Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2023 09:21:04 vasta tsitaadiga

Prusa avalikustas uue MK4 mudeli:
https://blog.prusa3d.com/announcing-original-prusa-mk4_76585/

Alguses müüvad pre-built masinaid (1199€) ja hiljem pakuvad kitte (889€).
https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-mk4-2/

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kirjumega
HV veteran
kirjumega

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2023 10:13:32 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
Prusa avalikustas uue MK4 mudeli:
https://blog.prusa3d.com/announcing-original-prusa-mk4_76585/

Alguses müüvad pre-built masinaid (1199€) ja hiljem pakuvad kitte (889€).
https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-mk4-2/


MK4 kiti võiks täitsa kaaluda, mõned uued vidinad tunduvad päris põnevad.

Huvitav kui hästi MMU3 toimib.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




see post läheb kustutamisele sõnum 09.04.2023 11:42:53 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
netmaster[LISA] Kellelgi rull PLAd ei vedele tühja? Võin vaevast vabastada.


On sinu soov veel tõsine ja jõus. Mul üksjagu erinevaid värve seismas juba mõned aastad (a 10 rulli, erineva täitumisega, kasutatud ja mitte). 1 või 2 ABS rulli (kiles, avamata) peaks kah olemas samast ajast, kui kellelgi huvi. Sai kunagi HobbyKingist ligi võetud, kui veel hea hinnaga saatmine oli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2023 14:24:40 vasta tsitaadiga

datas0ft, hetkel veel olemas. Üks müüb 13€ PLA, kunagi sai seda 8€ eest väljamaalt tellitud.
ABSi ei söö printer

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.04.2023 21:31:36 vasta tsitaadiga

kirjumega kirjutas:
miq12 kirjutas:
Prusa avalikustas uue MK4 mudeli:
https://blog.prusa3d.com/announcing-original-prusa-mk4_76585/

Alguses müüvad pre-built masinaid (1199€) ja hiljem pakuvad kitte (889€).
https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-mk4-2/


MK4 kiti võiks täitsa kaaluda, mõned uued vidinad tunduvad päris põnevad.

Huvitav kui hästi MMU3 toimib.

Tore näha, et Voroni modid vaikselt Prusa maailma jõuavad, kuid üldiselt too little too late ütleks mina.

Link

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007




sõnum 16.04.2023 10:07:57 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
datas0ft, hetkel veel olemas. Üks müüb 13€ PLA, kunagi sai seda 8€ eest väljamaalt tellitud.
ABSi ei söö printer


Ma päris täpselt ei saanud sinu vastusest aru aga annan need kõik korraga ära, vastavalt rulli täituvus olukorrale 1-10 eurotugrikut rull (eeldab ka seda, et kui rullist miski lõpu jääk, saab ka tasuta). Teen täna hiljem ehk täpsema ülevaate olukorrast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2023 10:56:58 vasta tsitaadiga

d3t, siin jääb vist puudu arusaamast, mida prusa tähendab. Prusa on ikkagist verified töövahend. Need odavad enderid ja muu sarnane, mis väidetavalt sama asi 3x odavam.. No ja, hobivahendid hea hinnaga. Pole üheltki enderi kasutajalt midagi positiivset kuulnud peale selle, et odav. See youtuber ka ilmselgelt ei mõista prusa olemust kui vingus selle üle, et prusa kasutab prinditud osi.

Sama on näha ka printeri enda uuendustes. Võtavadki aega.

Ilmselgelt kui tahad raha kokku hoida ja varem uudsemaid lahendusi kasutada, pole prusa sinu jaoks. Kui aga soov on osta masin, panna filament külge, teha esimene kalibreering ja siis printida, printida ja printida, on prusa ikka raha väärt. Mul muudki teha kui printerit upgradeda, parandada, pidevalt kalibreerida jnejne.

