Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Facebooki tehisintellekt mõistab arusaamatute reeglite põhjal õigust märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2023 18:59:03 Facebooki tehisintellekt mõistab arusaamatute reeglite põhjal õigust vasta tsitaadiga


Viimasel paaril nädalal on Facebookist üle käinud nagu omamoodi viirus. Palju inimesi on saanud teate, et mõni nende postitus on kustutatud, sest see ei vastanud Facebooki reeglitele.

Sotsiaalvõrgustik teatab näiteks, et ei luba hankida «meeldivaks märkimisi, jälgimisi, jagamisi või videovaatamisi eksitaval viisil». Sellele lisandub hoiatus, et kui reegleid korduvalt rikkuda, on karistus juba karmim. Facebooki reeglid on segasevõitu, ettevõtte endaga ühendust saada pole võimalik.

Loe edasi: https://arvamus.postimees.ee/7881593/juhtkiri-facebooki-tehisintellekt-moistab-arusaamatute-reeglite-pohjal-oigust

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2023 19:35:02 vasta tsitaadiga

See "viirus" on kahjuks omane kõigile suurematele platvormidele ja kui rääkida reeglitest, siis isegi inimteguri poolt modereeritud sisu puhul ei suudeta välja tuua, mille vastu on eksitud ja kui otsus ei meeldi, nuta sein märjaks, kedagi ei huvita.
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dober
Kreisi kasutaja
dober

liitunud: 30.12.2001




sõnum 24.10.2023 00:07:58 vasta tsitaadiga

Olen kuulnud uuest probleemist, et inimeste postitused liigitatakse automaatselt rämpspostiks ja Facebook kustutab need postitused. Ma vist tean, mis selle põhjus on.
Manus
Chatgpt
Chatgpt

Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 15:17:50 vasta tsitaadiga

Tegelikult on see isegi hea, ehk jõuab isegi mingile protsendile kasutajatest kohale, et see keskkond kuhu nad kogu oma eraelu on laiali laotanud, ei kuulu tegelikult neile.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 15:58:24 vasta tsitaadiga

Oleneb, kui tegemist nii laialdaselt kasutatava keskkonnaga, mis omab ühiskonnas väga olulist mõju, siis muutub omandist olulisemaks avalik huvi ja õigustatud ootus õiglasele kohtlemisele.

Ilmselgelt ei ole mitte ükski keskkond probleemivaba ja seda veel eriti, kui modereerimist viib läbi AI. Seega peab eksisteerima reaalne ja tulemuslik apelleerimise võimalus, kuid seda paraku ei eksisteeri.

Äärmiselt probleemseks muudab olukorra asjaolu, et kuna välisele vaatlejale pole protsess läbipaistev, siis võib info kajastamist kuritarvitada ja sellega erapoolikuis huvides manipuleerida.

Sulle öeldakse, et AI eksis, kuid reaalsuses võib olla tegemist muude äriliste või poliitiliste huvidega, Twitteri saaga peaks olema selles vallas väga ehedaks ja eluliseks näiteks.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.10.2023 16:04:02 vasta tsitaadiga

mis mõju siis FB meie ühiskonnale omab? Mul on kuri kahtlus, et suurem osa elanikkonnast ei oma seal kontotki ning väiksem osa kipub selle osatähtsust kõvasti ülehindama...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 16:07:37 vasta tsitaadiga

Kui sa seda küsima pead, siis oled küll vähemalt viimase kümnendi või paar kivi alla elanud. Kogu lääne ühiskond elab ninapidi telefonis-arvutis ja suur osa infost tuleb sotsiaalmeedia kaudu, mis vormib väga olulisel määral inimeste arusaamist maailmas toimuvast.
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 16:29:19 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Oleneb, kui tegemist nii laialdaselt kasutatava keskkonnaga, mis omab ühiskonnas väga olulist mõju, siis muutub omandist olulisemaks avalik huvi ja õigustatud ootus õiglasele kohtlemisele.

Ilmselgelt ei ole mitte ükski keskkond probleemivaba ja seda veel eriti, kui modereerimist viib läbi AI. Seega peab eksisteerima reaalne ja tulemuslik apelleerimise võimalus, kuid seda paraku ei eksisteeri.


Raske on ka ette kujutada, kuidas selline võimalus reaalselt skaleeruks 2+ miljardi igapäevase kasutaja juures, jäädes samas majanduslikult kasumlikuks ka veel.

Minu mitte nii väga alandliku arvamuse kohaselt peaks ülaltoodud tingimustes eelkõige olema tugev avalik huvi, et sellise mastaabi ja mõjuga eraomandis keskkonda ei eksisteeriks. Kui nimetatud kitsaskohad aitavad sellise huvi tekkimisele kaasa, siis nagu ütlesin, igati positiivne trend. Las tulistavad ise endale jalga
eat.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 17:52:25 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/artikkel/120242206/brit-mesipuu-facebook-ei-tea-ise-ka-miks-postitusi-kustutatakse-aga-ometi-need-kaovad

tsitaat:
Tavaliselt sulgeb Facebook eraisikute kontosid reeglite rikkumiste tõttu (näiteks rämpspost, liigsagedane postitamine gruppides jms). Ettevõtetel on postituste piiramised seotud enamasti reklaamireeglite eiramisega. Praegune probleem seisneb aga selles, et postitused ei läbi „spämmifiltrit“.

