Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 171, 172, 173  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 25.04.2021 18:13:05 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
squizzer kirjutas:
Janis, vaatasin terve päev youtube guide ja googeldasin erinevaid variante, proovisin läbi biossis erinevaid settinguid.
Ja ei tormanud kohe foorumisse küsima, sest on selge, et keegi abiga kohale ei tõtta, mis osutus ka tõeks, sai ainult mõnitamise osaliseks.


shocking.gif

Täitsa perses mis lumehelbekesed peale on kasvanud. Jätad aitamata ja ongi mõnitamine kohe. Ma üldse ei imesta, kui 20 aasta pärast saab sellest loost veel mingi #kryptometoo . Mulle ei meeldi oodata, anna parem kohe asi mõne advokaadi kätte, saad kahjunõude ka esitada.

Kirjuta parem ise R. Sarvele ja anna ennast üless! thumbs_up.gif

_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2021 18:32:41 vasta tsitaadiga

Ja võid ka krüptos maksta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 26.04.2021 16:14:47 vasta tsitaadiga

On nüüd kindel et kõik uued 3000 seeria kaardid on kaevamiseks lukus?
_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2021 22:06:32 vasta tsitaadiga

G80, kindlasti on uued Nvidia reliisid lukus aga ma püüan selgitada, miks see mõttetu võitlus on. Oletame et sa leiutad oma Nvidia laboris mininguvastase "know-how". Palju seal Nvidias töötab spetsialiste kes selle progremisega tegelevad? Kümme või sada või tuhat palgalist spetsialisti? Tuhat on juba räigelt ülepakutud.
Nii kui sa mingi asja leiutad seal Nvidia laboris siis hakkab üle planeedi sinu vastu töötama kümmneid tuhandeid (kui mitte sadu tuhandeid), kes kõik püüavad lukku lahti häkkida. Raske võitlus. Mina ütleks, et mõttetu võitlus

Edit. Tõenäolised osad Nvidia piirangute vastu võitlevad tegelased ei ole ise kaevurid, nad on fanaatikud, neid sa ei osta ära ega suuda endale allutada. No mis sa sihukestega teed?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 27.04.2021 10:26:14 vasta tsitaadiga

Kas Nvidia kavatseb lukku panna ainult eetri kaevamise või ülejäänud altcoinid ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 10:28:23 vasta tsitaadiga

Ma tahaks näha kuidas keegi selle luku lahti murrab ilma siseinfota icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 10:35:38 vasta tsitaadiga

See siseinfo võib "täiesti kogemata" uuesti välja tulla. Inimestele meeldib raha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 27.04.2021 10:50:47 vasta tsitaadiga

Kui tõsine see nvidia plaan kaevandustõkked teha üldse on, rahaliselt ei ole ettevõttel vahet ja on isegi positiivne, kui kaevandajatele suur osa gpu toodangust hea hinnaga kaubaks läheb. Midagi kaevuritega ette võtta võib tuleneda ainult brändingust, kus nvidia on eelkõige mängurite riistvara tootja ning kliendibaasi tuleb hoida ja nördinud mänguritest klientide nõudmisele vastu tulles, midagi probleemiga "ette võtta".
Mulle tundub, et see "ette võtmine" ongi rohkem sunnitud ja teenib mainekujunduslikke eesmärke - näidata mänguritele, et hoolitakse ja otsitakse lahendust.
Selle tõkke taustal võib nvidia vabalt plaanida kaevuritele omi seeriaid ja tänastes tootmiskitsikuste tingimustes lihtsalt ajutiselt pidurdada mängurite toodangu minemist kaevuritele.
Selle ajutise eesmärgi täitmiseks võidakse meelega kaevandamistõkked ehitada lõdvemalt, ideaalis tarkvaralised, mida saab nvidia tulevikus meelega või "kogemata" eemaldada või jätta eemaldamine usinate häkkerite teha ja laiutada käsi, et järgmine kord proovime parema tõkke teha icon_smile.gif
Nvidia huvides on siiski teenida raha ja müüa oma toodangut, kui kunagi gpu tootmise kitsikused läbi saavad, ei ole ju nvidia huvides, et tehased ja laod on gpu-dest pungil, mängurid ei osta niipalju ja kaevurid ei taha, sest ulme kiibiga kaevandustõkked on sisse ehitatud - julgeks küll arvata, et sel juhul oleks mõistlik, kui saab tõkked kergesti kaotada ja laod kavuritele tühjaks müüa.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 11:05:05 vasta tsitaadiga

Lihtsam on müüa kaevurikaarte millel pole piiranguid või kus piirangutest möödapääsemiseks tuleb läbi rõngaste hüpata. Nagu väga selgelt näha on kaevurid valmis suurema koguse kaupa JA kõrgema hinnaga kaarte ostma.

