Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 139, 140, 141  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 13:15:27 vasta tsitaadiga

ma ei hakka siin mingit pikka eepost kirjutama. kui sa ei taha kaasa mõelda, siis ei taha. ma ei näe, et mu mõte sulle kohale jõuaks, ükskõik mida ma siia kirjutaks.

nagu ma ütlesin, sul on raskusi oma ninaotsast kaugemale vaatamisega.

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 21.02.2023 14:59:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma ausõna ei saa aru, kuidas ilusti ettevalmistatud PC on vähem plug and play kui konsool? Palun selgita siis?
Puhas windowsi install, auto update on peal kõigil asjadel, steam on peal, big picture mode on launch. Nvidia driverid autoupdate-iga.
Mida ma seal täpselt manageerin? Rohkem kui konsoolil?

Kui võtta mängu X teema konsoolimängude foorumist, siis seal arutatake mängu sisu ja/või sisuliste probleemide üle.
Mängu X teemas arvutimängude foorumis on valdavalt postituste sisuks mängu tehnilised nüansid, probleemid jne.
icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 21.02.2023 15:45:44 vasta tsitaadiga

mind häirib konsoolide juures ainult see et puudub pagana kalveri ja hiire tugi (tüll jah tänapäeval olenevalt mängust ja konsoolist on need küll toetatud).
miks? peale aastaid proovimist ei saa ma pulte endale käe sisse... fcn vihkan pulte.. enamus mängudel..
Puldiga hea auto mägne mängida vms sarnast... fps mängudes lihtsalt.. mis kang mida teeb.. miks teeb jne.. minu jaoks ei ole intuitiivne ega kasutatav, sama tunne nagu vale käega süüa,kirjutada ja hiirt kasutada...
teismeline laps kasutas ja võttis asja suht omaks, nign ajal kui oli siin mõni aasta tagasi suur videokaartide puudus ja olukord kus olemasolev vidokaart müüdud, samas uut veel pole. pelasin lapsega xboxiga.
minu päästjaks oli xim apex - loomulikult mitte mingi pc tasemel latency ja tunnetus kuid kümneid kordi kasutatavam kui pult.
miagaad troll kellel nüüd näpud sügelevad kohe mu kõri kallale, et "tegelikult on asjad hoopis naa moodi" või "ma lihtsalt ei saa hakkama" vms... siis mind ei huvita. ma soovin, saada seiklusest osa (mingi mäng). kui see on konsoolil siis ka sellest tahaks osa saada. ma ei leia et just minu elus oleks puldi haldamine selline väärtus mille selgeks saamisele peaksin pühenduma et vahest mingi paar tundi destinyt vms pelada...
Lisaks konsoolile klaveri ja hiire tugi juba puhtalt trükkimise ja chattide jaoks min uarust vajalik... kurja kuida see loogiline et mängus on text chat ja siis hakkad puldiga ekraanil avanevas tähestikus mingit oma juttu koostama icon_eek.gif
Kuid tänapäevases (hindade) maailmas mingi lahja arvuti noorele mis piisav kooli tükkide jaoks ning mängimiseks konsool? rahaliselt suht win-win...
Konsoolidele jääb oma koht mida täita. Sama on PC'del.
my2cents...

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:25:37 vasta tsitaadiga

renx09, good stuff. Sinu argument on pmt see,et see on nii, sest sina nii ütled.
Isegi kui ilusti küsida, siis ühtegi selgitust ei tule. Rääkides oma ninaotsa imetlemisest...

beastbeats arvad või päriselt tead? Ma ei käi seal. EI tea ja noh, vahe on sees, et kas ma käin sest sest ma ei saa mängida (mis vb vanasti oli case) vs äkki keegi annab mingi hea pointeri kuidas optimeerida veel paremaks juba töötavat asja, because I can.
DF ülevaateid vaadates ütleks , et tihti peale on konsoolidel ka ikaldusi, lihtsalt teha pole nendega mida peale leppimise...
Aga selles mõttes on selles ilmselt tõtt, et PC peal aeg-ajalt võib esineda mingeid veidrusi. Ma ise tõesti ei tea, sest pole aastaid midagi olnud või on olnud nii väikesed asjad, et ma enam ei mäleta või lahendan need oma teadmiste tõttu lihtsalt nii ruttu ära (või siis lepin, teades, et polegi midagi teha), et ei jää meelde lihtsalt.

