Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TurvaNet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 14.12.2020 13:41:39 Telia TurvaNet vasta tsitaadiga

Telia Turvaneti filter on kahtlemata kasulik teenus, vältimaks kahtlase kraami jõudmist lõppseadmetesse. Sai ühes kohas kasutusele võetud ja nüüd pilk kinnipüütud "pahalaste" logile paneb pisut pead kratsima.

Tosinkonnast aadressist 2-3 tk paistavad reaalsete malware aadressidena ja neil on "Domain belongs to a denied category in policy,malicious". Ülejäänud paistavad olema tavalised e-poed või erablogid, teatega "URL belongs to a category with warnings enabled,spam" ja kasutaja saab brauserisse hoiatuse. Lähemal uurimisel paistis 4 poodi Shopify peal, 3 poodi Wordpress 5.5/5.6 peal, paar custom-made lehte ka. Eesti/läti/soome saidid kõik.

On kellelgi lähemat teadmist, mille põhjal sinna nimekirjadesse satutakse, sest pakun, et neile poodidele ei pruugi enda teadmata taolistes nimekirjades olemine sugugi meeldida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 13:50:52 vasta tsitaadiga

Pigem on parem küsimus, miks sa seda otse Telia käest ei küsi?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 14:31:46 vasta tsitaadiga

E-poed ja erablogid? Võib-olla sellepärast, et kasutavad turvariskiga ja uuendamata tarkvara? Küsi Telialt parem.

Tuleb jaanuarist samuti see turvanet kontorisse kasutusele, sest Telia pakub netiühendusele päris soodsat hinda koos eelpool mainituga. Ehk siis võtad tasuta turvaneti ja saad netiühenduselt päris korraliku sooduka. Tähtajaline pole. Kui toimib probleemideta, siis las tiksub.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 14:46:38 vasta tsitaadiga

Nagu mina aru saan, on see firmadele mõeldud. Või mitte? Aga kas ühe firma töötajad ikka peavad suvalisi (spämmivaid?) e-poode ja erablogisid külastama, äkki nad siis veidikenegi kahtlasemate saitide väljafiltreerimisel ka seda arvesse võtsid?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 14.12.2020 15:24:36 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Pigem on parem küsimus, miks sa seda otse Telia käest ei küsi?

Eks küsin ka Telia käest, aga kuna tegemist olulise torujõuga ettevõttega ja võrgust rämpsu filtreerimine muutub sama aktuaalseks kui viirusetõrje, siis võiks see teema huvitada nii neid, kes otsivad lahendusi kui neid, kes sellest lahendusest oluliselt kaotada võivad. Ja esmane küsimus, mis juhised kasutajale, kes sellise teate brauserisse saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 15:49:19 vasta tsitaadiga

Ma täpselt ei saa aru, mis rolli see turujõud siinkohal mängib? Tegemist on tehnilise küsimusega tasulisele teenusele, mitte kohvipaksu pealt ennustamisega.

Seega vastab sellele küsimusele ikka Telia või siis teenuse haldur, kui sa ise pole teenuse tellija.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 31.12.2020 13:57:15 vasta tsitaadiga

Äge on muidugi see, et google abil leiab ainult reklaamimula, mitte mingit tehnilist inffi, mis see "Turvanet" täänne on ja mida täpselt teeb... nema!
_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 31.12.2020 14:12:28 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Äge on muidugi see, et google abil leiab ainult reklaamimula, mitte mingit tehnilist inffi, mis see "Turvanet" täänne on ja mida täpselt teeb... nema!
mis ta ikka üldse olla saab?
kliendi andmeliiklus lastakse mingist tasulisest viirustõrje tarkvarast läbi
ja kuna need tarkvarad on kõik aeg-ajalt kiikse tegemas, siis ka võib kliendil mõnikord probleeme olla (nagu on kurdetud kuskil SQL päringutega seoses pakettide kaotsiminekuid)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 05.01.2021 12:42:50 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
OFFF kirjutas:
Äge on muidugi see, et google abil leiab ainult reklaamimula, mitte mingit tehnilist inffi, mis see "Turvanet" täänne on ja mida täpselt teeb... nema!
mis ta ikka üldse olla saab?
kliendi andmeliiklus lastakse mingist tasulisest viirustõrje tarkvarast läbi
ja kuna need tarkvarad on kõik aeg-ajalt kiikse tegemas, siis ka võib kliendil mõnikord probleeme olla (nagu on kurdetud kuskil SQL päringutega seoses pakettide kaotsiminekuid)


Fine, kuidas SSL/TLSiga jääb? Plain http-d jääb iga päevaga üha vähemaks ja vähemaks. Muudest proto kollidest ei hakka parem rääkimagi. Ja kui ma peaks tahtma sellise lahenduse klient olla, siis ma tahaks VÄGA täpselt teada, mida see asi teeb ja mida see ei tee. Ja kuidas on nt. liikluse logide haldus turvatud (väide on, et neid üldse ei peeta, mul on selle koha pealt teatavad kõhklused ja kahtlused).

