Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 907, 908, 909 ... 977, 978, 979  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2023 19:11:37 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Tihti ostan poole kilo kaupa pakitud viinamarju. Vahel on müügis ka lahtiseid viinamarju, siis võtan kobara. Pole vahet kui palju ostan, üldjuhul päeva jooksul söön ära (ka 2 kg). Ei pese viinamarju. Vahel on "väävli maitse" tunda icon_redface.gif


Ma harilikult nuusutan enne ostmist (tegelikult olen juba õppinud, päritolu järgi vahet tegema, milliseid ei tasu isegi nuusutada). Nendest "väävlimaitselistest" saab juba kaugelt lõhnast aru. Aga jah, mina pesen, kuid selleks, et tihti on viinamarjad lausa porised. Ei tee endale illusioone, et selle minutise loputamisega kraani all enamusest pestitsiididest lahti saab. (Sellest niinimetatud väävlimaitsest, mis see iganes ka poleks, näiteks ei saa).

SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Aga sina presenteerid seda nagu "pole probleem, sest kraani alt läbi loputamine eemaldab ju pestitsiidid".

Ei, kindlasti mitte, siis said must valesti aru.
Viitasin sellele, et kraaniveega saab rohkem maha loputada kui lihtsalt pori.
tsitaat:
tap water washing only caused a 10–40% loss of the 10 pesticides


Kas sa võiksid seletada, kuivõrd oluline on see, et kraaniveega loputamine eemaldab parimal juhul 10% pestitsiididest ja jätab 90% alles? Tegelikult on reaalsus muidugi veel inetum nagu ülal seletasin, sest keegi ei pese 5 minutit järjest oma viinamarju, oled sa ise proovinud kui pikk aeg see kraani all lobistada on? Enamiku inimestel võttis võhmale juba 20 sekundit käsi seebitada nagu covidi koolitus ette nägi

Niisiis, sõnastame ümber selle sinu ütluse, millest kogu jauramine alguse sai:

"poest ostetud marjad/puuviljad ju pesed ara kraani all, mis eemaldab tervelt 10% pestitsiididest".

Tõesti, miks peaks keegi muretsema? Tervelt 10% vähem ju!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.01.2023 19:38:09 vasta tsitaadiga

netcat, 10% v6ib olla see viimane piisk, mis su üle äär lükkab...


Kas need pestitsiidid ka reaalset ohtu inimese tervisele kujutavad, v6i koomavad natuke maksa tsütokroome? V6i kui palju nad reaalselt k6rgemate imetajate ainevahetust m6jutavad?
Ma ei ole teemaga tegelenud ja eeldan, et kui nendega kokkupuutunud tooted müügis on, on nad imiesele rohkem v6i vähem ohutud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2023 19:49:33 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, 10% v6ib olla see viimane piisk, mis su üle äär lükkab...


Kas need pestitsiidid ka reaalset ohtu inimese tervisele kujutavad, v6i koomavad natuke maksa tsütokroome? V6i kui palju nad reaalselt k6rgemate imetajate ainevahetust m6jutavad?
Ma ei ole teemaga tegelenud ja eeldan, et kui nendega kokkupuutunud tooted müügis on, on nad imiesele rohkem v6i vähem ohutud.


Nagu siin juba öeldi, doos teeb mürgist mürgi. Ainult et mõni tervisekaitse spetsialist on veendunud, et "doos" on 10 viinamarja, ja siis tuleb Oisu ja sööb 2kg korraga.

Huvitavam teema on ristmõjud, mida on väga vähe uuritud. Ehk nii ja nii palju üht konkreetset ühendit ei pruugi midagi teha, aga kui neid on kümneid erinevaid mida sa saad erinevatest viljadest iga päev. Reaalseid tingimusi uurivaid katseid on liiga vähe
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2023 21:03:19 vasta tsitaadiga

Tarbijat peaks huvitama pigem see kui palju pestitsiide ja murke jaab viinamarjadesse, Norra lohesse jms peale seda kui nad on kulmikus olnud, pestud ja kuumtoodeldud, sest koik need vahendavad pestitsiidide sisaldust. Mis koguses seal neid on vahetult enne suhu panemist. Ja siis - kas see sissesoodav hulk uldse uletab soovituslikku kogust voi limiiti, kus maalt ohtlikuks peetakse.

