Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 30.12.2023 19:41:44 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Soovitage kompaktseid (põranda)kõlle, mis ka väikese väljundvõimsusega võimendiga normaalselt bassi esitaksid. Lähevad tegelikult aknalauale. Praegu on Dali Spektor 1 ja jäävad madalsagedustega jänni. Kas näiteks https://www.soundshop.ee/index.php?id=3084&toode=Taga%20Harmony%20TAV-607F ?


Ma toon sulle konkreetsed näited. Olid mul esimesed põrandakõlarid Taga Harmony 606 SE. Bassi ära loodagi kuskilt saada eriti nii mdala otsaga hinnaklassis. Dali specktor 1 on tundlikkus 83 db. See on väga väga madal. Tahab saada kõrget volüümi, et ellu ärkaks. Bassi osas ka kallima otsaga kõlaritel madal bass oleks mõnus, tuleks juba hind tunduvalt kallim (ma räägin siit mitmetest tuhandetest hinnalipikust) . Supakas on kindel variant, kui see on oluline muusika kuulamisel jne, siis mõtle eraldi supaka peale kohe. Need ei maksa palju ja ei sõltu ka võimendi võimsusest, kuna neil oma võimendi. Lisaks mängib riiulikõlarite puhul bassi osas palju ruumi enda resonants ja kõlari asukoht.

Taga kõlarid ei ole väga kiidetud tootja heli kvaliteedi osas, lihtsalt infoks.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 01:33:35 vasta tsitaadiga

Zonerman, Dali Zensor 7’med näiteks ei vaja muusika jaoks küll mingit supakat ja ei maksa ka tuhandeid.
Üldse on supakaga, muusika kuulamine, selline kahtlane tegevus… icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 31.12.2023 08:50:13 vasta tsitaadiga

Etz, See sõltub bassi vajadusest. Mina oma laia kõlarite testi kogemusega võin öelda, et selliseid kõlareid mis lähevad sinna 18hz juurde ka päriselt, mitte paberil. Pole veel kohanud. Aga paljudele muusika armastajatele pole see vajalik, aga osades zanrites on see vajalik.
Sub peab olema kindlasti kinnine, kui mitte tahta heli ära rikkuda.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 09:03:00 vasta tsitaadiga

SilQ, näita mulle laiatarbe muusikas sagedusi alla 40Hz?
Kui sa just päev läbi sümfooniad ei kuula, haigutab sul alla 40Hz, spektris täielik tühjus.
Lisaks ma sügavalt kahtlen, kas sa alla 30Hz helisid üldse kõrvaga kuuled.

Muuseas teatud zanrite puhul, tegeletakse täiesti teadlikult, high pass filtritega madalama otsa maha lõikamisega, masterdamise käigus.
Vastasel korral jääks tulemus mudane ja detailid upuksid kumina sisse ära.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 31.12.2023 10:03:17 vasta tsitaadiga

Etz, Neid zanreid on küll millel läheb alla 40hz. Hip-hop, D&B, kontrabassiga jazzile annab hea sub palju juurde jne. Mina vähemalt kuulen seda vahet ja teatud lugudes, kui mul sub offis tunnen ma lausa puudust, siis lülitan sisse. Ühesõnaga mina naudin väga alla 40hz minevaid helisi ja olen otsinud kõlareid mis seda suudaksid. Siiani pole.
Olen käinud ka hz testis ja kuulsin 18hz ära (kiideti väga mu kuulmist vanuse kohta, öeldi ära, et 95% eesti inimesi ei kuule sellist sagedus ala). Testi tegin 2a tagasi. Loodan, et ka täna. Ja alati ei ole oluline kuulmine. Olen seda lugu 100x rääkinud, kus töötasin kunagi koos kurt tummaga, kes oli tolle aja kohta korraliku raha audiosse pannud. Ütleme rohkem supakasse. Kui küsisin, miks sa sinna raha kulutad, kui sa ei kuule. Vastus oli lihtne: Ma tajun oma ihukarvadega ja tunnetan muusikat.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 31.12.2023 14:14:25 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Zonerman, Dali Zensor 7’med näiteks ei vaja muusika jaoks küll mingit supakat ja ei maksa ka tuhandeid.
Üldse on supakaga, muusika kuulamine, selline kahtlane tegevus… icon_rolleyes.gif