Ja ma ei väida, et teised odavamad printerid seda ei suudaks. Puudub lihtsalt tõestus selle kohta. Prusa ju kasutab omaenda printereid printfarmis. Videos mainitud ender aga seda kindlasti ei suuda.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 17.04.2023 10:44:59 vasta tsitaadiga

The_Boss, ma ütleks, et selle raha eest saad endale korraliku Voron V.2.4 kiti. Mitte ainult ei saa sa seda pmst kohe kätte vaid sa saad ka enclosure selle raha eest.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kre
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2023 11:04:51 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
The_Boss, ma ütleks, et selle raha eest saad endale korraliku Voron V.2.4 kiti. Mitte ainult ei saa sa seda pmst kohe kätte vaid sa saad ka enclosure selle raha eest.


Vaatan Lecktori lehelt, et voron 2.4 kit 1549€, plus siis igast jubinad lisaks.
Kes supporti pakub?
Voron ja bambu on valjud printerid.
Lisaks võtavad laual väga palju ruumi.

Võrrelda võrdlematut on suht raske ülesanne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 17.04.2023 12:54:50 vasta tsitaadiga

Tervet Voroni kit'i selle raha eest ei saa, kuid mk4'ga praktiliselt samaväärseid (mehhaniliselt identseid) bedslingereid saab 2tk. kindlasti.
Või kui täpselt niipalju raha on, siis mingi muu suht korraliku corexy variandi veab välja küll. P1P näiteks.

3-5a. tagasi oli Prusa tegija, sest kõik muud printerid olid pehmelt öeldes jama. Tehnika on vahepeal arenenud ja tänapäeval ei ole keskmisel "bedslingeril" viga midagi.
Tühjade rullide hunnikut vaadates, olen ma enda omast poole aasta jooksul 16kg filamenti läbi ajanud ja ei ole seni Prusa imelisest suppordist puudust tundnud. Null probleemi.

Ei tea, võibolla Prusa sihibki rahas suplevate printfarmide või pidevalt abi vajavate koduperenaiste turgu, kuid kahtlane, kas nad sellega tänapäeval enam tegusi teevad või ära elavad.

Mina ütleks mk4 kohta ka, et liiga hilja ja liiga vähe. Jah ok, 600€ võibolla, kuid 1100€ eest - no ma ei tea ... selleks peab oma raha peale vihane olema. Sama kehtib muidugi ka mk3 kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 17.04.2023 13:07:40 vasta tsitaadiga

kre, Lecktori lehelt saad sa Ferari konfiguratsiooniga endale Voroni kiti. Kuid ka Lada konfiguratsiooniga Voron 2.4 on parem kui Prusa. Nt. https://www.aliexpress.com/item/1005003385349518.html + prinditud detailid + rpi on täitsa selle hinna sisse mahtuv. Valjuduse osas ei nõustu, lärmi teevad 2 fani mis elektroonikat jahutavad, võid sinna panna fan speed kontrolleri vahele, kuniks õhk liigub on piisavalt, ei pea neid max poweri peal jooksutama kui just print farmis mis palavuse käes vaevleb ei ole. Ruumi osas ei nõustu et ta palju võtaks, täitsa mõistlik ümbris print area ümber, ei ole teised enclosurega printerid märgatavalt väiksemad.

Supporti pakub open source community, kuid üldiselt see on suurim BS industries. Enamus meist ei oma prindi farmi, veelvähem prindi farmi mis kasumis oleks ja vaevleks output capacity all. Peale hambumuse probleeme, mis on sisuliselt printeri korralikult kokku panemine, pole vajanud kommuuni abi. Tean kuidas iga jupp töötab, lahti ja kokku käib ja vajadusel saan ise remontida. Palju parem lahendus kui mingid kallid properietary printerite lahendused.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne


viimati muutis d3t 17.04.2023 14:50:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 17.04.2023 14:25:21 vasta tsitaadiga

