Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 758, 759, 760 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 17:17:14 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
yerba, Ok, selge, sa olidki see kes sai topelt. Aga milleks siis muretseda, kasuta seda mis tundub parem. icon_smile.gif Tasuta asjade üle ei vinguta.


Ma ei vingunudki tasuta asja üle. Vaid selle üle, et kui Teliat pidevalt taga ei utsita, siis ei saa neilt ka mingit teenust. Helistan-kirjutan Teliale - teie kaabel on nüüd majas sees, palun 300/300 ühendust. Helistan-kirjutan selle pärast, et Telia kodulehelt seda ühendust tellides tekib kena kiri ette - tehniline viga.
Mõtlesin, et aitan inimesi, teavitan neid tehnilise vea probleemist ja tahaks nende klient olla. Võeti teadmiseks. Kaks päeva hiljem helistas tegelane, et maru kahju, et koduleht sellise vea andis. Aga mida te siis soovite? icon_smile.gif Rääkisin uuesti oma 300/300 soovist. Lubati ühendust võtta. Võetigi, hakati ühendusele hinda ja seadmetele tingimusi välja mõtlema. Mõtlevad siiani.
Ma rohkem ei viitsinud enam helistada-kirjutada-utsitada. Enam pole motivatsiooni ka.

Oleks siis vaid mina, kes sai topelt kaabli. Aga terve Saku topeltkaabeldati ära. Ühed tegelased postide otsast ja teised maa alt. Päris põnev oli vaadata samas.
Igatahes - kui nüüd Telia ühenduse saaks ka juurde, siis on korralik backup olemas juhuks, kui üks kaabel läbi kaevatakse või mõni post maha saetakse.


viimati muutis yerba 02.12.2021 17:22:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 17:25:14 vasta tsitaadiga

See pilt kujuneb siin viimaste kommentaaridega nagu Telia teeks nipsust optikat kui midagi mainida.
See ei ole nii, olen sellega aastakümneid kursis olnud ja operaator ikkagi lähtub võrgu andmetest ja klientide soovidest, mitte sellest, et mingi Enefit just rajab op neutraalse võrgu või et kesklinnas starman midagi teeb.

Kui on torud, majad, võimalused luua lepinguid, vabalt. Kui tähendab üleskündmist, vaevalisemalt. kui on Telia enda vask võrk amortiseerunud ja vajab uuendamist, vaadatakse üle ja tehakse.

Aga kui samal ajal on teada, et enefit midagi teeb, siis on paus, ja pakutakse samal kaablil teenust, nagu seda täna tehakse.
Kui Elisa ehk Starman midagi teeb, see üldiselt ei sega sest see on nii väike number. Aga loomulikult ei jäeta asju üle vaatamata.

yerba, ja ma täiesti usun sind, et midagi läks suhtluses risti. Uute võrkude ja valmimise ning teostusega on tihti probleeme, aga mitte ainult Telia võrguga, seetõttu võib vormistamisel e-teenindusel ka selliseid tõrkeid esineda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 17:32:41 vasta tsitaadiga

indrpo, see pilt ei kujune viimaste kommentaaridega vaid vähemalt poole selle teemaga. Igal pool, kuhu mõni konkurent jõuab, Telia äkitselt elavneb ja hakkab huvi tundma/kartma, et enam ei saa neid 12/1 kliente 21 eurose tasuga lõa otsas hoida, kui konkurent paneb oma fiibri paika ja pakub sama hinna eest 100/100 ühendust juba.

Kui poleks enefiti ja muid tegelasi, siis istuks terve Saku muretult järgmised 5 aastat vana vase otsas. Jah, tõesti. Kui ma 2020 aasta jaanuaris Teliasse kirjutasin ja küsisin, et kas ja kuna oleks võimalik fiiber saada, siis oli vastus üsna konkreetne - enne 2025 aastat arendusplaane ei ole Sakus. Kui on siiski soovi, siis tuleb maksta 16 000 eurot ja paigaldame valguskaabli.
Kordan üle - enne 2025 aastat arendusplaane EI ole. Üksaeg oli veel võimalus Telia kodulehele sisestada oma kaablisoov. Peale paari nädalat tuli peale kaablisoovi sisestamist ( utsitasin naabrid valguskaabli soovi kirja panema ) sama teade ka kodulehele, et selles kandis pole plaanis võrku uuendada enne aastat 2025.
Ja need plaanid tekkisid korraga nädala aja jooksul peale seda, kui enefit hakkas ringi toimetama ja inimestele liitumiskutseid postkastidesse jaotama.