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.01.2021 13:52:04 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Mnator kirjutas:
OFFF kirjutas:
Äge on muidugi see, et google abil leiab ainult reklaamimula, mitte mingit tehnilist inffi, mis see "Turvanet" täänne on ja mida täpselt teeb... nema!
mis ta ikka üldse olla saab?
kliendi andmeliiklus lastakse mingist tasulisest viirustõrje tarkvarast läbi
ja kuna need tarkvarad on kõik aeg-ajalt kiikse tegemas, siis ka võib kliendil mõnikord probleeme olla (nagu on kurdetud kuskil SQL päringutega seoses pakettide kaotsiminekuid)


Fine, kuidas SSL/TLSiga jääb? Plain http-d jääb iga päevaga üha vähemaks ja vähemaks. Muudest proto kollidest ei hakka parem rääkimagi. Ja kui ma peaks tahtma sellise lahenduse klient olla, siis ma tahaks VÄGA täpselt teada, mida see asi teeb ja mida see ei tee. Ja kuidas on nt. liikluse logide haldus turvatud (väide on, et neid üldse ei peeta, mul on selle koha pealt teatavad kõhklused ja kahtlused).
üldiselt jään mina neile küsimustele vastuse võlgu
firmas sai see pakett võetud ilma turvafiltrita (kiirust tõsteti mõistlikuma hinnatõusuga võrreldes vana hinnakirja järgi järgmisele kiirusele hüppega)
viimati reklaam oli, et iseteenindusest olevat mingid logid/info filtri tegevuse kohta, kui põhjalik see info on, ei tea, ei soovi esialgu filtrit ennast rakendada
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.01.2021 14:42:35 vasta tsitaadiga

Fortinet Fortigate tulemüür sisuliselt, samad reeglid mis tasulise teenusega nende seade omale ise rentida. Telia kaudu lihtsalt pole ettevõttel sellega vaja mässata ja teenus tehakse ühendusele telia sõlmedes ette ära soodsamalt.

Ettevõtte esindaja näeb Telia iseteeninduses SSO login järel antud teenuse logi jms.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004




sõnum 06.04.2023 12:29:08 vasta tsitaadiga

Elustan surnud teemat.

On sellel turbanetil kusagil kusagil ka normaalsete logide juurdepääs? Mitte ainult lollipromo "viimase 30 päeva jooksul tõkestasime 300 viiruse rünnakut". Või pole mul piisavalt õigusi, et seda näha?

Pikem jutt see, et Telia turbanett spämmib bossi kirjadega "just tõkestasime kolm viiruse alla laadimist". No mida, anna mingit metainfot ka, et saaksin tulemüüri logidga korrelatsiooni teha... Boss läheb kettasse nende kirjade peale, aga mis mul teha? Infot pole.

ot:
Telia ruuterit pole, oma müüris tiksub ka Snort valitud reeglitega oma turbanetti teha... Minu poolest see turbanett sittugu seal... Ongi Snortil vähem tööd... Aga metat tahaks näha.

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2023 15:00:35 vasta tsitaadiga

MaXakas kirjutas:
Elustan surnud teemat.

On sellel turbanetil kusagil kusagil ka normaalsete logide juurdepääs? Mitte ainult lollipromo "viimase 30 päeva jooksul tõkestasime 300 viiruse rünnakut". Või pole mul piisavalt õigusi, et seda näha?

Pikem jutt see, et Telia turbanett spämmib bossi kirjadega "just tõkestasime kolm viiruse alla laadimist". No mida, anna mingit metainfot ka, et saaksin tulemüüri logidga korrelatsiooni teha... Boss läheb kettasse nende kirjade peale, aga mis mul teha? Infot pole.

ot:
Telia ruuterit pole, oma müüris tiksub ka Snort valitud reeglitega oma turbanetti teha... Minu poolest see turbanett sittugu seal... Ongi Snortil vähem tööd... Aga metat tahaks näha.
1551.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivikas001
HV vaatleja
kivikas001

liitunud: 19.09.2017




sõnum 06.04.2023 15:34:09 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
MaXakas kirjutas:
Elustan surnud teemat.

On sellel turbanetil kusagil kusagil ka normaalsete logide juurdepääs? Mitte ainult lollipromo "viimase 30 päeva jooksul tõkestasime 300 viiruse rünnakut". Või pole mul piisavalt õigusi, et seda näha?

Pikem jutt see, et Telia turbanett spämmib bossi kirjadega "just tõkestasime kolm viiruse alla laadimist". No mida, anna mingit metainfot ka, et saaksin tulemüüri logidga korrelatsiooni teha... Boss läheb kettasse nende kirjade peale, aga mis mul teha? Infot pole.

ot:
Telia ruuterit pole, oma müüris tiksub ka Snort valitud reeglitega oma turbanetti teha... Minu poolest see turbanett sittugu seal... Ongi Snortil vähem tööd... Aga metat tahaks näha.
1551.


Kui Teliast küsida, siis väljastavad ka logid soovitud perioodist. Eelmise aasta lõpus uurisin, siis pidid selle võimaluse ka iseteenindusse lisama mingi aeg.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TurvaNet
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.