jtz, "Kuid tänapäevases (hindade) maailmas mingi lahja arvuti noorele mis piisav kooli tükkide jaoks ning mängimiseks konsool? rahaliselt suht win-win..."
Ma arvan, et sul ei ole selle osas õigus. Põhjendan.
Odav PC maksab mingi ca 300 €. Integreeritud videoga kast.
Konsooli hind täna on hv.ee andmetel Eestis 650 €.
See teeb sulle budgetiks 950 €.

NB! Kui sul on PC_d nii või naa on ellu vaja, siis kui oled ostnud selle läbimõeldult, saad tegelikult pmt videokaarti hinnaga korraliku gaming PC.

Minu kokkupandud masin annab sulle PS5 like performace-i mängudes 550 € juures:
Kast: https://tinyurl.com/2zccq93z
Lahutea sealt GPU hind ja pane paarkümmend eurot juurde, et osta integreeritud GPU-ga CPU ja ongi koolitööde pc olemas.


Lisaks maksad Online eest konsoolidel kuutasu.
Lisaks PC peal oled viimased aastad saanud Epicust tasuta mänge iga kuu pmt.
Minu kataloog, mis maksis 0 €: https://tinyurl.com/2kfublkd

Kuna neid mänge enam eriti ei ole mida pc peal ei ole + emulatsioon ja hinnatase on sarnane (või retsilt soodsam, kui sinul on elus üldse PC-d vaja, mis 80-90% inimestel on), siis mul tekib paratamatult küsimus - milleks mulle konsool?
Vastus saab olla pmt see, et mul on sõpradel kõigil konsool olemas ja tahame koos mängida (kuigi x-play on ka levinumaks muutunud, nii, et enne tasub uurida, mida mängitakse ja kas playerpool on ühine) või siis on mulle tõesti nii oluline saada mängida Sony 1st party mänge esimese aasta jooksul rohkem, kui nt saada mängida 10 000+ ükskõik millist teist mängu.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 21.02.2023 17:35:35, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:28:24 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
renx09, good stuff. Sinu argument on pmt see,et see on nii, sest sina nii ütled.
Isegi kui ilusti küsida, siis ühtegi selgitust ei tule. Rääkides oma ninaotsa imetlemisest...


tf? icon_eek.gif kus mul selline argument oli??

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:30:36 vasta tsitaadiga

renx09, jah, sa ei ütle sõna otses mõttes, et see on nii, sest mina nii ütlen. Sa ütled selle asemel, et see on nii ja ma ei viitsi seletada, sest sa nii või naa ei kuula.
Ja kui pakutakse sulle sisendit millest arvata midagi vasu vaielda, siis on vastus "mingit pikka eepost kirjutama"...
Mis praktikas tähendab seda, et sa visaksid mingi arvamuse välja ning edasist diskussiooni sinu vaates selle sisu üle ei ole...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:33:41 vasta tsitaadiga

nonii, püüa nüüd jahtuda natuke. ma ei hakanud justnimelt vastu vaidlema, sest minu algne mõte ei jõudnud kohale ja ma ei näinud selle kordamisel mõtet. terve see teema on selline, et vaieldakse tuimalt oma müüri tagant. ma ei viitsi nii jahuda.
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:37:46 vasta tsitaadiga

renx09 no ma siis küsin mitmendat korda, milline see algne mõte oli? mis tekitab sinus tunde, et see kohale ei jõudnud?
Arutelu, püüd mingi parema tõe poole, ongi selle teema point. Kui sa sellest protsessist osa ei taha võtta, siis oled sattundu valesse kohta icon_smile.gif
..aga mul on kõik hästi, aitäh muret tundmise pärast!