Kuidas kommenteerid? icon_rolleyes.gif

Aga olgu, üle kivide ja kändude ning dubleeriva võrguga on see asi olnud aga nüüdseks on vähemalt tehtud ja kaablid majades. Ainult naabritädi kirus, et majaesine üles kaevatud ja mingi oranž kaabel aia äärde veetud. Ütlesin talle, et see on üks maru hea kaabel, mis 2020 aastal maksis 16 000 eurot aga nüüd on see tasuta. Tädi ikkagi arvas, et see rikub majaesise muru ära. Selle peale korjati kaablirull kokku ja maeti maha ära, tasandati pinnas ning külvati muru peale. Kui naabritädil kunagi lapselapsed tahavad valguskaabliga liituda, siis tõenäoliselt maksavad end oimetuks ja ütlevad vanaemale suured tänud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 17:33:26 vasta tsitaadiga

yerba, mäletan ainult paari juhtutmit siin teemas, ei ole üldine.
Kõlab suurelt, aga kui ikka autoga mööda eestit sõidad, siis saad, aru, eesti on suur.

Kommentaar ongi selline, et mida teadsin viimase paari aasta Saku arendusplaane, kuna keegi teine ei teinud, Telia hakkas tegema.
Minu jaoks oli pigem üllatus, et sellises tiheasustuses Enefit hakkas tegema.
Me ju teame mis olid riigi ja Enefit plaanid, valged ja hallid alad, mitte tiheasustus. Projektid tehakse aasta põhiselt.
Telia teeb plaanid pigem mitu aastat ette, projektid, nõusolekud, maaomanikega kokkulepped, lepingud kuna kaabel läheb ju maha, mitte õhku.
Ainult sinu silmis oli see valmimisaeg justkui alarm, et korraga tehti, tegelikult mitte.

Enefitil on lihtne, ta näeb oma õhuliinide olemasolu, elasa kaevu, pliks plaks ja 6 kuud edasi on juba kaablikutid jooksmas.
Mina pole selle peale pahane aga ilus oleks siis vastavalt riigi soovitule kokku leppida, et topelt töid ei tehtaks. Andku teada, et kuule me teeme siin ise. Või teisalt nad ei tohiks üldse teha kui keegi on juba oma investeeringud sinna suunanud.
Mul pole rohkem midagi kommenteerida, see pole minu pärusmaa ja kui üks teeb oma, ja teine teeb teise võrgu, siis nii on tore.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus645
HV veteran

liitunud: 04.01.2007




sõnum 02.12.2021 17:39:29 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
indrpo, see pilt ei kujune viimaste kommentaaridega vaid vähemalt poole selle teemaga. Igal pool, kuhu mõni konkurent jõuab, Telia äkitselt elavneb ja hakkab huvi tundma/kartma, et enam ei saa neid 12/1 kliente 21 eurose tasuga lõa otsas hoida, kui konkurent paneb oma fiibri paika ja pakub sama hinna eest 100/100 ühendust juba.

Kui poleks enefiti ja muid tegelasi, siis istuks terve Saku muretult järgmised 5 aastat vana vase otsas. Jah, tõesti. Kui ma 2020 aasta jaanuaris Teliasse kirjutasin ja küsisin, et kas ja kuna oleks võimalik fiiber saada, siis oli vastus üsna konkreetne - enne 2025 aastat arendusplaane ei ole Sakus. Kui on siiski soovi, siis tuleb maksta 16 000 eurot ja paigaldame valguskaabli.
Kordan üle - enne 2025 aastat arendusplaane EI ole. Üksaeg oli veel võimalus Telia kodulehele sisestada oma kaablisoov. Peale paari nädalat tuli peale kaablisoovi sisestamist ( utsitasin naabrid valguskaabli soovi kirja panema ) sama teade ka kodulehele, et selles kandis pole plaanis võrku uuendada enne aastat 2025.
Ja need plaanid tekkisid korraga nädala aja jooksul peale seda, kui enefit hakkas ringi toimetama ja inimestele liitumiskutseid postkastidesse jaotama.