See, et mingi tundliku testiga on voimalik midagi leida, ei pruugi tingimata ohtu kujutada.



edit:
Winterwind, vaata mis "keemia" Eesti joogivees on lubatud. oi-oi... arseen ja vargid /s
https://www.riigiteataja.ee/akt/126092019002

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inczp
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2014




sõnum 06.01.2023 00:10:01 vasta tsitaadiga

Ostnud tavaliselt Kaval-Antsu suitsujuustu, sest see maitses võrreldes Tere suitsujuustuga oluliselt paremini. Aga viimasel korral see antsu suitsujuust üldse ei maitsenud nagu varem, st kas viga partiis või on miskit tehnoloogias muudetud, kuid süües jäid nagu mingid tahked osakesed hambaalla, keegi nagu oleks juustumassi kriiti seganud, selline tunne oli. Võimalik et taas üks hea toode peessse keeratud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 04:15:56 vasta tsitaadiga

Naine tegi uusaasta jääkidest pizzat.Mina võtsin tüki, aga lapsed ei tahtnud ja abikaasa ka ei tahtnud.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.01.2023 09:28:41 vasta tsitaadiga

6 päeva vanadest asjadest väga ei tahaks ühtegi toitu keegi ma arvan
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.01.2023 09:43:56 vasta tsitaadiga

kui ei haise ega hallita ja maitse ka korras, siis pole häda midagi. veits teine asi, aga näiteks kuu aega parim enne/kõlblik kuni möödas kinnises karbis sulatatud juustud/pasteedid lähvad kõik hommikul saia peale kui on kvaliteedikontrolli edukalt läbind.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 06.01.2023 09:52:51 vasta tsitaadiga

NATAS999, thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 11:03:09 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Naine tegi uusaasta jääkidest pizzat.Mina võtsin tüki, aga lapsed ei tahtnud ja abikaasa ka ei tahtnud.


Oleneb, mille jäägid need olid. Ma alles eile lõpetasin suitsuvorsti, mille ostsin enne jõule. Midagi tal viga polnud peale veits tahedamaks kuivamise
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 06.01.2023 11:07:22 vasta tsitaadiga

Eks ta mulgikapsad ja verivorsti praeahjust leidis. Pohlamoosiga mäkerdas kõik veel üle icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 11:10:28 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Naine tegi uusaasta jääkidest pizzat.Mina võtsin tüki, aga lapsed ei tahtnud ja abikaasa ka ei tahtnud.


Heaoluühiskond.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 06.01.2023 12:33:28 vasta tsitaadiga

Raiskas elektrit, sööki ja aega.. see aasta jõulukinke keegi ei saa icon_lol.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 07.01.2023 00:02:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
SKG kirjutas:

Jah, ma saan aru. Kas sa seda linki lugesid?
Isegi 5 min kraanivees eemaldab kohati kuni 34%, olenevalt koogiviljast ja pestitsiidist.


Jah, ma lugesin. Kas sul mõistus töötas, kui sa lugesid? Ma ei räägi teoreetilisest situatsioonist, sa võid need viljad ka maailma lõpuni likku panna, kui soovid. Ma räägin sellest, mida päris inimesed kodus teevad, kui nad kraani all puuvilja loputavad et see päriselt ära süüa. Keegi ei pese seda 30, 20, või 15 minutit. Katses toodud minimaalne aeg oli 5 minutit ja selle tulemused olid järgmised:

Kumkvaat: -7%
Kurk: -24%
Spinat: -4%

Tõsine tulemus ikka küll. Eriti arvestades, et reaalelus tegelikult mitte keegi ei nühi oma puuvilja, kurki ega spinatit 5 minutit järjest kraani all. Seega ilmselt on reaalne tulemus veel vähemalt 2x viletsam, kui mitte rohkem.
ja kuhu sa jõuda tahad?
inimesed elavad tervelt ja ei sure kohe vähki, kui õuna pole pesnud
ausõna ma ei viitsi neid pesta, kaubandusest ostetud lükkan ehk korra veega üle ja siis rätikuga kuivatan, kuid seal vaid mehaaniline osa ja antibakteriaalsusest ei saa rääkidagi
töö juurde puuvilju tuuakse, vett pole, pohui
lähevad, nagu jumal on turundussüsteemi loonud, nõnda inimene peab ka puuvilja sööma

hüpohondrikud lakuvad ja noolivad ja ikka ei usalda - lõpuks surevad inimesed ikkagi geneetilise juhuslikkuse järgi

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2023 13:53:37 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
ja kuhu sa jõuda tahad?
inimesed elavad tervelt ja ei sure kohe vähki, kui õuna pole pesnudi


Isiklikult üritasin vaid seletada,, et probleemile "viljadel võib leiduda pestitsiide" ei ole töötavaks lahenduseks "sa ju pesed neid kraani all" nagu mõni inimene näib naiivselt uskuvat ja see polnud isegi mina kes selle küsimuse lauale tuua tahtis, üldse. Minul on jumalast suva, kas sa nühid oma 10t viinamarja osooni- ja leeliselahuses 30 minutit ja seejärel keedad, või tood 2kg poest ja sööd igapäevaselt pesemata ära. Oma asi ja oma elu.