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 17:41:00 vasta tsitaadiga

algne mõte oli selles, et konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem, lisaks et tegemist on mugavusteenusega

üks algne mõte oli veel, et nii pc kui ka konsooli kasutajate ja nende vajaduste ning harjumuste variatsioon on väga suur

mulle tundub justkui, et sina vaatled ühte väga kitsast sihtgruppi

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 18:02:26 vasta tsitaadiga

Mis on see kontsentreeritud sõnum, mida sa nende väidetega üritad edasi anda ja millele sa toetud?
ot:
- konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem

Mida see täpselt tähendab? Et konsooli mängud on PC peal? Et konsool võtab PC sektorist kasutajaid üle rohkem kui kunagi varem? Midagi muud?
ot:
- nii pc kui ka konsooli kasutajate ja nende vajaduste ning harjumuste variatsioon on väga suur

Kindlasti on, aga antud teema ülesanne on leida ilmselt mängimise seisukohast kõige mõistlikum lahendus, mis kataks ära kõige suurema hulga inimeste vajaduse.
ot:
- mulle tundub justkui, et sina vaatled ühte väga kitsast sihtgruppi

Ma vaatan raha ja väärtust ennekõike ja kitsendan seda, et siia teemasse sobituda.
Ma ei räägi siin enamasti sellest, mida kõike muud saab PC-ga teha või kui äge ja kasulik hobi PC on, mis võib mõnel puhul aidata ka leiva lauale tuua.

Ma kontsentreerun inimestele kes on segmendis casual või gamer, kellel pole sugu ega vanust, aga on soov mängida.
Lihtsuse huvides kunagi panime paika võrdluse tegemiseks, et see keskmine gamer võiks nt vähemalt 10 mängu aastast mängida.
Vahepeal üritan ettekujutada milline on keskmise inimese elu/vajadus, et leida kohti kus oleks mõistlik vajadusi ja vahendeid ühtlustada -
nt enamikul meist on nii või naa mingi pc vajadus olemas (brauser, word/exel etc, koolitöö, kodust töötamine etc) ja kui see vajadus juba on, siis miks mitte mõelda seda rahuldades ka oma hobidele.
Nt ära selle asemel, et osta täielik juust CPU oma emaili arvutile, võta siis 50 € kallim mudel, mis suudab ka gamingus midagi korda saata jne. Hea gaming pc on ka hea tööloom, aga vastupidi ei pruugi olla.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 18:23:47 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
- Veel on olemas inimesed, kes kasutavad mängimiseks ainult konsooli ja pc-d näiteks töötegemiseks
See on lihtsalt mingi random väide, ilma mitte mingisuguse sisulise põhjenduseta. "Lihtsalt on nii". Neil oleks eriti mõistlik siis konsooli asemel normaalne video kaart ja pult osta ja oleks best of all worlds.

Ei ole random. See olen mina. icon_smile.gif Mis videokaardi ma oma töö laptopi panen? Voi mis videokaardi ma oma DeskMini X300 arvutisse panen? Molemad arvutid profiilis.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 18:33:00 vasta tsitaadiga

Mulle järjest rohkem tundub, et Aeron on idealist. Et õige oleks nii ja õige oleks naa, loomulikult, aga päris elu on midagi muud. Teema eesmärk on minu silmis pigem mõlema poole plusside ja miinuste kaalumine või ühisosa leidmine, mitte ühe ja ainuõige lahenduse väljaselgitamine. Sellist ühest lahendust pole olemas. Või, noh, oleks, kui inimesed oleks kõik ühesugused. Samas olen sinuga selles mõttes täiesti nõus, et pc on iga nurga alt paindlikum ja võimekam kui konsool, aga muutujaid on lihtsalt liiga palju.