d3t, ma saan aru küll, mis pointi sa siin välja tuua tahad, kuid Voron'i kit (eriti veel alist ostetuna) ja Prusa masinad ei ole ühestki otsast võrreldavad asjad. Voron'i kit'i asemel ostaks mina pigem uue Prusa. Korralikult töötav Voron on kahtlemata parem, kui Prusa, kuid mul (ja paljudel teistel) on oma eluga muud ka peale hakata, kui hieroglüüfidega kaunistatud samm-mootori pinouti või muid parameetreid välja nuputada. Kui millegi ehitamine on omaette eesmärk, siis muidugi, kuid Prusa ei sihi seda turgu ja müüb pigem vamis tooteid või hästi dokumenteeritud kit'e. Nende jaoks on tragöödia selles, et Prusaga sarnase tulemuse saab täna kordades odavamalt ja selleks ei pea raiskama päevi või nädalaid Voronit ehitades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 17.04.2023 14:50:55 vasta tsitaadiga

netmaster, prusa müüb ka kitti sulle, ma ei tea, ma arvan et mitu haribo kommi iga sammu vahel suhu panna pole vajalik info. Lecktori kiti saab 30h printima muidu küll, ei ole lõpmatuseni jamamist.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 17.04.2023 15:26:47 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
netmaster, prusa müüb ka kitti sulle, ma ei tea, ma arvan et mitu haribo kommi iga sammu vahel suhu panna pole vajalik info. Lecktori kiti saab 30h printima muidu küll, ei ole lõpmatuseni jamamist.


nagu ma mainisin, müüb Prusa sulle hästi dokumenteeritud kiti, mille kokkupanemine pole keerulisem, kui Lego.
Lecktori Voron'i kit peaks ka olema nagu Lego, kuid on kokkuvõttes ca. 2x kallim, kui Prusa kit.
Jutt on praegu siiski Aliexpressi kit'ist, mis on hinna poolest Prusaga võrreldav, kuid mis on kokkuvõttes hunnik suvalisi juppe, mis küll võiks kokku sobida, kuid kas ja kuidas, pead ise välja nuputama.

Enne X1C ostmist ma kaalusin tõsiselt ise Voroni kokkupanemist, kuid vaadates Youtubist kuidas minust kõvemad tegelased nädalate kaupa oma Voronitega jändasid - lõin käega. Korralik (loe - hästi dokumenteeritud) Voron'i kit on kallim, kui X1C koos AMS'iga ja Ali kittide jaoks on elu liiga lühike.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 17.04.2023 15:36:53 vasta tsitaadiga

Prusa on selline tore asi inimestele kellel tehniline taip natuke kehvem on aga siiski naela saab seina löödud.
MK3/MK4 on väga head 300-400 eurised printerid, mida müüakse lihtsalt natuke kallimalt tänu fanboydele.
Esimeseks prineriks sobib ideaalselt oma kvaliteedi poolest, hinna poolest aga mitte. Sobib ainult PLA ja TPU printimiseks, ehk siis tilu-lilu inimestele suunatud printer. ABS ja PETG tahavad siiski sooja kambrit, et ka päriselt mehaaniliselt tugev detail saada.

Pigem vaataks Sovoli poole. Jääb raha ka korralike upgradede jaoks.
Üks upgade mis tuleb alati kindlasti teha on Diamondback nozzle, messing nozzle on enda aja raiskamine. Inimesed raiskavad lugematuid tunde kulunud düüsist tulenevate vigade otsimisele "..... enne töötas ilusasti, nüüd sama materjali kasutades on tulemus kaka ......". (Jah ma olen ise ka seda teinud icon_biggrin.gif)

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2023 16:03:01 vasta tsitaadiga

Outenter, et siis ma olen nisanäpust fanboy? Selge.

Maksad ikkagi selle eest rohkem, et saad omale TÖÖvahendi, mitte hobivahendi. Jah, keskmisele hobitajale seal ei olegi miskit vahet, seega see lisaraha tundub maha visatud. Sellisele inimesele muidugi sobivad igasugused muud printerid rohkem kasvõi puhalt hinna pärast.
Mul näiteks hobid võtavad piisavalt aega ära, et üheks lisahobiks nagu 3D printeriga mässamine ei mahu lihtsalt kuskile. Seepärast võtsingi tõestatud töövahendi. Olen ma siis nüüd nisanäpp või fanboy, eks seda vaata ise.

tsitaat:
Pigem vaataks Sovoli poole. Jääb raha ka korralike upgradede jaoks.