Nagu ma ise mainisin, pesen puuvilju ise vaid sellepärast, et neid mustusest puhastada. Kuna, nagu oponendi enda toodud uuring ilmekalt näitas, pesemisega lõviosast pestitsiidijääkidest ei vabane isegi pool tundi pestes, rääkimata sellest mõnesekundisest loputusest mida tavainimene kodus teeb.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2023 20:04:30 vasta tsitaadiga

Oleneb, ise lasen veega märjaks, siis seebitan sisse ja loputan korralikult sooja veega. Arvestades potentsiaalselt kes ja kuidas neid minule eelnevalt näppinud ja pigistanud on, siis alla selle ei mängi välja. Inimesed on ikka üsna räpased. Hästi näha poes desoautomaatide juures. Peale poes käiku olen ma tähelepanekute järgi (siiamaani) kõigi nende inimestehulkade seas, kes vaatevälja jäävad mingil hetkel põmst ainuke, kes selle aparaadi juurest läbi käib. Viimase poole aasta tähelepanekud, inimesed on üsna pohhuistlikuks muutunud. Oma/tuttavate aias puu otsast võetud puuvilju ei pese.
SKG, mis arvad mehest nimega Tim Spector? Midagi häirib tema jutus kohati...

Link
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 08.01.2023 21:55:46 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Oleneb, ise lasen veega märjaks, siis seebitan sisse ja loputan korralikult sooja veega. Arvestades potentsiaalselt kes ja kuidas neid minule eelnevalt näppinud ja pigistanud on, siis alla selle ei mängi välja. Inimesed on ikka üsna räpased. Hästi näha poes desoautomaatide juures. Peale poes käiku olen ma tähelepanekute järgi (siiamaani) kõigi nende inimestehulkade seas, kes vaatevälja jäävad mingil hetkel põmst ainuke, kes selle aparaadi juurest läbi käib. Viimase poole aasta tähelepanekud, inimesed on üsna pohhuistlikuks muutunud. Oma/tuttavate aias puu otsast võetud puuvilju ei pese.
SKG, mis arvad mehest nimega Tim Spector? Midagi häirib tema jutus kohati...

Link
hüpohondrik?
üks tuntumaid oli Michael Jackson

iga laps peab "sitta" sööma, et kujuneks immuunsüsteem
kui ennast pidevalt pesta ja desida, siis tulemuseks oled hoopis nõrgemas olukorras, kui ülejäänud - ei ole vaja päris full retard ka minna

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2023 23:14:53 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif Pole ammu enam laps (kõik oma "sitt" ära söödud). Normaalne hügieen on "hüpohondrik"?
Olen kaks korda elus hirmsas pasanteerias olnud, ühe põhjus pesemata viinamarjade söömine üle paarikümne aasta tagasi. Oisu tuli meelde... Ju siis mõnel veab. Teine kord ühel pikal tripil euroopas, (neli nädalat ja 900km seljakotiga). Vaevalt et ma hüpohondrik olen. Ainuke asi mida karta, on teise inimese sitt. Muud loodust võin ilma igasuguse probleemita süüa, kogeda jne...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2023 23:29:13 vasta tsitaadiga

Gelendžik Krasnodari krai Venemaa. Kolme nadalane tripp sooja mere aarde. Teisel nadalal uks kiidab, kohulahtisuse kohta, et juba viljaliha sees!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.01.2023 23:32:08 vasta tsitaadiga

Kuradi euronõuded, meil võiks olla ka ikka samamoodi nagu indias vms, et sööd ja jood pasaste kätega oma ja teiste rooja sees.
Kõik oleks palju tervemad ja rahvaarv ammu üle miljardi.
Juba rahvatarkus ütleb, et sitasurma pole keegi surnud.. kui neid miljardeid seal arengumaades mitte arvestada.


viimati muutis Winterwind 08.01.2023 23:35:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2023 23:35:10 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Kuradi euronõuded, meil võiks olla ka ikka samamoodi nagu indias vms, et sööd ja jood pasaste kätega oma ja teiste rooja sees.
Kõik oleks palju tervemad ja rahvaarv ammu üle miljardi.