Subjektiivne arvamus. Alguses arvasin sama põranda kõlaritega. Kuna algne postitaja mainis bassi puudumist, siis on selge, et see on oluline kompoment helis tema jaoks. Ma kuulasin ka ise suur osa ajast ilma supakata aga midagi jäi puudu teatud lugudel kus ma tean, et on väga hea näiteks kontrabass instruemnt olemas ja salvestus on ka ise hea (klappidega kuulates).
Midagi kahtlast ei ole, see on vana vaidlusteema, et HI-Fi väitsid ammu supaga muusikat ei kuulata. See on vana müüt. Müüakse ka supakaid, mis ongi mõeldud muusika kuulamiseks Rel näiteks.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA


viimati muutis Zonerman 31.12.2023 14:15:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 31.12.2023 14:15:47 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Olen käinud ka hz testis ja kuulsin 18hz ära (kiideti väga mu kuulmist vanuse kohta, öeldi ära, et 95% eesti inimesi ei kuule sellist sagedus ala).
Mitu detsibelli see 18Hz peab olema, et kuulmise alla kirja läheb? Ehitasin kunagi kinnises kastis 18" subwoofri. Kui 15Hz ei kuulnud siis keerasid 3kW võimendist veits gaini juurde ja hakkasid seda ka kuulma icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 31.12.2023 14:30:23 vasta tsitaadiga

degreal, Neid helisi lasti väga õrnalt, erinevate tugevustega, nii õrnalt, et pidi lausa pingutama kas ma nüüd kuulsin midagi või ei. Helid tulid randomilt, sageduse mõistes ja ajavahemike mõistes. Vastuseks, puldis pidin valima mida kuulsin. Ruum oli spetsiaalselt selleks kohandatud ja surm-vaikne. dB'sid ei oska öelda. Kuulmis langus oli, kui õigesti mäletan, 1000 juures. Pidavat vastama ketaslõikuri ja sääraste helidele. Vb sellepärast mulle meeldivad ka kõlarid kus keskmised rohkem rõhutatud.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 17:07:27 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Neid zanreid on küll millel läheb alla 40hz. Hip-hop, D&B

Vaatasin mõne dubstep ja d&b raja spektrogrammi, ei läinud alla 40Hz
Spoiler Spoiler Spoiler

E: Klõpsisin veel radasid, leidsin ühe, mis läheb korraks alla 30 Hz
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 17:58:01 vasta tsitaadiga

skyTronic, mis lugu see viimane on?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 17:59:49 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Alguses arvasin sama põranda kõlaritega. Kuna algne postitaja mainis bassi puudumist, siis on selge, et see on oluline kompoment helis tema jaoks. Ma kuulasin ka ise suur osa ajast ilma supakata aga midagi jäi puudu teatud lugudel kus ma tean, et on väga hea näiteks kontrabass instruemnt olemas ja salvestus on ka ise hea (klappidega kuulates).


Subjektiivne arvamus, ise arvasin kunagi samuti, et ilma supakata ei kannata muusikat kuulata.
Ühel hetkel aga sai see välja lülitatud ja selgus et erinevates zanrites on palju selliseid helisid, mis sinna bassikõmina sisse lihtsalt kaovad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 31.12.2023 18:30:42 vasta tsitaadiga

Mul oli vastupidi, koguaeg arvanud, et sub ainult rikub heli ja proovinud elada ilma temata. Aga tegelikult on olemas väga häid asju mille töö ei sega kuidagi muud heli. Aga vahel klõpsin teda äpist sisse välja ja siis olen välja unustanud ja neid lugusid on mis tuletavad meelde, et sul see asi ei tööta.