- konsool on praegu rohkem pc sektoris kui kunagi varem = konsooliga saab teha rohkem pc asju kui kunagi varem: internetibrauser, klaveri ja hiire tugi, erinevad äpid (Spotify, Netflix, Youtube, Plex jpm)

Igaks juhuks kordan veel üle, et mina ei arva (ei ole kunagi arvanud), et konsool pc-st parem on.

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 18:38:50 vasta tsitaadiga

Nii casual gamer siin
oman Laptopi ja xbox-i
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 21.02.2023 18:45:42 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
Nii casual gamer siin
oman Laptopi ja xbox-i
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt


Sest pult ei ole asenda mitte kunagi klaverit ja hiirt. Konsool + klaver ja hiir on juba teine tera samas, kui input on natukenegi PC moodi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 19:09:58 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


tsitaat:
We’ve now signed a binding 10-year contract to bring Xbox games to Nintendo’s gamers. This is just part of our commitment to bring Xbox games and Activision titles like Call of Duty to more players on more platforms.


https://twitter.com/BradSmi/status/1627926790172811264?cxt=HHwWgIC9icyyx5ctAAAA

Kas see just kõige õigem teema on selle uudise jaoks, aga Xbox on nii konsooli kui PC maailmast läbi põimunud, et võib vast siin olla küll.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 19:39:12 vasta tsitaadiga

SKG, ei see ei ole sina oma x300-ga. Kui oleks ainult töö arvuti, siis ma saaks aru küll ja siis sõltub asjaoludest. eGPU? Dualboot? suhted tööandjaga jne.
Laifstaile aga kui sul oleks OK GPU-ga laptop, siis saaksid täpselt neid samu asju teha, lihtsalt üks kolakas oleks majapidamises vähem ning ei peaks plaadi järgi poodi minema icon_smile.gif Gamepass ei oleks ka kohustuslik, sest sul oleks aasatega juba EPICust tasuta library umbes nagu mul:
Maksis 0 €: Minu 300+ Epicu mängu; see oleks võimalus, mitte kohustus muidugi.
...ja teistpidi, sul täna ei ole PC gaming võimalusi - dota/LOL, RTS, 4x jpm sellist, mida konsoolidel (eriti) pole. Kas sellele hinnale oled mõelnud?

renx09, idealist või mitte, mulle lihtsalt väga tugevalt tundub, et 80% inimeteste vajadused katab ära 1 läbimõeldud ost.
Need 20% jäävad ja leiavad igast imelkke põhjuseid, miks neil on just vaja X300-t iTX pc-d või miks nemad ei saa puldiga PC taga mängida.

Ja see on ok. Päeva lõpus on küsimus, mida me peame keskmiseks mängijaks.
Mina olen üritanud seda pigem üsna lihtsaks teha - minu jaoks on majapidamine kus mingi nutiseade vajalik, et arveid maksta ja aeg-ajalt koolitööd teha.
Ning kus esineb vähemalt 1 inimene kellel on soov midagi regulaarselt mängida.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 20:05:00 vasta tsitaadiga

Scart,
Seda ma ei vaidle...tõin välja enda vaate
HPN,
See on meeletult suur teema...Põhiline oleks, et see Sony/SIE kummardamine ära lõpeks igasuguste regulaatorite poolt oleks midagi huvitavat ja suurepärast sündinud juba...
Aeron,
Ja see oleks teine asi...aga Epic ei anna mulle sellist huvitavat kraami nagu The Ascent, Vampire Survivors, Forza Horizon 4/5, Weird West, TUNIC, Ori 2mängu...jne
Mind lihtsalt ei huvita pc mängimine....Isegi AoE II on konsoolil olemas ja mängitav...see annab isegi Wow.i tulemiseks head eeldused...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 21:14:24 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
renx09, mul on olnud nii ps3, ps4 kui lühiajaliselt switch. Kasseti aegadelt oli Dendi vist.
Ma ausõna ei saa aru, kuidas ilusti ettevalmistatud PC on vähem plug and play kui konsool? Palun selgita siis?
Puhas windowsi install, auto update on peal kõigil asjadel, steam on peal, big picture mode on launch. Nvidia driverid autoupdate-iga.
Mida ma seal täpselt manageerin? Rohkem kui konsoolil?