+ 1
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 00:38:40 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Inimesed on ikka üsna räpased. Hästi näha poes desoautomaatide juures. Peale poes käiku olen ma tähelepanekute järgi (siiamaani) kõigi nende inimestehulkade seas, kes vaatevälja jäävad mingil hetkel põmst ainuke, kes selle aparaadi juurest läbi käib. Viimase poole aasta tähelepanekud, inimesed on üsna pohhuistlikuks muutunud.


OT, aga kõik need korrad kui ma proovinud olen viimase poole aasta jooksul, on need purgid tühjad olnd või lihtsalt mitte töötanud. Inimene pole ka loll, kui sa proovid sseda purki üks kord ja sealt midagi ei tule, teine kord ja sealt midagi ei tule, siis kolmas kord enam ei hakkagi end lolliks tegema. Isiklikult olen loobunud, kuid peale detsembri koroonalaksu hakkasin taas isiklikku kätegeeli kaasas kandma (ja poest lahkudes kasutan ka seda). Poodi sisenedes? Milleks. Kõik on seal nagunii mustem kui minu käed, mis on värskelt kinnastest välja võetud. Kaitsku end igaüks ise kuidas saab ja soovib.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 00:53:05 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
SKG, mis arvad mehest nimega Tim Spector? Midagi häirib tema jutus kohati...
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma ei tea, miks ta seda räägib, võibolla ta reaalselt usubki seda või/ja tahab endale tähelepanu tõmmata.

Layne Norton ütles kõik, midagi lisada pole. Spector ajab tööriista soovitava tulemusega sassi. Seal pikas videos muidugi veel asju, milles ta selgelt eksib.
Vastus: https://twitter.com/BioLayne/status/1611473299305037825 / https://www.instagram.com/p/CnFiIG3ICMQ/
tsitaat:
Calorie counting and exercise don’t help with weight loss? 🤔

@tim.spector ‘s appearance on @diaryofaceopodcast with @steven demonstrates that even very smart people can suffer from terrible cognitive dissonance 😑

He claims calorie counting doesn’t help with weight loss. Well, maybe for some people. Keeping a budget doesn’t necessarily mean you’ll save money either 🤷🏼‍♂️

But by his metric… NO DIETS work. That isn’t the facts. The fact is any diet that induces a calorie deficit over time will cause weight loss. But calorie counting doesn’t help everyone with that. It is simply a tool. For some people it’s a great tool just like keeping a budget. But the idea that it doesn’t cause weight loss when used appropriately is complete BS and there are dozens of human randomized control trials to demonstrate this (PMID: 30816851, 28437597) Same thing with exercise (PMID: 33955140)

Perhaps Tim could read more human randomized control trials instead of pushing a narrative to sound sexy to sell books 🤷🏼‍♂️

You don’t have to use calorie counting. It’s just a tool like carb restriction, time restricted eating, etc. but you must practice some form of restriction to lose weight. Choose the form of restriction that feels easiest for YOU

Save and share this post. Only YOU can stop the spread of BS 👊🏻

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 09.01.2023 12:15:14 vasta tsitaadiga

kõige odavam külmutatud pitsa on Oslos 5eur/pool kilo.
Mitte et ma seda ostaks, aga keegi ütles, et see on norra rahvustoit.
Palju sorte on müügis küll jahh.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 14:56:19 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kõige odavam külmutatud pitsa on Oslos 5eur/pool kilo.
Mitte et ma seda ostaks, aga keegi ütles, et see on norra rahvustoit.
Palju sorte on müügis küll jahh.


See on üks konkreetne sort pitsat, mis on nende "rahvustoit". Alloleval lingil põhjalik ülevaade. Ma teadsin seda nimepidi, kuid polnud süvenenud, millest see koosneb. Millegipärast oli mul eksiarvamus, et norrakate lemmikpitsal on sink ja ananass (tont teab miks). Tegelikkus on veel palju jäledam.

https://www.lifeinnorway.net/pizza-grandiosa/

PS boonusena saavad lookese läbilugejad näha ka pilti "ametlikust" norra rahvustoidust milleks on mingi surnukshautatud lammas surnukshautatud kapsaste ja kartulitega, maitsestatud erakordselt tagasihoidlikult - ehk siis seletus sellele, miks Grandiosa neile sellise issanda läkitusena tundus ja meeldima hakkas
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 907, 908, 909 ... 977, 978, 979  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.