Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2023 14:14:44 vasta tsitaadiga

Sai selline aparaat nagu Flashforge Finder 3 soetatud esimeseks 3D printeriks. Seni tundub, et toimib päris hästi, kuid esimese pikema prindi ajal suutis filamendirull sõlme minna icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 07.08.2023 16:01:23 vasta tsitaadiga

Ostsin oma esimese 3D printeri nii 2 kuud tagasi ja selleks sai Ender 3 S1. Amazonis oli soodukas ja kasutasin selle ära. Kõik on kena ja tore siiani on kõik asjad välja tulud. Mis ma olen nüüd tähele pannud, et see alus pind minu arust ei ole ühtlane. Ääred ja nurgad on natukene kõrgemal kui keskkoht (olen igatepidi seadistanud ja uuesti alustnus aga ikka sama tulemus), seda ei ole palju aga siiski märgatav. Kas selle väikese häire annaks ära lahendada klaasis põhjaga ja kui siis millise, ehk oskab keegi soovitada. Ja need kummist rattastelt hakkas puru kooruma aga sain jaole puhastasin ära ning seadistasin needa natukene lõdvemaks ning määrisin silikooniga õrnalt üle ning nüüd jookseb paremini. Nagu ma aru olen saanud siis see selle printeri juures miinuseks, üks kulu juures. Samas sellise raha eest ei saa etteheita seda miinust.V õib-olla on veel häid soovitusi kellelgi mida selle printeri juures tähelepanna või mis lisa peaks kindlasti juures olema? Mis firma filamente kasutate, ma ei oska nendest midagi arvata, kas kõige odavam on sama hea kui kallimad?
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 07.08.2023 16:33:49 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Ostsin oma esimese 3D printeri nii 2 kuud tagasi ja selleks sai Ender 3 S1. Amazonis oli soodukas ja kasutasin selle ära. Kõik on kena ja tore siiani on kõik asjad välja tulud. Mis ma olen nüüd tähele pannud, et see alus pind minu arust ei ole ühtlane. Ääred ja nurgad on natukene kõrgemal kui keskkoht (olen igatepidi seadistanud ja uuesti alustnus aga ikka sama tulemus), seda ei ole palju aga siiski märgatav. Kas selle väikese häire annaks ära lahendada klaasis põhjaga ja kui siis millise, ehk oskab keegi soovitada. Ja need kummist rattastelt hakkas puru kooruma aga sain jaole puhastasin ära ning seadistasin needa natukene lõdvemaks ning määrisin silikooniga õrnalt üle ning nüüd jookseb paremini. Nagu ma aru olen saanud siis see selle printeri juures miinuseks, üks kulu juures. Samas sellise raha eest ei saa etteheita seda miinust.V õib-olla on veel häid soovitusi kellelgi mida selle printeri juures tähelepanna või mis lisa peaks kindlasti juures olema? Mis firma filamente kasutate, ma ei oska nendest midagi arvata, kas kõige odavam on sama hea kui kallimad?


Pane korralik joonlaud või muu sirge asi peale ja vaata palju kõverust on. Vastu valgust on kohe ilusasti näha. Edasi võid juba lihtsalt painutdes paremaks saada aga ära liiga entusiastlikult painuta icon_biggrin.gif
Parim plaaspind on peegel aga kindlasti peavad olema servad lihvitud, muidu lendab esimsel kuumutamisel kildudeks. Mul endal on 6mm paksune 450mm x 450mm peegel millele on peale liimitud magnetalus ja selle peal PEI. Peegli ja aluse vahel on ka termopasta

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 08.08.2023 00:27:20 vasta tsitaadiga

Paks klaas juhib alumiiniumiga võrreldes suht kehvasti soojust ja kuna ta on enamast kinnitatud mingite klambritega, siis õhuke klaas kipub omakorda nurki kergitama.