"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.
Vastupidine kogemus - igasugu auto update kinni keeratud, kuna ei soovi ebameeldivaid ullatusi, kus inseenesest on draiveriuuendus toimunud, kus uusim AMD Adrenalin draiver asendati vanema versioogiga, mis omakorda AMD kontrollpaneeli katki tegi.

Aeron kirjutas:
- Suur hulk noori ei kasuta tänapäeval enam pc-d tänu telefonide ja tahvlite arengule
Tore, las nad siis mängivad telefonide või tahvlitega, ega nad siis konsooli ju kätte ei võta?

Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

Aeron kirjutas:
- Lisaks on olemas ka inimesed, kes lisaks gamer pc-le soovivad mängimiseks ka konsooli kasutada
Selgita palun. Kas neil on mingi kaasasündinud vajadus kasutada seadet mida saab klassifitseerida konsooliks või on nad mis-informed selle osas mida PC endast tänapäeval kujutab? (nt arvavad, et pc-l ei saa puldiga mängida vms)

Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

Aeron kirjutas:
- See PC vs konsool on viimase 10 aasta jooksul väga palju muutunud, siia teemasse ei taha see ainult kuidagi kohale jõuda icon_razz.gif
Täpselt, konsoolid on rohkem pc kui kunagi varem halvas mõttes (erandiks on nende x86 arhitektuur, mis on hea asi) ja PC on way rohkem konsool selle heas mõttes (puldi tugi, töökindlus, konsooli mängud ka).

Miks see halb on? Seda lihtsam on arendus ja ilmselt ka konsool soodsam kui seal mingit eksootilist rauda pole.

Aeron kirjutas:
renx09, idealist või mitte, mulle lihtsalt väga tugevalt tundub, et 80% inimeteste vajadused katab ära 1 läbimõeldud ost.
Need 20% jäävad ja leiavad igast imelkke põhjuseid, miks neil on just vaja X300-t iTX pc-d või miks nemad ei saa puldiga PC taga mängida.

Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2023 23:13:02 vasta tsitaadiga

ot:
"ilusti ettevalmistatud PC" - kui midagi tuleb ettevalmistada, siis see pole plug-n-play.
Vastupidine kogemus - igasugu auto update kinni keeratud, kuna ei soovi ebameeldivaid ullatusi, kus inseenesest on draiveriuuendus toimunud, kus uusim AMD Adrenalin draiver asendati vanema versioogiga, mis omakorda AMD kontrollpaneeli katki tegi.

- ma olen täiesti valmis nentima, et pc on gramm keerulisem. Ilusti ettevalmistatud = windows peal, steam peal koos autostartupiga big picture mode-is; seda siis juhul kui eesmärk on konsoolilähedane kogemus.
Huvitav , et see driverite jama on. Ma just eile panin uue driveri peale sest avastasin, et mul on ca pool aastat olnud windows peal ja kõik oli töötanud integrated driveritelt - 0 jama sel perioodil. Miks torkima hakkasin oli see, et sisseehitatud FPS/latency info kuvati ekraanilt pooleldi välja ja ma mõtlesin, et tahaks panne selle GF experiencei poolt peale, kuna siis on õiges kohas vähemalt.
Ah jaa, tegelt valetan, Midnight Sunsi puhul andis "out of memory errorit", mida ei oleks juhtunud, kui mul oleks olnud peal Nvidia driverid oma uuendustega, aga näedsasiis...
ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.
ot:
Moned, nagu naiteks mina, mangivad molemil platvormil. Ei kujuta Guild Wars mangimist konsoolil ette... samas kui on valida shooter/racing, siis mulle meeldib seda konsoolil rohkem teha.

