Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2022 19:57:34 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Haha.
tsitaat:
relies on the 2.4 GHz and the 5.8 GHz bands to function.

Tegemist on siis lihtsalt wifidetektoriga:) Pane oma läpakas kaabliga starlingi külge ja rahu majas.

Jah, wifi saab täitsa välja lülitada (seadistuses "Bypass Starkink Wifi Router"), kui etherneti adapteriga oled ühendatud.
Ainult et sel juhul ei saa enam Starlinki telefoniäpiga üle wifi Starlinki seadistada. Äpp ise ütleb selle kohta, et enne ei saa tagasi, kui ruuterile factory reseti teed (10 sekundi jooksul ühendad 6 korda järjest toitejuhtme lahti ja tagasi)

Tegelikult saab Starlinki seadistusele ka ilma wifita ligi, kui torkad telefoni OTG kaabli otsa USB ethernet adapteri ja ühendad ka telefoni võrgukaabli otsa (rääkimata mõne muu wifi AP kasutamisest Starlinki etherneti otsas)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2022 20:51:49 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Haha.
tsitaat:
relies on the 2.4 GHz and the 5.8 GHz bands to function.

Tegemist on siis lihtsalt wifidetektoriga:) Pane oma läpakas kaabliga starlingi külge ja rahu majas.

Jah, wifi saab täitsa välja lülitada (seadistuses "Bypass Starkink Wifi Router"), kui etherneti adapteriga oled ühendatud.
Ainult et sel juhul ei saa enam Starlinki telefoniäpiga üle wifi Starlinki seadistada. Äpp ise ütleb selle kohta, et enne ei saa tagasi, kui ruuterile factory reseti teed (10 sekundi jooksul ühendad 6 korda järjest toitejuhtme lahti ja tagasi)

Tegelikult saab Starlinki seadistusele ka ilma wifita ligi, kui torkad telefoni OTG kaabli otsa USB ethernet adapteri ja ühendad ka telefoni võrgukaabli otsa (rääkimata mõne muu wifi AP kasutamisest Starlinki etherneti otsas)


dishy.starlink.com kaudu ei saa ligi?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2022 20:58:25 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:

dishy.starlink.com kaudu ei saa ligi?


ehmatasin juba ära, avab lokaalvõrgus lehe mis ei peakski väljast kättesaadav olema.
Aga DNS-s lahendub 192.168.100.1. Vähemalt google DNS lahendab selliseks.
Ise Starlink teenust ei kasuta(veel?).
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 27.12.2022 22:05:31 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Dogbert kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Haha.
tsitaat:
relies on the 2.4 GHz and the 5.8 GHz bands to function.

Tegemist on siis lihtsalt wifidetektoriga:) Pane oma läpakas kaabliga starlingi külge ja rahu majas.

Jah, wifi saab täitsa välja lülitada (seadistuses "Bypass Starkink Wifi Router"), kui etherneti adapteriga oled ühendatud.
Ainult et sel juhul ei saa enam Starlinki telefoniäpiga üle wifi Starlinki seadistada. Äpp ise ütleb selle kohta, et enne ei saa tagasi, kui ruuterile factory reseti teed (10 sekundi jooksul ühendad 6 korda järjest toitejuhtme lahti ja tagasi)

Tegelikult saab Starlinki seadistusele ka ilma wifita ligi, kui torkad telefoni OTG kaabli otsa USB ethernet adapteri ja ühendad ka telefoni võrgukaabli otsa (rääkimata mõne muu wifi AP kasutamisest Starlinki etherneti otsas)


dishy.starlink.com kaudu ei saa ligi?


blink.gif Oh... ma ei teadnudki, et tal veebiliides ka ikka on icon_redface.gif

Olen nüüd targem jälle, aitäh!

....

Aga paraku ei saa wifi seadistust sealtkaudu muuta, ütleb et kasuta Droidi või iOS äppi selleks, nii et ei saa jah sealtkaudu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.12.2022 01:22:17 vasta tsitaadiga

Ma küll ei osta seda ideed ära, et orkid hakkavad lihtsa wifi-detektoriga ringi mängima, nonsens. Nii võib komistada ükskõik millise wifi saatja otsa. Samas saab välja peilida Starlinki antenni uplingi, mis on küll kitsa vihuna (NB! suunamine ju muutub pidevalt) kuid jälg eetris on ikka saadaval, see on nagu kindlam viis detektida ja just Starlinki modemeid leida. Samuti ei mõjuta leidmist siis ka see kui kasutaja terminalist wifi välja lülitab, vaid et on aktiivne link toimumas. Ma ei alahindaks orke, nad ei ole raadioside osas niiii lollid ka mitte.
Teine aspekt on selles, et nagu natuke varem välja toodi, ei ole leitud sihtmärgi hävitamine esiteks täppisrelvaga kuigi mõistlik, kuna ei ole proportsiooniline vastus (vähemalt enamikel juhtudel), teiseks on antenn siiski piisavalt väike, nii on teda mitte otse tabades (lihtsate kaugtulevahenditega) päris suur võimalus et ta ei saagi vigastusi - töötab edasi. Võitlus nendega on võimalik, aga see on väheefektiivne.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 01:33:54 vasta tsitaadiga