Olukorra teeb keerulisemaks asjaolu, et Meta klienditugi ei suuda isegi selgitada, miks postitusi kustutatakse. Hiljuti sain neilt peale tihedat suhtlust vastuseks: „Tänan teid küsimuse eest. Kuigi sooviksin teemat üksikasjalikumalt selgitada, ei näe ma oma küljest täpset põhjust, miks postitus kustutati.“

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 18:03:12 vasta tsitaadiga

Aga see ongi nende portaalide asi välja mõelda, ma ei usu ealeski selliste gigantide krokodillipisaraid, pigem minnakse lihtsama vastupanu teed, sest keegi ju ei sunni asju korralikult tegema.

AI kasutamine on selles osas lausa musternäide, ei mingit vastutust, lihtsalt lahmitaks mingi kood kokku ja eeldatakse, et see on piisavalt tark tegemaks inimese tööd, kokkuhoid misugune.

Ideaalis peaks olema riiklikud instantsid need, kes sellist turutõrget reguleerivad, aga noh, nagu reaalsus näitab, neil jagub ressurssi kahjuks vaid propaganda jaoks.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2023 18:27:09 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/artikkel/120242230/karmo-tuur-facebooki-turuvaljak-on-kurjaks-muutumas

tsitaat:
Minu enda kasutajakogemus on viimasel ajal üha frustreerivam. Mõnikord eemaldatakse mõni postitus kohe ja koos arusaamatu hoiatusega „näib, et üritad saada laike ja vaatamisi keelatud meetoditega“. Teinekord kaovad mingid ammused postitused täies vaikuses. Kolmandal juhul saan vastu pead kasutamispiirangute või blokeeringutega.

Kuna olen seda platvormi kasutanud kaugelt üle kümne aasta aktiivselt nii lihtinimese, politoloogi kui ettevõtjana, siis on see trend minu jaoks ülimalt häiriv. Olles ühtlasi ka mitmete Facebooki gruppide administraatori rollis, tean et enamik kasutajaid on selle platvormiga liitunud samuti umbes tosin aastat tagasi ning uusi kasutajaid ilmub vähem, kui vanu olijaid kaob.

Tegemist on seega hääbuva meediumiga, mis on nüüd siis lisaks asunud aktiivsele enesetapumissioonile, peletades ka neid, kel harjumuse ja nostalgia ajel on püsisuhe selle turuplatsiga. Eks ilmselt tuleb kunagi jällegi n-ö kultuurikatkestus üle elada, võttes kasutusele mõni järgmine ja kasutajasõbralikum platvorm.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2023 16:53:04 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Oleneb, kui tegemist nii laialdaselt kasutatava keskkonnaga, mis omab ühiskonnas väga olulist mõju, siis muutub omandist olulisemaks avalik huvi ja õigustatud ootus õiglasele kohtlemisele.

Ilmselgelt ei ole mitte ükski keskkond probleemivaba ja seda veel eriti, kui modereerimist viib läbi AI. Seega peab eksisteerima reaalne ja tulemuslik apelleerimise võimalus, kuid seda paraku ei eksisteeri.


Raske on ka ette kujutada, kuidas selline võimalus reaalselt skaleeruks 2+ miljardi igapäevase kasutaja juures, jäädes samas majanduslikult kasumlikuks ka veel.

Minu mitte nii väga alandliku arvamuse kohaselt peaks ülaltoodud tingimustes eelkõige olema tugev avalik huvi, et sellise mastaabi ja mõjuga eraomandis keskkonda ei eksisteeriks. Kui nimetatud kitsaskohad aitavad sellise huvi tekkimisele kaasa, siis nagu ütlesin, igati positiivne trend. Las tulistavad ise endale jalga
eat.gif


Ma ei oska miskit arvata. Meedia on natuke kallutatud. Mitte, et keegi neil käsi väänaks, aga klikke on vaja ju püüda. Eks sotsiaalmeedias ole ka natuke see like püüdmine teemaks(kuigi noh, ega ma väga aru ei saa mis mul sellest kasu peaks olema kui keegi mu postitusele like paneb), aga rohkem nagu arutelu kus kellelgi pole otseselt ärihuvi. Muidugi saab kuritarvitada, eks neid "ärimehi" ikka on, kes täiesti huupi oma <piix> reklaami igale poole p_sandavad, aga need filtreerib kiirelt välja.
Ohtlikum on see, et igasugused tiktokid ja yandexid saavad sellega populaarsust juurde, kui FB liigselt tsenseerib.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2023 19:20:16 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2023 15:28:14 vasta tsitaadiga

See AI on vist päris ära pööranud.
Juba kolmandat korda tuli teade, et mingi kahtlane tegevus on kontol toimunud.
Vaatasin oma activity üle, miskit sellist pole, mida ma ise pole teinud.
Sisse logitud olen ka ainult ühest seadmest. Mõni aeg tagasi kui esimest korda kobises sai igaks juhuks 2FA ka peale pandud, aga täna jälle kobises.
Vahepeal olen arvutit ka vahetanud st. isegi kui vanas arvutis oli mingi pahalane(milles ma kahtlen), siis uues on puhas install ju.
Kuramus ei ütle ka täpsemalt mille peale trigerdus, lihtsalt generic teade.
Ainuke mis võib olla, et kuna Operal on by default adblock peal, siis võib-olla selle peale trigerdus ja arvas, et bot kui kõiki reklaame alla ei laeta.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Facebooki tehisintellekt mõistab arusaamatute reeglite põhjal õigust
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.