- mida sa täpselt saad konsoolil rohkem kui PC-lt? Nostalgiat, sest oled senini teinud seda konsoolil?
ot:
Miks see halb on? Seda lihtsam on arendus ja ilmselt ka konsool soodsam kui seal mingit eksootilist rauda pole.

- väljendasin ilmselt ebaselgelt, ma mõtlesin, et konsoolid on adapteerinud mõned pc halvad omadused - nt katkiste mängude reliisimine, day 1 update-id jne (erandiks oli x86 arhitektuur, mis on hea asi),
ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 22.02.2023 01:51:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 21.02.2023 23:34:41 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
tahan mängida siis võtan konsooli sest see on lihtsam...plaat sisse ja minek...või game pass ja seal on sit*aks mänge mida ma elus sees ei ostaks aga mida ma saan proovida ja mängida...
miks ma peaksin tahtma endale korterisse pc nurgaksest kus klõbistada klaverit...ei tahan mängida siis pult ja diivan sobib suurepäraselt
game pass(id) on ka pc-l.
kes käsib klaveriga mängida, puldid töötavad väga sujuvalt juba üsna pikalt.
Laifstaile kirjutas:
Ja see oleks teine asi...aga Epic ei anna mulle sellist huvitavat kraami nagu The Ascent, Vampire Survivors, Forza Horizon 4/5, Weird West, TUNIC, Ori 2mängu...jne
game pass annab ilusasti need kõik ju, milles küsimus?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 08:33:32 vasta tsitaadiga

londiste,
ma tean seda...aga kui mul naine on arvutis ja filmi vaatab...ja ma mängida tahan...mis siis
teine osa oli mõeldud, et just selliseid huvitavaid asju ma erinevalt epicu-st saan ma GP-st....
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 08:59:17 vasta tsitaadiga

Aeron-i Galadori konf oli muidugi tase omaette... ma tahaks ausalt näha Sind sellist asja endale ostmas. Lisaks puudub sealt pult ja klaviatuur + hiir.
Toide on ikka selline noname mida annab leida, korpused on ikkagi tänapäeva konsoolidel korralikud, Sa ei saa sinna kõrvale panna midagi mis puhtalt hingamise peale kukub kokku. Ja no 8gb RAM, PC peal? Tõesti? Nagu reaalselt? Mida see sul jooksutab, Minesweeperit või? PC pole pooltki nii barebone OSi osas kui konsool. OSi litsents ka kui sa just ei taha Linux gamingut harrastama hakata.

Proovi palun uuesti.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 09:12:18 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

ot:
Seda oli vist moeldud sellega, et tahvel/telefon asendab arvuti funktsione, mis ei puuduta mangimist ja mangimise jaoks voib konsooli eelistada.

- kirjutad kirjatükke pikemad kui 100 sõna tihti tabletil? Vb kui on klaviatuuriga isend siis küll. Muudel puhukudel vähe tõenäoline. Also, Office. Aga vb tõesti, kui koolis ei käi ja tööl pole vaja saab ilma hakkama. Kuidas see ID tarkvara tänapäeval funkab ei tea tabletitel.


Tuleb välja, et sind pigistab hoopis teadmiste puudus? Mina olen seoses oma tööga näinud mitmeid turu-uuringuid ca 4-5 aastat tagasi, kus oli välja toodud tugev trend noorte nutiseadmete kasutamises igapäevatoiminguteks. Samuti on mul enda kõige vanem laps 17 ja ka paljude sõprade tuttavate lapsed on just täiskasvanud saanud või kohe saamas. Trend on selgelt näha. PC-d/läpakat kasutatakse ainult hädaolukorras, näiteks mahukamate koolitööde jaoks. Meedia tarbimine on viimase 10 aastaga palju muutunud. Jällegi, siia teemasse ei taha see kuidagi kohale jõuda.

Lisaks, nii Office (M365) kui ka Digidoc töötavad Androidi peal suurepäraselt. Oletan, et ka iOS-i peal, ei ole sellega täpselt kursis.