Kuidas kommenteerid? icon_rolleyes.gif

Aga olgu, üle kivide ja kändude ning dubleeriva võrguga on see asi olnud aga nüüdseks on vähemalt tehtud ja kaablid majades. Ainult naabritädi kirus, et majaesine üles kaevatud ja mingi oranž kaabel aia äärde veetud. Ütlesin talle, et see on üks maru hea kaabel, mis 2020 aastal maksis 16 000 eurot aga nüüd on see tasuta. Tädi ikkagi arvas, et see rikub majaesise muru ära. Selle peale korjati kaablirull kokku ja maeti maha ära, tasandati pinnas ning külvati muru peale. Kui naabritädil kunagi lapselapsed tahavad valguskaabliga liituda, siis tõenäoliselt maksavad end oimetuks ja ütlevad vanaemale suured tänud. icon_smile.gif



Kas Telial mitte 2020 aastaks pidanuks kõik nende kliendid kiirema vaseühenduse peal olema icon_lol.gif Ise elan alevikus, kuid 60/10 on max ja seda juba aastaid. Terve aleviku peale on ühes kortermajas optiline, teised nautigu 12/10 edasi.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.12.2021 17:42:45 vasta tsitaadiga

kas telia tv jaoks on jätkuvalt vaja telia ruuterit sinna ühenduse vahele?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 17:44:26 vasta tsitaadiga

margus645, see kiirem vask eeldas seda, et jaam on paarisaja meetri kaugusel. Mulle jäi jaam 1400 meetri kaugusele.

Telia digiboks funkab kenasti tele2 peal. Lihtsalt tuli ära regada a la tereteliatv veebilehel ja hakkas tööle.
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 17:44:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas telia tv jaoks on jätkuvalt vaja telia ruuterit sinna ühenduse vahele?
Kui soovid 1080i pilti siis jah. Muul juhul saad 720
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margus645
HV veteran

liitunud: 04.01.2007




sõnum 02.12.2021 17:47:01 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
margus645, see kiirem vask eeldas seda, et jaam on paarisaja meetri kaugusel. Mulle jäi jaam 1400 meetri kaugusele.

Telia digiboks funkab kenasti tele2 peal. Lihtsalt tuli ära regada a la tereteliatv veebilehel ja hakkas tööle.


Selge, tänud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 17:56:40 vasta tsitaadiga

Kaks kaablit pole ilmtingimata paha. Jah, puht ratsionaalselt tundub raiskamisena. Aga turumajanduses see nii käib. Mitut autotootjat sa tead? No ilmselt nii mõndagi ja rohkem on neid kes kohe isegi meelde ei tule. Ideaalses maailmas oleks meil üks suur autotootja, kus kõikide praeguste autotootjate inimesed oma know-how ühendavad ja toodaks hoopis paremaid autosid kui meil praegu on ja seda palju parema hinnaga kuna kulud tootearendusele on väiksemad. Reaalsus on paraku see, et siis nad ennast eriti ei liigutaks ehk ka tänapäeval oleks mudelivalikus vaid a'la VW Golf 1 mõne pisikese kosmeetilise muudatusega ja see maksaks 50k, 100k eest saaks võib-olla natuke ägedamad veljed ja neliveo. ISP puhul on see ilmselt samamoodi, et kui konkurent kuklasse ei hinga, siis pole ka motivatsiooni ennast väga liigutada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 18:01:14 vasta tsitaadiga

napoleon, No loe nüüd Enefit eesmärke ja kohustusi. Nad ehitavad riigi poolt seadud eesmärkidele ainult "valgeid" alasid, seal kus ükski operaator EI plaani investeerida.
Mida nad teevad? Mis on uuel aastal seetõttu teostmoodi tehtud?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.12.2021 18:33:03 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
napoleon, No loe nüüd Enefit eesmärke ja kohustusi. Nad ehitavad riigi poolt seadud eesmärkidele ainult "valgeid" alasid, seal kus ükski operaator EI plaani investeerida.
Mida nad teevad? Mis on uuel aastal seetõttu teostmoodi tehtud?

Mida siin ülevalpool just kirjutati? Telial ei olnudki mingeid plaane sinna Sakku investeerida, see plaan tekkis neil alles siis tuli välja et see ala on "valgeks" kuulutatud ja Enefit sinna juba ise kaablit veab.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 18:36:30 vasta tsitaadiga

pppd, kust selline info, et ei olnud plaanis?

