Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 13.04.2020 03:44:11 vasta tsitaadiga

kaliif, pulkadest on isiklikult kõige paremad kogemused sellega: https://shop.indome.ee/et/a/z-wave-usb-pulk-mini-z-wave-plus
Olen kasutanud nii Aeoteci vana kui "uut" pulka kui ka Zwave Me vanemat pulka. Kõige parem levi ja kõige murevabam toimimine on olnud just selle pisikese junniga mida olen nüüd viimased kaks aastat kasutanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 13.04.2020 07:16:58 vasta tsitaadiga

Ma vaatan kontorist täna järgi, mul peaks olema kasutatuna paar USB pulka kui ka päris Z-wave pluginaga rasperry pi 3.

Radika termostaadi osas Eurotronic oma tundus kuidagi kahtlane. Kõige vaiksem mida ma kasutanud olen on Danfossi LC13, aga need kõik kahjuks z-wave 300 kiviga st levi on nagu on. Fibaro omad on ägedad, aga hind on ka kallim.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 13.04.2020 19:10:20 vasta tsitaadiga

kas see mini pulk on ka suuteline raspberry taga töötama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 13.04.2020 20:03:39 vasta tsitaadiga

Ikka jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaliif
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 15.04.2020 14:42:14 vasta tsitaadiga

Teemaks Fibaro termostaat FGT-001 FW 4.0 Danfossi klapp RA-N 15 1/2"

Ei saa seda asja korralikult käima.
Termostaat on ilma temp andurita, võrku registreerimata, resetitud ja "kalibreeritud"
Ühesõnaga manual reziimil. Kuskilt ei loe välja seda kui teha käsitsi temp muudatus siis millal ta reaalselt seda teeb. Mul on üldjuhul nii et liigutab 10min pärast nupust temp keeramist.
Vahepeal juhtub et ei muuda 20 min jooksul üldse temperatuuri kugi on käsk antud.
Panen video, muutsin rohelisest (20) oranziks (23). Muutus toimus 10 min pärast ja klapp jäi täiesti lahti ning värv raporteeris pärast mitte 23 nagu soovitud vaid 20 kraadi.
Kui välist t andurit pole siis ta käsitsi peaks ikka ju toimima.
Mida ma valesti teen?

https://youtu.be/QcwihWVcb10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.04.2020 20:40:22 vasta tsitaadiga

Ega sa kogemata resetimise asemel "local protection" peale ei pannud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaliif
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 15.04.2020 21:11:38 vasta tsitaadiga

Ei "local protection" pole peal.
Tundub et kalibreerib valesti. Ostsin täna Indomest ühe veel FW 4.6. See toimetab hoopis teistmoodi.
Ühendasin selle väikese temp anduri mõlema termostaadiga ära, 4.0 firmwarega ei näita tempi, kuigi softiliselt näitab et küljes.


Kas FW update võiks aidata? Või viin poodi tagasi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.04.2020 22:46:39 vasta tsitaadiga

Ei viitsi ise uurida, keegi teab, kas Fibaro vana universaalanduri ja uuema Smart implant pistikud ja signaalijuhtmed kattuvad? Eh siis kas saan oma testplaadile joodetud vana universaalanduri pistikuga lihtsalt ühendada uuema smart implanti?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.04.2020 23:37:31 vasta tsitaadiga

kaliif kirjutas:
Ei "local protection" pole peal.
Tundub et kalibreerib valesti. Ostsin täna Indomest ühe veel FW 4.6. See toimetab hoopis teistmoodi.
Ühendasin selle väikese temp anduri mõlema termostaadiga ära, 4.0 firmwarega ei näita tempi, kuigi softiliselt näitab et küljes.


Kas FW update võiks aidata? Või viin poodi tagasi?


Jah 4.0 oli esimene versioon, selle saad lasta 4.5 või 4.6 peale - aga selle jaoks on sul vaja fibaro keskust kuskilt 10ks minutiks.

Jägaja - nii laisk ka olla ei saa ju, et manuals.fibaro.com lehte korraks lahti teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaliif
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 15.04.2020 23:49:24 vasta tsitaadiga

Lauri_s, kas teie juures saaks seda teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.04.2020 00:16:57 vasta tsitaadiga

Saab ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.04.2020 09:13:02 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Jägaja - nii laisk ka olla ei saa ju, et manuals.fibaro.com lehte korraks lahti teha?

Juhendis on juhtmete kattuvus kirjeldatud, aga puudub info pistiku enda sobivusest. Ainus variant on proovida, kas füüsiliselt sobib.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.04.2020 10:15:10 vasta tsitaadiga

Pistik on ka sama jep
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2020 01:12:48 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
Võtan ükshetk siis selle Sonoffi Mini prooviks ja loodan, et mahub pistikupesa ja toosi põhja vahele ära.(eks hädakorral kannatab ka toosi lõhkuda)

Sonoff mini ei mahu kuidagi toosi ära, liiga paks. Kipsseinaga lihtne, aga kiviga suht keeruline. Ilma korpuseta vist isegi mahuks, aga ma ei riskiks, pigem juhtmed toosist välja.