Flashforgel oli suht paks alumiiniumplaat, mille lõikasin freesi all sirgeks.
Enderi kloonil (Aquila) ajasin plaadi sirgeks fooliumteibi ribadega, enne kui klaasi asemel magnetiga PEI katte kasutusele võtsin.
BL X1C oli algusest peale sirge plaadiga.

Rullikud ongi sellise printeri juures kulumaterjal ja neid peaks tagavaraks ostma. Kuigi ega nad nii kiiresti ka ära ei kulu.

Filamente pead lihtsalt katsetama. Erinevate firmade ja kallimate-odavamate vahe sõltub pigem sellest, kuipalju sa viitsid erinevaid profiile tuunida. Üldiselt on kallimatega lihtsam ja nende kvaliteet on ühtlasem. Lõpuks valid nagunii mingid sulle sobivamad variandid välja ja lihtsalt prindid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 08.08.2023 11:26:45 vasta tsitaadiga

Kui heatbed on nii kõver, et teibiga saab juba sirgeks ajada siis on mõitlikum üritada painutada natuke. Kui painutamine ei aita siis vist tõesti natuke teipi aitab. Termopasta peegli ja heatbedi vahel on mind aidanud - piisab sellest kõige odavamast mille kätte saab.
Väiksemal printeril piisab ka 4mm peeglist, mis on kergem ja soojeneb kiiremini. 6mm jällegi hoiab temperatuuri paremini kuna termomassi on rohkem. Suurem termomass aga tahab ka alguses pikemat soojenemisaega.
Kui alus väga kõver pole siis magnetiga PEI tasandab ilusasti ära lainetust väiksemal printeril, suuremaga on alati jama.
Suurema printeri jama on selles, et alus on tavaliselt extruded aluminiumist, mis alati jääb kuumaga mängima. Valatud aluminium kipub olema vastikult kallis kui osta omale sobivas mõõtus tükk. See on ka see põhjus miks mina kasutan peeglit.
Peegli puhul peab muidugi arvestama sellega, et tegemist on vedelikuga ja üldiselt iga poole aasta tagant tuleb välja vahetada. Samas on kirgas peegel õnneks odav asi.

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 08.08.2023 16:30:32 vasta tsitaadiga

See ei ole suur vahe aga kuna ma tean et see on seal olemas siis see siiski häirib, proovin esialgu millegagi tasandada. Ma vaatasin, et Amazonist on mingid spetsiaalsed klaaspinnad ka olemas, on neid mõttekas osta.. Hetkel pole kuskilt võta sobivas mõõdus peegli tükki ja suuretõenäosusega ei luba naine olemas olevat peeglit ära lõhkuda.
Kui tihti neid otsikuid vahetate või mille järgi on aru saada kui on vaja välja vahetada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 08.08.2023 20:40:18 vasta tsitaadiga

kui kõver see plaat sul siis ikkagi on, et sa sellest nii suure probleemi tekitad?
Tänapäeval tulevad väga vähesed printerid klaasist plaadiga ja põhjusega. Keegi ei viitsi oodata iga kord 15m. et see klaasikamakas üles soeneks. Lisaks tekitab klaas oma kaaluga “bedslingeri” lauale lisainertsi. Kõigil kaasaegsetel printeritel on mingit sorti “mesh bed leveling” ja sellest peaks sirge esimese kihi tegemiseks piisama. Reaalne probleem tekib siis, kui suured prinditud asjad tulevad kõvera põhjaga. Selleks peab see plaat ikka väga keere olema ja see läheks juba ilmselt garantii alla.

Minumeelest on tänapäeval klaas võibolla põhjendatud ainult väga suurte (coreXY) printerite puhul, kus on keeruline sirget pinda saavutada ja samas on plaadi kütmise võimsused oluliselt suuremad.