Nvidial on Quadro ja Tesla seeria täiest olemas, nüüd tuleb ka krüpto juba nagu teada. Ostjatepuudust neil pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 27.04.2021 11:07:49 vasta tsitaadiga

Ega spetsiifiliste kaevurmasinate tootjad ka ei tuku: https://www.tomshardware.com/news/ethereum-miner-32-nvidia-geforce-rtx-3080-gpus
Sellise riistvara turule tulek võib gpu-dele tormijooksu oluliselt kahandama hakata.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 11:25:17 vasta tsitaadiga

1) ETH plaanib millalgi (~1-2 aasta jooksul??) minna POS peale, järgmise buumi ajal on tegu juba vanarauaga
2) Praegu saadavust pole, ilmselt "testitakse" paari kuu vältel suured rahamäed kokku ja siis lastakse pööblile "vabamüüki" kui mingigi tootemisvõimekus leitakse
icon_rolleyes.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 11:31:53 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Ega spetsiifiliste kaevurmasinate tootjad ka ei tuku: https://www.tomshardware.com/news/ethereum-miner-32-nvidia-geforce-rtx-3080-gpus
Sellise riistvara turule tulek võib gpu-dele tormijooksu oluliselt kahandama hakata.


Nad pole kunagi tukkunud. Üldiselt - selliste masinate reaalne valmisolek kajastub net hashi kiires ja järsus tõusus. Aga siiani pole ükski Asicute tootja oma värskeid leiutisi vabamüüki lasknud. Hoitakse pool aastat omale kaevandamas ja kui on tunne, et kunde saab masina ostes oma raha tagasi teenitud ja ehk hea õnne korral natukene ka kasumit, siis müüakse asicud minema...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mutrid
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 13:19:56 vasta tsitaadiga

No ainus asi millest nVidia hoolib või tähtsaks peab tänapäeva maailmas on kasum, olgu siis kvartali oma või aasta. Mida see "kaevurkaartide" turule toomine teeb on see, et NEED kaardid sisuliselt kaovad peale buumi lõppu turult ja EI SOLGI nVidia jaoks mängukaartide turgu. On ju siiamaani foorumites müügil kunagisi hittkaevureid, mis siiamaani paljudele piisavalt võimsaks või siis vähemalt taskukohaseks mängukaardiks on (1060/1070/1080/1080ti jmt). Ehk kui hetkel käimas olev buum kõrvale jätta, oleks vähenõudlikum mängija saanud päris odavalt sobiva kaardi ja jätnud tootja uue ja palju kallima kaardi ostmata. Ehk mäletate, et kui 20x0 seeria välja tuli, siis huvi oli nende ostmise vastu pigem leige, eriti ülemises otsas, kus juba siis oli kaardi hind väga soolane. Ehk siis täpselt see olukord, mida nVidia tulevikus vältida soovib. Ma muidugi ei tea, kas ja kuidas tuleb driver, mis sarnaselt P106/104/102'ga lubaks nende 3D-võimekusi ka ilma kaardi enda videoväljundita kasutada, samas kui niipalju vaeva nähakse, siis pigem mitte.

Iseenesest oleks huvitav muidugi teada, mida a kui palju nVidia oma kaartides piirata tahab/püüab - laiaulatusliku cappimise korral on täiesti realistlik ka algoritmide muutus, mis nendest kitsendustest mööda lasekse minna. Ühe kaardi mudeli pärast ilmselgelt ei tõmmeldaks (a la 3060) aga kui kogu mudelivalik on ära nuditud, on motivatsioon kindlasti suurem.

