Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.03.2021 07:59:09 vasta tsitaadiga

Dedica ja ECP on väga head masinad, eriti kui tahta erinevaid kohvisid proovida jms. Minu arust on standardfiltriga mõistlikum pruukida, nii nagu nad mõeldud on, töötavad kõige paremini. Vähegi normaalsem veski kõrvale ja tegelikult saab super tulemuse.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2021 11:15:37 vasta tsitaadiga

Proovitud tasuja tambeti kohvi-masin jura e6.Minule see uba ei maitse.Kuidagi viha ja kibeda maitsega.Jahvatus kaks täppi jämedamast osast.Kangus keskel.Ei tule seda kakao maitset kuskilt mida pakil lubatud.Nüüd sai sisse pandud handons etioopia uba.Eks saab näha.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2021 11:19:28 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Proovitud tasuja tambeti kohvi-masin jura e6.Minule see uba ei maitse.Kuidagi viha ja kibeda maitsega.Jahvatus kaks täppi jämedamast osast.Kangus keskel.Ei tule seda kakao maitset kuskilt mida pakil lubatud.Nüüd sai sisse pandud handons etioopia uba.Eks saab näha.


Mis režiimis kohvi välja lasid? E8 jahvatus kõige peenema peal ja 70ml espressona tuli täitsa okei.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2021 11:30:01 vasta tsitaadiga

Barista-60 kohv-40 vesi.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2021 13:11:41 vasta tsitaadiga

Ei näe metsikut rebimist siin müügiteemas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=797810
Käpaga tehtud kohv polegi enam kohvide kohv?
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.03.2021 13:37:57 vasta tsitaadiga

pinkman, mulle näib, et täisautomaatidele ei meeldi puhtad arabica oad. Proovi robusta segusid. Seal oli midagi happelisusega tegemist. Kui mulle seda seletati, ma tark inimene muidugi ei kuulanud icon_redface.gif
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2021 15:19:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Käpaga tehtud kohv polegi enam kohvide kohv?

Seda mekib SoldOut põhiliselt.
Hapu kohv las jääda soomlastele, nad pidid olema kohvijoojad nr 1 icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 15.03.2021 08:30:17 vasta tsitaadiga

Betamax, taolist masinat ise ei soovitaks. Kui "päris" tahta, siis hinna poolest esimene on Gaggia Classic (Seal on oma nüansid, secondhandi teatud aastaid ei tohi osta), aga see on ikkagi väga entry level (Gaggia siis). Normaalsele inimesele koju icon_biggrin.gif on kõige mõistlikum/odavam etc üldse Barista Express. icon_biggrin.gif vähemalt käpp ei näe välja, nagu oleks vanadest alumiiniumlusikatest valatud ja veski kohe olemas icon_biggrin.gif - aga Classic teeb paremat kohvi, paraku. OHV (rõhuregulaator) ja 3-way-solenoid on need kaks võlusõna.

Odav käpp on selline nii ja naa teema ja peab kogu aeg arvestama, et oled hinda ostnud. Ise teen ka ECPga edasi, aga väikseid pakke (muidu kasutab teispool, "päris" masinaga jääb hätta). Piimajookide puhul hakab panarello ajudele (muidu nt Dedica ja üldse termoplokiga riistad on selles osas väga OK! ühe boileriga masinaga on vahustamine muidu ilge ajuk...). Konks siin on see, et väikest pakki "päris" espressona teha on jube raiskamine. Nii ongi, et korralikku masinasse käib Lila ja siis teisega tegin nt just Colombia La Marianelat icon_biggrin.gif

Tegelikult üks äraütlemata naljakas moment on see, et nende odavate kärakatega majandamine pole meeldiv tegevus, mis siis, et jook võib isegi väga hea tulla icon_biggrin.gif noh kui sul on kõrvuti pmslt kaks sama põhimõttega masinat, milledest ühe käpp kaalub teise omast 3x rohkem... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 15.03.2021 17:42:06 vasta tsitaadiga

Veidi suurematele kohvihuvilistele võib mainida, et mul jäi üks Stollar Barista Express just üle, kuna sai masin välja vahetatud.