Otsikuid vahetad siis, kui vana otsikuga mingi probleem tekib. Kui sa abrasiivseid materjale ei trüki, siis tavakasutuses läheb ikka aastaid, enne kui see ots füüsiliselt ära kulub. Mina vahetan enamasti siis, kui mingi ummistus juhtub ja filament sinna sisse ära kõrbeb. Lihtsam on uus panna, kui puhastada. Osadel printeritel ei saa otsikut eraldi vahetada ja ûldiselt pole vajagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 08.08.2023 21:46:27 vasta tsitaadiga

netmaster Ei ole midagi erilist aga see teadmine lihtsalt, eks see on rohkem mu peas kinni. Sain juba teada et sellised väikesed kõverused on normi piires.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 09.08.2023 04:23:00 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:

Peegli puhul peab muidugi arvestama sellega, et tegemist on vedelikuga ja üldiselt iga poole aasta tagant tuleb välja vahetada. Samas on kirgas peegel õnneks odav asi.


Eeee....egas klaas nüüd nii vedel ka ei ole. Igasugused teadamus-meamus terminid kõrvale jättes: 3d printerites ei kohta temperatuure millega klaasi pehmeks ja kuju muutma saaks. Heal juhul hetkel kui masin leekides maja kaasa võtab. Ei näe põhjust miks peeglitükk poole aastaga kõveraks peaks tõmbama.
Pigem väsib masinal poole aastaga mingi plaati toetav komponent ära (vedru väsib/laager kulutab varrast?) ja vajab seetõttu uuesti sirgeks ajamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 09.08.2023 15:57:41 vasta tsitaadiga

Peeglit saab tellida https://klaasissepa.ee/
Ma ise just hiljaaegu tellisin 6mm 300x300 masinlihviga tüki ja selle hind oli alla 10 euro.

Kui on bedslinger siis tõesti võta 4mm. Sellega iga gramm loeb.
Ma küll soovitan vähemalt 2 korraga osta, et tekiks seda jama, et peab uue järgi ootama kui tükid välja kisud klaasist icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 09.08.2023 17:06:05 vasta tsitaadiga

Ma tasandasin selle kõveruse omal küpsetuspaberiga ära, nüüd igatepidi tasane thumbs_up.gif Nii et, hetkel jätan need peeglid ja klaasid oma aega ootama, ehk kunagi tulevikus.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 13.08.2023 23:13:43 vasta tsitaadiga

keegi hiljuti nailonit on printinud ja mis setingutega seda laskma peaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 14.08.2023 11:01:28 vasta tsitaadiga

lutsukala, ei ole kerge printida. Millega prindid üldse?
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 16.08.2023 19:55:51 vasta tsitaadiga

Siin inimest leidub, kes teeks teenusena lihtsama 3d mudeli? Proovisin veidi Tinkercadis ise nikerdada, aga aju jookseb umbe.

Vaja oleks vidinat, mis paberi läbi lükates keeraks alumise külje peale. Paber on selline A6 mõõtu.
Vidin läheb kokkuvõttes printeri külge ja söödab väljuva paberi järgmisesse printerisse, aga lihtsalt teine külg peal.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2023 22:15:22 vasta tsitaadiga

riaak, vähe segane jutt. Mingi käsitsi joonis ja pildid objektist, kuhu kuidas peaks kinnituma. Miks just Tinkeris?
Möödud jne ka lisaks...

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.08.2023 23:23:24 vasta tsitaadiga

Professionaalsed lahendused kasutavad linte/rullikuid, mis paberi järgmise masinani ka toimetavad (ja selle käigus siis suunavad paberi korraks üles/alla ja muudavad selle käigus paberi liikumise suunda), kuid sa otsid ma saan aru mingit varianti, mis kohe printerist väljudes väänaks paberi tagurpidi.
Paberi ümber väänamine tundub parasjagu jõudu vajavat, et paber sealt lõpuni läbi suruda, pigem on kergem ära kasutada paberi kas külili väänamist (plastiksiini/traadiga) või gravitatsiooni abil suunda muuta (esmalt üles ja siis, kui printer näiteks selle hooga välja sülitab, siis pärast kukuks teistpidi suunal tagasi juba endale soovitud pidi).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2023 10:37:23 vasta tsitaadiga