Ja samas ka mängurile (kui ta mingi kaardi sai muidugi) oleks ju abiks kui osa kaardi hinnast saaks tagasi kaevata, soovitavalt kiiresti - selles vallas nVidia ilmselgelt mänguri peale ei mõtle icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2021 13:28:47 vasta tsitaadiga

See eetri kaevamise "nudimine" on tegelikult ju naljaasi- kõigest 50% võrreldes näiteks sellega, kuidas on tehtud seda FP64-ga (double precision)- 16, 32 või isegi 64 korda icon_rolleyes.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
music123
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2021 16:09:05 vasta tsitaadiga

Keegi teab kuidas hiveOS workerit binance'i workerite alla nägema panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 28.04.2021 19:08:39 vasta tsitaadiga

RIP ETH 2.6kW ASIC eth jaoks.

Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman007
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2008




sõnum 28.04.2021 19:33:54 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Loe eelnevaid postitusi.

_________________
Keyboard missing - press F3 to continue.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2021 17:04:44 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Kui tõsine see nvidia plaan kaevandustõkked teha üldse on, rahaliselt ei ole ettevõttel vahet ja on isegi positiivne, kui kaevandajatele suur osa gpu toodangust hea hinnaga kaubaks läheb.


Kaevandajad segavad tootmist. Ehk siis kui "münt" üles läheb tekib nõudlus, kui alla kukub siis turg uputatakse üle paar kuud vanade kaartidega poole hinnaga uuest. Kui turg on täis paari kuu vanuseid GPU-sid poole hinnaga (või veel odavamalt, see sõltub müüjast, kes on ahastuses sest pani maad ja majad panti), eks proovi uut müüa
Ehk siis mida ma tahtsin öelda. Inevstorid ei taha ebakindlust. Seal teahkse plaanid pika aja peale. Kaevamine on väga kõrge riskiindeksiga. Tegelikult ju meist keegi ei tea, mis saab 3 kuu pärast. Riigid ja pangad on proovinud hoolega "münti" kõigutada
Kui tootjad oleks rahul, et kaevurid toote ära ostavad siis neil mänguritest poohui. Nvidia võitlus RTX 3060 seeriaga näitab, et neil pole poogen. Krüpto on niššitoode, sellega tegeleb maailma rahvastikust väike protsent ja sellele teabele appelleerides pole mõistlik investorile uusi tootmise tehaseid luua.

Ma "võtsin labida kätte" pool aastat tagasi, ehki ka enne olid mul selleks kõik vahendid olemas. Põhjus väga lihtne. Varem prooviti krüptoraha "tappa" (kõigutati). Nüüd on riigid leppinud paratamatusega ja toimub "kodustamine". Coop ja LHV pakuvad krüptokontosid, MTA pakub lahkesti krüptost teenitava sissetuleku deklareemist, maksa maksud ära ja tere tulemast ausate ettevõtja sekka. Venemaa keskpank teatas, et veel 2021 aastal tuleb neil käibele krüptoraha (huvitav, kuhu jäi see kuldrubla lubadus, mis nad peale sanktsioone Krimmi okupeerimise eest kaela said). Euro ala tegeleb digiraha loomisega jne.
Mis on põhiline info minu jaoks isiklikult. Nagu teate, USA valitsus pani kinni"dark interneti pioneeri" Silkiroad. Ainuüksi sealt konfiskeeriti üle miljardi dollari eest krüptoraha. Lisaks on USA ja ka EU pannud kinni paljud "dark interneti blackmarketid". Neil on minu arvutuste järgi üle 3 miljardi eest krüptoraha. Nad saaks igal hetkel krüptoturu kooma tõmmata, kui nad vaid tahaks. Mingil põhjusel pole seda siiani tehtud. Minul pole eriharidust, et börsil mängida. Minu haritus põhineb loogikal. Kui nüüd keegi tahab siis on teretulnud igasugune vastuvaidlemine minu loogika vigade tõttu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firael
HV kasutaja
Firael

liitunud: 20.05.2008




sõnum 30.04.2021 19:30:59 vasta tsitaadiga

Miljard konfiskeeritud krüptoraha on ainult miljard krüptoraha, sa arvad et turg selle pärast sügavalt kõiguks?