Ja see lause ütleb juba kõik...


Kellele ema, kellele tütar on praegusel juhul see, mis võtab teema kokku. Võtaks ma seda 3D printimist hobina, siis ilmselgelt prusa ei ostaks.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 17.04.2023 19:14:40 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Outenter, et siis ma olen nisanäpust fanboy? Selge.

Maksad ikkagi selle eest rohkem, et saad omale TÖÖvahendi, mitte hobivahendi. Jah, keskmisele hobitajale seal ei olegi miskit vahet, seega see lisaraha tundub maha visatud. Sellisele inimesele muidugi sobivad igasugused muud printerid rohkem kasvõi puhalt hinna pärast.
Mul näiteks hobid võtavad piisavalt aega ära, et üheks lisahobiks nagu 3D printeriga mässamine ei mahu lihtsalt kuskile. Seepärast võtsingi tõestatud töövahendi. Olen ma siis nüüd nisanäpp või fanboy, eks seda vaata ise.

tsitaat:
Pigem vaataks Sovoli poole. Jääb raha ka korralike upgradede jaoks.


Ja see lause ütleb juba kõik...


Kellele ema, kellele tütar on praegusel juhul see, mis võtab teema kokku. Võtaks ma seda 3D printimist hobina, siis ilmselgelt prusa ei ostaks.


Kuidas seda viisakalt üteldagi - Üks prindipea ja puudub aktiivselt soojendatav kamber - hobiprintija icon_biggrin.gif sry aga nii see on.

Ma tegelikult ei halvusta üldse, inimesed teevad sellega ikka väga ilusaid asju. Lihtsalt minu jaoks on see selline entry level toode millesse pole eriti mõtet investeerida.
Ka minu esimene priner oli I3 stiilis (konkreet set mudeli nime ei mäleta), tänasaeks päevaks on siiski kõik printerid mul kinnised ja aktiivsoojendusega ..... elagu nailon icon_biggrin.gif

On ka PLA segusid mis on ikka päris karmid juba. Kasutan täitsa PLA südamikku osades detailides suurema jäikuse saamiseks. PLA mis ikka kannatab kuni 85c on hea asi.

Ema ja tütre eelistuse osas .... ma eelistan ema icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2023 23:45:20 vasta tsitaadiga

Muidugi, jah. Kamber on teatud juhtudel hädavajalik. Õnneks selle saab olenemata printerist üsna lihtsalt teha. Ikea lack süsteem, plexist kast või misiganes keegi soovib. Tegu ju lihtsalt väikse kapiga, kus printer sees istub.

Aga palun, ütle üks printer, mis on tootja poolt tõestatud töövahend ja on seejuures parema hinna-võimekuse suhtega. Minuteada on kõik ikkagist kallimad.

Prusa koopiad saad muidugi 2x odavamalt, aga seejuures kaob see tõestatus ära.

Natuke kehva paralleelina tooks multimeetrid.
Brymen vs fluke. Mõlemad ju teevad sama töö ära. Keskmisele kasutajale on ülimalt mõistlik eelistada Brymenit. Fluke hind aga ei teki ainult tema võimekusest ja seetõttu töö tegemiseks teatud valdkondades on Fluke ilmselge valik. Keskmisele multimeetri kasutajale jääb see tõenäoliselt lõpuni arusaamatuks ja see ongi okei.

Ehk nagu ma juba eelnevalt öelnud olen, hobitajale on ülimalt mõistlik prusa mitte võtta. Mina aga ei taha olla see hobitaja ja vajan tööriista, millega ma ei pea rohkem vaeva nägema kui paar liigutust ja et saan kindel olla, et kõik toimib nagu vaja. Selle eest maksangi rohkem ja selle tõttu kaotan ka mõningat võimekust, mis teistel printeritel võib olemas olla.