Ei peagi ju antennile pihta saama. Iga wifi leviala rindepiirkonnas on tähelepanu vääriv sihtmärk. Aga selle vastu on lihtne rohi, suvalisi hotspotte põllud täis loopida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 01:48:50 vasta tsitaadiga

Mumeelest ka kahtlane, ma üritaks ka satelliitsidet tabada, aga artiklis mainiti wifi sagedusi...
Antenn ei olegi ju sihtmärk, aga hummer selle küljes sisaldab vastavat tehnikat ja meeskonda, ja on huvi korral tabatav. Isegi miinipildujaga kui heaste joppab, mitte et ma selle peale välja läheks.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.12.2022 02:20:11 vasta tsitaadiga

elukaz, sa ise vastasid oma ettepanekuga (suvalised hotspotid), et rünnak on kasutu - eriti kui SL seadmestik jääb edasi töötama. Ühestki lihtsalt eetri olevast wifi alast ei ole kellelgi kasu, kui seal ei liigu data ja eriti, kui seal ole ühendust internetiga. Ründajal on vaja teha midagi mis tagaks efektiivuse. On selge et mingi 100+ suvalist leviala ühel künkal on märgatav, aga samas on sellega kohe ka märgatav et see on vaid peibutis. Nii et Starlingi antennile tuleb saada pihta, et selle kaudu liikumatajääv data muudaks mingite asjade kulgu. See kaljulaidi tüüpi 100+ "vilgutame!" aktsioon on strateegiliselt täpselt sama efektiga nagu kaljulaidi aktsioon oligi - null.

Mis viib mind järeldusele et sõjaolukorras Starlingi side kaitsmiseks (=varjamiseks) on vaja tekitada mingi metalliline "krae" ümber, et antenni Ul kiirgus ei läheks nii kergesti horisontaalsihis uitama. Kui orkide kopsik on kuni 5m kõrgusel, siis seda võib lugeda rahulikult horisontaalsihiks juba 500m kauguselt icon_wink.gif. Ja veel, neid kopsikuid peab olema rohkem kui üks, et nii suure täpsusega peilida annaks, meie mobiilsides saadakse 5m täpsus trianguleerides, st kolme jälgimisantenni kasutades.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 30.12.2022 17:29:33 vasta tsitaadiga

Palju teil obstruction % on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 23:52:26 vasta tsitaadiga

0
Tauri. kirjutas:
Palju teil obstruction % on?

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 09:22:52 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:
Palju teil obstruction % on?


kus seda näeb?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 31.12.2022 12:54:48 vasta tsitaadiga

Küsisin seda siis kui mul oli see kuue tunnine obstruction test tegemata. Seda protsenti nägi vist ainult äpiga taevast "filmides"? Mul näitas 18%.

Igatahes saime Starlinki ülesse pandud. Halb üllatus oli, et taldrik keeras ennast täpselt lõunasse. Põhjas oleks olnud null takistust, aga nüüd lõunas jääb suur puu natukene ette.


Kiirused olid kuni 250mbit/s ja alla 150 kukkus harva. Katkestusi muidugi on. Ei ole iga nelja minuti tagant nagu Starlink arvab, aga tunnis nii 3-4tk oli. Mõned tunnid ei olnud üldse katkestusi. Kevad tuleb ja puu lehte läheb siis ilmselt läheb hullemaks? Peaks vist ikka takistusevabaks saama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 15:11:38 vasta tsitaadiga

Lõunasse jah, põhja pool satelliite üldiselt pole. Pead puul ladva maha võtma icon_smile.gif

Selle takistustevaatega on üldse mingi pull- loodesuunas mul on pidevalt mingi punane lahmakas, mis aeg-ajalt ära kaob.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 31.12.2022 18:12:28 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:
Küsisin seda siis kui mul oli see kuue tunnine obstruction test tegemata. Seda protsenti nägi vist ainult äpiga taevast "filmides"? Mul näitas 18%.

Igatahes saime Starlinki ülesse pandud. Halb üllatus oli, et taldrik keeras ennast täpselt lõunasse. Põhjas oleks olnud null takistust, aga nüüd lõunas jääb suur puu natukene ette.