Seega time123, siiski soovitus, normaalsed riiulikõlarid ja hästi mängiv sub juurde saab kindlama tulemuse kui osta/testida/müüa/pettuda põrandakõlareid ja siis alustada otsast peale. Või teine variant: Võta ette terve päev aega ja mine kuhugi audio poodi ja testi oma muusikaga erinevaid kõlareid ja tule nendega koju mis meeldisid/mängisid sinu muusikaga paremini.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 18:54:20 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Seega time123, siiski soovitus, normaalsed riiulikõlarid ja hästi mängiv sub juurde saab kindlama tulemuse kui osta/testida/müüa/pettuda põrandakõlareid ja siis alustada otsast peale. Või teine variant: Võta ette terve päev aega ja mine kuhugi audio poodi ja testi oma muusikaga erinevaid kõlareid ja tule nendega koju mis meeldisid/mängisid sinu muusikaga paremini.


Umbes nii viimati tehtud saigi, https://valiheli.ee/ on õnneks eeskujulik valik asju ka kohapeal olemas, saab paaritada erinevate võimenditega ja kui eelnevalt kokku leppida, kuula kasvõi terve päev ja kogu salong läbi.
Samas, isiklikult on jäänud mulje, et alla 500€ paar ei ole võimalik põrandakõlareid, mis natukesegi talutavat helipilti tekitaks toota. icon_rolleyes.gif
Ning teine huvitav nüanss on veel see, et paljutki on kinni kuulaja kõrvades ja subjektiivses maitses.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 19:10:02 vasta tsitaadiga

Pane paar nt OR310HI kõlareid ühe korraliku 150W kanalisse stereovõimuga tööle,siis ilmselt pole tõesti mingit woofrit lisaks vaja.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 19:21:08 vasta tsitaadiga

skytronic, millega selle spektogrammi genereerisid? ja võiksid ka kirja panna mis lood olid

ma ei tea kuidas siin täpselt keegi oma kõlareid/helisüsteemi testib aga isiklikult kasutan väga palju REW'i, eelkõige muidugi mõõtmiste jaoks kuid seal on olemas ka frequency generator. paned tööle ja hakkad aga libistama, 40hz, 30...20, 10, mida iganes soovid icon_biggrin.gif muusikas alla ~30hz sagedusi tõesti ei ole, kuigi vahel on väga üksikutes valitud lugudes mingid momendid kus korraks läheb "rumble" isegi sinna 20hz kanti välja.

madala sagedusega on asjad palju keerulisemad kui inimesed arvavad. näiteks mängides kõlaritest sagedust 20hz, esitavad praktiliselt kõik kõlarid tegelikult selle sageduse harmoonilisi ja seda päris kõvasti. lisaks veel igasugust muud müra, mis tekib pika käigu kõrvalproduktina, olgu see siis inverteri tuulutamine või kõlarielemendi enda tuulutamine, vuntside plärin jne. nii võib tekkida arusaam, et kuuled sagedusi, mis tegelikult pole sagedused, mida arvad end kuulvat icon_biggrin.gif see ongi põhjus miks enamus kommerts subwoofreid (vähemalt sellised soodsama ja keskklassi asjad) on tegelikult muusika kuulamiseks suht prügi. kusjuures ei sõltu absoluutselt sellest, kas on kinnine või toruga asi. kinnine sub vajab madalal MEELETULT palju suuremat papi liikumisulatust ja see võib anda väga palju hullema tulemuse kui invertertoru. see on ühtlasi ka põhjus miks passiivradiaatoriga subid on üsna ihaldusväärsed vidinad kui soov on nautida muusikat ja samas saada subist kätte üsna madalat heli ilma suure moonutuseta

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 19:22:15 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
skyTronic, mis lugu see viimane on?

See?
Spoiler Spoiler Spoiler

Kohe peale "bruh" ütlemist on see madal sweep
https://www.youtube.com/watch?v=KLuWSjqzmbg&t=1m25s
Pea-aegu ei kuulegi nii madalat. Kõva bass tegelt ei lähegi väga madalale, sest produtsendid ka ju teavad, et süsteemid naljalt ei mängi nii madalat ja kuulmine ka faktor. Kõva bassi efekt tekitatakse pigem kõrgemate harmoonikutega koos fundamentaaltooniga.