Kui peaks olema huvi, siis võtke ühendust PS-is icon_smile.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2021 17:53:15 vasta tsitaadiga

m2ka kirjutas:
Veidi suurematele kohvihuvilistele võib mainida, et mul jäi üks Stollar Barista Express just üle, kuna sai masin välja vahetatud.

Kui peaks olema huvi, siis võtke ühendust PS-is icon_smile.gif


Mille vastu vahetasid?

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 15.03.2021 21:34:33 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
m2ka kirjutas:
Veidi suurematele kohvihuvilistele võib mainida, et mul jäi üks Stollar Barista Express just üle, kuna sai masin välja vahetatud.

Kui peaks olema huvi, siis võtke ühendust PS-is icon_smile.gif


Mille vastu vahetasid?


Oracle
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2021 12:20:16 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:

Odav käpp on selline nii ja naa teema ja peab kogu aeg arvestama, et oled hinda ostnud. Ise teen ka ECPga edasi, aga väikseid pakke (muidu kasutab teispool, "päris" masinaga jääb hätta). Piimajookide puhul hakab panarello ajudele (muidu nt Dedica ja üldse termoplokiga riistad on selles osas väga OK! ühe boileriga masinaga on vahustamine muidu ilge ajuk...). Konks siin on see, et väikest pakki "päris" espressona teha on jube raiskamine. Nii ongi, et korralikku masinasse käib Lila ja siis teisega tegin nt just Colombia La Marianelat icon_biggrin.gif


Huvitav infotihe jutt aga mitte muhvigi ei saa aru. Ja ma pakun, et neile, kes aru saavad, ei ütle jälle mitte midagi uut.

Miks sa siis ikkagi "väikseid pakke" odava masinaga edasi teed kui see on ebamugav ja miks nende tegemine päris espressona on raiskamine?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 16.03.2021 12:41:42 vasta tsitaadiga

Miks mitte? 250 g pealt näiteks 3 esimest shotti (ca 50 grammi) valamusse ei ole eriti mõistlik või mis?
Jumala vabalt võib 2 esimest üldse umbes olla või lihtsalt läbi joosta.

Mul ei tule ka kõik "standardiga" asjad ideaalselt välja. Noh et velvet ja magus jne ma eelistan üsna üheselt tumedat rösti ja üsna kindlat maitset.

Kui mind huvitab lihtsalt millega tegu, siis üldmulje saab kohe kätte. Peale selle päris kõik espressona üldse polegi mõistlikud. Survestamata ja survestatud filter teevad erinevaid jooke. Odav käpp on pmslt väga hea superauto espresso.
Aga põhiline jah mugavus. Steppless veskil on omad nüansid icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.03.2021 01:51:37 vasta tsitaadiga

Täna olin ma tubli. icon_cool.gif
Jura sai uue veefiltri ning ma eemaldasin katlakivi. Esimest korda. bananadance2.gif

Kui tavalised puhastustablettid on sellised pisikesed, siis katlakivi eemaldajad on parajad brikettid. Esmaspäeval teen veel puhastusprogrammi ka icon_biggrin.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 12:58:34 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Täna olin ma tubli. icon_cool.gif
Jura sai uue veefiltri ning ma eemaldasin katlakivi. Esimest korda. bananadance2.gif

Kui tavalised puhastustablettid on sellised pisikesed, siis katlakivi eemaldajad on parajad brikettid. Esmaspäeval teen veel puhastusprogrammi ka icon_biggrin.gif


Ma teen korra poole aasta tagant katlakivieemaldust, muidu vahetan küsimise peale fitrit.
Puhastused ka aparaadi küsimise järgi.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.03.2021 13:14:21 vasta tsitaadiga

Kuna Jura masinatele sisse ei näe, kas keegi oskab öelda, kui palju on neist veefiltritest päriselt kasu?
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 13:21:17 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Kuna Jura masinatele sisse ei näe, kas keegi oskab öelda, kui palju on neist veefiltritest päriselt kasu?