Kiirused olid kuni 250mbit/s ja alla 150 kukkus harva. Katkestusi muidugi on. Ei ole iga nelja minuti tagant nagu Starlink arvab, aga tunnis nii 3-4tk oli. Mõned tunnid ei olnud üldse katkestusi. Kevad tuleb ja puu lehte läheb siis ilmselt läheb hullemaks? Peaks vist ikka takistusevabaks saama.


Ilmselt see puulatv teebki sulle iga 4 minuti tagant katkestuse (vähemalt praegu), kui parajasti jälgitav satelliit puu taha liigub ja dishy on sunnitud "ootamatult" järgmisele lülituma.
Tundub et satelliitide nähtavuse andmed korjatakse satelliitide jälgimisel nende trajektooride kogumisega: iga satelliit "kustutab" visibility lehel mustal kuplil oleva musta värvi enda liikumistrajektoorilt ja muudab selle läbipaistvaks. Kui selle liikumise ajal miski signaali takistab, siis muutub must punaseks. See on kogutavate satelliitide asukoha-andmete visuaalne kujutis.
Umbes 12 tunniga saab juba suurema osa kuplist "puhtaks", aga üksikuid uusi jooni selle mustadesse servadesse (eriti põhja poole) võib tekkida veel pika aja jooksul.
Ja mida kauem on starlink pärast bootimist saanud töötada, seda stabiilsemaks muutub ühendus.

Ma ei tea, aga ma oletan, et juhul kui sul seal see puu on takistuseks, siis võib-olla mingi 12 või 24 tunni jooksul kogutud andmete põhjal "õpib" dishy enne eelmise satelliidi takistuse taha jõudmist järgmisele satelliidile lülituma? Vähemalt oleks see loogiline, sest tavaliselt on korraga nähtavuspiirkonnas rohkem kui üks satelliit. See on mul puhas teooria, sest pole endal takistusi, mis seda oletust testida võimaldaksid.

Dishy ja ruuter saavad automaatselt uuendusi aeg-ajalt ja rebootivad automaatselt millalgi hommikupoole öösel (kummagi uptime'i saab vaadata seadistuses advanced, debug data alt), siis algab andmete kogumine jälle nullist ja juhul kui leidub takistusi, siis nende vältimise äraõppimine võtab tõenäoliselt jälle päevakese aega.

Kaameraga takistusi ei ole ma kunagi otsinud selle äpiga, sest siis kui ma oma komplekti sain, jooksutas see äpi kokku. Äpp saadi tööle alles paar kuud hiljem. Nii et see ei ole põhimõtteliselt üldse vajalik. Tõenäoliselt on see asjandus mõeldud kiireks abistamiseks antennile sobiva asukoha leidmisel. Kui palju sellest abi üldse on, ei tea.
Ja ma ei tea midagi 6 tunnist kaameraga jändamisest.
6-12 tundi oli vajalik visibility lehe nägemiseks pärast bootimist, sest enne seda oleks seal näha läbipaistmatu must kuppel, mis võiks tõenäoliselt osa rahvast ära ehmatada, et neil ei olegi taevast näha icon_lol.gif

Leinö kirjutas:
Lõunasse jah, põhja pool satelliite üldiselt pole. Pead puul ladva maha võtma icon_smile.gif

Selle takistustevaatega on üldse mingi pull- loodesuunas mul on pidevalt mingi punane lahmakas, mis aeg-ajalt ära kaob.


Mul ilmuvad vahel üksikud punased täpid sinna kupli peale täiesti suvalistesse kohtadesse.
Sul seal suunas mingit raadiohäirete tekitajat ei ole? Radar?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 01.01.2023 13:20:43 vasta tsitaadiga

Seadmete hind kallimaks läinud. Alates eilsest näidanud seadmete hinnaks 450.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2023 14:34:20 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:

Leinö kirjutas:
Lõunasse jah, põhja pool satelliite üldiselt pole. Pead puul ladva maha võtma icon_smile.gif

Selle takistustevaatega on üldse mingi pull- loodesuunas mul on pidevalt mingi punane lahmakas, mis aeg-ajalt ära kaob.


Mul ilmuvad vahel üksikud punased täpid sinna kupli peale täiesti suvalistesse kohtadesse.
Sul seal suunas mingit raadiohäirete tekitajat ei ole? Radar?


Kusjuures ei ole, ainult mets. Eks ta mingi puulatv ole, mis ette jääb, aga et valikuliselt jääb ette..

Tauri. kirjutas:
Seadmete hind kallimaks läinud. Alates eilsest näidanud seadmete hinnaks 450.

450€ hinda pakkus juba ca kuu tagasi
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 09.01.2023 09:20:35 vasta tsitaadiga

Siis mul vedas, sain detsembri alguses vana hinnaga.