Aeron kirjutas:

ot:
Need ei ole leitud imelikud pohjused, vaid taiesti valiidsed pohjused. Tundub, et sa ei suuda aktsepteerida, et teistel voib olla erinevaid soove ja eelistusi ja see sinu idealistlik "1 läbimõeldud ost" neile ei sobi. Vaata enda ninaotsast veidi kaugemale. See mis sinule tundub imelik, on teistele enesestmoistetav. Ja vastupidi.

- millised need valiidsed põhjused nüüd täpselt on? Kas tõsisimi väidad mulle, et casual gameril on hoolikalt läbimõeldud custom itx kast ja me peaksime "normist rääkides" arvestama sellega, et vb kõigil nendel (hästi paljudel nähtavasti) itx vendadel on selline mure, et korralik GPU ei mahu sinna ära?


jälle oled oma idealismi mullis @bold


Minul on selline lahendus - gamer pc/tööarvuti + tv & konsool. ma ütleks, et vägagi läbimõeldud lahendus icon_rolleyes.gif esiteks, saab paralleelselt pc-d ja konsooli kasutada, sest ma ei ole ainuke, kes mängida tahab. teiseks, vahest on endalgi mugavam konsooliga mängida, näiteks (tegin boldiks, et sa saaks aru, et see on suvaline näide) kui vend külas, siis kahekesi FIFA-t teha vms. praegu kaalun varianti, et kvm switchiga tööasjad ainult tööläpakas teha ja oma arvuti jääb ainult gamingu ja meedia jaoks.

Su allkiri kõneleb tõtt.

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 22.02.2023 09:44:17 vasta tsitaadiga

Laifstaile kirjutas:
aga kui mul naine on arvutis ja filmi vaatab...ja ma mängida tahan...mis siis
kuidas nende nišikasutusjuhtudega oligi? kes see ikka arvutist filmi vaatab, telekast vaadatakse filmi ja selle tõttu konsooliga mängida mitte saamine on ikka palju tavalisem juhus icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2023 10:45:36 vasta tsitaadiga

Foxxx, selles galadori konfis - nagu eeldan, et ka juurde pandud kommentaarist nägid - on 100 EUR õhku veel sees just nendeks muudatusteks mis igaüht kõnetavad.

Odvaim cheiftechi toide oli ca 10 EUR kallim, klaviatuur ja hiire mingid no thrills komplektid on alates 30 eurost ca. Ka 8 Gb lisa ram mahuks ära. OS osas eks igaüks ise otsustab...

Laifstaile, tänapäeva telekates on ju kõigis pmt Netflix sisse ehitatud vist ja mingi meedia palyer, mis saab plexist aru. Peaks saama ju mängida arvutis ja telekat vaadata samal ajal...

Lisaks, erinevalt konsoolist saad pc-le teise ekraani ühendada ja heli ouputi defineerida ning saab samal ajal 1s seadmes vaadata filmi ja mängida.

renx09, teen sulle äkki pilti siis kohe nendest noortest? Ma olen 3 päeval nädalas TÜs, Maci ja PC on siin n+1, tabeleid pmt mitte ja mobiil-id on kõigil taskus. Olen nõus, ülikooli saanud ei ole enamus.

Ma ei kahtle, et inimesed valdavalt mobiilis elavad, aga asjalikke asju tehakse minu kogemusel endiselt natuke suurema ekraani ja klaviatuuriga. Muide üllatavalt palju kirjutatakse märkmeid käsitsi!

Oot mis mullis ma nüüd kinni olen? Ega mina ei väitnud, et itx on täiesti tavapärane lahendus...

Kus juures, kui eraldi tahta mängida, siis ma näen küll, et konsool võiks olla kas või vahelduse mõttes 2ndary seadmeks! thumbs_up.gif

Muide, kuidas konsoolidel parental controls on? Erkaaniaja andmine lähedalt ja kaugelt? Sisu kontroll mängude ja brauseri osas?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 22.02.2023 11:29:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 139, 140, 141  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.