Mis asi on "valge" ala?


viimati muutis KillFrenzy 02.12.2021 18:38:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 18:38:18 vasta tsitaadiga

Ma just ütlesin ja kõik isegi teavad, et Telia ehitusplaanid ei juhtu üleöö. See mida 123 kliendile võis öelda, ei tea.
Minu jaoks vahet pole, kui võrgud on valmis, on võrgud valmis, keegi neid demonteerima ei hakka.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.12.2021 18:42:58 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
pppd, kust selline info, et ei olnud plaanis?


Mõned postitused ülevaltpoolt:
yerba kirjutas:
Kui poleks enefiti ja muid tegelasi, siis istuks terve Saku muretult järgmised 5 aastat vana vase otsas. Jah, tõesti. Kui ma 2020 aasta jaanuaris Teliasse kirjutasin ja küsisin, et kas ja kuna oleks võimalik fiiber saada, siis oli vastus üsna konkreetne - enne 2025 aastat arendusplaane ei ole Sakus. Kui on siiski soovi, siis tuleb maksta 16 000 eurot ja paigaldame valguskaabli.
Kordan üle - enne 2025 aastat arendusplaane EI ole.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 18:53:27 vasta tsitaadiga

Eks see kommentaar on sama mida mina või keegi teine ütleb. icon_biggrin.gif
Ma küll tean, et arenduses olid saku plaanid juba mitu aastat, enne kui Enefit üldse riigi toel tegutsema hakkas. Küll aga pole kombeks arendusel enne teenindusele ja sealt edasi klientidele pasundada kui pole lepinguid ja kokkuleppeid. Seega klient uuris ja sai stampvastuse sest keegi ei saa ju lubada enne kui päris tegemiseks läheb. Varem on ju neid ämbreid nähtud, lubasite 2015 lõpuks, siis 2016 lõpuks ja valmis saite 2020.
Elementaarne.

Küll aga on info liikuv enefiti ja telia vahel ja minu hinnangul on tegemist kena ämbri kolinaga, aga kui mõisa köis lohiseb, las siis lohiseb.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.12.2021 19:09:02 vasta tsitaadiga

Mhmh.. ja kui juhtumisi oleks klient otsustanud selle küsitud 16k välja käia, siis oleks see papp kala näoga omale tasku pistetud. Kuigi nagu nüüd välja tuleb, 'arenduses olid saku plaanid juba mitu aastat'. Ei ole ilus, ei ole... icon_sad.gif
Selline asi peaks iga kliendi, kellele Telia on mingi võrgu väljaehitamise pakkumise teinud, vägagi valvsaks muutma icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 19:14:10 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Mhmh.. ja kui juhtumisi oleks klient otsustanud selle 16k välja käia, siis oleks see papp ikkagi kala näoga omale tasku pistetud. Kuigi nagu nüüd välja tuleb, 'arenduses olid saku plaanid juba mitu aastat'. Ei ole ilus, ei ole... icon_sad.gif

Siis oleks selle kaabli ehitaja kenasti kliendile tuppa ära vedanud, nii nagu tellitud.
Edasine projekt oleks valminud omasoodu nii nagu tellitud.

Mitte ükski AHV ei suuda mulle täna öelda seda, et kui ma vean täna telia trassist 800M kinnistuni ja 40M kaevan tuppa, maksan selle kõik kinni. (võimalus on) Ja, et homme ei tule Telia, Enefit või veel 10 pakkujat mulle optikat pähe määrima. See võib juhtuda, aga küsimus on, kas ma viitsin oodata või mitte.
Tellija maksab muusika ja kui tellija on sideoperaator antud näitel, siis ma ei saa aru, miks maksumaksja toel ja riigi enefit vahendusel veel üks ansambel telliti. Enne Enefit võrgu ehitust peab ta veenduma, et seal piirkonnas pole ühtegi projekti töös.
Aga nagu ma juba imestasin, Harku uusarenduses käisin ehitasin Enefiti peale netti kortermajas. Täiesti valge ala, viska kummikuga vabaõhumuuseumist. Selline on see kiire interneti arendus.