Siga ja kägu on muidugi tore võrrelda. Maha teha kellegi eelistusi...

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2023 07:12:27 vasta tsitaadiga

Mis kilet nendel voodite eraldatavatel plaatidel kasutatakse (nood mis müüakse koos magnetalusega, et liimub voodile ja saad valmis detaili kergemalt kätte).
On seda looma võimalik ka Eestist mingi meetri kaupa osta?
Enda oma eraldab tükke ja nüüd on ka BLTouchi prindieelse kontrolli kohast ka tükk ära, et võib kõrgust segi ajada thumbs_down.gif

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.04.2023 11:52:51 vasta tsitaadiga

Ei saa täpselt aru millist "kilet" sa mõtled.
Ei ole kuulnud, et midagi sellist kuskilt rulliga osta saaks.

Kui mingi kate on üldse vahetatav, siis peaks plaadi tootja (või keegi teine) seda juba väljalõigatud kujul müüma.
Näiteks selline
Enamasti need katted ei ole vahetatavad. Minu sileda PEI plaadi kile eemaldamine lõppes mõlkis ja kraabitud plaadiga.
Samas eelpool viidatud Bambu ja ka näiteks Flashforge müüvad asendatavaid katteid.

Üldiselt muidugi, kasuta ilma kleepsuta plaate. Kestavad peaaegu igavesti. Kui on oht, et midagi liiga kõvasti kinni jääb, lase kiht liimi (aerosooli) vahele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2023 15:16:39 vasta tsitaadiga

netmaster, hiinast algusaegadel hangitud nö PEI teema jah. Üks pool metall (PLA ei jää sinna külge) ja teine pool selline 1mm paks kile vmt (PLA jääb kinni).
Liimi panen just eraldi suurtele printimistele, et lambist serva lahti ei kooriks alguses (pole kambriga printer, Artillery Genius).

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.04.2023 21:45:09 vasta tsitaadiga

ikkagi, uue kleepsu asemel hangiks mina pigem uue kahepoolse krobelise PEI plaadi, kuhu kõik asjad kinni jäävad.
Kui sile pind on oluline, siis jah pigem uus kleepsuga plaat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2023 14:29:14 vasta tsitaadiga

Olen sama meelt sinuga.
Ise ka pigem ostaks uue krobelise PEI plaadi.
Kui sul juba magnetpind põhjakuumutil olemas, siis ainult paned PEI plaadi klõps peale ja kõik.

On olemas ka siledat PEI plaati, aga krobeline võtab paremini kinni prinditavast detailist.

netmaster kirjutas:
ikkagi, uue kleepsu asemel hangiks mina pigem uue kahepoolse krobelise PEI plaadi, kuhu kõik asjad kinni jäävad.
Kui sile pind on oluline, siis jah pigem uus kleepsuga plaat.

_________________
Ei ole nii lolli inimest, kes ei oskaks teist õpetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2023 21:02:42 vasta tsitaadiga

Kellelgi Artillery temp andurit on üle?
Kasvõi töötav kasutatud või mõne muu mudeli oma, mis peaks külge kuidagi sobima?
Või keegi teab Eestis müügikohta kust osta saab või ise müüb?

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Okman
HV veteran
Okman

liitunud: 04.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2023 22:43:24 vasta tsitaadiga

Tekkis mõte 3D printer soetada. Millise tootja printerid soovitate? Kas kuskil 500€ kanti võiks saada piisavalt hea ja täpse masina millega saaks näiteks plastik liigend lülisid (kaabli kaitset), kujukesi või kasvõi väikest lego klotsi printida.
Endale on silma jäänud Creality Ender seeria aga pole aimugi kas on üldse nende hindade juures hea. Saksamaa amazonist vaadates on palju variante selles hinnaklassis.

_________________
https://steamcommunity.com/id/okman_est/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.