Esialgu vaja lihtsalt proof-of-concepti ja seetõttu pole kinnitusi ja asju vaja. Sama ka mõõtudega.
Tinkeris oli lihtne katsetada, aga jääb natuke keerulisemate kujundite puhul hätta.

mikk36, rullik või kaks olid mõttes küll. Ilma ei olegi ilmselt väga mõeldav, sest paber vaja järgmise printerini ka transportida, aga sellele mõtleks hiljem.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
disorder
Kreisi kasutaja
disorder

liitunud: 12.09.2008




sõnum 28.08.2023 20:51:33 vasta tsitaadiga

Tekkis soov endale esimene printer osta ja sellest ka küsimus, kas printerid töötamise ajal mingit haisu ka välja ajavad? Pole nagu kuulnud, et keegi sellest räägiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 21:01:09 vasta tsitaadiga

disorder, Kinnine väike ruum, siis mõni võib veidi lõhna eritada küll, ABS näiteks. PETG väga minimaalselt, PLA'd pole veel ninna jäänud.
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 21:53:32 vasta tsitaadiga

Tellisin tükk aega tagasi Bambu Labs P1P. Sama poole tunni jooksul kui P1S release, anti saadetise jälgimise kood. Kuna P1P to P1S upgrade kit maksab vähe rohkem kui kohe P1S võtta, sai kohe support ticket avatud, et kuidas ringi vahetada saab. Tühistada tellimust ei saanud (juba välja saadetud) aga pakuti, et kas osta upgrade kit, keeldu saadetist vastu võtmast või siis saada tagasi kui saadetis vastu võetud. Pakk liikus DPD'lt Itella kätesse, Itella kullerile ütlesin, et soovin saadetise tagasi saata. Nädal-kaks läks ennem kui tagasi viidi aga tagasi ta sai. Kaks nädalat tracking koodi järgi oli nurrunud Bambu käes aga miskit ei toimunud. Tegin support ticket'i, vastus lühidalt "busy time, allow us some time, once there is news about your package, we will notify you immediately". Kaks nädalat hiljem tuli automaatvastus e-maili'ina, et kuna 2 nädalat polnud ticket'iga midagi toimunud, läheb ise kinni. Paypal kaudu tegin avalduse refund'iks, võtsin 20€ saatmise eest ka soovitud summast maha nagu nendel eeskirjades. Kolmandal päeval Bambu nõustus, avaldus läks kinni ning paar päeva hiljem oli summa tagasi.

Vahepeal jõudsin P1S tellida. Kastil kirjas, et mai kuus toodetud. Eks lähiajal jõuab sellega tutvuda-muljetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
disorder
Kreisi kasutaja
disorder

liitunud: 12.09.2008




sõnum 28.08.2023 22:16:43 vasta tsitaadiga

Tänud vastuse eest kjaups,
Ongi plaanis just PLA'd printida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2023 22:39:44 vasta tsitaadiga

PLA'd printides ei ole tundnud lõhnasid, ei ole suurt õhuvahetust ega filtratsiooni tarvis tuppa. ABS/ASA, Nailoni ja PETG puhul ilmselt lood teised. Õhupuhasti või õhuvahetus ilmselt kuluksid ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 03.09.2023 15:05:56 vasta tsitaadiga

disorder, PLA printimiseks on suvaline Prusa (või selle kloon) täitsa fain. Kui tahad ABS/ASA tahad midagi nagu Voron mis on enclosed, seal mingi nevermore modiga saad haisu suhteliselt containitud..
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
disorder
Kreisi kasutaja
disorder

liitunud: 12.09.2008




sõnum 04.09.2023 16:49:00 vasta tsitaadiga

ninzor, d3t, thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 04.09.2023 21:58:18 vasta tsitaadiga

ABS/ASA/nailoni aur on mürgine. Hais on kõige väiksem mure.
PLA ja PETG on enamasti suhteliselt ohutud, oleneb mida sinna sisse on segatud.

Mõne värvilise PLA puhul olen lõhna tundnud. Oleneb jällegi lisaainetest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.