See kas saku paistis kellelegi valge ala, on küsitav.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 19:18:48 vasta tsitaadiga

pppd, jutus on iva sees küll. Kui 2020 jaanuaris siiski teati ( indrpo väide, et arendusplaanid olid juba aastaid ), et valguskaabel tuleb Sakku 2021 keskpaigas ( ehituse algus ), siis oleks viisakas nii ka öelda mulle. Mitte oodata, et ehk veab ja saab 16k kliendilt kätte. Päris "kundele kott pähe tuimalt" seis tõesti.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.12.2021 19:27:18 vasta tsitaadiga

yerba, No loe veelkord, plaan, diil ja ehitus on mitu asja.
Kui ma ütlen sulle täna, et ma plaanin sulle Levikomi 5G internetti järgmisel aastal ülisoodsalt pakkuda, siis ei mina ega keegi teine ei tohigi sulle sellist asja lubada. Enne kui paberid on korras. Paberid saadi korda peale sinu küsimust.
Ma ei tea mida enefit mõtles, millal tegi, kas ta valis piirkonda, suhtles telkodega või mitte. Igal juhul keris ta rulli samal ajal posti otsa kui kopad maad kaevasid.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 19:41:40 vasta tsitaadiga

pppd, 2020 jaanuarist on peaaegu 2 aastat möödas, selle jooksul võib palju asju muutuda.

Ja ikkagi, mis see valge ala on?

yerba kirjutas:
Mitte oodata, et ehk veab ja saab 16k kliendilt kätte. Päris "kundele kott pähe tuimalt" seis tõesti.


Mis osa sealt vedu on? Et saab hunniku tööd teha ühe kliendi pärast ja kogu raha connectole vms. anda?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ülempealik
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2006




sõnum 02.12.2021 19:47:11 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
pppd, 2020 jaanuarist on peaaegu 2 aastat möödas, selle jooksul võib palju asju muutuda.

Ja ikkagi, mis see valge ala on?


Ametlik selgitus peaks vist olema - piirkond kus täna kiire internetiühenduse võimalus puudub ning kuhu sideoperaatorid järgmise 5 aasta jooksul ei plaani võrku rajada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 21:44:49 vasta tsitaadiga

Hiiumaal kärdla ainukusena ei sobinud selle enefiti meetme alla.
Saku on suurem koht ja mandril, kas see siis sobis? Või tegi enefit selle omal algatusel?

Kahjuks ei leia enam seda lehte kust sai aadressi järgi kontrollida.

---EDIT---

Igastahes see saku piirkond kus yerba asub, oli planeerimisel telial vähemalt 2020 suvi, vbl varem.

Millal enefit asja lukku pani, et sinna ehitama hakkama, ei tea kahjuks, yerba küll 2020 kevad midagi mainis selle kohta.

Muidu dubleeritavat võrku ei tehta, mõttetu raha põletamine.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.12.2021 22:06:43 vasta tsitaadiga

margus645 kirjutas:
Kas Telial mitte 2020 aastaks pidanuks kõik nende kliendid kiirema vaseühenduse peal olema icon_lol.gif Ise elan alevikus, kuid 60/10 on max ja seda juba aastaid. Terve aleviku peale on ühes kortermajas optiline, teised nautigu 12/10 edasi.

Oh oleks vaid 60/10. Ise olen 20/5 peal ja siis on palju neid kes on jätkuvalt 12/1 peal.

Sellise tempoga ei ole kõik Telia kliendid kiirema vase peal ka 2030 aastaks...

Kuigi tuleb neile au anda, et 2016 aastal toodi meile majja minu utsitusel optika. Teia tõi oma kuludega. Maksma ei pidanud midagi. Lihtsalt keegi ei saa seda kasutada, kuna majaomanik ei luba mingeid juhtmeid seina peale paigaldada ja kui ma omal algatusel lubasin veidi seina sisest puurimist teha, et sealtkaudu kiud vedada (kaablikanalid puuduvad) siis oli haldur telefonis peaaegu paanikahoo äärel lubades kohale tulla ja kaabel katki teha. Seepeale oleksin pidanud ütlema, et kutsume mõne saate (pealtnägija, kaua võib, kuuuurija vms) kaamera kah kohale, et las inimesed vaatavad kuidas uuel sajandil takistatakse inimestel normaalse kiirusega netti tarbimast.


viimati muutis Tomorrow 02.12.2021 22:13:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 22:11:18 vasta tsitaadiga

Kus lasnamäel optikat pole?
Kommentaarid: 487 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 395
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 758, 759, 760 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.