Siin tunduks nagu bass läheks madalamaks, aga see on harmoonikute efekt, fundamentaal jääb samaks:
https://youtu.be/bgzuELfHiDA?t=77
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.youtube.com/watch?v=ovK0OFRA3Lk
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.youtube.com/watch?v=URh3rNSVYq4&t=64s
Timestampis see hargnev efekt selectionis
Spoiler Spoiler Spoiler


https://youtu.be/UCAp24HDUKY?t=80
Spoiler Spoiler Spoiler


Ühte asja märkasin, et palju dubstepi / bassimuusikat on selline, kus bassiosas pole erilist meloodiat, korratakse ühte fundamentaaltooni ja siis varieeritakse efekte kõrgemate helidega.
Virtual Riot, Chime, Fox Stevenson muusikast on kuulda ja ka näha, et neil bassiosas ka meloodiat:
https://www.youtube.com/watch?v=nFQviKB3gWM
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 19:27:37 vasta tsitaadiga

skyTronic, seda sa ikka eeldatvasti tead et youtuubis on lossy audio ja enne pakkimist lõigatakse filtritega ja tehakse hunnik psühhoakustilisi trikke lisaks… icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 19:50:02 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
skytronic, millega selle spektogrammi genereerisid? ja võiksid ka kirja panna mis lood olid

Audacity
https://manual.audacityteam.org/man/spectrogram_view.html

Windowsi heli salvestamine on omaette nali, aga Audacity-l saab valida Windows WASAPI loopback device:
Spoiler Spoiler Spoiler

Paned Windowsis muusika mängima ja vajutad record nuppu Audacitys ja salvestatud track kuvataksegi spektrogrammina.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 23:11:09 vasta tsitaadiga

huvitav, et nii paljud arvavad dubstep stiilis olevat väga madalaid sagedusi. see ei vasta tegelikult tõele.

aga pakun siit omalt poolt ka paar lugu välja, millega võib katsetada või proovida. alustuseks näiteks: https://www.youtube.com/watch?v=LDRNYUucKvA erilise kõrvapreemia saab see, kes loo täiesti lõpuni kuulab icon_razz.gif
midagi vähe energilisemat: https://www.youtube.com/watch?v=MeiQFKRODX4
ja kui tahad oma riiulikõlarid päris lendu lasta: https://www.youtube.com/watch?v=-m-PcRW_SSk
vähe teist tüüpi, stiili kraam, kus sagedus läheb kohati nii madalaks, et midagi otseselt kuulda enam polegi: https://www.youtube.com/watch?v=dXBELAOPyok&list=PL559_DNONxRJ-iINzZJcPHAYFN0ZhoQdn&index=85

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 01.01.2024 05:30:18 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
huvitav, et nii paljud arvavad dubstep stiilis olevat väga madalaid sagedusi. see ei vasta tegelikult tõele.

aga pakun siit omalt poolt ka paar lugu välja, millega võib katsetada või proovida. alustuseks näiteks: https://www.youtube.com/watch?v=LDRNYUucKvA erilise kõrvapreemia saab see, kes loo täiesti lõpuni kuulab icon_razz.gif
midagi vähe energilisemat: https://www.youtube.com/watch?v=MeiQFKRODX4
ja kui tahad oma riiulikõlarid päris lendu lasta: https://www.youtube.com/watch?v=-m-PcRW_SSk
vähe teist tüüpi, stiili kraam, kus sagedus läheb kohati nii madalaks, et midagi otseselt kuulda enam polegi: https://www.youtube.com/watch?v=dXBELAOPyok&list=PL559_DNONxRJ-iINzZJcPHAYFN0ZhoQdn&index=85


Täiesti huvitavad lood!
Aga muidu jah, dubstep tõepoolest minu bassikõlarit väga kulutama ei kippunud.