Teine probleem on et kuna tegemist on kuritegeliku tegevuse käigus saadud tuluga, siis võivad nad aastaid asitõenditena kinni olla kohtusüsteemis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2021 19:45:12 vasta tsitaadiga

Mis krüptokontosid need COOP ja LHV pakuvad?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2021 20:26:03 vasta tsitaadiga

Firael kirjutas:
Miljard konfiskeeritud krüptoraha on ainult miljard krüptoraha, sa arvad et turg selle pärast sügavalt kõiguks?


eelmine buum ,kui münt tõusis siis elon ostis 1,4 miljardi eest münte (veits aega tagasi, googeldage ise). mina ei ole teie matemaatikaõpetaja, tehke oma exceli tabelid ise

tänu sinu infole viitsisin veidi arvutada. ainuüksi usa sai 3 miljardit konfikeeritud "power of the dark side".
minu postituse arvamus oli, et kui riigid tahaks "mündi kooma keerata" siis on neil selleks kõik võimalused olemas. millegipärast ei ole seda tehtud. põhjuse võin "välja köhida", kui jätkub pervosid minu köhatuse peale icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 30.04.2021 22:36:13 vasta tsitaadiga

Kasutan mmpos, vega 64 töötas ilusti -straps 1 käsklus andis kiiruse lisa ja lasi kuskil 53 kiirusega. Panin rtx 2080 juurde ja phoenix mixed miner. Enam straps käsklus ei tööta. Oskab keegi aidata, kuidas toimima jälle saaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2021 15:25:53 vasta tsitaadiga

Lubab head kaevandusilma. icon_biggrin.gif

https://www.delfi.ee/artikkel/93307531/soome-meteoroloog-mai-tuleb-jahe-ja-sajune
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 01.05.2021 17:11:50 vasta tsitaadiga

kuipalju invalid sharesid on normaalne, hiveos-is osad gpu-d korjavad neid 1-3 tk ööpäevas, 0.1 - 0.2% kogu sharede hulgast.
Internetist lugedes tundus kaks koolkonda, ühed, kes täppistimmimisega teevad oma süsteemid invaliidide vabaks ja teised, kes väidavad, et kuni 0.5% invalid sharesid ei ole probleem ja ei mõjuta toodangut.
Eks see vist kaalumise küsimus ole, kas lasta kõrgete klokkide ja hashratega ning leppida juhuslike invalid sharedega või klokid-hashrate alla tuua ja nautida errorivaba tootmist aga madalamate toodangunumbritega.

Teine küsimus, kas mmpos-i dashboardist ka kuskilt invalid share statistikat näeb? Hiveos dashboard tundub informatiivsem ja leidsin sealt isegi "miner log" koha üles, kus saab reaalse kaevanduspildi seisu ette manada. Mmpos-is ma sama leia ega oska.

_________________
---------------


viimati muutis H_K 01.05.2021 17:18:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 01.05.2021 17:23:48 vasta tsitaadiga

Ma natukene segaduses..
Eile oli veel kasutuses 3080 TUF OC oma arvutis mis vaikselt kaevandas eth'i.
Hea kaart, tegi 100MH/s ~237W juures kui monitor väljas aga kuna ikkagi enamus ajast oli arvuti ka kasutuses, siis pigem ikka 95MH/s kanti.
Tänu jahedatele ilmadele ning heale jahutusele oli kaart koguaeg 38-40 kraadi juures ning mem. temp oli 88-90, ventikad 55-66% juures (oligi seadistatud, et hoiaks auto-fan'ga tempid kuni 40/90 ).

Täna läks arvutisse aga 3080 ROG Strix, pole jõudnud veel timmida niiet peaksid eelmise kaardi järgi tehtud sätted olema ja mulle vahib selline asi vastu:


Väljas täna temperatuur kõrgem niiet vast seetõttu ventid 71% peal, kaart 40 kraadi aga mälu temp tänu madalale voolutarbele kõigest 76 kraadi.
Jääb arusaamatuks, et kuidas ta nii vähe tarbib. Ise arvaks, et raporteerib valesti aga samas nii mining rakendus, gpu-z kui ka hwinfo näitavad sama.
Mul pole hetkel midagi millega mõõta tarbimist seinast, corsair toiteplokk ise küll näitab kasutuseks 350W kanti niiet ma pakuks, et GPU ikkagi kasutab rohkem kui 130W aga samas mälu temperatuur on ju nii madal, et raske uskuda (või tõesti Strix nii hea jahutusega?).
(edit: kaevandamine väljas, siis näitab psu, et ~160W, niiet pigem ikka gpu tõesti võtab nii vähe. Mul alguses tundus hwinfo järgi, et cpu võtab üsna vähe, niiet ei tea mis veel nii palju voolu tarbib).

Eks ma reinstallin driverid igaks juhuks ning optimiseerin kaardi ära aga hetkel küll tunne, et äkki pigem mitte näppida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 171, 172, 173  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.