isegi N100 puhul on CPU ressurssi selle mängu jaoks piisavalt.
N100 on 4c/4t ja mitte just väga nobe. 4gen i7 on nobedam.
Võrdlus, kus mõlemad testid on ise oma raua peal tehtud:
https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/22090297?baseline=21669078
Üksikutes asjades on N100 kiirem, mõndades umbes võrdne. Multicore osas pole võrdlust, i7 on tugevalt üle. Pole ka imestada, sest N100 on lihtsalt moodsam "Atom" seeria.
Seega CPU osas ma ei muretseks üldse.

GPU:
Mäng kaustab kuskil 4GB kandis VRAM.
Alla 4GB VRAM võib eeldada probleeme ja/või tuntavat jõuduluse kadu. Täpselt 4GB VRAM on väga piiri peal käimine ja probleemivabaks mängimiseks ei soovitaks.

1060 6GB variant võiks eeldatavasti ok olla. Kas just täitsa max seadetega kannatab mängida, ei julge lubada. Aga eks mõnigaid seadeid võib alati näppida, et saavutada enda jaoks talutav tulemus.
Omal seda kaarti pole ega ka midagi sarnast, et saaks proovida.
1060 3GB varianti ei soovita.

5600U iGPU võiks ehk kuskil 1030 kandis olla ja 1060 6G on sellest tuntavalt kiirem.

RAM:
16GB RAM on OK, eriti eraldi videokaardiga. Isegi 8GB oleks sellisel juhul talutav.
iGPU puhul on 8GB väga piiripealne.

Kokkuvõttes ainuke asi mille pärast üldse muretsema peab on GPU ja VRAM. Kui GPU lahja ja/või VRAM vähe, on kogemus tõenäoliselt kehv.
Kui GPU on kiirem kui kiiremat sorti iGPU-d, siis võiks eeldada, et on täitsa mängitav.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 19:45:41 vasta tsitaadiga

serxx, thumbs_up.gif
_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 247
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Genshin Impact
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.