---
Oskab keegi soovitada temp. andurit sauna? Ma pole paremat leidnud kui 18b20.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 17.04.2020 05:02:15 vasta tsitaadiga

spezwend, miks DS18B20 ei sobi? Enamus andureid on samas +-0.5C täpsusklassis. Siin on hea kiire erinevate andurite võrdlus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VectraT
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2005




sõnum 17.04.2020 11:49:29 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
Mugman kirjutas:
Võtan ükshetk siis selle Sonoffi Mini prooviks ja loodan, et mahub pistikupesa ja toosi põhja vahele ära.(eks hädakorral kannatab ka toosi lõhkuda)

Sonoff mini ei mahu kuidagi toosi ära, liiga paks. Kipsseinaga lihtne, aga kiviga suht keeruline. Ilma korpuseta vist isegi mahuks, aga ma ei riskiks, pigem juhtmed toosist välja.

---
Oskab keegi soovitada temp. andurit sauna? Ma pole paremat leidnud kui 18b20.


Mina panin tavalise sonoffi, korpus ära, teip ümber, küll mitte pesa, aga lüliti taha...toosis oli vaja küll meisliga nac möllata! icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2020 19:29:54 vasta tsitaadiga

Tänx raitl ja VectraT, panengi sonoff mini koos 18B20. Just mõtlesin, et kuidas toide lahendada Wemos D1 või ESP-01, aga "raiskan" ühe sonoffi hoopis. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 18.04.2020 21:02:59 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
Zwave mõõtjaid saan sulle pakkuda. 1faasi või 3faasi jaoks. Lülitust nad ei tee, aga monitooringuks sobivad.


Vot neid olekski vaja. Garaaži jaoks 3 faasiga ja muud majas on 1 faasiga. Mis tk hind on sul ja kuidas monitoorimine käiks? Lülitus pole oluline, monitoorimine on.


Saad Sa palun lingi anda kasvõi, uurin ise edasi siis icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 19.04.2020 04:03:04 vasta tsitaadiga

olafsand, usun et sellest või sellest käis jutt.
Andmete lugemiseks vajad siis ka Z-Wave kontrollerit. Kõige soodsam oleks see või kui Raspit/NUC'i olemas ei ole siis see
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 19.04.2020 22:33:49 vasta tsitaadiga

Hei, jah ma neid Qubinosid pidasin silmas - hinna poolest sama mis modbus või m-bus aga lihtsam kasutada, ei pea eraldi kaabeldama. Mul üks razberry setup demokana olemas ka kui tahad niipidi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.04.2020 00:08:22 vasta tsitaadiga

Lauri_s, mis soft razpberry peal neid qubinosid toetab ka?

Fibaro neid mõlemaid igatahes toetab, Homey kolmefaasilist tänasega ikka veel ei toeta. icon_confused.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 20.04.2020 20:34:11 vasta tsitaadiga

Hinnad on way out mu mõtetest asja väärtuse osas kasutamisel. Aga tänud kaasa mõtlemast ja soovitustest! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 20.04.2020 21:40:35 vasta tsitaadiga

Ega nad odavad ei ole jah, samas ma ise 3 faasi järgi mingit aliexpressist tellitud juppi päris ka ei paneks, tahan öösel rahus magada.
Jägaja - ma ei ole ise proovinud, jään siin vastuse võlgu. http://www.openzwave.com/device-database Siin on olemas qubino 3 phase seega kõik softid mis seda z-wave andmebaasi kasutavad võiks toimida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 20.04.2020 22:22:59 vasta tsitaadiga

Lauri_s, arusaadav, ma seda Hiina junni sinna ei julgeks ka panna. Tegelikult miks ma neid üldse uurin on asjaolu, et saada teada, et millise ruumiosa pealt nö "kadu" on. Ise kahtlustan ,et 3 faasiline mis maa alt garaaži läheb, et see "lekib" maasse. Kui kõik suured tarbijad (2 boilerit ja põrandaküte) välja lülitada näiteks reede õhtul ja pühapäeva õhtul sisse tagasi, siis laupäeva eest on 7-8 kw/h ikkagi elektrit läinud. See teeb 300+ W tarbimist tunnis. Ei tahaks uskuda, et 1 külmkapp ja standby peal tv ja telia digiboks nii palju tarbivad...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 20.04.2020 22:40:52 vasta tsitaadiga

Selle jaoks piisab ju täiesti tavalisest odavast 3 faasi mõõdikust, keera kahele poole maakaablit külge ja võrdle näitusid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.