Edit: kellelgi täna veel vahetpidamata network issue?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005




sõnum 09.01.2023 09:56:58 vasta tsitaadiga

Mingi porr käib jah vahetpidamatta.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 09.01.2023 10:03:50 vasta tsitaadiga

Supportilt tuli vastus, et tegelevad probleemi lahendusega. Näis kaua läheb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005




sõnum 09.01.2023 10:16:52 vasta tsitaadiga

Kiiresti nad vastasid üldse?
Osad kurdavad,et päevi vôi isegi nädalaid ei vasta supo.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 09.01.2023 10:21:45 vasta tsitaadiga

Ma kaks korda küsinud ja esimene kord vastasid 7 minutiga ja nüüd läks 9 min. Ei kurda, vb see USA teema rohkem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 10:23:00 vasta tsitaadiga

Äpi kaudu ka info üleval, et degraded service ja tiim tegeleb probleemiga.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 14:06:35 vasta tsitaadiga

Starlink jõuab varsti AirBaltic'u pardale. Kõigi jaoks ja ilma lisatasuta.
https://forte.delfi.ee/artikkel/120125918/kova-sona-airbaltic-varustab-koik-oma-lennukid-starlinki-internetiga

Läti lennufirma AirBaltic varustab käesoleva aasta jooksul kogu oma Airbus A220-300 lennukitest koosnevat lennukipargi Elon Muskile kuuluva Starlinki internetiühenduse süsteemiga.

„Interneti kiirühendust saavad kasutada lennu ajal kõik reisijad ilma täiendava tüli ja registreerimiseta. Alates hetkest, kui reisija saabub airBalticu lennu pardale, saavad nad koheselt liituda kiire internetiühendusega,“ teatas ettevõte.
„See on ajalooline hetk nii airBalticu kui ka kogu sektori jaoks. Juba varsti saab Baltikumi lennufirma esimeseks Euroopas, kes käivitab piiramata, kiire ja tasuta satelliit- internetiühenduse lennukipardal,“ kommenteeris AirBalticu juhatuse esimees Martin Gauss.

SpaceXi asepresident müügi valdkonnas Jonathan Hofeller märkis, et AirBaltic on Euroopa esimene lennufirma, mis asub pakkuma Starlinki internetiühendust kogu oma lennupargil.

Enne kui internet lennukite pardale jõuab, on tarvilik saada täiendava varustuse tüübikinnituse tõend ehk STC (supplemental type certification).

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 11.01.2023 11:21:50 vasta tsitaadiga

Pärast 9. jaanuaril esinenud häireid toimus 10. jaanuari öösel dishy tarkvara automaatne uuendamine ja reboot. Eile pealelõunaks oli süsteem juba piisavalt takistuste andmeid (obstruction data) korjanud, et jälle äpis klientseadmele nähtavat taevast ja takistusi kuvada: kardinaalse uuendusena paistab olevat nüüd lubatud dishy'l taevast satelliite otsida nüüd peaagu horisondilt alates (vähemalt otse lõunasuunas asuvas sektoris), nii et kui mul varemalt mingeid takistusi nähtavuspiirkonnas ei esinenudki, siis nüüd jäävad seadmele nähtava taeva alumisele piirile puuladvad ette. Seal vahel on üks mulk, kust ta juba üle järgmiste, kaugemate puulatvade "näeb", aga enamus nähtavast horisondist on nüüd "takistatuna" kaardistatud:



Eks positiivne ole asja juures see, et kui nähtava taeva ala suurenes, siis on seal nüüd korraga suurema hulga satelliitide vahel võimalik valida. Negatiivne võib olla see, et esimese 12 tunni jooksul pärast iga rebootimist ja seejuures suurema sagedusega vahetult pärast rebootimist, st nähtava taevaala ees paiknevate takistuste kaardistamise perioodil esineb rohkem paarisekundilisi katkestusi. Pärast kaardistusperioodi lõppu võiks aga loota, et katkestuste hulk väheneb ja ühendus saab endisest veel stabiilsem olema, sest nähtav taevaala iseenesest nüüd allapoole suurenes, kui seda seal midagi väga piiramas ei ole. Puudest kõrgemate hoonete katustel suurenes see päris suure lahmaka jagu.

Ühtlasi on nüüd enam-vähem selge ka see, et seal pildil dishy selle poolsfääri keskel on ainult illustratiivse iselooomuga, vastasel juhul võiks arvata, et seade üritab allapoole horisonti vaadata.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 16:26:25 vasta tsitaadiga

Huvitav, et kaardistusandmeid serveris või lokaalselt kuskil flashis hoida ei taheta. Võiks ju samaga jätkata, kui seadet liigutatud pole (mida saaks lihtsa güroanduriga tsekata). Jooksvalt edasi kaardistada sealt.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.