Kõige suuremaks üllatuseks oli hoopiski Enigma - Of His Eyes The Peace
https://www.youtube.com/watch?v=Vkhi_hDD6ys
Lugu ise nii rahulik kuid bass on seal selline mõnusalt madal, oli tunda, et ikka asja eest sai bassikõlar ostetud.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2024 06:04:07 vasta tsitaadiga

Mul on üks Enya album cd-l,see on ka täitsa mõnusalt bassine
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2024 08:03:33 vasta tsitaadiga

cd'ga seoses meenub kunagine, 90ndatel üks minu esimesi kui mitte päris esimene oma raha eest ostetud ORIGINAAL cd plaat, laseringist icon_biggrin.gif rämedalt kallis oli, 350 krooni...koolipoisi jaoks ikka haige papp tol ajal, arvestades et umbes millalgi samal ajal ostsin 500 eeku eest mingi kasutatud krossimotika icon_lol.gif aga vähemalt oli karbis sees ka 2 plaati, teine remixidega thumbs_up.gif siiamaani on see faithlessi cd alles ja vahel ikka kuulan.
pole paha bass, üsna puhas ka veel kusjuures thumbs_up.gif kuidas ta juutuubist kõlab on küll iseasi, aga kes soovib see proovib https://www.youtube.com/watch?v=li8uu_Jh0L8

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 01.01.2024 13:34:47 vasta tsitaadiga

matis kirjutas:

Kõige suuremaks üllatuseks oli hoopiski Enigma - Of His Eyes The Peace
https://www.youtube.com/watch?v=Vkhi_hDD6ys
Lugu ise nii rahulik kuid bass on seal selline mõnusalt madal, oli tunda, et ikka asja eest sai bassikõlar ostetud.


Mul endal on Roon playlist tehtud nimega bass only bass icon_biggrin.gif
Seal on kogumik erinevaid lugusid, mis on väga mahlase bassiga. Lust on kuulata neid, kui supakas võtab üle madala otsa osa ja tunnetad instrumenti. Ma väga mingit hip-hoppi ei kuula. Pigem intstrumentaal pillide dünaamika ja basskitarrid on eriti head taustal icon_biggrin.gif

Mõned mis kohe meelde tulid
https://www.youtube.com/watch?v=BpjbaHF-gKs
https://www.youtube.com/watch?v=LFasFq4GJYM

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 01.01.2024 13:57:37 vasta tsitaadiga

Kohe nipsust meenus see lugu:
https://www.youtube.com/watch?v=IYH7_GzP4Tg
Kõlaritega mis alla 40hz ei lähe kõlab see laul väga naljakalt icon_cool.gif

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2024 22:53:00 vasta tsitaadiga

Päris hea valik siin testimiseks. Minu setup'is (stereo 12'' bass kinnises kastis - F3 in room ~35Hz ja 12db roll-off ja väike 10m2 tuba, kuulasin u. 70db tugevusega - telefoniga mõõtes) oli pikalt kõige võimsam bass Enigmal. Samas näiteks see "lendulaskmise lugu" Luv Forever ja see Crystal Ball olid üsna meh... tähendab, ma kuulsin küll mida ma seal kuulma peaks (eeldan icon_smile.gif ) aga impact oli vähene ja pani mind mõtlema et peaks oma bassiga (millega ma seni üsna rahul olen olnud) ikka veel tööd tegema icon_lol.gif Või siis peaks kuulama kõvemini (aga praegu õhtune aeg ja pere kodus). Homme proovin elutoa süsteemiga ka.

Algul arvasin, et Youtube ja Airplay võtavad midagi ära, aga Faithlessi plaat mul omal ka ja võrreldes enda ja Youtube+Airplay koopiat, bassi otsas vahet polnud. Pigem isegi vastupidi ?

Ise olen sellise "tavamuusika" puhul kasutanud bassi reference trackina seda:
https://www.youtube.com/watch?v=dbxkbSfOVZc
Proovisin praegu ka ja vähemalt mul impact selle Enigma looga suht võrreldav.

Või see:
https://www.youtube.com/watch?v=M2MofcPjonU
Ma pole tegelikult kunagi vaadanud kui madalale see tegelt läheb, kuid olen mõne süsteemi klippima/plärisema saanud icon_biggrin.gif

Vanat techno värki:
https://www.youtube.com/watch?v=WiBHghSMabY
On mis on aga lõpp on hea, saab terve baarikapi klirisema icon_cool.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.