Sõltub tõenäoliselt kraanivee kvaliteedist. Hullema vee puhul kasu suurem.
Asjakohasema kogemuse puudumisel võrdleks Brita veekannuga - otse kraanist vs Brita filterkannust läbikäinud on maitsevahe ikka väga selgelt tunda.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 15:26:21 vasta tsitaadiga

Filtrist läbi käinud vesi on jahh maitsetu ja rõve thumbs_down.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.03.2021 11:21:01 vasta tsitaadiga

Sõltub filtrist. Ioonvahetusfilter mõjub katlakivile ikka kõvasti. Brita üksi jääb kraaniveega lahjaks.
Ütleme nii, selle tavalise 5l pudeliveega ja masina enda filtriga võtab 3 kuuga Infuserile niipalju kivi sisse, et hakkab aeg ajalt välja tulema terasid. Ca 2 .. 3 kohvi päevas selle masinaga. Termoplokk, ehk sisu sama, mis superautol. Teengi siis katlakivi (koos filtri vahetusega).

Maitse vahe ka muidugi.

No krt vaata oma veega, mis sul veekannu jääb. Kui kivi ei teki, siis ei olegi ju probleemi.
Liiga pehme vesi pole ka hea.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2021 01:29:47 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Eesti Jura esindus võiks nüüd kohe uue reklaami teha:

"Kohvimasin nii hea, et väärt igat riski!" icon_lol.gif


_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.03.2021 23:19:45 vasta tsitaadiga

Tuli 1Zpresso Q2 ära, alist 2.5 nädalaga. Hetkel enam kui rahul. See märkus küll, et väga peale 16..17 grammi sisse ei lähe tumedat. Ei maksa peljata, et peenikest ei saa teha, saab väga edukalt (aega muidugi läheb kõvasti). Küll mis jäi silma- kusagil pole karbil enam valmistajamaad icon_wink.gif aga kõik on õige. Midagi ei viska ja laagrid jooksevad ilusti.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mini1
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 02:13:14 vasta tsitaadiga

Tere. Palun soovitage masinat. On ka lähiajal plaanis üks täisautomaatne masin osta. Eelarve ca 700 eur(võib ka natuke rohkem olla). Oli plaanis osta kas Jura D6 või E6, aga lugedes siinset teemat, siis ei teagi enam.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2021 06:47:49 vasta tsitaadiga

kõige odavam eCam, ülejäänu eest osta naisele kihlasõrmus thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 29.03.2021 07:23:59 vasta tsitaadiga

Mini1, kui sul on 700€, siis osta masin, mis maksab 700€ Kui sa kaalud omale kriminaalset head masinat, lähtu sellest, et meie palavalt armastatud endine haridusminister teadis mida ta tegi.
Kuid enne ostu m6tle pigem läbi, kuidas sa selle eest hoolitsema kavatsed hakata. Ma ei tea, mis seal Jura' see toimub, kuid ühte Philipsi' käkki, millega ma aastate eest kokku puutusin, mina puhtaks ei saanud. Kohv oli kohutav. Nii kohutav, et ma suutsin hommikuti suure vaevaga ainult ühe tassi juua. Saadav koffeiinilaks kaalus muu üle. Jura'ga mul seda probleemi ei ole.

Juhul, kui sa muidu aru ei saanud, siis kasutaja Hiid vajab naisele (uut) kihlas6rmust.
icon_wink.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 29.03.2021 08:10:42 vasta tsitaadiga

No kui oled kindlasti otsustanud, et superauto, siis mõtle sellele, mis omadused tema juures kõige olulisemad on. Kohvi on emotsioon ja silt masina peal üks osa sellest, kui oled valmis ca 30...50% rahast sinna panema, siis igati O.K.
See muide ei ole iroonia, täpselt nii on. Teine pluss on, et hooldustarvikuid müüakse suvalisest august.

Variant on tõesti nagu Hiid soovitab, osta De'Longhi või Nivona (ja muu raha eest tasse ja kohvi icon_wink.gif ). Ise oleks ka selles parteis (kui relva ähvardusel sunnitaks taolist riistapuud ostma). Kusjuures kihlasõrmuse kild on kuradima täpne icon_biggrin.gif

Ma lihtsalt tuletan meelde, et täpselt nagu igas muus valdkonnas, kalli (või "kalli") brandi odav ots on.... icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.